Bermudsky trojuholnik v akva



Všetko okolo akvarijných rýb

Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod zuve » 18 Apr 2004 21:14 pm

Dnes som dala do akva novu rybu - samca guppky. Chvilu plaval, potom ho trosku prehnala akara hneda a odvtedy som ho nevidela. Prehladala som cele akva a jeho nikde. A vsetky rybky zaryto mlcia a nechcu mi v hladani pomoct :( Mozem mat v akva Bermudsky trojuholnik? :?: Alebo ako inak si mam toto zahadne zmiznutie vysvetlit? :shock:
Obrázok používateľa
zuve
 
Príspevky: 17
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 19:56 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Stuka » 18 Apr 2004 21:21 pm

mne sa takto stratili v mojom akvariu 54 litrovom 2ja prisavnici uplne bez stopy prehladal som kadzy roh, pod korenom uplne vsade hned ten den ako zmizli a vobec nic ziadna kost, ziadny zvysok telesnej schranky tiez si to neviem vysvetlit jedine ze by sa pomocou ich prisavnych papul vysplhali po skle a skocili za akvarium
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod gretka » 18 Apr 2004 21:38 pm

To nemate akvaria prikryte?
gretka
 
Príspevky: 47
Založený: 06 Júl 2003 19:19 pm

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Atilla » 18 Apr 2004 22:10 pm

myslite si ze vase ryby su vegetariani ?
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod nino_q » 18 Apr 2004 22:16 pm

viem kam mieris atilla, aj ja sa priklanam k tomu nazoru :D
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Rori » 18 Apr 2004 22:22 pm

Atilla napísal:myslite si ze vase ryby su vegetariani ?


Ale vacsinou zostanu nejake "dokazy" - jedine, ze by ta ryba bola taka mala, ze ju zjedia aj s kostami ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod zuve » 19 Apr 2004 07:55 am

Akva prikryte mam, takze von vyskocit nemohol. Samozrejme pocitam s moznostou ze si ho mohli dat na desiatu. Ale nebol prave najmensi a bol tam cca 30 minut a uz som ho hladala...zeby ho tak rychlo zjedli a nenechali ani plutvicku??? Vzdy nieco ostane ak je to vacsia ryba
Obrázok používateľa
zuve
 
Príspevky: 17
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 19:56 pm
Bydlisko: BA

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Raviolka » 19 Apr 2004 08:36 am

zuve napísal:Akva prikryte mam, takze von vyskocit nemohol. Samozrejme pocitam s moznostou ze si ho mohli dat na desiatu. Ale nebol prave najmensi a bol tam cca 30 minut a uz som ho hladala...zeby ho tak rychlo zjedli a nenechali ani plutvicku??? Vzdy nieco ostane ak je to vacsia ryba


Ale akara hnědá je taky VĚTŠÍ ryba :mrgreen:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Ig » 19 Apr 2004 09:12 am

Este by som vedel o jednej moznosti.

A si si ista, ze ho naozaj dala do akvarka??? :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod vest » 19 Apr 2004 09:36 am

Takže vážení čítajte trochu pozornejšie,to akva je zakkryté takže odtiaľ nemá šancu uniknúť ani octomilka,ten samec mal cca 4 cm a hnede akary asi tých istých rozmerov,predtým sa tam bez stopy stratila samica poloústky,pekne bruškatá asi týždeň pred pôrodom,taktiež jej druh a to v jeden deň.Keď chcípla molly,tak sme našli aspoň torzo ale teraz nič.Nie je tam žiadny dravec takých rozmerov,čo by dokázal požrieť spolubývajúcich väčších rozmerov a ak si myslíte že to dokáže,prečo potom neonky čo majú 2cm plávajú ďalej?
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Raviolka » 19 Apr 2004 10:02 am

vest napísal:Takže vážení čítajte trochu pozornejšie,to akva je zakkryté takže odtiaľ nemá šancu uniknúť ani octomilka,ten samec mal cca 4 cm a hnede akary asi tých istých rozmerov,predtým sa tam bez stopy stratila samica poloústky,pekne bruškatá asi týždeň pred pôrodom,taktiež jej druh a to v jeden deň.Keď chcípla molly,tak sme našli aspoň torzo ale teraz nič.Nie je tam žiadny dravec takých rozmerov,čo by dokázal požrieť spolubývajúcich väčších rozmerov a ak si myslíte že to dokáže,prečo potom neonky čo majú 2cm plávajú ďalej?


:shock: Uggghh, no tak jestli mají ty akary jen 4 cm, tak jsou to hodní trpaslíci.
Nicméně na záhady tohoto typu nevěřím. Neonky mohou vesele plavat s většími spolubydlícími, pokud jsou na sebe zvyklé. Nová rybka se snadno vyděsí, pokud jí ostatní začnou důkladněji prohlížet. Pokud je sama a nemůže se shluknout do vyděšeného hejnka někam do rohu, v panice se natlačí třeba do škvíry v kamení, za filtr apod. Odtud si sama nepomůže.
To že to není první záhadné zmizení je podezřelé, ale nic víc. Bermudský trojuhelník to nebude, spíš pažraví spolubydlící, svoje udělají i šneci. Nepíšeš jak je to akvárium velké, tak je těžké odpovědět.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod vest » 19 Apr 2004 10:12 am

Raviolka,ty si ešte nevidela mladé akary?Slimáky v akva neznášam ,takže tam žiadne nie sú.Akva 120x40x50,korene aj kamene preskúmané,krycie sklá nadvihnuté,filter prepláchnutý,kde ešte treba hľadať?
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod skala » 19 Apr 2004 10:16 am

pocuvajte raviolku, dobre spravite :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod skala » 19 Apr 2004 10:17 am

vest, hladat treba mozno v piesku - ak mikroorganizmy sa uz nenasytili. ale skor by som to tipol, ze spravili, ale zvysky by si mozno nasiel v nejakom traviacom trakte v podstaten akejkolvek ryby.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Raviolka » 19 Apr 2004 10:23 am

Jasně že jsem viděla mladé akary. Myslela jsem to opravdu tak, že jsou to hodní trpaslíci. Moje akary hnědé jsou velikánské a vypadají jako dobromyslní kapříci, ale tlamu mají dost velkou, tak bych je podezřívala. Ale když byly malinké, tak od nich vážně nic nehrozilo :)
Jinak už vám neporadím nic... myslím že je stejně pozdě :( Akvárium je dost veliké, ale když myslíš, že jste všechno prohledali... Já bych na to hledání neměla nervy. Člověk akorát poděsí ostatní ryby a navíc, pokud to ten přistěhovalec nezvládne sám, nemůžu ho přece vodit za ploutvičku a seznamovat s ostatními. Už se mi stalo, že se pohřešovaná (a oplakaná :( ) rybička po pár dnech našla živá a zdravá. Vlastně se to stalo zatím vždycky :D Tak držím palce!
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod Ceco » 19 Apr 2004 16:25 pm

Vo filtri si hladala?
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod mapri » 20 Apr 2004 09:33 am

Mne sa v 120l akv. 'stratili' za 2 dni 4 (slovom styri) dania pruhovane - dokupoval som 2 pariky k jednej samicke ktora mi ostala v akvariu. S nimi som kupoval 7 malickych fantomov a tie si veselo plavaju.

Pritom v akvariu nemam 'nic drave'. Tetry, prisavniky, neonky, guramy + botia horae.

mapri.
Obrázok používateľa
mapri
 
Príspevky: 11
Založený: 07 Mar 2003 12:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod gabriela » 20 Apr 2004 09:39 am

Ceco aj mna to napadlo, dania sa radi pozeraju do vnutornej strany filtra :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod vest » 20 Apr 2004 09:48 am

bolo napísané-čítajte opozorne filter vyčistený
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod gabriela » 20 Apr 2004 10:00 am

vest napísal:bolo napísané-čítajte opozorne filter vyčistený

citala som citala :) Preto som sa na to nepytala ;)
vacsinou ked mi zmizne ryba, pozeram pozeram a ked ju nenajdem hned, najdem ju po dni dvoch. Alebo aj nie, ale nejako to neriesim.
Takto mi zmizla kotna mecunka - dodnes je nezvestna, ale verim ze zije :mrgreen:
Aj sa mi stalo ze som nasla susene rybycky niekde daleko od akvaria, (zakryteho) ako sa nou parfemuje moj pes.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Bermudsky trojuholnik v akva

Odoslaťod zuve » 20 Apr 2004 17:43 pm

Par dni preslo a fesak sa neobjavil. Urcite nezistim ako to spravil, mozno cital Harryho Pottera a dokaze sa odmiestnovat :-) Ale naozaj je to zvlastne, lebo neviem, kto by ho zjedol za cca 30 minut uplne bez zvysku. A nemame akva az tak zarastene, zakamenovane a zakorenovane aby nebol problem vsetko ponadvihovat a pohladat ho ak by isiel ku dnu.... No nic, budeme musiet kupit noveho a pozorne sledovat kam zalezie...a ak ho potom nenajdeme, zakazem ostatnym rybkam na to miesto chodit :-) Dakujem vsetkym za pomoc.
Obrázok používateľa
zuve
 
Príspevky: 17
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 19:56 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.