Akvaristická jeseň v Bratislave 2012



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Prídete na Akvajeseň ?

Áno
39
71%
Nie
5
9%
Možno
11
20%
 
Celkový počet hlasov : 55

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Robo111 » 15 Sep 2012 21:01 pm

to sklamani: Akvaeventy maju tri "viditelne" casti na rozdiel od obycajnej burzy okrem samotneho stretnutia sa s podobne postihnutymi - tazko vsetko splnit k spokojnosti vsetkych. Mne sa rozhodne pacila prednaska zijucej legendy pana Vitka, aj ked som musel odist skor, vystava bola tiez super, k druhom na burze - malokto vobec daco v SR chova (nie vsetci vedia udrzat aspon 2. generaciu nezivorodky...), vsetko su to dnes importy z Azie a kazda z tych firiem ma "skoro identicke" zoznamy..., preto klobuk dole pred ludmi, ktory donesu na predaj nieco ine ako je v obvyklej ponuke predajni a to "ine" tam mal vlastne kazdy predajca - corydorasy, poloustky, kaprozubky...Ja, ako je zjavne uz z kontextu teda organizatorom z klubu dakujem za vydarenu akciu.:)

Na japoniky a septarie som sa pytal aj ja - clarkii mal hlavu v smutku, ze mu nedodali, co objednal.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Vlado21 » 15 Sep 2012 21:11 pm

gogo1968 napísal:Vlado21 sorry ja som bral od p. Vyslúžila Neoheterandria elegans- 30ks, ale boli dopredu objednané. Skús mu poslať SS či mu niečo nezostalo.

30 ks??? :shock: :dead:
Robo111, japoniky mavali aj predajcovia z Ciech, bohuzial to vyzera, ze na tuto akvajesen nedosli... :(
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod discus » 16 Sep 2012 11:02 am

Podľa mňa bolo super. Kúpil som čo som chcel. Poďakovanie patrí všetkým a hlavne organizátorom. Už sa teším na ďalšiu akciu.
Obrázok používateľa
discus
 
Príspevky: 19
Obrázky: 70
Založený: 16 Jan 2008 12:29 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Jorik75 » 16 Sep 2012 17:16 pm

Dobrý, prosím Vás, kde by som si mohla pozrieť/stiahnuť fotky z výstavy. Hlavne tie bojovnice kde by som našla. Ďakujem.

Bola som v sobotu do 13.00. Síce predajcov bolo poskromne, ale zasa na druhú stranu si človek vybral čo potreboval. Od začiatočníkov až po stredne pokročilých akvaristov. Mne osobne tam chýbalo viac klasických "gubiek" ktoré by rodičia nakúpili deťom do ich prvého akvária, poznáte to "ešte tú červenú jednu a tú modrúúú a tu žltú bodkovanúúú...pane ale to treba aj samičky k tomu... samičky? To sú tie škaredé bezfarebné? tak tie si vezmeme dve- to bude stačiť." A aj gurám bolo pomenej. Aj viac koreňov a skál by to chcelo, ale zasa chápem- kto by sa tam trepal s 50 kg skál a s plným kufrom koreňov. Výber bojovníc bol úžasný a aj ceny boli za ne ľudové. Prekvapila ma aj masívna ponuka krmív a rastlín. Kúpili sme si 10+1 krevetku a vcelku spokojní sme odišli. Aj nám vyhovovalo, že tam nebol dav ľudí- lepšie sa pozeralo a vyberalo. V DK Zrkadlový Háj v Petržalke je štýl akva búrz, že Vás vcucne hustý rad a už Vás len posúva konštantným tepom okolo akvárií a na konci Vás vypluvne :). A to mi moc nevyhovuje, chcem viac obkukávať a menej sa báť o obsah kabelky v tlačenici. Do 2.40 v noci som robila novým krevetkám akvárko a potom som sa v noci vytešovala a rozmýšľala či budú ráno nažive.
Jorik75
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Sep 2012 01:03 am

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod astro » 16 Sep 2012 17:21 pm

Jorik75 napísal:Do 2.40 v noci som robila novým krevetkám akvárko a potom som sa v noci vytešovala a rozmýšľala či budú ráno nažive.

ehm, trochu OT... a boli? v tom čisto novučkom založenom krevetárku?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Jorik75 » 16 Sep 2012 17:51 pm

Žijú a radostne plávajú. Ale ak sa môže niečo pototo, tak sa to pototo vtedy keď to najviac zamrzí. Mám 70l 6 hraný komplet už pár rokov a v ňom 7ks "ryžových rybiek" z burzy v petržalke a 10 červených krevetiek, tiež odtiaľ, čo sa tam namnožili a je ich asi 150-200 ks a kopec microsorium windelow a 2 korene. Tak som ich tam podľa návodu predajcu šupla .krevetky.cz, tie pásikované červeno biele. Ale o 21.00 som si všilma, že komplet všetky krevetky a aj vežovky malajské sú vylezené pod hladinou a tam sa hrčia v maxi skupinách. Odcucla som vodu z dna a.... to bol puch!!! Tak som odcucla dno- štrk aj s bordelom, pri plnom osadenstve 200 krevetiek. Nevedela som ich vychytať. Ale pred prúdom odsávania utekali, tak som vcucla asi len 3. Dopĺňala som studenú vodu priamo z vodovodu. Ešte som vymieňala filter za iný, stále mi padal, korene mi padali na dno, nedržali pri stenách akva, proste všetko sa kašľalo na čo som siahla....Tak som o 2.55 v noci ležala v posteli a rozmýšľala som, či vôbec niečo do rána prežije. Ak toto prežijú, prežijú aj atómovú bombu. Žijú, behajú, ďobkajú.
Jorik75
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Sep 2012 01:03 am

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Norman » 16 Sep 2012 18:12 pm

Akvajeseň je za nami, ďakujeme zúčastneným súťažiacim aj divákom.

Rýchle zhodnotenie diváckej súťaže:
1. miesto nádrž číslo 66
2. miesto nádrž číslo 151
3. miesto nádrže číslo 9, 149 a 159

Výhercovia drobných cien:
Lucia Majerová
Valéria Remiášová
Henrieta Polakovičová
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod TTjopo » 16 Sep 2012 18:22 pm

same baby :D
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Richard Tokušev » 16 Sep 2012 20:34 pm

Od nás z BB išiel do Rychnova plný autobus. Je to predsa len akcia s obrovskou tradíciou. Nič sa nedá robiť. Stáva sa najmä z dôvodov nedostatkov voľných víkendových termínov a tak sa akcie niekedy prelínajú. Napr v Ostrave a Brne by o tom vedeli hovoriť.
Akva zima však nesklamala ešte nikdy a už teraz sa veľmi teším.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod barky » 17 Sep 2012 11:41 am

Chceli by sme podakovat vsetkym navstevnikom, ktori nas prisli podporit, velmi si to vazime.

Rovnako by som chcel podakovat vsetkym, ktori sa zapojili do priprav a prispeli k uspechu akcie.

Co sa kritiky tyka, (asi nebudem objektivny) co sa tyka predajcov, ich pocet bol naozaj nizsi a bolo to sposobene viacerymi aspektami, hlavny bol ten ze vela ludi islo prave do Rychnova, kam by sme normalne isli aj my organizatori. Zial z DK Ruzinov sme dostali len tento mozny termin a bola moznost bud nerobit Akvajesen vobec, alebo ju robit v rovnakom termine ako je Rychnov. Rozhodli sme sa tak ako sme sa rozhodli. Za koliziu sa "Rychnovakom" ospravedlnujeme.
S konstatovanim ze bol slaby vyber nemozem suhlasit, podobny nazor som ale pocul aj od ludi co boli v nedelu v Ostrave, asi to je tym ze sme uz prilis narocni ako akvaristi.

Vystava bojovnic bola podla mna skvela, mali sme 170 ryb spickovej kvality o com svedci aj fakt, ze posudzovanie trvalo viac ako dvanast hodin. Prvykrat v strednej a vychodnej europe sme organizovali vystavu podla standartu IBC, ktory je najpopularnejsi a najpouzivanejsi standart na celom svete a kladie vysoke naroky ako na organizatorov, tak aj na sutaziacich. Prave preto ma velmi tesia slova posudzovatelov z nemecka, ze sme to aj napriek drobnym chybickam o ktorych sme vedeli, zvladli vyborne a velmi sa im u nas pacilo. Mala poznamka na koniec - ziadna z vystavenych ryb neuhynula a osobne som tam nevidel ziadnu, ktora by to uz mala takmer za sebou.

Velmi ma mrzi, velmi slaba ucast na prednaskach.(co je ale pravidlom takmer vsade) Nerozumiem tomu ze akvaristi nemaju zaujem ziskavat nove informacie, naucit sa nieco nove. Pozyvame roznych ludi, casto su to priam legeny cesko-slovenskej akvaristiky a niekedy mi je trapne, ked je v prednaskovej sale na zaciatku 5 ludi... Co sa da ale robit - konzum je konzum - ludia chcu len nakupit, ponadavat si a odist.

Mala vyzva na koniec - ak mate napady ako nase akcie zlepsit, sem s nimi. Ak mate chut sa zapojit a pomoct pri organizacii,budeme velmi radi ked sa k nam pridate.

Vidime sa na akvazime!
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Fatimka » 17 Sep 2012 11:58 am

Nenormálne sa stále teším na túto akciu, síce sa akvaristike sa venujem 3 rok, tak poriadne, ešte som nemala možnosť ísť na akvaakciu. Stále mám nejaké iné povinnosti, škola či práca. Bohužiaľ, no..... Ale dúfam že to na akvazimu vyjde. Určite to je niečo krásne. Nekritizujte radšej prispejte svojou návštevou, a hlavne robte dobré meno tejto akvaakcii. :-) A už čakám ne zverejnenie termínu na akvazimu
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod paloi » 17 Sep 2012 12:09 pm

Ja som prišiel na burzu v sobotu asi o 15,30. Skutočne asi polovica stolov bola prázdna. Zasa na druhej strane musím uznať, že kde som sa zastavil, tam ponúkli zľavu (aby tovar nemuseli viezť domov). Škoda, že pred mojimi očami zdrhali Poliaci. Vari všetko vypredali?

Čo sa týka bojovníc, musím uznať, že mnohé boli nádherné, také v obchodoch nebývajú!

Barky, len to nevzdať. My si síce pofrfleme, ale v hĺbke sme vďační za to, že to organizujete. Možno do budúcna by ste mohli zvážiť, či neskrátiť "ordinačné hodiny", keď termín koliduje s inou veľkou akciou.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Giftzahn » 17 Sep 2012 12:54 pm

njn, predajcov bolo skutocne pomenej ..ale rozhodne davam za pravdu Barkymu ...vyber rozhodne tym netrpel ... kto mal zaujem o zivocichov - ryby, krevetky atd. rozhodne mal s coho vyberat .... nakolko chybal Richard tak neboli Tropica rastlinky ale na druhej strane celkom fajny vyber "in-vitro" kelimkov mal Ralf ..cize opat sa dalo vybrat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod radusho » 17 Sep 2012 13:13 pm

Bojovnice boli super ludi aj predvajucich pomenej o par tyzdnov je u nas akvaterra tam sa urcite zastavim a potom uz akvazima dufam ze tam toho bude trochu viac
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod miku » 17 Sep 2012 14:26 pm

Bol som hneď v sobotu ráno a potom na prednáškach. Akciu hodnotím kladne, aj keď predávajúcich bolo pomenej (hlavne chýbal Richard s rastlinkami). Prednášky boli super. Škoda, že bola taká slabá účasť zo strany akvaristov.
Takže sa chcem poďakovať organizátorom a teším sa ďalšiu akciu.
miku
 
Príspevky: 47
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2010 11:07 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod milano » 17 Sep 2012 14:37 pm

Ja som chcel ísť na tú prednášku o "halančíkoch", keďže by som si ich chcel v budúcnosti zaobstarať, ale žiaľ som nemal šancu stíhať to, ostáva mi len čítať a čítať ;) Ale aspoň som si pozrel výstavu a ponuky predajcov.
PS: Náhodou nie je niekde na webe videoarchív z tej prednášky?
Obrázok používateľa
milano
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 17 Apr 2008 08:37 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod chnuro » 17 Sep 2012 15:18 pm

pokial by si autor nevyhradzoval právo na záznam, tak toto je dobrý nápad - nejaku techniku na statív a ide sa. Rozumiem, že to pre prednášajúceho môže byť neprájemné a nemusí s tým súhlasiť. To by som pochopil.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod milano » 17 Sep 2012 15:31 pm

Na tie autorské práva som nemyslel, to je pravda, takže nebudúce radšej dôjdem načas
Obrázok používateľa
milano
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 17 Apr 2008 08:37 am
Bydlisko: Pezinok

Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod spid3r » 17 Sep 2012 15:33 pm

Premna je to neprijemne aj bez techniky :D staci 20+ ludi :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod discus » 17 Sep 2012 17:40 pm

Ja by som mal taký návrh pre organizátorov že keby niekto urobil z burzy aspoň pár fotiek a dal to sem. Mohlo by to pritiahnuť na ďalšiu burzu viac ľudí. Mnohý akvaristi ani netušia ako to na burze vypadá. Ja myslím že by sa niekto našiel kto by urobil pár záberov. Predošlé burzy boli odfotené a teraz už niekoľko posledných som nevidel. Bola by to zároveň aj malá spomienka.
Obrázok používateľa
discus
 
Príspevky: 19
Obrázky: 70
Založený: 16 Jan 2008 12:29 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod spid3r » 17 Sep 2012 17:57 pm

Nuz ano kym fungoval casopis akvarium fotoreportazi z akcii bolo pozehnane. Je to skoda :/

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod Kajko88 » 17 Sep 2012 17:59 pm

Mudrovat vie kazdy, ale neda mi to :D :D nebol by najlepsie napad na propagaciu vytlacit papiere a povylepovat ich po zastavkach MHD??? Pride mi to tak ze jediny sposob ako sa dozvediet o takychto akciach je iba cez akva.sk... Keby ludia videli ze take nieco existuje ako su akvatrhy urcite by to prilakalo aj NEakvaristov...
Obrázok používateľa
Kajko88
 
Príspevky: 90
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2010 21:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod TTjopo » 17 Sep 2012 18:18 pm

Podla mna by nebolo zle posunut casovo.Povedal by som ze vecsina ludi si ide nakupit hned z rana cca okolo 10tej.V klude sa to da pobehat za cca 2h.Prednasku spustit cca o 12tej ked su dve prednasky, tak cez prestavku si skocit na obed po pripade si pozriet vystavu a pokracovat v prednaskach.Po skonceni si vklude popozerat vystavu ty co boli na obede ak si nestihli nakupit dokupit co treba a vybavene.Urobit nejaky prieskum co v tomto fore nieje problem formou hlasovania kedy by komu casovo prednasky vyhovovali.
Velmi by podla mna pomohlo aj nejake vyhlasovanie po rozhlase ak tam nieco take funguje alebo nejakym megafonom ,ze prednaska zacina.Vela ludi ked sa zarospravalo ani nemalo sajnu ze nejaka prednaska uz zacina ked debatovali o svojich skvostostoch co maju doma.To vyhlasovanie prednasok priamo na mieste by podla mna dost zvyraznilo pocet posluchacov.
Viem ze sa neda vsetko zrealizovat podla mislienok kazdeho jednotlivca ale aj v minulosti bolo zopar dobrich rad co sa tykalo zlepsenia tychto akcii odznelo v teme akvazima a v dalsom rocniku som nevidel ziadnu zmenu hlavne co sa tykalo hlasovania od navstevnikova vela dalsich drobnych nedostatkov v organizovani a teda informovanosti navstevnikov.Takze dufam ze sa niekto kompetentny tocho chyti.
Kajo-kludne mozes zacat s vylepovanim plagatov pokial mas na pokuty.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristická jeseň v Bratislave 2012

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2012 20:13 pm

Pokial viem tak clenovia klubu akva a aj neclenovia zvyknu nosit plagaty o tychto akciach do akvaristik. Taktiez byva informacia na FB a informacia o akva jeseni bola uverejnena aj v programe akcii konajucich sa v DK ruzinov v septembri. Tento program byva vylepeny jednak na verejnych priestranstvach a jednak bol vytlaceny v miestnom mesacniku - Ruzinovske echo... Ako uz spomenul TTjopo - vylepovanie plagatov na verejnych priestranstvach (kam patria aj zastavky MHD) bez povolenia je zakazane a moze byt pokutovane (kedysi to bolo 1000,- Sk, neviem kolko je to teraz)...
Co sa tyka samotnej akcie, ja ju hodnotim pozitivne - co to som nakupil, postretal som sa so znamimi... Bol som aj pri priprave a videl som kolko to dalo prace a kolko ludi tuto akciu dobrovolne organizovalo... Na tom ze bolo menej predajcov sa pravdepodobne podpisala subezne sa konajuca akcia v CR, na tom ze bolo menej navstevnikov sa mozno podpisali ine akcie (v Raci, v Cunove, v DNV, v Modre...)...

Ked citam niektore komentare v tejto teme, mozno by stalo za zvazenie na najblizsej akcii umiestnit niekde na viditelnom mieste nejaku krabicu a papiere aby mohli navstevnici rovno na mieste napisat nejaku spätnu väzbu a napady na vylepsenie (samozrejme vsetko sa da realizovat len v ramci schopnosti a moznosti...)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.