Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod cezar.milan » 17 Feb 2014 22:09 pm

Tak to sa mi uľavilo ak sa to dá takto povedať. U nás v SNV boli do záplav v rieke Hornád, v takom zákutí korytnačky písmenkové od "skvelých" akvaristov. Teraz ani stopy, ale oni sa vrátia, nie tie isté, ale nové "várky" :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Reklama

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod kiara152 » 17 Júl 2014 12:04 pm

Prisím Vás, neviete či sú ešte tie gupky pri tom termálnom kúpalisku na Sliači? Chcela by som sa tam ísť pozrieť :D
kiara152
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Júl 2014 11:30 am

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod prasan » 17 Júl 2014 15:33 pm

A nachytať si?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod TTjopo » 17 Júl 2014 16:31 pm

Ja som tam uz nebol hadam 20r.Pamatam si ze tam neboli len Gupky ale aj Mecune a Molly
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod IringPalo » 21 Júl 2014 06:40 am

Neviem ci to patri do temy akvariove ryby vo volnej prirode kazdopadne o prirodu aj ryby ide.
Vcera som bol na Drazdiaku a ako som sa vracal, pred Medisimo je most cez kanal alebo co to je a tam su nejake ryby, z vrchu to vyzera ako prisavnik, ma to fuziky. Kto je z BA a chce vidiet krasne predstavenie, odporucam, Staci hodit kusok rozka a vynori sa hejno rybiek snad 500-1000 kusov, doslova mracno. Take nieco som este nemal moznost vidiet, takze sa oplati. Ak niekto vie, potesim sa ked sa dozviem o aku rybu ide.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Hryzo » 21 Júl 2014 07:00 am

skusim sa ist pozriet byvam kusok odtial a rovno to vyuzijem a drahej spravim radost s prechadzkou
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod prasan » 21 Júl 2014 07:04 am

Tak to som zvedavý čo sa z toho vykľuje.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Raviolka » 21 Júl 2014 09:04 am

IringPalo - Tipuju, že jde o rybu zmiňovanou opakovaně na 1. stránce tématu :wink: Nevypadá jako přísavník, ale místo i počet souhlasí.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod IringPalo » 21 Júl 2014 10:21 am

Sumček americký by to mohol byť. Bol som prekvapený aj z ďalešej veci, že pod mostom s hejnom rýb boli dve labute, ktoré sa s nimi bili o tie rohlíky. Rybka má tak odhadom 15 cm takže nič extra, pritom labute o ne moc nejavili záujem aj keď jej rohlík ryby žrali skoro zo zobáka. V súvislosti s týmto kanálom sa zamýšľal, po tom ako som čítal o hygiene akvária, dusíku atď, ako je to riešené v takýchto skoro stojatých vodách. je to bačorina plná rias a okrem lekien a rákosia pri vode zrejme bez zelene. Okrem toho tam pláva veľa vodného vtáctva, ktoré produkuje do vody veľa trusu = amoniaku a pri tomto všetkom sa tam rybám darí veľmi dobre. Nejde mi to do hlavy.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod prasan » 21 Júl 2014 10:25 am

Čím väčšia plocha o to viac kyslíku sa cez ňu do vody môže dostať.A úplne stojata nie je,pretože to hýbu labuťe nohami pri plávaní a ten húf amerických sumčekov.U rias tak ako aj u rastlín predsa funguje fotosyntéza.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Hryzo » 27 Júl 2014 12:28 pm

konecne sme sa na nich boli pozriet na tom ramene a bolo ich tam hojne ... odhadom co sme tam mali tak 100-150 ked som im hadzal rohlik az skakali nad hladinu ako sa o nho bili :) boli krasne ... a ano je to nejaky sumcek ale nevyznam sa v tom aky
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod vilo » 30 Júl 2014 11:01 am

Či už ide o Ictalurus/Ameiurus melas alebo nebulosus, je to nepríjemný pažravý invázny druh. Teraz, keď je hladina Chorvátskeho ramena pomerne stabilná vplyvom zdrže pod Bratislavou, má tam ideálne podmienky. Kedysi vraj hladina ramena kolísala a bývalo tam napr. kvantum mlokov, dnes sú pravdepodobne zdecimované takýmito votrelcami.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod orion24 » 12 Sep 2014 23:06 pm

vie niekto ako dopadli dunajske gupky?..
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod vrbozubec » 10 Feb 2015 20:28 pm

Moc zajímavé,...škoda ze už tam ty gupky neplavou.zajímalo by mě,jestli má někdo ještě nějaké guppy z odchytu?
vrbozubec
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Jan 2015 22:12 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Amarox18 » 03 Mar 2015 18:51 pm

boli ste sa tam pozriet? ci co sa vlastne s nimi stalo? tiez by som mal o divoke Gupky zaujem
Amarox18
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Mar 2015 18:47 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Amarox18 » 28 Mar 2015 19:33 pm

no tak nakoniec dnes som sa bol pozriet osobne pri Zelenej Vode na Dunaji a ziadne gupky tam uz nie su :|
Amarox18
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Mar 2015 18:47 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Zero » 28 Mar 2015 21:22 pm

Mohl jsi to místo hned při jedné cestě v tuto dobu a stavu nafotit a vložit fotky sem :idea: .

Byl bych to okomentoval, jenže, v každé hlavě se nápad neurodí :x .

Jestli chceš divoká paví očka, tak napiš Harpunárovi, který jezdívá do Bratislavy na burzy.
Prílohy
284 Foto divoké formy Poecilia reticulata z mého bývalého chovu..jpg
Divoká paví očka z mého bývalého chovu.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Amarox18 » 28 Mar 2015 23:23 pm

siel som dost naslepo, lepsie povedane bludil som tam, ale mozno sa tam este niekedy vyberem, ale potreboval by som priblizne mapu kde by mali byt alebo gps suradnice, nahodou nemas ?
cervenym kruhom som vyznacil kde som hladal
Prílohy
Bez názvu.jpg
Amarox18
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Mar 2015 18:47 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Zero » 29 Mar 2015 01:53 am

To si neumíš sám poradit a nejdřív si zjistit kam jít a vybavit se potřebným "náčiním" na takovou výpravu ?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

od salik: Chytil som ich na dunaji v Bratislave na lavej strane asi 1,5 km pod
pristavom. Vyteka tam voda z cisticky. obrazky/forum/mapa_gupky.jpg - Kliknout na zvětšení plánku!


Citace od roger » 19 Máj 2007 21:18 pm

Tak som bol dnes pozriet na tom fleku, kde vyteka voda z cisticky. Mam 5 nadhernych velkych samcov a jednu samicku. Ta voda z cisticky je naozaj riadne znecistena a smrdi chemikaliami, intenzivne bolo citit naftu. Gubky su v zatoke pod molom. Su velke a krasne divoko vyfarbene aj ked je na nich vidiet znamky slachtenia, napr. jeden samcek ma velky horny mecik. Celkom zazitik, nalovit si gubky v Dunaji :o ked tam uz niekto budete, zastavte sa v bufete pri hradzi u Flinstona, robia tam bohovske pecene ryby :pivo:

od roger » 20 Máj 2007 10:41 am

Bohuzial som nemal fotak, takze foto nemam. Gubky su v tej zatoke, nie priamo pred vytokom z cisticky.

Citace od Botso » 20 Máj 2007 11:42 am

Tie gupky su tam uz aspon 15 rokov,ked pojdete smerom po rure ku hradzi tak je tam taky vybetonovany priestor prikryty kovovou mrezou a tam ich je vidiet.Volakedy davnejsie sa dala ta mreza dat na bok a s podberakom sa dali tie gupky nalovit.A priamo v cisticke su v bazenoch,pravdepodobne sa tam dostali odtial.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Zeptej se Jirky Scobaka, jestli tu populaci stále má, když je v minulosti nabízel , nebo sana a těch, co byli v těch místech, zřejmě u té výpustě - Rusty9, Imrich Fuljer, Vojtek, TropheuS a td..

Za ty roky mohlo pro gupky dojít k mnoha negativním změnám .
Prílohy
Divoká paví očka, P5101642.JPG
Divoké gupky, které jsem loni prodával.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Hryzo » 01 Sep 2015 06:46 am

sumcek americky nadalej okupuje chorvatske rameno ... ako minuli rok, pri mostiku vedla draždiaka, pri plastickej(?) klinike ... najprv neboli, dokonca ani par minut po nahadzani peciva nic, nakoniec vsak vyliezli a ukazali sa v plne sile ... opat mraky

P_20150826_195219.jpg
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod ZdN » 07 Okt 2015 20:05 pm

Ad. Zero
"Divoká paví očka z mého bývalého chovu."
Odkud byla, chová je někdo, proč je to bývalý chov, jsou jiná, a jaká v chovu současném?
Obrázok používateľa
ZdN
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Aug 2013 21:34 pm

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Zero » 08 Okt 2015 00:27 am

ZdN napísal:Ad. Zero
"Divoká paví očka z mého bývalého chovu."
Odkud byla, chová je někdo, proč je to bývalý chov, jsou jiná, a jaká v chovu současném?


"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Byly od chovatele z Ostravy, který je, už nemá. Já je později odvezl do Prahy kámošovi a ten je pak někomu dal a už není po nich "stopy".

Divoká paví očka i v současnosti stále mám, ale zaručeně čisté původem mi zbyly jen Poecilia reticulata La Playon a P. obscura z Trinidadu a P.wingei - Puerto La Cruz, mimo to mám i jiné . Žel mi letos po prvním větším ochlazení padly čistokrevné Orange Line - El Salto spolu s Micropoecilia parae i se všemi mladými u obou druhů. Zůstali mi jen samci. Ještě nebyly tyto ryby dostatečně otužilé. Co mám více násobné odchovy svých šlechtěných i divokých gupek, tak ty poklesy teplot snáší bez úhony.

Ještě tuto středu 7.10.2015 pozdě večer, jsem venku v rybníčku lovil poslední ryby, co mi v létě vyskočily z chovné sítě a přes den byly i v čisté vodě neviditelné a neulovitelné, konkrétně chovné hejno od druhu Inlecypris auropurpurea, které naštěstí snesly ochlazení vody pod plus deset stupňů, když byly ranní mrazíky. Plno ryb mám ještě ve skleníku, i potěr pavích oček. Víc teď psát nebudu, musím jít spát. Z.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Vlado21 » 11 Okt 2015 19:27 pm

Zero, tie Tvoje P.wingei - Puerto La Cruz maz aj niekde na nete vystavene?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvariové ryby vo voľnej prírode na Slovensku

Odoslaťod Zero » 16 Okt 2015 21:48 pm

Pro Vlado21: Ano mám. Nebudu dávat odkazy, ale rovnou přihodím loňskou fotku .

Vylovil jsem letos obstojné množství nových pěkně vybarvených mladých a podělil se o ně s kámošem, jen je nemůžu vyfotit, protože mám foťák nefunkční.

Tyto, co mám, jsou stále ještě čistokrevné, což bych se neodvážil tvrdit o všech endlerkách, které jsem poslední dobou viděl na burzách u jiných prodávajících chovatelů.

Podle mého soudu jsou kvůli komerci záměrně "vylepšovány", což je zásadní chyba, neboť se tím znehodnocuje původní genofond.
Prílohy
P.wingei Puerto La Cruz, PC280823.JPG
P.wingei Puerto la Cruz.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.