120x60x50 akva malawi



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

120x60x50 akva malawi

Odoslaťod dodie » 02 Dec 2013 18:04 pm

Ahoj,
Mam akva s rizmermi 120x60x50cm (dxsxv) a chcel by som zacat s cichlidami malawi. S akvaristikou mam skusenosti cca 15 rokov ale cichlidy som nikdy nemal a ani som ich nikdy nestudoval (teda az na par poslednych tyzdnou). Takze o zasadach chovu tychto ryb co-to uz viem. Lenze druhov je tolko, ze mi pripada az nerealne pre zaciatocnika ich spoznat vsetky alebo aspon vacsinu. Druhovu rozmanitost kazdy cichlidar spozna asi az "za chodu. "Preto by som sa na vas chcel obratit o rady ohladom osadky a zariadenia akva. Mam zopar vytipovanych druhov ale potreboval by som poradit ohladom vhodnosti ich kombinacie a poctov. Tak napriklad:
Melanochromis chipokae
Ps. Saulosi coral
Ps. Demasomi
L. Hongi
Metriaclima msobo
Viem, ze vsetky tieto druhy nemozem kombinovat ale chcel by som mat akvarko cule a farebne. Preto vas poprosim o odporucania ako uvedene druhy kombinovat a v akom pocte. Samozrejme aj pomer samic k samcom. Popripade ak poznate ine farebne druhy, ktoreby sa hodili tak sem s nimi :-)
Dakujem
dodie
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 24 Nov 2013 09:21 am

Reklama

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod Milan666 » 02 Dec 2013 18:18 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod opicka22 » 02 Dec 2013 23:20 pm

Cau dodie odkazali ta na super stranku ja som tam čerpal veľmi veľa skôr ako som začal s ich chovom. Venoval som sa pred nimi amerike potom som prešiel na malawi. A úprimne ? neľutujem. ako píšeš je ich plno a mal som pocit že niečo spackám aj ja v kombinácii. Ale základ musíš si určiť či budeš chovať rod aulonocara, mbuma alebo haps. Na tvoje akvarko hneď nesedia haps. Sú to veľké malawki a potrebujú viac miesta. Ostávaju mbumi a aulonocari. Ja osobne mám kombináciu mbumi a aulonocari. Pri nich treba ale upraviť stravu lebo jednak mbumi potrebuje rastlinnú potravu a aulonocari tie aj nejaké mäsko :D Keď som zakladal akva povedali mi že potrebujú veľké množstvo úkrytov a voľnú plochu dna, výšku stĺpca vody nemusí byť veľká práve naopak. Ja mam 200x40x40 (dxšxv) a dokonalosť ja tam mám 30 cichlíd, 2x synodontis, 2x prísavník. K tvojim rozmerom by som skôr tie mbumi napr auratus, yelowki, Ps. Demasomi, Metriaclima msobo kludne tiež. Počtovo to už odhadnúť neviem veľmi ale cca 20 rýb max by si tam uživil. Pravdu povediac keď sa ti vytvoria páriky môže sa stať že sa navzájom "vyregulujú" mierne povedané a zredukujú počet.
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod Nawicichlid » 06 Dec 2013 21:51 pm

opicka22 napísal: K tvojim rozmerom by som skôr tie mbumi napr auratus, yelowki, Ps. Demasomi, Metriaclima msobo kludne tiež

volil by som inú kombináciu,demasoni sú dosť agresívne ryby,najlepšie ich je chovať v dosť početnej skupine min. 20ks inak sa to všetko povyzabíja.Tak isto msobo tie sú dosť ostré ryby.Zvolil by som inú kombináciu bez tých dvoch druhov,na začiatok možeš kludne do svojho akva dať 35-40ks.Ak si zaobstaráš mladé ryby z nich len ťažko budeš vedieť rozoznať pohlavie,na začiatok treba zobrať z každého druhu min. 8-10ks.
opicka22 napísal:Pravdu povediac keď sa ti vytvoria páriky môže sa stať že sa navzájom "vyregulujú" mierne povedané a zredukujú počet.

Aké páriky?Väčšina druhov žije v húfoch a to je dobré dodržať.
Nawicichlid
 
Príspevky: 57
Obrázky: 9
Založený: 18 Apr 2012 20:47 pm

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod dodie » 10 Dec 2013 13:16 pm

Ďakujem za cenné rady. Mal by som ešte jednu otázočku. Veľmi sa mi páčia úhorovité ryby (napr. ako hrotočelec). Je nejaká takáto ryba, ktorá by bola vhodná do malawi akva?
dodie
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 24 Nov 2013 09:21 am

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod grello » 10 Dec 2013 18:36 pm

to asi velmi nie...
alebo o tom neviem ale pochybujem, ani som to nikdy nevidel
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 120x60x50 akva malawi

Odoslaťod Nawicichlid » 11 Dec 2013 23:30 pm

sú druhy hrotočelcov ktoré žijú v jazere Tanganjika.
Nawicichlid
 
Príspevky: 57
Obrázky: 9
Založený: 18 Apr 2012 20:47 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.