Akvatera v Bratislave 15.4.2012



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Semtex » 15 Apr 2012 06:01 am

Obdivuji Milana - Clarkiho.
Včera Ostrava dnes Blava. Naštěstí to dnes má coby kamenem dohodil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Semtex
 
Príspevky: 114
Založený: 18 Mar 2012 20:51 pm

Reklama

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod astro » 16 Apr 2012 10:12 am

taaaaaakže veľká akcia, veľa tera ale aj celkom dosť akva čo ma potešilo. ja som viac pokecal ako nakúpil ale to čo som chcel a objednal si to som dostal. pozeral som aj po black tiger-och ale až taký fajnšmeker nie som aby som za "S" grade dal toľké peniaze aj keď za to zrejme stáli.
keďže z burzy som smeroval do hornbachu nakúpiť kvetináče na ruže :roll: nedalo mi samozrejme aby som sa nezastavil aj pri rybách. a tam som si len potvrdil to čo ma na burze zarazilo - vysoká cena niektorých rýb, napr. konkrétne otíkov. na burze chcel predajca za otíka 2,- EUR, pričom v hornbachu za neho pýtajú menej - 1,79,- tuším a pritom tie ryby boli ešte o trochu väčšie ako tie na burze. nevyznám sa v cenovej politike, cenotvorbe a podobných veciach ale doteraz som si myslel, že burzy sú o.i. aj na to aby sme si od chovateľov nakúpili tovar o smietku lacnejšie než v kamenných obchodoch. je mi jasné, že hornbach je gigant, ktorý nakupuje možno aj za nižšie ceny ako sú náklady chovateľa ale žeby aj po pridaní marže musel byť predajca na burze drahší? ja som chcel rastliny a tie som kúpil o trochu lacnejšie ako sa predávajú v eshope, nehľadiac na to, že to bolo bez nákladov za poštovné a balné (len za cenu vstupného :mrgreen: ) (Richard vďaka). na tomto mieste mi nedá nepochváliť perfektnú kvalitu rastliniek od fi. Tropica, po rozbalení fakt super tovar (nerobím reklamu)
ale aby som sa vrátil k cenám; kto chce kúpi, kto nechce nekúpi, tak to je a tak to má byť. ja som si všimol a vedel porovnať len jedno položku z ponúkaného tovaru. určite bola burza zaujímavá a príjemná, už od vchodu som stretával priateľov a kolegov akvaristov a s každým som sa mal o čom porozprávať, takže super a ďakujem. a pozrel som si aj háveď vo veľkej sále, brrrr :P . ale napríklad ježko albín bol neskutočne krásny :)
ps: kua, ja sa vždy tak rozpíšem :angel:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Giftzahn » 16 Apr 2012 12:39 pm

@astro: jj, napodobne ...akcia sa pacila ... ceny niektorych rybiek a aj krevetiek bol dost vysoke ... ale nastastie nie u vsetkych predajcov takze aj po cenovej stranke bolo rozhodne z coho vyberat ... a ano ako vzdy rastlinky od Risa z ponuky fy.Tropica ako vzdy vo vybornej kvalite ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Brandy » 16 Apr 2012 12:44 pm

Mam pocit, ze predajcovia na burze nechapu, ze ludia tam chodia aj kvoli vyhodnejsim cenam oproti obchodom. Ramirezky za 1,5€, ci krevetky Kaponiky za 1,8€ su predrazene. V akvaristike v Kauflande je cena 1,3€ / 1,8€. Dufam, ze na akvajari si predavajuci viac ustriehnu ceny, vsimol som si ze predrazenejsi byvaju zahranicny predajcovia. Predajcovia z Rakuska maju ceny uplne z inej dimenzie :twisted:
Brandy
 
Príspevky: 13
Založený: 12 Apr 2010 23:38 pm

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod kathynka » 16 Apr 2012 12:59 pm

no rakusko je uplne iny svet, to si treba zvyknut na ich ceny...my chodime obcas do viedne, lebo je tam super velka akvaristika s rybami, ktore sa u nas daju tazko alebo nedaju vobec zohnat...ale aj ceny teda stoja za to...takze ja som sa vcera vobec necudovala, ked madari z amazonas.hu mali microctenopomy za 5e a ja ich mam z viedne za 12e (samozrejme som si kupila od nich dalsi par, to sa za tu cenu inak ani nedalo)...rakusko mame sice za rohom, ale oni sa nikdy nasim cenam neprisposobia...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Giftzahn » 16 Apr 2012 13:12 pm

@Brandy: njn, jeden rakusky predajca bol hned pri vchode ..a nevsimol som si ze by on bol nejaky extra predrazeny ... plus da sa s nim velmi dobre pokeca a aj cenu vyhandlovat ak sa zda byt velmi vysoka ... ale 21. a 22.04 je vo Viedni Haustiermesse - Wiener Neustadt ... takze preverime ceny .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod geminika » 16 Apr 2012 13:16 pm

Chcem len pochváliť včerajšiu Akvatera. Bola o mnoho lepšia ako tá marcová. Aj keď sme kúpili len jednu Bojovničku, ale motali sme sa tam dve hodiny a okukávali všetko možné. Dcérku najviac zaujal Pieskomil, aj si poplakala, keď sme odišli bez neho. Možno na budúce pripravíme pre toto milé zvieratko podmienky a odímeme domov bez plaču a so zvieratkom v taške. Držím palce organizátorom aj do budúcna.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod skala » 16 Apr 2012 13:41 pm

Ja som bol ako predajca, aj coby navstevnik celkom pozitivne prekvapeny. Taketo akcie potrebuju cielenu navstevnost a to sa celkom podarilo. Potom bude aj vyssi zaujem ponukat. Ja som snad este viacej tera tvorov nevidel. Pestujem mozno 30 druhov rastlin, a aj tak som si kupil dalsich asi 6. Okrem ineho. Celkom by sa siklo sirit osobnym kontaktom info o dobrej akcii :-).
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Vlado21 » 16 Apr 2012 14:47 pm

Astro, ja si uz davno nerobim iluzie o cenach na burze. Nieco je tu samozrejme lacnejsie, a nieco ine zas drahsie oproti kamennemu obchodu. Idealne je, ked sa da s predajcom na burze na cene dohodnut alebo kupit aj zlacnene odrezky rastlin, ktore by mi v kamennom obchode predat nevedeli.

Brandy, suhlas, ale nie je to len o predajcoch z Rakuska (to je uz uplne ina cenova liga).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Drack » 16 Apr 2012 15:57 pm

Dakujem organizatorom. Taketo akcie su super. Okrem tovaru sa tu da stretnut ludi s podobnou diagnozou a to je na nezaplatenie. Lahko sa kritizuje a tazsie sa realizeju, klobuk dole pred timom nadsencov, co do toho idu a tlacia akvaristiku(aj teraristiku, ale ja som tam bol ako akvarista) smerom dopredu na Slovensku. Ze tam bola medzinarodna ucast a taka navstevnost, to je len super a davo ta sancu pokracovat. Velkeeeeee DAKUJEM.
PS: co sa mnozstrva ryb tyka, samozrejme, akvajar(jesen, zima) je ine caffe - je to ako Zenevsky autosalon pre rybicky v Bratislave :-) - proste TOP AKVA.
Obrázok používateľa
Drack
 
Príspevky: 90
Obrázky: 12
Založený: 13 Máj 2008 22:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Miloš » 16 Apr 2012 16:38 pm

ja musim tiez povedat ze akcia bola super len skoda ze som musel tak skoro odist k cenam len tolko ze su vecou ponuky a dopytu
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod ichthys » 16 Apr 2012 19:04 pm

Ja som prvy krat zobral svojho 3,5 rocneho syna na takuto akciu a tusim ho to celkom aj zaujimalo, akurat ze cez tolko ludi tam zo svojej vysky vela nevidel a na rukach stale byt nemohol. Chcel som si kupit herosy red spotted ale 15 eciek za kus som jednak necakal (vsak cena skoro ako za diskusa), a jednak ani tolko volnych zdrojov nemam, tak som si kupil aspon gold varietu.
Ale inak teda som prekvapeny kolko ludi doslo, len nech to vydrzi aj do buducna, drzim Clarkiimu palce.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod amy01 » 16 Apr 2012 19:28 pm

Vydarená akcia, len tak ďalej :)
Ja som si doniesla filtrík (za ktorý, ešte raz ďakujem) a neodolala som Hydrocotylke od firmičky Tropica, ešte pár rastliniek a bola som vybavená :) Neviem sa dočkať akvajari.
A ježúrkovia boli svetoví 8)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod jiri sajar » 16 Apr 2012 22:22 pm

aj ja sa pripájam k zástupu ďakujúcich organizátorom tejto akcie..... opravdu len tak ďalej... lebo len takýmito akciami sa podarí zvýšiť záujem o akvaristiku (a aj teraristiku) na Slovensku a staneme sa zaujimavejšiou destináciou aj pre ďalších zahraničným predajcov ....
k cenám .... aj mňa výška cien niektorých zvierat a aj tovaru zarazila, no myslím si že každý predajca (dobrý predajca podotýkam), ktorý to prehnal s cenami pri pohľade na množstvo potenciálnych zákazníkov, sa do budúcna určite zamyslí nad tým, čo je pre neho lepšie - stáť celé dopoludnie s plným stolom a predať minimum, alebo nič, alebo sa umierniť s nasadenou cenou a predať čo najviac....
v tom by sme mohli byť nápomocní aj my zákazníci, keby sme na mieste otvorene a vo všetkej slušnosti dali predajcom najavo že cena nie je na mieste a preto som nekúpil....čím viacej sa nás takýchto nájde, tým skorej to predajcovia pochopia...
osobne chválim, že sa na burze objavili kvalitné ryby tzv. klasiky - napr čisté formy jednotlivých foriem mečúňov, no chýbal mi pestrejší výber tetier, skaláre aby človek hľadal so sviečkou....
čo musím ventilovať, že sa - žiaľ ako zvyčajne - našli aj takí predajcovia, ktorí sa spoliehajú na nízke sebavedomie kupujúcich a vedome sa snažia okradnúť zákazníka - jeden z predajcov sa snažil ukrátiť u suchého krmiva z povodne deklarovaného objemu 1 liter o viac ako o 4 dcl a spoliehal sa že si kupujúci netrúfne sa ozvať .... ospravedlňovanie sa po apelácii kupujúceho , že si to neuvedomil, že do litrového vedierka nedal deklarovaný objem krmiva už bol trošku mimo level....
no ako ja hovorím - aj komáre musia byť ... a ... lenivá huba - holé nešťastie... a tak to beriem športovo a nabudúce si určite dám u daného predajcu veľký pozor čo a za koľko nakupujem a či vôbec kúpim....

každopádne som len a len rád, že sa takáto akcia rozbehla a že - dúúúúúfam - bude mať ďalšie a ďalšie pokračovania ... organizátori... ďakujéééém :pivo: :o :pivo:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod vysluzil2 » 16 Apr 2012 22:35 pm

Brandy napísal:Mam pocit, ze predajcovia na burze nechapu, ze ludia tam chodia aj kvoli vyhodnejsim cenam oproti obchodom. Ramirezky za 1,5€, ci krevetky Kaponiky za 1,8€ su predrazene. V akvaristike v Kauflande je cena 1,3€ / 1,8€. Dufam, ze na akvajari si predavajuci viac ustriehnu ceny, vsimol som si ze predrazenejsi byvaju zahranicny predajcovia. Predajcovia z Rakuska maju ceny uplne z inej dimenzie :twisted:

jA SI MYSLIM ZE TO JE AJ O KVALITE. J a som tam predaval mecune po 6 e, slovom sest euro, a predal som ich vsetky. Kto si vsak dnes kupi nekvalitne veci. :?: . Keby si si vsimal viac, tak japoniky tam boli za 1,2 a otici tiez.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod clarkii » 16 Apr 2012 23:06 pm

Dalsí akvatrhy budou 19.5.Dám to jeste do kalendáre.Ale bohuzel vcera zemrela svokra a ted behám kolem zarizování pohrbu.
Ozvu se asi prístí týden.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod jarque » 17 Apr 2012 00:56 am

vysluzil2 napísal: jA SI MYSLIM ZE TO JE AJ O KVALITE.


Tak ale tie mecune boli ozaj krasne kusky... Ja som ich sice nekupoval, iba poobdivoval :) a to prave preto ze sa bolo na co pozriet.

A napr. Galaxy som tam videl za 2e. V kamennych obhodoch som ich videl za 4e.

Pre mna su tieto akcie aj o tom ze na jednom mieste najdem to co sa bezne neda zohnat v jednom obchode ci eshope.
Bolo to pekne spestrenie vikendu, diky za akciu
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Giftzahn » 17 Apr 2012 07:29 am

@Clarkii: 19.5 ... rozhodne moze byt ... dufam ze opat bude taka fajna akva akcia ako tentokrat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod rian34 » 17 Apr 2012 08:37 am

ľudí bolo veľa takže akcia mala úspech.....ja som kúpila bojovnicu za 5 €. Cena síce vysoká keďže bežne ju dostať za 2,50 € ale bola odchovaná v Petržalke takže made in slovakia:-))) V obchodoch dostať rybky z dovozu, ktoré sú síce možno lacnejšie ale nie vždy prežijú. Ja som mala bojovnice už dve z rôznych obchodov a obidve mi skapali. Takže dúfam že táto ,,naša,, ma nesklame a prežije aspoň pár rôčkov. Kúpila som aj nejaké rastlinky ... aj od Rakušana pri dverách síce sme si moc nepokecali lebo vedel povedať len moc..moc svetla:--)) ale nejako sme to dali. Takže organizátorom držím place a keďže ako čítam má každá ďalšia akcia lepšiu a lepšiu úroveň tak nabudúce to bude úúúplne super.
rian34
 
Príspevky: 25
Obrázky: 11
Založený: 14 Mar 2012 13:45 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Richard Tokušev » 17 Apr 2012 09:20 am

astro napísal:taaaaaakže veľká akcia, veľa tera ale aj celkom dosť akva čo ma potešilo. ja som viac pokecal ako nakúpil ale to čo som chcel a objednal si to som dostal. pozeral som aj po black tiger-och ale až taký fajnšmeker nie som aby som za "S" grade dal toľké peniaze aj keď za to zrejme stáli.
keďže z burzy som smeroval do hornbachu nakúpiť kvetináče na ruže :roll: nedalo mi samozrejme aby som sa nezastavil aj pri rybách. a tam som si len potvrdil to čo ma na burze zarazilo - vysoká cena niektorých rýb, napr. konkrétne otíkov. na burze chcel predajca za otíka 2,- EUR, pričom v hornbachu za neho pýtajú menej - 1,79,- tuším a pritom tie ryby boli ešte o trochu väčšie ako tie na burze. nevyznám sa v cenovej politike, cenotvorbe a podobných veciach ale doteraz som si myslel, že burzy sú o.i. aj na to aby sme si od chovateľov nakúpili tovar o smietku lacnejšie než v kamenných obchodoch. je mi jasné, že hornbach je gigant, ktorý nakupuje možno aj za nižšie ceny ako sú náklady chovateľa ale žeby aj po pridaní marže musel byť predajca na burze drahší? ja som chcel rastliny a tie som kúpil o trochu lacnejšie ako sa predávajú v eshope, nehľadiac na to, že to bolo bez nákladov za poštovné a balné (len za cenu vstupného :mrgreen: ) (Richard vďaka). na tomto mieste mi nedá nepochváliť perfektnú kvalitu rastliniek od fi. Tropica, po rozbalení fakt super tovar (nerobím reklamu)
ale aby som sa vrátil k cenám; kto chce kúpi, kto nechce nekúpi, tak to je a tak to má byť. ja som si všimol a vedel porovnať len jedno položku z ponúkaného tovaru. určite bola burza zaujímavá a príjemná, už od vchodu som stretával priateľov a kolegov akvaristov a s každým som sa mal o čom porozprávať, takže super a ďakujem. a pozrel som si aj háveď vo veľkej sále, brrrr :P . ale napríklad ježko albín bol neskutočne krásny :)
ps: kua, ja sa vždy tak rozpíšem :angel:



Nedá mi reagovať, ale toto som si všimol už aj ja niekoľko krát. Sám mám obchod v bb. Minule som na akvazime zdesene kukal na endlerky, ktoré som mal v obchode po 80 centov a na burze ich nejaká baba mala po 1,5€. No, je to tak. Kto chce kúpi kto nie nekúpi. Treba porovnávať a vyberať.
Treba však pripomenúť, že cena nie je jediný aspekt smerujúci k výberu tovaru na burze. Je potrebné hľadieť aj na kvalitu. Pri Otocinclusoch je známe, že niektoré dovozy nie su dobré a niekedy aj 70% dovozu padne. Pri takých rybách je akákoľvek nízka cena bezpredmetná.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Richard Tokušev » 17 Apr 2012 09:22 am

Giftzahn napísal:@astro: jj, napodobne ...akcia sa pacila ... ceny niektorych rybiek a aj krevetiek bol dost vysoke ... ale nastastie nie u vsetkych predajcov takze aj po cenovej stranke bolo rozhodne z coho vyberat ... a ano ako vzdy rastlinky od Risa z ponuky fy.Tropica ako vzdy vo vybornej kvalite ... :wink:


Snažím sa, aby ste ich dostali nápodobné, ako som ich videl v Dánsku. Trvalo mi takmer dva roky, kým som na to prišiel.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Richard Tokušev » 17 Apr 2012 09:26 am

kathynka napísal:no rakusko je uplne iny svet, to si treba zvyknut na ich ceny...my chodime obcas do viedne, lebo je tam super velka akvaristika s rybami, ktore sa u nas daju tazko alebo nedaju vobec zohnat...ale aj ceny teda stoja za to...takze ja som sa vcera vobec necudovala, ked madari z amazonas.hu mali microctenopomy za 5e a ja ich mam z viedne za 12e (samozrejme som si kupila od nich dalsi par, to sa za tu cenu inak ani nedalo)...rakusko mame sice za rohom, ale oni sa nikdy nasim cenam neprisposobia...


Presne tak.
V obchode v bb mám 3 druhy Tylomelanii, brotie a faunusy po 3,30€, Na burze som ich videl v cenách od 3,90 do 5,-€.
A vraj na Slovensku chce každý rýchlo zbohatnúť. Je to fáma.
Na druhej strane je to úzka špecializovaná skupina tovaru, ktorý takmer nikde nezoženiete, takže v tomto prípade mi pripadajú ceny primerané.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod Richard Tokušev » 17 Apr 2012 09:29 am

amy01 napísal:Vydarená akcia, len tak ďalej :)
Ja som si doniesla filtrík (za ktorý, ešte raz ďakujem) a neodolala som Hydrocotylke od firmičky Tropica, ešte pár rastliniek a bola som vybavená :) Neviem sa dočkať akvajari.
A ježúrkovia boli svetoví 8)


To si bola ty?
A neprizná sa "baba" jedna..
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvatera v Bratislave 15.4.2012

Odoslaťod tilda » 17 Apr 2012 09:42 am

Aj ja by som sa checl podakovat organizatorom akvaburzy. Boli sme na takejto akcii po prvy krat a velmi sa nam pacilo. Ziskal som aj kopu informacii a zaujimavych rastliniek. Hlavne od Richarda Tokuseva, rastlinky mal krasne a bol ochotny nam vysvetlit poukazovat a upozornit. Mal som z neho velmi dobry pocit.
Co sa tyka cien... Prisli sme kupit hlavne Hypancistrus zebra (ktore si dcera vybrala). Nasli sme ich za cenu 15e. Zdalo sa mi to vela, tak sme ich nekupili. Ale beriem to plne ako pravo predavajuceho stanovit cenu rovnako ako moje pravo nekupit. Takze, co sa mi zdalo drahe som proste nekupil.
Mam vsak aj negativnu skusenost a tu by som tu chcel napisat. Kupoval som viacero rybiciek od Apistogramann-a (myslim ze to bol on). Dost starostlivo sme sa na vsetky pisali. Nakoniec som si domov odviezol aj parik Pseudotropheus acei a parik Neolamprologus brichardi o ktorych nam povedal, ze su kludne neagresivne a vhodne do spolocenskeho akvaria. Po pozistovani informacii na nete vsak ten pocit nemam. Existuje moznost, ze sa jednalo o ine druhy (manzelske nedorozumenie, kto si zapisal nazvy, mozem za to ako vzdy ja), ale podla fotografii som si vsak skoro isty... Predajcu som oslovil spravou, ale nereaguje. Mozno som naivny, ale mal som pocit, ze na burze budu ludia, ktorym ide viacej o akvaristiku a nie len o snahu predat za kazdu cenu. Je to pre mna ponaucenie, ze nemam verit predavajucemu...Ale stale dufam, ze sa to cele ukaze ako velke nedorozumenie. Takze to bol zase negativny dojem.
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.