Biele kamene



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Biele kamene

Odoslaťod jurm » 27 Feb 2012 13:08 pm

Dobry den vsetkym,

hladal som dost dlho odpoved na moju otazku, ale nenasiel som, tak ak to uz niekde je ospravedlnujem sa za zalozenie temy.

Chcel by som vas poziadat o tip, kde by sa dali zohnat velke biele kamene. Mam na mysli okruhle, nie roznych tvarov. Budem zakladat akvarko o velkosti necelych 300l, kde by som chcel aspon zo styri kusy o priemere cca 20 cm. Chcem tam mat aj biely strk. Takze zaroven ak mate niekto skusenosti s bielym strkom a kamenmi, uvitam kazdu radu ako ich udrzat co najlepsie v bielej podobe :idea:

Dakujem
jurm
Obrázok používateľa
jurm
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 27 Feb 2012 11:59 am

Reklama

Re: Biele kamene

Odoslaťod doors010 » 27 Feb 2012 13:16 pm

ja len k farbe strku budes to mat tazke udrzat to biele zalezi ci tam budes mat aj zive rastliny alebo nie... a dalsie vec si myslim ze biely piesok nebude dobre robit osadke...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biele kamene

Odoslaťod jarik001 » 27 Feb 2012 13:23 pm

ja mam osobne biely piesok a povedall by som ze rybam nevadi ba priam pancierovniky ho skor vyhladavaju..do konca aj neonky cervene su na nom a v poho a to mam rozdelene 1/2 biely piesok a 1/2 ľmm strk
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biele kamene

Odoslaťod Richard Tokušev » 27 Feb 2012 13:23 pm

Už v starej literatúre sa odporúča vyvarovať sa svetlému prostrediu rýb, ktoré su v takomto prostredí často vystresované a nikdy sa neukážu v najkrajších farbách. Napokon biele kamene a štrk veľmi dobre priťahujú riasy a onedlho sa zmenia na zelenú farbu.

Napriek tomu ak chceš biele kamene a stojíš si za tým, myslím, že pri každom meste sú záhradnícke potreby s veľkým výberom kameňov od výmyslu sveta. Na tvoje účely by som vyberal z veľkých kremeňov, ktorých farba má veľkú variabilitu a mimo iných často aj snehovo biele.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Biele kamene

Odoslaťod doors010 » 27 Feb 2012 13:27 pm

jarik001 napísal:ja mam osobne biely piesok a povedall by som ze rybam nevadi ba priam pancierovniky ho skor vyhladavaju..do konca aj neonky cervene su na nom a v poho a to mam rozdelene 1/2 biely piesok a 1/2 ľmm strk



kde v prirode si videl biely piesok ??? ani na plazi nie to este v sladkej vode... to ze ho vyhladavaju to isto nieje preto ze je biely 8)
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biele kamene

Odoslaťod jurm » 27 Feb 2012 14:11 pm

Vdaka za rychle reakcie, pokusim sa odpovedat na doterajsie prispevky naraz: chcem tam mat zive rastliny, pozadie bude cierne a ako dominantu chcem dat velky cierny koren, mozno dam zadnu cast strku tiez tmavu a biely len do predu, to by, myslim, rybky nemalo stresovat kedze budu mat dost tmavych miest. Akvarko bude mat rozmery dlzka 100 cm, vyska 70 cm a sirka 40 cm. Kedze to je trochu vyssie akvarko oproti beznym rozmerom, mam (len predbezne, mozno pozmenim aj na zaklade vasich rad) v plane vyplnit stlpec skalarmi, k hornej casti gurami, a dole nejake panciernicky + prisavniky ... a mozno teda aj nejake hejno neoniek .. nechcem to mat ale moc druhov ryb .... Myslim, ze to nie su rybky vyzadujuce specialne podmienky a starostlivost a su dost prisposobive ....
Obrázok používateľa
jurm
 
Príspevky: 28
Obrázky: 6
Založený: 27 Feb 2012 11:59 am

Re: Biele kamene

Odoslaťod Giftzahn » 27 Feb 2012 14:40 pm

@jurm: no velke biele kamene kluden kupis napr. v Hornbachu, Baumaxe a dokonca aj v stavebninach som ich videl .... ako dekoracne kamene niekam do zahradky ... problem je ze velmi rychlo z nich budes mat "zelene" kamene ... biele ti v akva teda velmi dlho nevydrzia ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biele kamene

Odoslaťod Vlado21 » 27 Feb 2012 14:54 pm

doors010 napísal:
jarik001 napísal:ja mam osobne biely piesok a povedall by som ze rybam nevadi ba priam pancierovniky ho skor vyhladavaju..do konca aj neonky cervene su na nom a v poho a to mam rozdelene 1/2 biely piesok a 1/2 ľmm strk

kde v prirode si videl biely piesok ??? ani na plazi nie to este v sladkej vode... to ze ho vyhladavaju to isto nieje preto ze je biely 8)

plaz Navagio na Zakyntose tvoria snehobiele kamienky, ale to je specificky pripad. V jaskyniach vymletych v pobreznom vapenci sa vytvara efekt blankytno-modro-svietiacej vody, ked sa slnecne luce odrazaju od bieleho vapencoveho dna. V sladkovodnych jazerach alebo riekach si nieco taketo nepamatam...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biele kamene

Odoslaťod Milan666 » 27 Feb 2012 19:02 pm

Netreba zabúdať na vápenec, kvôli vode v ktorej budú rastliny a rybičky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.