Akvaristicka jesen v Bratislave 2011



Na akvajesen prídem

Ano
58
79%
Nie
3
4%
Mozno
12
16%
 
Celkový počet hlasov : 73

Re: Akvaristicka jesen v Bratislave 2011

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Okt 2011 12:18 pm

peterf81 napísal:ja som tam bol niekedy zaciatkom roka a kupil som tam take modre musle tusim za 3 eura kus a nejake slimaky a vsetko mi to ihned skapalo, musla sa ani nepohla ani neotvorila . asi to uz vsetko bolo mrtve pri kupe .



To sú čo toto za oneskorené poznámky?
Si nemal o čom písať tak tu vyťahuješ nejaké veci s pred roka?
Živočíchy si si mal skontrolovať pri kúpe.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Akvaristicka jesen v Bratislave 2011

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Okt 2011 12:21 pm

triscene napísal:ty veris obchodnikovi ktoremu ide o zarobok a vie ze ta uz nikdy neuvidi kedze si kupoval na burze?
ocividne si to potravu nenaslo.


Hmm. Väčina obchodníkov na burze sú aj chovatelia a väčšinu z nich poznám osobne. Stretávame sa na burzách a iných podujatiach pravidelne. Jednoducho neverím, že by prišiel niekedy niekto s úmyslom niekoho oklamať.

Čo sú toto za debaty?
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvaristicka jesen v Bratislave 2011

Odoslaťod TTjopo » 03 Okt 2011 16:54 pm

Aj keby veril opchodnikovi tak si o tom najdem nieco viac niekde na nete a nebudem sa spoliehat len na to ze jedna babka povedala
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka jesen v Bratislave 2011

Odoslaťod Robo111 » 04 Okt 2011 09:21 am

Prave pre spominane kvitujem zoznamy predavajucich pred samotnou vystavou, ktore su tu na fore dobrou tradiciou. Kupujuci si ma moznost nastudovat o druhu, ktory ho zaujima na internete/v literature a predavajuceho sa uz opyta len na detaily, prip. osobne skusenosti, ktore ho zaujimaju a nemal ich kde najst. Ak to niekto nevie vyuzit, tak asi nie je na mieste sa pytat, kde je chyba.

S tou skeblou, ci co to bolo spominane, je to celkom mozne - istotne sa to moze stat - ked vidim ten frmol, aky tam maju niektori predavajuci, tak necudo, ze nejaky "imobilny" zver typu skebla dodycha a nikto si to nevsimne. Najvhodnejsie je opytat sa na problem ss-kou priamo predavajuceho, ak je registrovany na fore.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvaristicka jesen v Bratislave 2011

Odoslaťod Robo111 » 07 Okt 2011 09:24 am

peterf81 napísal:ja som tam bol niekedy zaciatkom roka a kupil som tam take modre musle tusim za 3 eura kus a nejake slimaky a vsetko mi to ihned skapalo, musla sa ani nepohla ani neotvorila . asi to uz vsetko bolo mrtve pri kupe .


neda mi, budem reagovat - aj ked je to davnejsie a uvedenych je trocha malo informacii: keby bola tato musla otvorena je zicher mrtva - to sa da zistit po case aj cuchom. Najlepsi sposob ako sa da overit, ci je v poriadku, je ju polozit na strk/piesok a rano sa na nu pozriet, ci sa zakopala - von bude trcat len "odsavanie" a "vypust". Dokaze byt bez pohybu dooost dlho...takze predajca, predpokladam predal, co sa tyka musli, O.K. tovar - slimaky, ktore som ja kupoval u "predpokladaneho" predajcu (az taky vyber predajcov s muslami nie je) boli vzdy v poriadku - tu netusim, ake boli podmienky v akva, transport,...prilis strucne/nekonkretne.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Predchádzajúca

Naspäť na Chovateľské burzy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.