Bojovnica v okrúhlom akváriu



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Bojovnica v okrúhlom akváriu

Odoslaťod Erikka » 07 Máj 2011 10:36 am

Ahojte, chcela by som sa spýtať na divné správanie mojej bojovnice, mám ju 3 dni c okrúhlom asi tak 8 litrovom akváriu, celé dni liží na okraji akváriu tesne pri vrchu a hýbe sa len občas, má divne stiahnuté plutvy má ich trochu ako zatočené a zdá sa mi že jej trochu vybledla farba, do akvárka som jej dala pár kvapiek MULTI-MEDIKAL ale žiadna zmena, je ešte malinká a dala som ju teda na chvíľu do môjho veľkého akvária k už dospelým cichlidam a som dávala pozor aby jej neublížili, tam akosi ožila tak teraz neviem, je pravda že v okrúhlom akváriu nemám ani kamienky ani rastlinky ale LEN vodu pretože o 2 dni putuje ako darček mojej kamarátke tak ju budem musieť vybrať a nechcela som mať ešte prácu s kamienkami a pod., tak môže to byť kôli tej "nepestrosti" v guli?
Erikka
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Máj 2011 10:26 am

Reklama

Re: Bojovnica v okrúhlom akváriu

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Máj 2011 00:03 am

V prvni rade: Davat nekomu rybku v kouli bez rostlin je totalni zverstvo a amaterizmus. Z vice duvodu.
K bojovnici samotne: Nastav ji zratko a uvidis. Normalni. Nema nepritele, neprojevuje se.
Dobra rada: Neexistuje. Bojovnice dycha i atmosfericky kyslik. Nekomu normalnimu (kdo ma aspon trochu sajnu o akvaristice) by v te kouli vydrzela i dlouho, ale v pripade "darku" pochybuju. Kasli na to, venuj rybu, zapomen na ni (kdybys ji urizla hlavu nozem, bylo by to pro ni asi stejne) a uz priste takovouto pitomost nedelej.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojovnica v okrúhlom akváriu

Odoslaťod rastislav.krippel » 08 Máj 2011 09:23 am

Podstata je spravna, no kolega akvarista Jirka to asi s tou brutalitou trosku prehnal... Co ak ide o male dievcatko...? Podla mna sa ta bojovnica este da "zrehabilitovat" :-) Drzim palce.
rastislav.krippel
 
Príspevky: 34
Založený: 11 Feb 2011 20:39 pm
Bydlisko: Budatinska 29, Bratislava

Re: Bojovnica v okrúhlom akváriu

Odoslaťod Erikka » 08 Máj 2011 14:35 pm

No už sa dnes troška prebrala k životu ;) a malé dievčatko akože ja? Nie nie čochvíľa maturujem a na takéto "fanatické" reči som zvyknutá :) Rybky chovám už dlhšiu dobu ale mám ich v izbe čisto dekoratívne ja zvierata totiž nemám rada, len ma trošku prekvapila tá bojovnica pretože si myslím že sa o ryby starám dobre aj keď v mojom veľkom akváriu nemám žiadnu živú rastlinku pretože som s tým nemala dobré skúsenosti, tak som čakala že bojovnica bude viac menej nezmar a bude jej jedno či je v prázdnom akvárku alebo nie... no nabudúce už budem vedieť :/
P.S. pre Jirku: myslím že aj debilovi by vydržala jedna ryba v akvárku, ako darček som to dávala viacerým ľuďom ktorí nemali ani šajnu o akvaristike a jedine som im povedala kŕmiť raz denne a 2x do týždňa meniť vodu a všetkým trom kamarátkam žijú rybky aj teraz po 2-3 rokoch
Erikka
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Máj 2011 10:26 am

Re: Bojovnica v okrúhlom akváriu

Odoslaťod samara » 08 Máj 2011 16:03 pm

"Rybky chovám už dlhšiu dobu ale mám ich v izbe čisto dekoratívne ja zvierata totiž nemám rada" Na to nemam slov,z tohto mi je fakt zle...
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.