Bojnice - - Akvaristika



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Bojnice - - Akvaristika

Odoslaťod skala » 25 Jún 2003 10:10 am

Tel.: 046/5431490

vraj velmi dobre odchovy diskusov - tercovcov
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod dlhy » 25 Jún 2003 11:10 am

Mávajú dobrý výber rýb, rastlín (väčšinou Rataj), vedia poradiť, a čo nevedia, nesnažia sa oklamať.
Príjemná a ochotná obsluha, spokojnosť :D :D :D
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod l_laco » 25 Jún 2003 11:22 am

Som z Bojnic a aj ked diskusy zrovna nechovam nemyslim si, ze by v niektorej z dvoch predajni v Bojniciach mali niake velmi pekne, alebo inak vydarene jedince. Adresy neviem, ale Bojnice nie su niako velke a zlozite mestecko a tak tym ktory by sa sem chystali jednoducho vysvetlim ako sa dostanu do oboch predajni.
Predpokladam, ze vacsina tych ktory do Bojnic budu prichadzat pojdu cestou z Prievidze a tak sa chytim toho. Cesta z Prievidze do Bojnic, dlha asi 3 km, je v podstate rovna=priama. Pri vjazde do Bojnic vas uvita tzv. kruhovy objazd, mnou nazvany aj kvetinac v strede krizovatky. Ak sa vam podari uspesne sa mu vyhnut a neodtrhnut si tam prednu napravu na aute pokracujte vo vytycenom priamom smere rovno hore kopcom. Je tam len jeden a tak nepredpokldam, ze by sa niekto vydal inym smerom. Asi v polovicke kopca po lavej strane je jedna predajna. Je skryta pod urovnou cesty, pod rodinnym domom a o jej pritomnosti svedci len tabula na plote vo velkosti asi 30 x 50 cm s celkom pekne namalovanym skalarom. Otvorene maju asi od 9,00 do 17,00 a sobotu a nedelu urcite cele dopoludnie. Pokial tam nezozeniete to co potrebujete a budete milne dufat, ze vas zachrania v druhej predajni tak sadnite do auta a pokracujte vytycenym smerom hore kopcom az na X-kovu krizovatku kde oproti vam bude klasicke kruhove cestne zrkadlo. Kpec sice pokracuje dalej, ale cesta uz nie je asfaltova, ale panelova a tak tam radsej nechodte. Na tejto krizovatke odbocte do lava, to znamena ze pojdete po hlavnej ceste. Po odboceni si prosim vsimnite, ze hladanu akvaristiku ste prave minuli po vasej pravej strane. Je totiz asi len 50 m za krizovatkou v rodinnom dome ale myslim, ze ju zbadate skor lebo na fasade domceka je velky napis Akvaristika (Krausko). Pre tych, ktory by chceli ist z Prievidze do Bojnic autobusom navrhujem nastupit do autobusu cislo 3, ale do toho ktory ide smerom do Bojnic a nie na linku vracajucu sa spat z Bojnic :!: :!: :!: Potom vam uz len staci sledovat, kedy sa autobudu podari obehnut spominany kruhovy objazd kedze ide tou istou cestou ako auta a vystupit na prvej zastavke. Potom sa uz len pozrite hore kopcom a na lavu stranu cesty. Myslim ze urcite zbadate uvedenu tabulku na plote s nakreslenym skalarom. Dalej musite ist pesi a to az na vrch kopca. Tam najdete druhu Akvaristiku Krausko, presne tak ako ti ktory pojdu autom. Obe predajne su svojim sposobom zamerane na akvaristiku, aj ked osobne vam odporucujem tu druhu , na vrchu kopca. Co sa tyka ryb, no vyber byva niekedy aj dobry, kvalita a zdravie ryb je slusna, vacsinou su ryby zdrave a aj ked tam uz kupujem skoro vsetko co potrebujem niekolko rokov stalo sa mi, ze som si domov nieco dovliekol, ale vacsinou sa jednalo len o krupicku. Presonal vam bude vediet poradit tak na 50%. Vyber krmiv nie je najhorsi, ale jedna sa skor o krmiva od f. Sera, Tetra, Trouvit a niake lacnejsie z produkcie ceskych a nasich vyrobcov a dovozcov. Celkom dobry je sortiment vnutornych filtrov pre mensie akvaria tak do 250 l. V tej druhej predajni je vyber ryb tak povediac zavysli od toho, co prave majitel odchoval. Daju sa tam ale zohnat rozne druhy tetier, mreniek, skalarov, zivorodiek a guram. Su to vsetko druhy ktore odchovava. Momentalne viem ze ma aj niake afriky, ale to je len dopredaj dospelych a dospievajucich jedincov. Nedoporucujem. Pokial by ste v prvej a ani v druhej spominanej predajni nezohnali to co potrebujete nezufajte. Hned vedla tej Akvaristiky Krausko je celkom pekna krcma Kuca Paca (citaj bez makcenov) kde mozete svoje usetrene prachy minut. :twisted: Tak a teraz sa idem pozriet na niaku mapku.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod barky » 25 Jún 2003 11:37 am

Mam taky pocit, ze v Bojniciach byva nejaky chovatel tercovcov, takze by tam nejake mohli byt, ale priznam sa v tych akvaristikach som nebol aj ked som v Bojniciach dost casto.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod dlhy » 25 Jún 2003 11:50 am

l_laco napísal:Tak a teraz sa idem pozriet na niaku mapku.


vyznačená je tá druhá (horná) akvaristika :)
http://mapy.atlas.sk/aquariusnet/frm_map.asp?ds=Bojnice&CX=1220315&CY=458311&SC=7500&NAME=E-Mail&PTR=1004
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod l_laco » 25 Jún 2003 12:01 pm

Tak mapy som si pozrel a dakujem. Nestoja za vela a tak to radsej necham tak. Pravdu povediac, chvilu mi trvalo, kym som sa v tej mape zorientoval. To radsej skusim zistit adresu a telefon.
Inak s tym chovatelom diskusov je to pravda. Byva v Bojniciach, (meno zverejnovat bez jeho suhlasu nebudem) ale nedavno mi spomynal, ze tunajsie obchody nezasobuje :cry: Myslim, ze svoje odchovy predava tam, kde ich kvalitu vedia ohodnotit.
Inak, este jedna rarita, ktoru maju Bojnice. Ak sem niekto zavita, doporucujem mu ist sa pozriet do kupelov. Su tam vonku dve jazierka s teplou termalnou vodou. V oboch mozete zhliadnut rozne karasy a okrem toho aj mnozstvo africkych a juhoamerickych cichlid. Este zaciatkom marca som tam napocital sedem kusom Astronotus ocellatus, pat kusov Heros severum a mnozstvo africkych cichlid. Okrem ryb tam niaky dobraci pustili asi sest alebo sedem kusov vodnych korytnaciek. Je to fakt mile, hlavne ked tam vidite ryby, ktore by v chovaku stali mozno aj 200,- za kus.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod skala » 25 Jún 2003 12:01 pm

Ano, mate pravdu, aspon traja, jeden z nich mi pisal, nejaki volali, mam ich mena, ale zverejnil som len obchod
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod l_laco » 25 Jún 2003 12:07 pm

vyznačená je tá druhá (horná) akvaristika :)
http://mapy.atlas.sk/aquariusnet/frm_map.asp?ds=Bojnice&CX=1220315&CY=458311&SC=7500&NAME=E-Mail&PTR=1004[/quote]


No SUPER a ta dalsia predajna je na Prievidzkej ulici niekde medzi pismenami P a R. Ak to niekto viete oznacit oznacte to. Thanks
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod dlhy » 25 Jún 2003 12:35 pm

l_laco napísal:No SUPER a ta dalsia predajna je na Prievidzkej ulici niekde medzi pismenami P a R. Ak to niekto viete oznacit oznacte to. Thanks


A tu je tá prvá akvaristika, tel. neviem. Nedajú sa naraz označiť dva body na mape :( , tak nový odkaz:
http://mapy.atlas.sk/aquariusnet/frm_map.asp?ds=Bojnice&CX=1220344&CY=458166&SC=7500&NAME=E-Mail&PTR=1014
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod kyslík » 11 Júl 2003 11:17 am

l_laco napísal:Som z Bojnic a aj ked diskusy zrovna nechovam nemyslim si, ze by v niektorej z dvoch predajni v Bojniciach mali niake velmi pekne, alebo inak vydarene jedince. Adresy neviem, ale Bojnice nie su niako velke a zlozite mestecko a tak tym ktory by sa sem chystali jednoducho vysvetlim ako sa dostanu do oboch predajni........

Zdravím všetkých,
Čo človek to názor , ja mám terčovce , všetky sú od "Krauskovcov" , naposledy som tam kúpil "Blue diamant " a túto varietu je ťažko zohnať.
Sú veľmi pekné aj čo do farby , aj čo do tvaru tela.A bol to ich vlastný odchov.Ja som s nimi max. spokojný , pretože čo sa terčovcov týka ,na Slovensku je to bieda.Môžem potvrdiť , že v Bojniciach existuje ešte jeden výborý chovateľ terčovcov, ale jeho som zatiaľ ešte nenavštívil.
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: Bojnice - Akvaristika

Odoslaťod minky » 12 Júl 2003 19:50 pm

Ja sa priklanam k nazoru Dlheho, ze je to dobra predajna. Netvrdim, ze je najlepsia v akej som bol, ale co sa tyka oklia Prievidze tam chodim najradsej. Su ochotny zobrat spat ryby ak sposobuju chovatelovi v akvarku problemy, odkupia vacsie mnozstva mladych ryb, alebo odrastene kusy. Aj to viem, ze chovaju tercovcov a obcas ich maju v predajni v ponuke.
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

ahoj

Odoslaťod vlasto1984 » 15 Júl 2008 18:29 pm

cawte ludia nemozete mi niekto zohnat tel cislo na tu predajnu strasne rad by som sa tam pozrel budem moc vdacny dik
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod zulu » 15 Júl 2008 18:54 pm

Jozef Krausko AKVARISTIKA
Akvaristika, teraristika
Adresa: Hviezdoslavova 158, 972 01 Bojnice Tel: 046/5431490

mimochodom: http://www.infokatalog.sk/index.php?lok ... in=87&pg=1

hladala som cez google, takze by si na to prisiel aj sam.ale je lahsie, ked to za teba niekto spravi.:)
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

vlasto

Odoslaťod vlasto1984 » 16 Júl 2008 18:04 pm

dikes za cislo ale ozvali sa mi tam ludia ktori nevedeli o ziadnej akvaristike neviem co to ale aj tak dikes
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm


Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.