Aquael Shrimp start set

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 31 Jan 2018 11:07 am

Chlapci dakujem za odozvu:
@I.P.Pavlov: dakujem za tip, asi teda ostanem pri dvoch svetlach a pozhanam cosi co bude len na hladine a vytvori trosku miesta, kde bude tien - problem je ze u nas take nezozeniem zrejme, tak popozeram nejake eshopy....vdaka za tip

@Marshall
Ono to mozno kdesi, cosi mohlo nejak nezrozumitelne vyzniet, ale ja odkedy som toto akva zakladal naposledy, ficim stale na dvoch svetlach, aj pocas dry startu som fical na dvoch (akurat ze dlhsie svietil),cize rovnovahu som vlastne este ani raz nenarusil. Svietim dvoma LED, 1,5h....2,5h pauza a potom este 4h. Co sa hnojenia tyka, tak denne easy carbo 0,4 ml cca (ked nezabudnem) a raz za tyzden alebo za 10 dni lebo zabudam tak Kalium asi 2ml cca

No uvidim, necham teda svietit obe, akurat mam pocit, ze tie razborky merah viac oziju ked svieti iba jedno, tak bude zhanat cosi na hladinu....
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Reklama

Odoslaťod Seraph » 04 Feb 2018 12:07 pm

nejak som sa az vcera dozvedel ze Bucephalandra wavy leaf by nemala byt v substrate...a ja ze preco sa jej nedari...
hned som ju vytiahol a priviazal na koren...
darmo...clovek sa vzdy nieco nove dozvie...
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod matus.galan » 08 Feb 2018 00:23 am

To je v pohode, staci si zapamatat,ze vsetko co sa taha z korena, hlavne tieto tvrde rastliny netreba zahrabavat. Mozes ich spinkou napr zasunut do substratu ale hlavny koren musi byt von. Cize buce je to iste ako anubias a to iste plati aj pre Micorosrum :)

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod Marshall » 12 Feb 2018 00:05 am

Seraph, co mas nove?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Marshall

Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 01:02 am

Marshall napísal:Seraph, co mas nove?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Cauko,
takze po dlhom cakani na rybky som to uz nevydrzal a kupil 6x neonku...ja viem, nemal som, ale uz som tam potreboval vidiet nieco plavat....
no a potom som sa konecne dostal k rybkam, ktore som chcel:
asi 8-9ks boraras merah - krasne malicke, zatial ziju....
4ks corydoras pygmaeus - zatial sa im dari...dokonca presne ako sa o nich pise plavu si aj krasne v strede akva resp. hore-dole

Velmi rozmyslam nad nejakou krasnou bettou, ale tu myslienku vzdy zavrhnem kvoli krevetkam....
Bezia mi tam dva filtre naraz...zda sa mi to fajn....
dole pri substrate sa tvoria na skle zelene skvrnky, ale z casu na cas to prebehnem ziletkou a potom si krevetky pochutnaju...
zajtra nahodim nejake fotecky, hadam aj detaily (resp. co iphone dovoli)
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 10:55 am

slubeny foto update:
po rozkliknuti fotky otoci dobre....
Prílohy
IMG_2419.JPG
IMG_2418.JPG
IMG_2417.JPG
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod matus.galan » 12 Feb 2018 13:26 pm

Skoda, ze si nesiel do borarasiek :) mne takto neonky do tychto malych akva moc nejdu ale tak uvidis sam.

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod Loki12 » 12 Feb 2018 14:15 pm

neony potrebujú hlavne dlhe akvarium - lebo majú potrebu rychlych presunov. budes rad ked sa ti neosypu.
a aj napriek tomu, ze Aquael ma rovnaký názor ako ja a nazval nádržku správnym názvom : Shrimp start set, kde je presna informacia - pre akého akvariustu je to určené (start) a pre akých živočichov (shrimp) tak tam ludia narvu, niečo čo tam nepatri.

Co je pre mna ale zaujímave. podla fotiek je u teba vidno, ze mas cit pre takto male nadrze. Aspon mne sa to paci. Ja to takto nemam. v tomto som celkom slepy a nezručny. ale tvoje sa mi paci. Cize máš fakt cit pre pekné akvarium. ale potom...ta osadka,... Ak je to čo i len trošku možné, zbav sa neoniek. a nechaj si len tie borarasky. a bude to fajnove.
Obrázok používateľa
Loki12

Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 14:40 pm

Chlapi diky za konstruktivnu kritiku aj pochvalu, vedel som ze to pride :D
Jedina moznost je presun neoniek do 54-l-iwagumi-pokus-t17119-168.html
ale tym si nie som uplne isty.....ak mi ale viaceri napisete, ze tam im bude lepsie, tak spravim presun....
Jedina vec je ze v iwagumi nie je ziaden ukryt, ale je trosku dlhsie 60cm...na druhej strane toto male ma ukrytov celkom dost akurat je male....
Tie neonky sa spravaju v poriadku a plavu si kade tade, tak neviem....viem ze dlshei akva by bolo lepsie, ale...
No jedna vec je ista(ci presun alebo nie) musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod Loki12 » 12 Feb 2018 16:14 pm

hmm.
ta 54L je tiez stale mikro akva, ale aspon majú o 30 dlhsiu drahu.
Co vsak viem, este:
neony su ryby do BW - preto ten modry pruzok
ale vidavam ich aj v iwagumi nadrziach - ked ich je ale ovela viac.

A teraz si vyber :-), ale v tej 30L nano-kocke je aj pri existencii inych ryb im podla mna bude tesno
Obrázok používateľa
Loki12

Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm

Odoslaťod Hora » 15 Feb 2018 20:52 pm

Seraph napísal:musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...

z tých menších rybiek kubotai a galaxky nemali ani dnes,mali z Razboriek skvrnoocasé a maculatus alebo Tetry ohnivé.
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 8
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod Seraph » 16 Feb 2018 10:16 am

Hora napísal:
Seraph napísal:musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...

z tých menších rybiek kubotai a galaxky nemali ani dnes,mali z Razboriek skvrnoocasé a maculatus alebo Tetry ohnivé.

Hora diky za info, zrejme treba pockat na teplejsie obdobie...kto vie...mozno teraz pri tychto klimatickych podmienkach az tolko neobjednavaju obchody...
Vdaka
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod Norpi » 04 Mar 2018 01:53 am

Palec hore Neo :)
Norpi

Založený: 03 Mar 2018 20:47 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.