Akvaristicka zima v Bratislave 2011



Na Akvazimu prídem

Áno
85
75%
Nie
15
13%
Možno
14
12%
 
Celkový počet hlasov : 114

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Vlado21 » 12 Dec 2011 07:24 am

michal.chvostac napísal:nie je tu niekto kto bral na burze od poliakov zivu potravu a mal tam aj ine veci ako tam mal mat? prave som si nasiel v akvariu malicku pijavicu (pravdepodobne), myslite ze by to mohlo byt zo zivych patentiek?

to je riziko zivej/mrazenej potravy, ze sa obcas z nou dostatne do akva aj nieco co sa nema. S tym musis pocitat. Preto ja krmim uz iba susenou a lyofilizovanou. Zo ziveho len to co si dravsie ryby same ulovia (endlerky, krevetky, pistiove "blchy"), prip. sezonne dokrmovanie (musky, vosky, pavuky, kotulky,...), uz nic kupovane.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod astro » 12 Dec 2011 10:00 am

Dovolím si pár slov k akcii aj ja. V prvom rade - obrovská vďaka organizátorom, túto akciu považujem za sviatok všetkých akvaristov na Slovensku keďže viem, že na ňu chodia aj ľudia od Novej Sedlice až Záhorskú Ves. Ja som bol v sobotu, prišiel som cca o 9,45 a odchádzal o 12,15, vzal som so sebou aj moju drahú polovičku, ktorú som po chvíľke pohodlne odložil do kresla a priebežne som si k nej nosil odložiť veci čo som kúpil. Veľmi sa zabávala pretože vedľa nej sedela tiež sparingpartnerka z "klubu odložených žien", ktorej podchvíľou zazvonil telefón a hovorila: "hej, hej vzal ma na akvaburzu, už sme tu hodinu a pol.. no ja len tak sedím a čakám na neho...". To ešte netušila, že my tam strávime 2 a pol hodiny! :twisted: Ja som si to ani neuvedomoval ako ten čas rýchlo beží. Som rád, že sa mi podarilo stretnúť a pokecať s ľuďmi a priateľmi, s ktorými sa počas roku stretávam viac menej len na akve, občas aj osobne: clarkii, marlo, salik, casiomk, Caiman, martin_s, Richard Tokušev. Vecičky, rastlinky, rybičky som nakúpil v duchu reklamy: "Kúpili sme všetko čo sme mali? .. Nie, len to čo sme nemali."a ja ešte o trochu viac. Dokonca som sa správal ako nedočkavý malý chlapec a kúpil rybku, o ktorej som naozaj vedel veľmi málo tak som zvedavý či sa jej bude u mňa dariť, tancoval som okolo toho stánku kde ju mali asi hodinu kým som sa rozhodol ;) U clarkii-ho som presne napoludnie vyhral ako prvý vyžrebovaný "chikutan", ja čo nikdy nič v žiadnej súťaži nevyhrám :pivo: . Súťaž miničiek: áno bolo ich pomenej ako minulý rok ale za to si môžeme sami, pretože tak ako ja som mohol priniesť svoje keby som nebol lenivý tak aj ostatní mohli priniesť alebo si vyhrnúť rukávy a prísť tam nejaké naaranžovať, možnosti boli. Mne sa to páčilo a konečne som videl naživo nádrže, ktoré obdivujem len tu na nete a blahoželám ešte raz víťazom a ďakujem aj im aj porazeným, že sa zúčastnili a urobili tak výstavu pre nás všetkých. A jazyková vybavenosť predajcov? Nebuďte pohodlní, keď niečo chcem a nedokážem sa s niekým dohodnúť jazykom tak použijem všetky možné prostriedky a pohyby svojho tela. Keď som pri maďarovi obdivoval black crystalky, zavolal si nejakú mladú slečnu, ktoré mu tlmočila rozhovor s ďalším zákazníkom. Buďme radi, že na "našu" akvaburzu chodia aj zahraniční predajcovia s kvalitným a zaujímavým tovarom a dávajú jej tak medzinárodný rozmer ;). Mrzí ma, že som nemohol ísť na prednášky, tentokrát to malo objektívnu príčinu. Záverom si dovolím zhodnotiť: za mňa ako za návštevníka perfektná akcia, ďakujem. A ospravedlňujem sa za tak obsiahly komentár :angel:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Ajven » 12 Dec 2011 10:54 am

Ja by som teda v strucnosti chcel podakovat hlasujucim a v neposlednom rade aj organizatorom. Vdaka !
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod michal.chvostac » 12 Dec 2011 11:49 am

Vlado21: viem ze tam je ta moznost, ale za dlhe roky som z mrazenej potravy nikdy nic take do akvaria nedostal. tu otazku som myslel konkretne na potravu od tych poliakov, ze ci sa to nestalo viacerym. a zivu potravu asi zacnem riesit tak ze urobim nejaku mini chovnu gupiek a mlade budu sluzit ako potrava.
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Dusky » 12 Dec 2011 16:38 pm

@astro, tusim si pisal o mojej drahej poovicke, tiez som ju nechal na tom kresle a ja som si zatial pekne nakupoval :D
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod mystka » 12 Dec 2011 16:50 pm

Škoda, že som neprišla skôr na burzu, medzi Vaše polovičky by som posadila svojho priateľa :lol: . Tiež bol so mnou a moc sa nebavil..aj keď tentokrát som nešla na prednášky. Aj keď minule prednášku o echinodoroch prežil
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod chnuro » 12 Dec 2011 16:57 pm

No, moja priatelka prišla a úplne dobrovoľne. Bola so mnou na oboch prednáškach a celkom si to pochvaľovala. Neviem, či má pre mňa toľko pochopenia, alebo ju to fakt zauímalo :-). Ale asi by uvítala "klub dočasne ignorovaných" počas každej burzy :-), kedy by nás naše partnerky a partneri poohovárali a skrátili by si tak chvíľku. Navyše by ich tak nebolelo, koľko na akvaristiku míňame, keď by prišli na to, že nie sú sami, kto má doma vášnivého akvaristu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod peter-trnava » 12 Dec 2011 17:12 pm

Je potrebne zriadit nieco ako detsky kutik pre dospelych, miesto guliciek a smyklaviek iPady, kadernika a pod :mrgreen:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod triscene » 12 Dec 2011 17:24 pm

alebo nechat polovicku doma alebo polovicke kreditnu kartu a vylozit ju cestou na burzu niekde v nakupnom centre :))
tipujem ze pri pipajucich smskach o debete by si nakupil vsetko na burze rychlejsie ako inokedy a nemotkal by si sa tam tak :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod TTjopo » 12 Dec 2011 18:48 pm

milop napísal:
TTjopo napísal:Teraz ma tak napadlo ze 4-5 miesto malo dostat nejake vecne ceny od sponzorov a nic som nedostal asi sa v tom zhone na to zabudlo :cry: :wink:

Zabudlo - nezabudlo, sponzori tentookrat jednoducho neboli :cry:

Podla smajlikov sa dalo vydedukovat ze si z toho tazku hlavu nerobim.No nabuduce by sa mali najskor zabezpecit ceny a potom napisat do pravidiel ze budu ocenene aj tieto miesta.Mozno zvelicujem ale predstav si nejaku sutaz kde sa rozdavaju medajle a po skonceni sutaze by organizator povedal ze mame iba bronzovu medajlu na zlatu a striebornu nam nikto nedal.
Zdoraznujem ze mi na tom tak nezalezi som clovek ktory sa niekedy chyta za slovycka tak ak niekoho urazim tak sa vopred ospravedlnujem ide mi len o princip.Moj nazor je ten ze ked organizatori nedokazali ziskat ziadnych sponzorov mohli z vyzberanych par drobnych kupit aspon nejaku rastlinku u Richarda a verim tomu ze ak by ho poziadali tak by aj nejaku rastlinku ozalel po pripade aj niektori iny seriozny spredajcov.Doba je taka ze ked sa clovek nespita nikto za nim neprid s narucou vecnych darov.Napadol ma prave on kedze sme spolu debatovali ale v podstate mozno to bude len ponaucenie pre dalsi rocnik.Tymto som nechel organizatorom nic vycitat lebo akcia bola celkom dobre zvladnuta az na par detajlov na ktore som upozornoval este pred touto akciou a opat sa to opakovalo.Polovica ludi nemalo sajnu kde sa ma hlasovat a ak aj vedeli tak sa na to vykaslali lebo nemali ani tucha o tom ze ich hlas pojde do zlosovania o nejaku drobnost, Na ktoru pravdepodobne tiez nebol sponzor :wink: .Napad so zlosovanim hlasujuceho listka bol dobri akurat nie kazdy predavajuci listkov kedze ste sa tam sem tam striedali upozornil kazdeho navstevnika.Ak si spocitate pocet predanych listkov a pocet listkov v urne do ktorej sa hadzali listky je to smiesne.Teda aspon mne.
PS:Tesim sa na dalsi rocnik aj s novym minickom.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod TTjopo » 12 Dec 2011 19:09 pm

Co sa tyka nasich milovanych polovyciek je lepsie ked si kazdy v tychto veciach ideme po svojom a nikoho do nicoho nenutime.Predstavte si ze by vas tahala manzelka na vystavu pletenych svetrov a nakupovala by si tam rozne haciky ihlice a bavlnky tiez by vas to nebavilo.A ak uz nahodou chce ist ako kontrola tak nch si to tam poriadne vytrpi aspon bude na dalsi rocnik pokoj.Snad si to ta moja neprecita :lol:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod astro » 13 Dec 2011 09:25 am

predsa len som si spomenul na jednu drobnosť, ktorá mi prekážala.. aby som nebol až tak cukríkovo pozitívny :angel:
cena Paracheirodom axelrodii pri všetkých stoloch kde som ich registroval vystrelila na 0,70,- EUR, na môj vkus veľa
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2011 09:29 am

astro napísal:predsa len som si spomenul na jednu drobnosť, ktorá mi prekážala.. aby som nebol až tak cukríkovo pozitívny :angel:
cena Paracheirodom axelrodii pri všetkých stoloch kde som ich registroval vystrelila na 0,70,- EUR, na môj vkus veľa


jj, to bude ocividne asi tou krizou ... ale nastasie boli na burze aj predajcovia pristupni vyjednavaniu o cene cize dalo sa aj kde tu zlavu uchnapnut ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod triscene » 13 Dec 2011 10:58 am

a takisto crystalky S za 4Ecka/kus je trosku moc ked clarkiii mal mat v ponuke na objednavku Hinomaru a White/Golden za 6
ale dva kusky som u nich kupi co som si vylovil, tipujem ze lepsie ako S nech maju chlapci aspon na benzin domov :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod longstar » 13 Dec 2011 11:15 am

Bol som tiež na burze, so sestrou a tiež si sadla na sedlo smrti pri vchode a čakalama vyše 1,5 hodiny... Všetko som poprebehal kúpil si PMDD, rastliny a krásnych taeniatusov nigeria red od Apistogramanna, za ktorých mu ďakujem... :) Pozrel som si miniakvária ale ráno ich tam bolo sotva päť ale za to boli aspoň tri z nich nádherné. Na burze bola veľmi pestrá ponuka rýb ale bol som sklamaný že som nekúpil Ramirezy gold...:/ Naštastie mi to vynahradili taeniatusi, ktorý sa u mňa už pomaly "zabidleli" :) Taktiež rastliny ktoré som kúpil sa burze sú nadherné a rastú ako divé..:) Kto by chcel vidieť rastliny a taeniatusov viď túto tému: longstarova-60l-nieco-na-baze-prirody-d-t13453.html dole sú obrázky akvária po burze spolu s taeniatusmi..:)
longstar
 
Príspevky: 103
Obrázky: 2
Založený: 24 Okt 2011 17:37 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Dec 2011 12:57 pm

a zabudol si vybrať svoju rezervačku.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod longstar » 13 Dec 2011 13:11 pm

nevedel som ktorý je to stánok..:D bol som moc rozrušný, toľko akvaristou po kope som ešte nevidel...:D
longstar
 
Príspevky: 103
Obrázky: 2
Založený: 24 Okt 2011 17:37 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod chnuro » 13 Dec 2011 13:36 pm

Ved tu ma Richard fotku a dokonca sa celkom aj podobá. Navyše tam behali traja v tričkách "tropica" okolo najvacsieho stanku s rastlinami. Jeho sa skrátka nedlo prehliadnúť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2011 15:49 pm

chnuro napísal:Ved tu ma Richard fotku a dokonca sa celkom aj podobá. Navyše tam behali traja v tričkách "tropica" okolo najvacsieho stanku s rastlinami. Jeho sa skrátka nedlo prehliadnúť.


jj, vsimol som si ze mali aj "sponzorske tricka " Tropica :mrgreen: tak ze jedno k rastlinkam zakupim a sama voda v ponuke boli "len" rastlinky :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod pocebikr » 13 Dec 2011 16:21 pm

triscene napísal:a takisto crystalky S za 4Ecka/kus je trosku moc ked clarkiii mal mat v ponuke na objednavku Hinomaru a White/Golden za 6
ale dva kusky som u nich kupi co som si vylovil, tipujem ze lepsie ako S nech maju chlapci aspon na benzin domov :)


To sa ti zda vela?
Pozri sa na frajera co ma teraz inzerat...
"Predám krevetky red crystal tr.B-C pekne vyfarbene,majú malo bezfarebných miest na tele. Cena je 2 eura za kus"
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod triscene » 13 Dec 2011 17:16 pm

pocebikr..zasa ale tento chlapec B-C zije vo svete sci-fi

na akvajeseni som kupoval CBSky krasne vyfarbene (tiger tooth) za 2 ecka, CRS nie az tak s jasnymi bielymi pasikmi za 1.50E, preto som bol prekvapeny tymito cenami ale chlapci tam mali ocividne monopol lebo co som vsetky CRS a CBS pozeral inde tak to boli fakt slabe odchovy a madari mali najkrajsie (sam som si vylovil a su to dva kusky S+). a zasa medzi S+ za 4 a Hinomaru za 6 je velky rozdiel v tom ako su cenene.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Miloš » 13 Dec 2011 22:59 pm

Tak a mame uz aj oficialne vysledky http://klub.akva.sk/vysledky.php

Vsetkym zucastnenym este raz velke vdaka a vyhercom gratulujem
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Dec 2011 14:06 pm

arowana napísal:P.S. Ja ako vždy, som si nepoznačil dátum a akvazimu som zmeškal. :|


Ja som na akva jesen nemohol prist, takze na zimu som sa chystal dva mesiace az som sa raz v nedelu naobed zobudil s divnym pocitom a zachvilu mi to doslo, ... a k...a! :)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristicka zima v Bratislave 2011

Odoslaťod Vlado21 » 15 Dec 2011 14:20 pm

jj, firemne vianocne vecierky byvaju narocne... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Chovateľské burzy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.