Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod king » 21 Máj 2005 14:12 pm

Poradte ake najvacie akva mozem dat pre externy kanistrovy filter. Ja viem ze ext. filtrov je namraky. Ja chem ale zistit aky najvacsi pouzivate vy a ake akva. Najvacsi co ja viem je eheim classic 2260 - pisu ze do 1500 akva aj ked sa mi to nezda pretoze vykon ma "len" 1900l. Pozna niekto vykonnejsi filter? Dik za rady.
Naposledy upravil king dňa 22 Máj 2005 12:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Reklama

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod Piry » 21 Máj 2005 23:00 pm

Ahoj kingu

Obecně - minimálně 3krát průtok vody akva za hodinu a minimálně 3% filtrační hmoty z celkového množství vody, čím více akvacitu - tím lépe.

Zdar AQ ahoj Piry ><(((*>
Obrázok používateľa
Piry
 
Príspevky: 19
Založený: 19 Sep 2004 20:52 pm
Bydlisko: Litvínov CZ

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod roox » 21 Máj 2005 23:47 pm

ta otazka je spatne polozena... podle mne... mel by jsi napsat proc takovou radu potrebujes.

Pokud shanis silny filtr na nejake obrovke akvarko, tak mas 2 moznosti. Bud:
A/ pouzijes 2 (i vice) komercnich filtru, coz ma za vyhodu, ze lze cistit postupne jednotlive filtry.
B/ sestrojis si z "mensiho" akvaria svuj vlastni filtr s velikosti podle potreby.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod king » 22 Máj 2005 12:13 pm

No v buducnosti chcem spojazdnit 1000l akva a mozno aj vacsie. Ale nechcem nejako experimentovat s prepazkovymi filtrami vyrobenymi z akva.

Pezne pouzivate 2 kanistrove filtre na jedno akva?
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod Kulgan » 22 Máj 2005 17:12 pm

Piry napísal:Obecně - minimálně 3krát průtok vody akva za hodinu a minimálně 3% filtrační hmoty z celkového množství vody, čím více akvacitu - tím lépe.

Sorry Piry, ale neda mi na toto nereagovat. Podla akych obecnych pravidiel?

http://www.akva.sk/filtracia.php
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=29

Suhlasim s rooxom, ze ta otazka je velmi nestastne polozena, kedze to cele este zavisi aj od charakteru akvaria. Doporucujem precitat si aspon tieto dva odkazy.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod Phantom » 22 Máj 2005 18:49 pm

Napr.
EHEIM professionel 3
High tech XL filtration of the future

This new external canister filter generation combines high output (1700l/h) as well as large canister (25l.) and filter volume (13l.) with the unbeatable EHEIM ease of use. Never was a large aquarium up to 1200l. so easy to keep clean.


Large pre-filter for easy intermediate cleaning and extra long service life
New priming principle
Triple hose connection (2 x intake side, 1 x pressure side) for perfect water circulation around large aquariums
Handling features: recessed handles, transport wheels, 4 sturdy clips, multifunction adapter
Maintenance and flow rate indicator
Adjustable pump output
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod jacik » 22 Máj 2005 20:55 pm

king napísal:Poradte ake najvacie akva mozem dat pre externy kanistrovy filter.

Najprv spresni ake akva chces (ryby, krmenie, osadenie rastlinami, predpokladane vymeny vody, .....), a az potom mozeme zacat riesit otazku filtracie.
inac je na to dobre prislovie: aka otazka - taka odpoved. :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod king » 22 Máj 2005 22:24 pm

No v akva planujem cichlidy (mnozstvo priemerane ku akva). Par rastliniek alebo ziadne. Vymena podla potreby 1 tyzdenne 1/4 az 1/3 vody.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod Tomas » 23 Máj 2005 09:26 am

Ja vo svojom 1000L akvarku s diskusmi a gibicepsami (velky producenti odpadu) pouzivam FLUVAL 404 a EHEIM PROF. II 2026. Skor sa mi podla mojich skusenosti zda dolezitejsie riesit schopnost filtrov nasavat odpad. V tak velkom akva je mnozstvo predmetov, ktore brania rovnomernemu prudeniu vody a na niektorych miestach sa hromadi odpad, kt. nasledne ryby opatovne rozviruju. Ak ma niekto zaujimavy napad, ako riesit viac bodove nasavanie, uvedte ho pre inspiraciu. Dakujem
Tomas
 
Príspevky: 14
Založený: 14 Dec 2004 11:03 am

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod roox » 23 Máj 2005 10:21 am

Tomas napísal:... Ak ma niekto zaujimavy napad, ako riesit viac bodove nasavanie, uvedte ho pre inspiraciu. Dakujem

No nic takovyho nepouzivam, ale skus se mrknout na
http://www.hoftiezer.net/personal/aquar ... umbing.htm
kdyztak si projdi cely web. Treba ti to pomuze.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod Bob » 23 Máj 2005 10:39 am

Neviem, ci by to viacbodove nasavanie vyriesilo problem nasavania odpadu. Podla mna by sa pri takomto nasavani rozlozila sacia sila jedneho potrubia a vysledkom by bol opak, hoci by nasavani bolo viac. Ja by som to poriesil tak, ze by som nasavanie umiestnil na jednu stranu akva a na druhu by som dal na dno dole hlavou samotne cerpadlo(a) aby hnalo vodu a odpad po dne smerom k nasavaniu.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod Tomas » 23 Máj 2005 11:21 am

Je pravdou, ze saciu silu nezvysim, ale zmenim smer na savania. Na zaklade priblizenia nasavania k miestam hromadenia odpadu, by sa mohlo jeho nasavnie, aj ked pri nizsom tahu zlepsit. Napr. ak by sme ulozili nasavanie pozdlz zadnej steny. Su to len moje uvahy a preto som rad za kazdu prakticku skusenost alebo nazor .............aj negativnu
Tomas
 
Príspevky: 14
Založený: 14 Dec 2004 11:03 am

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod Piry » 24 Máj 2005 22:40 pm

Kulgan napísal:Sorry Piry, ale neda mi na toto nereagovat. Podla akych obecnych pravidiel?

Je už dávno otestováno - čím více akvacitu nebo jiné filtrační hmoty (3% a více) můžeš si dovolit i rychlejší průtok.

Piry ><(((*>
Obrázok používateľa
Piry
 
Príspevky: 19
Založený: 19 Sep 2004 20:52 pm
Bydlisko: Litvínov CZ

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod Ig » 25 Máj 2005 10:12 am

No nemyslim si ze king polozil nespravnu otazku, len cele zariadovanie akvarka zobral z druheho konca. Takze najprv by mal ziskat spravny pohlad na to ako sa zariaduje akvarko.

to King: Pises, ze chces mat cca 1000l +/- nadrz pre cichlidy (afriky???). Takze vymysli si ake rozmery a kam umiestnis nadrz. Tym padom mas objem nadrze a tej zodpovedaju naroky na filter. Pises, ze chces podla podtreby menit celkom velke mnozstvo vody. Urcite si sa uz docital, ze existuju mechanicke a biologicke filtre (i ked viac menej jedno bez druheho neexistuje -> ale nebudeme to rozoberat :wink: ). Skratka Ty pre svoje akvo potrebujes mechanicku filtraciu, pretoze biologicka je uplne zbytocna -> ta je dolezita hlavne pre rastlinky a nizko prietokove akvarka.

Mozno by stalo zamysliet sa nad tym, ze ked budes kazdy tyzden menit vodu, ci by si bol ochotny cistit aj filter. Ak si ochotny cistit filter casto, tak potom nemusis mat brutalne velky objem filtra, stacilo by povedzme aj 5 litrov na 1000 litrove akva s vykonnym cerpadlom, pripadne pouzit dva taketo filtre.

Uz davno, ked som sa staral o 460litrove akva (afriky) v jednom klube, tak tam sme mali jeden ponorny fluval nieco na styl terajsej FLUVAL 3Plus a potom este jeden externy nieco podobne ako terajsi FLUVAL 304. Cistil som to kazdy tyzden a afriky sa mnozili a mlatili a bolo im skratka super. :lol:

PS: nepoznam uroven Tvojich znalosti, preto niektore vysvetlujuce vety. Ak pripadne nieco nevies, tak napis a hadam Ti poradime. :roll: :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrvy filter?

Odoslaťod Ig » 25 Máj 2005 10:28 am

Piry napísal:Ahoj kingu

Obecně - minimálně 3krát průtok vody akva za hodinu a minimálně 3% filtrační hmoty z celkového množství vody, čím více akvacitu - tím lépe.

Zdar AQ ahoj Piry ><(((*>


Sorry ale pripada mi to ako, ze obecne plati, ze najkrajsie holky letia na vysokych blonkakov s modrymi ocami a hebkou pletou. Tiez je to pravda, ale co ked som skaredy a chcem holku plnych tvarov ??? Aky "filter" mam pouzit? :wink: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ake najvacsie akva pre ext. kanistrovy filter?

Odoslaťod king » 25 Máj 2005 12:59 pm

No nemyslim, si ze som to zobral az tak z druheho konca. Zatial len sondujem a pytam sa. Mam zariadene 300l malawi (pol roka). Ale casom chcem nieco vacsie.

Preto som chcel oslovit hlavne ludi, ktori uz taketo akva maju, aku oni pouzivaju filtraciu. Tot vsjo.

Ale cakal som ze sa to zvrhne na natahovacku kto ma pravdu. Ja si vypocujem/pozriem kazdy podnet a potom si o tom urobim nazor.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.