Bojovnica pestrá [Betta splendens]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Mirko1A » 04 Aug 2014 13:11 pm

martin_s napísal:Milan ale patrilo... Hasip2002 = DidaZeler = radiyah999


toto odhalenie nepomôže kredibilite tohto fóra ... to by admin nemal robiť... i keď súhlas s jeho poznámkou :roll:
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Reklama

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Mirko1A » 04 Aug 2014 13:23 pm

nanusho258 napísal:kúpil som si nového samca bojovnice a na brušných plutvách má dve dierky, bohužiaľ v obchode som si to nevšimol iba teraz doma je to nejaká baktéria alebo rozpad plutiev alebo niečo nebezpečné ? :(


ja som mal rovnaký prípad, a bez obáv, všetko zarástlo, okrem toho môj samec mal aj také belavé škvrny pri hlave, aj to zmizlo...

inak čo sa týka tých veľkostí akva pre bojovnicu, aj ja som začal pri 9l, avšak potom (vyzauškovanie od milana, čítanie fóra...) nakoniec zakotvil v 40L akva a je tam pravdepodobne štastný.
podstatné bolo to, že som otestoval, že nenapáda iné rybky (tetry medené, otíci) a momentálne je v tom 40L aj 5 krevetiek Neocaridina na výlete a čuduj sa svete, žijú už tri týždne, spočiatku boli zalezené, teraz sa veselo špacírujú a fúzami šteklia aj bojovnicu, tá si ich nevšíma.
Som si vedomý, že potomstvo asi dlho nevydrží, ale odrastené krevetky bez problémov...

a to kŕmim ina 1x denne (večer)

na fotke sú krevetky v krúžku, sorry za kvalitu
Prílohy
P8036989boj.jpg
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod cezar.milan » 04 Aug 2014 20:30 pm

Betta dokáže spolunažívať s inými druhmi bez problémov. Môže vidieť v závojnatých druhoch (gupka-samček) konkurenta, soka, tu môže dôjsť k poraneniam. Čo sa týka krevetiek, tak je to dosť otázne. Tiež som mal pri bettách krevetky a priamy útok na krevetku som nikdy nevidel, no určite si s mladučkými spestrí jedálniček. Ak mu "sedia" všetky podmienky, veľkosť akvária, rastlinstvo, parametre vody, tak je to príjemný obyvateľ akvária, pozor na zhoršenie parametrov vody, toto dokáže ovplyvniť jeho správanie
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Maxx66 » 10 Aug 2014 13:15 pm

cezar.milan napísal:Tak mi vysvetlí na čo mu je teda okysličovanie. Originál betta akvárium? Hmmm, ja mám strach o rybku, nie o seba

Dovolim si tipnut : ...zeby na lepsiu oxidaciu odpadnych produktov vo vode?? :) Dobre robi co robi, aj ked to zrejme nerobi umyselne.
Obrázok používateľa
Maxx66
 
Príspevky: 29
Obrázky: 2
Založený: 19 Feb 2007 01:14 am
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod cezar.milan » 10 Aug 2014 13:28 pm

Pri rastlinnom akváriu zbytočne pumpuje a o kyslík určite nejde. Vzduchovací motorček pumpuje okolitý vzduch, takže ten čo dýcha aj on sám (beťak)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod rastik » 25 Aug 2014 11:58 am

je tu na fore nejaký chovatel crowntailov?
rastik
 
Príspevky: 9
Založený: 17 Jún 2014 14:33 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod baková5035 » 20 Okt 2014 18:52 pm

Chcela by som sa opytat .. kupila som cca prd 2-3 dnami večšie akva plus dve samicky bojovnice samčeka som už mala davno dalo som ich do akva ale tie dve samicky maju niejake bile velke brucha ale nie podlhovaste ale oblukove .. :/ :( nevedeli by ste mi pomocť čos a s nimi deje ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Hryzo » 20 Okt 2014 22:05 pm

fotka pomoze viac ako milion riadkov ... potom ti chovatelia bojovnic urcite presnejsie poradia co im moze byt
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod baková5035 » 21 Okt 2014 13:14 pm

Hryzo napísal:fotka pomoze viac ako milion riadkov ... potom ti chovatelia bojovnic urcite presnejsie poradia co im moze byt
Len to je tom najhoršie že mi sem fotka nejde pridať .. :(
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Hryzo » 21 Okt 2014 17:23 pm

popros doma niekoho starsieho kdo sa trochu viac vyzna v pocitacoch ... fotka musi mat maximalnu velkost 300Kb co po sedliacky znamena ze musi byt slabsej kvality ako je momentalna doba :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod martin_s » 22 Okt 2014 09:36 am

Treba citat pokyny pri pridavani fotiek do albumu - rozmer max. 1600x1200px a velkost max. 300 kB. Pri pridavani ako prilohy do temy je limit iba v pocte priloh v danej teme (ten neviem ako je nastaveny, ale mne do tejto temy prilohu islo pridat ked som to skusil)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Mija » 30 Okt 2014 01:29 am

Ahojte, mam 1 samca v 20l akvariu, je tam ohrievač 26st., filter a rastliny. Mame taky problem, prvy krat som mu pred 2dnami čistila akvarko. Od tej doby, vobec nežerie, neplava, len je stale zašity. Voda bola odstata a pokušala som sa napuštat podobnu teplotu. Len som ku koncu už dost ponahlala a zabudla som mu zapnut ohrievač, spomenula som si na to po pol dni. Može to byt tým? alebo stres? Ak by niekto vedel poradit, budem rada :)
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Majklooo » 30 Okt 2014 09:48 am

Neviem síce čo mu môže byť ale keď ja mením vodu tak sa až blázni :) ale na začiatku bol tiež zašitý V najmenšej kutici aj celý deň nevyšiel. A teraz ok :) lén sem tam má nejaké stavy že je úplne bez nálady plávať :)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Mija » 30 Okt 2014 13:11 pm

Majklooo napísal:Neviem síce čo mu môže byť ale keď ja mením vodu tak sa až blázni :) ale na začiatku bol tiež zašitý V najmenšej kutici aj celý deň nevyšiel. A teraz ok :) lén sem tam má nejaké stavy že je úplne bez nálady plávať :)


On sa prave ani nejak neblaznil, len bol v kute. Dnes su to už 3dni čo nežral a len postáva, vačšinou leži na dne, ale nie naboku naštastie :)
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Mija » 30 Okt 2014 23:59 pm

Ako často sa vlastne potrebuju nadychnut? Dnes je len na dne a ani raz som ju nevidela žeby vyplavala k hladine :(
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Hryzo » 31 Okt 2014 14:29 pm

cimokyslicenejsia vody tam menej casto potrebuje ist k hladine ale ako najdlhsie vydrzi netusim
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod matu_s » 25 Dec 2014 14:58 pm

Moja bojovnica mi zacalo stavat penove hniezdo. Potrebujem vediet ci to mam znicit, ked nemam samicu?
matu_s
 
Príspevky: 8
Založený: 24 Dec 2014 16:05 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod martin_s » 25 Dec 2014 15:15 pm

Co tak zacat aj citat?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod alencica » 06 Feb 2015 19:20 pm

Prosim vas, potrebujem radu, zda sa mi, ze mojej bojovnici nieco je. Mam ju v 40 l akvarku, teplota 27-28 stupnov, v akvarku mam bojovnicu, 2 neonky a 2 gupky, akvarko je s filtraciou. Doteraz bola aktivna, pekne si plavala, skakala na moj prst, ked som ju isla nachovat, ale cca poslednych desat dni lezi na dne alebo niekedy cez den len stoji na hladine skryta medzi listkami umelej rastliny. Skusala som jej dat 2 dnovu dietu, davala som jej hrasok, menila som vodu posledne 3 dni, kazdy den 25 %, ale ani to nepomohlo, po kazdej vymene som dala Dajana prevent. Dneska jej uz ani nechutilo jest, trosku si zobla z potravy, ale vela toho spadlo aj na dno, co sa predtym nestavalo. Krmim ju 1 x denne, krmivo Sak mix. Uz som zufala a neviem, co s nou je, viete mi poradit?
alencica
 
Príspevky: 4
Založený: 16 Dec 2014 12:23 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Hryzo » 06 Feb 2015 19:57 pm

skusim uplne z najlahsou otazkou - vies aky ma vek?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod alencica » 06 Feb 2015 20:06 pm

neviem :( viem jedine to, ze som ju kupovala pred 3 mesiacmi. Myslis, ze su to priznaky staroby? Farba ani supiny sa jej nezmenili, tak som o tom ani nerozmyslala :(
alencica
 
Príspevky: 4
Založený: 16 Dec 2014 12:23 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod alencica » 07 Feb 2015 13:58 pm

Tak dnes som uz zistila, ze rybka ma asi nejake vnutorne parazity, kedze kaka od rana dlhe biele hovienko. Aky pripravok je na to najlepsi?
alencica
 
Príspevky: 4
Založený: 16 Dec 2014 12:23 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod ritch » 08 Feb 2015 12:21 pm

Pred 10timi dnami stratil Silvo dost podstatnu cast chvosta.Ma to nejaku pricinu alebo je to u bojovnic normalna zalezitost?Zacal mu rast novy a zatial po tych 10tich dnoch uz ma narastenu asi tak priblizne 1/5 z povodneho chvosta.Mimochodom,mam ho uz 15 mesiacov a pekne si nazivaju spolu s chlapcami otikmi,ktorych mam 10 mesiacov spolu so Silvom v mini akva.

Obrázok

Obrázok
ritch
 
Príspevky: 25
Založený: 23 Jan 2014 13:01 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2015 20:23 pm

alencica napísal:...


takze stara predpokladajme nieje, predpokladajme ze ani chora nieje (obcas maju moje ryby tiez dlhe biele hovienka a nikdy im to nic nespravilo ... to moze byt aj jednostrannou stravou alebo aj spominanymi parazitmi, no u mna zatial ziadne problemy

davas mu obcas zrkadlo nech sa pocerti sam voci svojmu odrazu? robieva sa to, aby sa samcisko udrzal vo forme, nemozes mu ho tam vsak nechat na stalo lebo sa z toho zblazni casom :) ... aspon raz to skusit, ako zareaguje a tak ... mozno sa len nudi

tie 2 neonky tam chudinky trpia, su to 1. hufove ryby 2. potrebuju priestor na plavanie ... takze tam u teba len prezivaju ... odporucam, ak mas komu s vacsim akvariom, darovat, pripadne darovat do obchodu
tie gupky dajme tomu ... co su to - samcekovia ci samicky?

ritch napísal:...

tu cast chvosta stratil naraz ( proste z hodiny na hodinu to zmizlo?), alebo mu postupne odchadzal, s takym bielym ci sedavym olemovanim alebo chumacikmi?
biele ci sedaste olemovanie totiz mohol byt bakterialny rozpad plutiev a chumaciky zase plesen

mas tam filtraciu? ako casto robis udrzbu - vymenu casti vody a kolko? co znamena mini akva? .. poprosime viac informacii
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.