Aduśine akvarko



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Aduśine akvarko

Odoslaťod Ceco » 30 Aug 2004 08:43 am

jacik, maja, Spectre. Chcel som svojim prispevkom povedat len tolko, ze bakterie vo vonkajsom kanistrovom filtri uhynu rychlejsie ako vo vnutornom. Plne suhlasim s tym, ze ak filter, tak zapnuty nonstop. Vypadkom prudu sa ale vyhnut neda, pokial to akvarista nema vsetko na UPS-ke. Pri vypadku na take 4 hodiny u vonkajsieho filtra moze byt situacia po nabehnuti kapanek komplikovanejskia ako u vnutorneho. Vo vonkajsom to zacne rychlejsie "hnit" ako vo vnutornom.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Reklama

Re: Aduśine akvarko

Odoslaťod Raviolka » 30 Aug 2004 12:37 pm

Ceco má pravdu :mrgreen:
Ještě dodatek pro Spectra: dost dobře si nemůžeš vybrat, jestli chceš filtraci biologickou nebo mechanickou. Jakmile filtr zapneš, baktérie se začnou rychle množit a osídlovat celý prostor filtru - takže biologická filtrace probíhá, ať chceš nebo ne! Otázka nezní "co chci filtrovat ?", ale spíš "potřebuju a chci filtrovat ?" :wink:
Akvárium bez filtru funguje velmi dobře, pokud se respektují základní pravidla a hlavně požadavky konkrétních živých organismů. Je třeba se vyhnout některým druhům rostlin a ryb, ale JDE TO 8)
Phantom: vážně škodí podávání mořských ryb sladkovodním? Artemia je taky mořská a rybkám docely prospívá... :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Aduśine akvarko

Odoslaťod skala » 30 Aug 2004 12:53 pm

isteze sa file dava rybam. ale aduse rybam nepatri. pre nu je risk im dat takuto stravu. aj vzhladom na jej svojrazny pristup, pouzitu techniku a kvoli jej rybam. ak si dobre pamatam co ma, tak takym druhom by ma file ani nenapadlo davat. Ledaze by som ho mixoval.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Aduśine akvarko

Odoslaťod aduša » 30 Aug 2004 18:10 pm

Dakujem vsetkym,ktory pisali prispevky.Konecne som si precitala naozaj dobre prispevky.
aduša
 

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.