ATYPICKÉ AKVÁRIÁ



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 10:50 am

Zdravím Vás,
do obyvacky by som si chcel zabezpecit akvarium, ktore sluzi aj ako konferencny stolik. Viete mi niekto poradit, kde by sa cely takyto komplet dal kupit u nas na Slovensku, pripadne kto by to vedel urobit za rozumnu cenu? Lebo na internete som to nasiel, ale da sa to kupit na amazone. Prikladam ilustracny obrazok.
Prílohy
Belgium.jpg
Nieco na podobny styl by som chcel do mojej novej obyvacky.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Reklama

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Luker13 » 26 Jún 2012 11:01 am

a co tak normalne akva a nie takuto blbost... tie ryby sa tam podla mna zrovna najlepsie citit nebudu a vyzera to narocne, co sa tyka udrzby
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:04 am

Mne ide o dizajn a o prijemny pocit hosti, ktori pridu. Ine akva mi priestor a zena v obyvacke nedovoli :-). Udrzba ako kazde ine akva, jedine vodu by som odkaloval nejakym cerpadielkom, to je vec navyse.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod astro » 26 Jún 2012 11:18 am

Tieto akvastolíky sme tu už mali, zrejme v téme o Naj akva blbosti. Ak si dobre pamätám tak TTjopo si chcel niečo také zmajstrovať :roll: ja to považujem za echt akvablbosť. ani pohľad do akva nebude nič moc, údržba jakbysmet a tiež zázemie a technika...no proste blbosť len na imidž a na krátku chvíľku fotenia
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:22 am

Presne tak, chcem to na imidz do obyvacky, ja som to videl este v jednom obchode s fotelkami, len sa mi to zdalo byt drahe - dat za to 650E, preto chcem ci by mi to niekto neporadil aj lacnejsie.
Klasickych akvariovych stien s akvariami mam uz dve, ale hovorim toto chcem ako imidzovku, tak budem rad ak mi niekto s tym poradi.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Luker13 » 26 Jún 2012 11:23 am

keby pride k tebe milan666 asi by sa prijemne necitil :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:25 am

kto je milan666 :-)
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod astro » 26 Jún 2012 11:26 am

to čochvíľa zistíš..... :twisted:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:27 am

Jedine mi este vychadza akva medzi kuchynu a obyvacku namiesto baroveho pultu aj to je jedna z moznosti, ktoru by som chcel do noveho domu ak by samozrejme stolik nevysiel.
Prílohy
akva.jpg
Naposledy upravil robo79 dňa 26 Jún 2012 11:28 am, celkovo upravené 1 krát.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Luker13 » 26 Jún 2012 11:27 am

uvidis, mozno sa ti tu ozve :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:29 am

Ok, prijmam aj kritiku od diskutujucich ak je milan666 taky, ale rad tam uvidim aj rady a navrhy, o tom je diskusia.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod triscene » 26 Jún 2012 11:29 am

chces byt megastylovy a 650ecok ti je drahe? ak je cislo pri tvojom nicku vek tak radsej si najprv zisti co je imidzovka v akvaristickom svete a potom zistis ze stolcek to asi nebude :)

http://www.ebay.com/itm/NEW-WALL-MOUNTE ... 27c8517fd9
toto ti zena takisto dovoli :)

imidzovka to nie je je ale mozno niekde v tvojej lokacii to bude uplne super a hostia budu nadseni. pre mna je to gyc


edit: ten tvoj druhy obrazok uz vyzera lepsie :)
len mysli na to ze je tazsie zariadit akvarium tak aby z oboch stran bolo pekne :)
Naposledy upravil triscene dňa 26 Jún 2012 11:30 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod astro » 26 Jún 2012 11:30 am

áno, toto je lepšie a veľmi zaujímavé riešenie akvárka keď je priehľadové z oboch strán. až sa mi nechce veriť, žeby v tvojej hlave skrsla myšlienka na akvastolík, vrrrr
Naposledy upravil astro dňa 26 Jún 2012 11:31 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod martin_s » 26 Jún 2012 11:30 am

Luker13 napísal:keby pride k tebe milan666 asi by sa prijemne necitil :D

astro napísal:to čochvíľa zistíš..... :twisted:


Nerobte zas z neho nejakeho strasiaka...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Luker13 » 26 Jún 2012 11:31 am

urcite radsej barovy pult ako konferencny stolik ... neviem ako by tam bola riesena filtracia, svetlo a udrzba, napr. ked sa vyskytne problem a sparat sa v akva den co den. a urcite to bude lepsie vyzerat na pulte
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:34 am

astro napísal:áno, toto je lepšie a veľmi zaujímavé riešenie akvárka keď je priehľadové z oboch strán. až sa mi nechce veriť, žeby v tvojej hlave skrsla myšlienka na akvastolík, vrrrr


No vela miesta tam nemam, kedze mam spojenu kuchynu s obyvackou, mam tam aj krb, takze sa snazim si to navrhnut ako sa da, lebo vsetko si to sam robim.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 11:35 am

triscene napísal:chces byt megastylovy a 650ecok ti je drahe? ak je cislo pri tvojom nicku vek tak radsej si najprv zisti co je imidzovka v akvaristickom svete a potom zistis ze stolcek to asi nebude :)

http://www.ebay.com/itm/NEW-WALL-MOUNTE ... 27c8517fd9
toto ti zena takisto dovoli :)

imidzovka to nie je je ale mozno niekde v tvojej lokacii to bude uplne super a hostia budu nadseni. pre mna je to gyc


edit: ten tvoj druhy obrazok uz vyzera lepsie :)
len mysli na to ze je tazsie zariadit akvarium tak aby z oboch stran bolo pekne :)



Kazdy ma svoj vkus, pre niekoho moze to byt gyc pre niekoho nie....Je to vec nazoru a vkusu :)
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Ajven » 26 Jún 2012 12:45 pm

Uz som to raz videl nazivo, aj som to uz tu pisal. Realita je ina, hore sklo, zaondene od vyparov a mineralnych zrazenin, aby si videl zboku musis sa zohnut. Nohami to okopavas. Proste ani pre ryby ani pre oko.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod triscene » 26 Jún 2012 12:58 pm

robo79...takisto co ma svoje caro je urobit panoramaticke akvarium.. dlhe a nizsie ako byva standard, ale to uz treba mat aj vkus a cit pre aquascape nech to vyzera dobre :)

toto je co myslim :)

http://www.thegreenmachineonline.com/ar ... -dimension
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod sappa » 26 Jún 2012 13:01 pm

myslim ze keby sisa opytal v nejakej nabytkarskej stolarskej firme tak by si dostal odpoved hned :) ale ma to par zasadnych konstrukcnych otazok a to ako cistit akvarium niekey potrebujes cely kryt dat prec a zase ked to je stoolik tak to nemoze btt labilne dalsia vec je osvetlenie a napajanie takeho osvetlenia pri stavbe obyvacky musis ratat s tym ze niekde tam budes musiet mat elektrinu a niekde musis schovat filter

takze
1 v podlahe zasuvka na elektrinu ( asi nechces aby sa hostia potkynali o predlzovacku)
2 v spodnej casti stolika musi byt schovany filter a v rohoch musi byt dostatok placu nato aby tade mohli ist hadice na vou vzduch pripadne co2 a na napajanie osvetlenia a ku vsetkemu musi byt pristupa ky sa to dalo cistit pripaden menit( takze mozno niektore rohy akva budu musiet byt skosene )
3 drevenna kontrukcia musi byt pevna a masivna aby udrzala akvarium a zaroven aj stolik nadtym tak aby si nakoniec nebol prekvapeny ze sa ti to nepaci pripadne by to spravili s kovu a oblozili drevom no neviem ako by to vyzeralo
4 vrchne skolo stolika musi byt lahko odnimatelne no musi byt pritom zabezpecene aby ti nahodou hostia aj nechtiac nezhodili sklo a vsetko co budes mat nanom sa ti zosunie do akva bocne steny akva budu musiet byt zo silnejsieho skla ako by bolo normalne akvarium pretoze co ked niekto bude prekladat nohy a nechtiac tam zakopne praskne nepraskne ? prpadne ich potiahnut zvonka bezpecnostnou foliou.
5 osvetlenie nesmie oslepovat ludi pri akvariu a musi svietit zhora do akvaria ( kedze vrchne sklo bude odnimatelne tak toto bude dalsia konstrukcia medzi akvaiom a sklom jedine zeby to boli nalepene led pasy a tie by sa pri kazdom prisupe do akva odpajaly na nejakom konnektore )


takze si premysly ake velke ma byt to akvaium aky vysoky a robustny ma byt ten stolik

kamarat je stolar a spravil si terrarium v stoliku a riesil vsetky tieto veci ale pri terariu je vyhoda ze tam nieje ziadna voda a staci tam iba osvetlenie a kedze je to stolik na ktory sa kladie minimu veci tak aj zvierata vovnuty maju pokoj pretoze kazde polozenie salky klucov alebo cohokolvek vytvara hluk a osadenstvu to moze robit problem

tot moj nazor :)
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod luko36 » 26 Jún 2012 13:15 pm

pochybujem že neaký elektrikar ti namontuje zasuvku do podlahy, je to proti vyhlaške- bezpečnosti. neviem ako už je ta norma, ale cca min. 5-10cm nad podlahou musi byt zasuvka.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod sappa » 26 Jún 2012 13:19 pm

no to by vela firiem na slovensku nemohlo fungovat ono su totiz aj zatvaracie boxy do podlahy na vrch si das koberec, dlazbu, parketu co chces a podtym mas zasuvky ono je na to aj norma :) nemyslel som zasuvku naskrutkovat rovno na podlahu :)
vyzera to takto http://elektrika.cz/data/clanky/clanek. ... 5908331803
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod robo79 » 26 Jún 2012 13:24 pm

sappa napísal:myslim ze keby sisa opytal v nejakej nabytkarskej stolarskej firme tak by si dostal odpoved hned :) ale ma to par zasadnych konstrukcnych otazok a to ako cistit akvarium niekey potrebujes cely kryt dat prec a zase ked to je stoolik tak to nemoze btt labilne dalsia vec je osvetlenie a napajanie takeho osvetlenia pri stavbe obyvacky musis ratat s tym ze niekde tam budes musiet mat elektrinu a niekde musis schovat filter

takze
1 v podlahe zasuvka na elektrinu ( asi nechces aby sa hostia potkynali o predlzovacku)
2 v spodnej casti stolika musi byt schovany filter a v rohoch musi byt dostatok placu nato aby tade mohli ist hadice na vou vzduch pripadne co2 a na napajanie osvetlenia a ku vsetkemu musi byt pristupa ky sa to dalo cistit pripaden menit( takze mozno niektore rohy akva budu musiet byt skosene )
3 drevenna kontrukcia musi byt pevna a masivna aby udrzala akvarium a zaroven aj stolik nadtym tak aby si nakoniec nebol prekvapeny ze sa ti to nepaci pripadne by to spravili s kovu a oblozili drevom no neviem ako by to vyzeralo
4 vrchne skolo stolika musi byt lahko odnimatelne no musi byt pritom zabezpecene aby ti nahodou hostia aj nechtiac nezhodili sklo a vsetko co budes mat nanom sa ti zosunie do akva bocne steny akva budu musiet byt zo silnejsieho skla ako by bolo normalne akvarium pretoze co ked niekto bude prekladat nohy a nechtiac tam zakopne praskne nepraskne ? prpadne ich potiahnut zvonka bezpecnostnou foliou.
5 osvetlenie nesmie oslepovat ludi pri akvariu a musi svietit zhora do akvaria ( kedze vrchne sklo bude odnimatelne tak toto bude dalsia konstrukcia medzi akvaiom a sklom jedine zeby to boli nalepene led pasy a tie by sa pri kazdom prisupe do akva odpajaly na nejakom konnektore )


takze si premysly ake velke ma byt to akvaium aky vysoky a robustny ma byt ten stolik

kamarat je stolar a spravil si terrarium v stoliku a riesil vsetky tieto veci ale pri terariu je vyhoda ze tam nieje ziadna voda a staci tam iba osvetlenie a kedze je to stolik na ktory sa kladie minimu veci tak aj zvierata vovnuty maju pokoj pretoze kazde polozenie salky klucov alebo cohokolvek vytvara hluk a osadenstvu to moze robit problem

tot moj nazor :)


Ahoj Sappa, dik za cenne informacie.
Nejake veci z Tvojich argumentov som aj ja riesil. Takze nieco by som mal vyriesene.
Elektrinu by som riesil kablom pod plavajucou podlahou, kedze tam mam podlozku pod plavajucou 0,5 cm tak tam by sa zmestil a priamo ho vyviedol hned pod stolik. Filtraciu by som riesil 2 vnutornymi filtrami v rohoch kde by boli nozicky, pripadne podlahvy filter. Takisto osvetlanie v hornych rohoch trubice, kazdu na jednej strane. Akvarium by bolo asi nejake africke, cize bez rastlin. Z Chorvatska mam plno peknych morskych kamenov, tak akvarko by bolo riesene asi do biela. Ohrievanie takisto v jednej z noziciek.
Ono jedine co mam obavy, ako hovoris, aby sa tam nahodou nezakoplo. Takze este aj tak nie som rozhodnuty a mozno prevazi barovy pult ako varianta 2.
Ale dik za rady a som rad, ze sa tato diskusia vedie v pozitivnom duchu.
S pozdravom,
Robo
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: ATYPICKÉ AKVÁRIÁ

Odoslaťod Vlado21 » 26 Jún 2012 13:46 pm

robo79 napísal:Jedine mi este vychadza akva medzi kuchynu a obyvacku namiesto baroveho pultu aj to je jedna z moznosti, ktoru by som chcel do noveho domu ak by samozrejme stolik nevysiel.

toto riesenie sa mi ovela viac pozdava... do neho by som isiel! :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.