Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010



Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod dodofix » 20 Nov 2010 20:57 pm

dodofix si teraz spomenul :) sorry sa offtopic
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod barky » 20 Nov 2010 21:17 pm

Ja som sa zdrzal len chvilku, ale ponuka bola podla mna velmi dobra, vyber super - aj ked som si kupil len zive krmivko. Nebol som nachystany na nakup rybiek, aj ked som len tazko niektorym odolaval :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod clarkii » 20 Nov 2010 21:36 pm

Tato burza je prúbehem stejná jako ostatní,chodej tam na 90% porád stejní lidé.Jen se divím kam ty ryby dávaj.jen je rozdíl v návstevnosti,vúbec nepribejvaj noví návstevníci.Dnes jich prislo asi 6 novejch.Ve Wídni byly burzy v mensích prostorech,trvaly 2 hodiny a prislo tam vzdicky kolem 1000 lidí.Tlacili se tam jak sardinky a zarobil sem tam tolik jako kdyz prijde do Dúbravky 50 lidí.Kdyz porovnám burzy v Rakousku,Cechách a na Slovensku tak lidi nejvíc utrácej v Trnave,Bratislave,Brne,Ostrave pak dlouho nic pak je Rakousko.Z pohledu prodejce (mého) se nejméne zarobí v Ziline a Kosicích.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Caiman » 20 Nov 2010 21:56 pm

clarkii urcite tomu chyba aj reklama...vela ludi ani netusi, ze existuje nejake akvaforum a su nejake akvaburzy-uz som stretol vela takych ludi...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Vlado21 » 20 Nov 2010 22:38 pm

Suhlasim s Caimanom. Chcelo by to viac propagacie vramci moznosti, nic drahe. Nerozumiem, preco nie je strucna uputavka (banner?) na aktualne trhy napr. na takom http://www.burza.akva.sk , co je sestersky (?) portal akva.sk. Inzeraty alebo uputavky na najblizsiu burzu na inych servroch, ktore to v pravidlach dovoluju, by tiez pomohli pritiahnut viac ludi...

K samotnej burze este jedna tech. poznamka: kupujuci by asi uvitali, keby boli akvarka lepsie oznacene, aky druh zivocicha v nom prave je a aka je jeho cena. Nie kazdy vie identifikovat vsetky druhy a ich "trhove" ceny. Aby sa nestalo, ze na nadrzke je fixou vyznacena cena 1 €, a pritom rybicka stoji 3 € (Apistogramann, verim, ze to bolo len nedopatrenim), co clovek zisti az pri plateni, ked su uz rybicky v sacku... :(
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Miloš » 20 Nov 2010 23:54 pm

No bol som a mal som pocit ze predajcov bolo miestami naozaj viac ako kupujucich a to som sa zdrzal vyse hodiny tak ale zasa ja som nakupil :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod clarkii » 21 Nov 2010 00:46 am

S tema cenama i presentací ryb je to tezké,ríkám to kazdému.Protoze to podle mne také prodává a hlavne to osloví zákazníka.
Ale bohuzel kultura prodeje na východe je vseobecne známa a to nemluvím jen o burzách.Ale to bude jeste alespon generaci trvat.Jinak s tou presentací máte urcite pravdu,ale nás problém je ze umíme pocítac jen zapnout,ale co je to banner a takové veci to me ani ostatním co semotaj kolem Dúbravky nic neríká.A jsme rádi kdyz zaplatíme prostory,
na nejakou placenou reklamu nemáme,to je jednoduzsí radsi skoncit.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod jozef1979 » 21 Nov 2010 01:25 am

No ja som sa kôli práci nemohol zúčastniť,ale Veemak mi priniesol od clarkiiho štvorzubce takže spokojnosť s burzou aj keď som nemohol ísť.
jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod ichthys » 21 Nov 2010 02:38 am

Ja som sa teraz burzy zucastnil 2. krat. Kym som nezacal navstevovat tento portal a sledovat podrobnejsie prispevky vo fore ani som netusil, ze nieco take byva. Nejaky blikajuci banner na uvodnej stranke http://www.akva.sk by si mozno vsimlo viac ludi (aj tych co stranku navstevuju len obcas), ako prispevok vo fore, alebo drobny oznam v kalendari (snad by s tym vedel administrator nieco urobit). A fakt by nebolo zle umiestnit reklamu (alebo oznam) aj na rozne ine portaly s akvaristickym a pripadne inym chovatelskym zameranim a dat ludom na znamost aj to, ze ceny su na burze vyhodnejsie nez v nakupnych centrach. Takisto by bolo fajn, keby na vchodovych dverach DK Ruzinov visel nejaky plagatik s nazvom a terminom akcie, ktory by si vsimli ludia chodiaci okolo (aspon som tam nic take nezbadal, prvy krat som nebol isty, ci som dobre trafil vobec). Podla mna by stacilo, keby burza bola raz za dva mesiace ale bola aspon trochu viac spropagovana, bol by som smutny, keby sa musela zrusit pre nezaujem.
Co sa tyka samotneho predaja, vyber je myslim si velmi dobry, keby som mal viac litrov (penazi, aj vody v akvariach :) ), vedel by som tam minut aj podstatne viac. Akurat by som privital, keby vsetci predajcovia uvadzali na karticke ku kazdemu predavanemu druhu aj regulerny latinsky nazov druhu, nielen skratku formy resp. variety, a pripadne aj jeho zakladne naroky, lebo priznam sa, niektore druhy som ja videl prvy krat v zivote, resp. som o nich dovtedy ani nepocul, takze ani netusim, ci by im vyhovovali moje nadrze.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Giftzahn » 21 Nov 2010 09:40 am

njn, buzry v dubrafke sa zucastnujem pravidelne ...ono miesto mi celkom vyhovuje nakolko som z dubravky cize nemam to daleko ... a nakolko sa usporaduva pravidelne nemusim behat po kamennych akvaristikach ... ked nieco potrebujem zoberem to na dubravskej akcii a je to podstatne lacnejsie plus nakolko ako pise clarkii jedna sa skor o "mensiu" akciu s nie velkym poctom ucastnikov celkom mi takato "komorna atmosfera vyhovuje ... clovek sa nemusi aspon pretlacat cez davy ludi ...:wink:

ono ten mensi pocet kupujucich je dany aj tym ze clovek je tvor lenivy, plus sobota rano cas nakupov vo vsetliakych teskach,billach a lidloch ..... a samozrejme tentokrat som bral veci celkovo pre 4 ludi okem mna

@clarkii>: pokial sa taketo akcie uskutocnuju aj hen v Rakusku ...bolo by dobre hodit miesto a termin niekde do kalendaru ... ono by stalo za hriech sa tam skocit kuknut :mrgreen:

@milos: jj, komorna atmosfera mi vyhojuje a na dubravskej burze travim tak min. 1hod a viacej ... je menej ludi menej zhonu, da sa v klude pokecat ... napr. o LED osvetleni :mrgreen: cize vsetko ma aj svoje plus aj minus
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Skippy » 21 Nov 2010 12:07 pm

chodím na burzy v BA a TT len necelé tri roky (aj to ako pomocník v predaji) a z mojho skromného pohladu je to stale lepsie a lepsie... , teraz na jesennej burze v Bratislave som dokonca zahliadol Adelu Banasovu , takze nejaku tu osvetu to uz musi mat :D
Na druhej strane ... ako sa vravi , kazdy i ten posledny cent treba investovat do reklamy ... ... , dost ma totiz mrzi ked tam pridu bezni ludia a div ze sa tam nerozplacu nad x-krat lacnejsimi vecami/zvieratkami , ktore zakupili domov v nejakej predajni v obchodnom centre, nehovoriac o pristupe a aj znalosti z prvej ruky priamo od chovatela.
Dolezite je o tom rozpravat medzi ludmi, ved na burze netreba ani kupit , ked uz chalan nevie co s babou nech aspon tu vystavu bojovnic/miniakva ide pozret :)
Ked vyhram loto zainvestujem do reklamy a prenajmem Inchebu na najmega akvaburzu v Europe :D , ze az Takashi Amano dojde nakupit (no dobre , trochu svetlej predstavivosti v tento pochmurny nedelny den)
Obrázok používateľa
Skippy
 
Príspevky: 19
Založený: 20 Nov 2010 22:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Vlado21 » 21 Nov 2010 12:18 pm

Giftzahn, komorna atmosfera je mozno fajn pre bratislavskych kupujucich a predavajucich, ale inym (napr. Poliakom?) z vacsich vzdialenosti sa chodit uz neoplati, kedze si nezarobia ani na cestu. Ponuka je potom uzsia, co niektorych kupujucich odradi prist aj nabuduce (idu radsej na Akvateru)...

Na spomenute rakuske burzy je odkaz napr. tu (niektore su celkom poruke, netreba chodit ani do Viedne):

http://www.fischboerse.at/fischboersen_termine.html
http://www.htmw.at/en/home-mainmenu-47/ ... inmenu-158 (toto je uz veletrh, buduci vikend, so vsetkym zivym co sa moze chovat doma)
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod astro » 21 Nov 2010 12:20 pm

Skippy napísal:teraz na jesennej burze v Bratislave som dokonca zahliadol Adelu Banasovu

...kto je Adela Banasova?... :roll: :angel:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Typhoon » 21 Nov 2010 12:48 pm

Kto spravuje tuto stranku ? :)
Mam jeden dobry napad na reklamnu kampan, Vas by to nestalo nic a reklamu viem rozhodit na vela stranok ktore spravujem...
Takisto treba niekoho kto ma chvilu casu a ma trosku rozumu aby zalozil fanklub na Facebooku.
A aby to aj spravoval, a z vlastnej skusenosti viem ze na to staci par minut denne ;)
Som ochotny pomoct, len sa kompetentny ozvite. :pivo:
Typhoon
 

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod tijani » 21 Nov 2010 14:01 pm

mne osobne tieto mensie burzy velmi vyhovuju, lebo su castejsie, vzdy nieco kupim, co potrebujem a tym padom do obchodov uz ani nemusim chodit, kedze tam vacsinou ani nemaju co chcem a ked maju tak je to drahsie... ale je mi jasne, ze robit kazdy mesiac burzu pre par ludi sa organizatorom moc neoplati. mozno keby to bolo niekde inde, viac k stredu mesta, ze by to nikto nemal moc daleko...
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Vlado21 » 21 Nov 2010 14:22 pm

tijani, mensie a castejsie "nezavisle" burzy su fajn, pokial su. Ked sa vsak budu zmensovat, co do poctu navstevnikov aj vystavovatelov, prestanu existovat uplne. Ich miesto zaberu vacsie burzy konane 2-4 x do roka (typu Akvatera) a tradicne kamenne predajne...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Veemak » 21 Nov 2010 14:25 pm

Ked to mam zhodnotit ja, mne sa tam velmi pacilo, hoc tam bolo ovela menej predajcov ako na inych burzach, ale sortiment bol velmi siroky, krasne ryby, rastliny, technika, korene, substraty, atd.. A to ze to nie je v strede mesta, podla mna nehra rolu.. Len ludia by podla mna chceli, aby burza isla za nimi, nie oni za burzou.. Ja som sa dovalil z TN vlakom, preskocil na bus a za 17min som bol tam.. Zastavka oproti budove, kde to bolo, co viac si priat? Autobus tam chodi pravidelne kazdych par minut /tusim 12/, skuste si niekedy cestovat s MHD v Trencine cez vikend.. Casom zvolite moznost "pesichod"..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Vlado21 » 21 Nov 2010 14:45 pm

Jasne, vzdialenost vramci mesta tu nehra rolu. Spojenie MHD je do Dubravky v case konania celkom fajn. Nie je ani problem s parkovanim v blizkom okoli (co sa o centre neda povedat). Ludi moze skor znechutit zmatocne oznacovanie rybiek alebo cien na nadrzke (ak kupia co povodne nechceli alebo za cenu aku nechceli)... Zaroven ked bude vystavovat stale ten isty uzky okruh vystavovatelov tie iste +/- druhy, burza prestane byt pre (ten isty okruh) navstevnikov casom zaujimava...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod clarkii » 22 Nov 2010 00:14 am

Vlado s tím sortimentem,ze prestane být nezajímavý,to nemám strach.Kazdej z nás tam má jen pár nádrzí,ale doma chová x krát víc druhú.Já nosím na burzu v prúmeru 20 druhú ryb,ale doma jich mám asi 60.To samé Bencúrik,Pichlík,Apistogramann a ti ostatní toho maj taky plno.
Ta reklama na Facebooku je super nápad,ale má to hácek,nikdo z nás s tím neumí zacházet.Já sem na té veci asi rok nebo dva,ale jeste sem nepochopil jak to funguje,upríme receno me to ani netankuje.Já si radsi pokecám nazivo naburze.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Richard Tokušev » 22 Nov 2010 00:21 am

Tak tomu na fb nerozumiem ani ja. Ak som nedávno zachytil info, že FB nemá budúcnosť, tak s tým plne súhlasím. FB mi pripadá dosť nezmyselne a naozaj netuším o čo tam ide.

Možno som to ešte nepochopil.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Vlado21 » 22 Nov 2010 00:55 am

Clarkii, co sa tyka toho sortimentu, ok, beriem, pokial ludia maju stale zaujem o to co na burzu donesies, nie je dovod nieco na tom menit. Napriek tomu, vedel by si trocha dohliadnut aj na "kulturu predaja"? Teda aby na nadrzkach boli aspon fixkou vyznacene latinske nazvy a (spravne) ceny 1 ks toho co v nich plava? "Mnozstevne" alebo ine zlavy samozrejme su uz na predajcoch, ale aby clovek bol aspon zhruba v obraze co a z kolko moze kupit a aby sa nemusel dopytovat kazdeho (mozno prave zaneprazdneneho) predajcu, prip. nenastalo faux pas pri plateni...

Ad FB: tiez som tomuto modernemu fenomenu neprisiel na chut.... IMHO, nemusel by si tam robit osobne reklamu Ty, stacilo by poprosit niekoho, v tomto smere zbehleho so sirokym okruhom znamych, aby vhodnou formou cez FB vzdy spropagoval najblizsi termin konania burzy, s odkazom na toto forum, kde sa uz pripadny zaujemca dozvie viac. FB nie je mozno typicke/tradicne masmedium, ale nepodcenoval by som ho... teda ak mas zaujem s min. nakladmi pritiahnut co najviac ludi na burzy, kde aj Ty predavas...

Ina vec su banery, ktore rychlo udru navstevnikovi do oci. O tejto forme propagacie by som uvazoval min. na index.php a/alebo na http://www.burza.akva.sk. Alebo tu je inzercia prilis draha? Clovek sa tu sice dozvie, ze moze volat do zahranicia za cenu ako na Slovensko alebo o nejakych infantilnych MMOGs, ale to, ze bude nejaka burza v Dubravke, zisti, az ked sa preklika do kalendara, alebo najde tento thread na fore... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod Typhoon » 22 Nov 2010 07:33 am

Miloš už založil stránku na Facebook-u :)
Budú tam zverejnené posledné novinky a informácie aj pre akva-pozitívnych facebookárov :o
Taktiež bola pridaná záložka s odkazmi na časopis "Akvárium" s odkazmi, nech to nemusí niekto hľadať.
Kto môže a chce nech sa pridá na Facebook.

Názov fanstránky : Klub.Akva.Sk

Prikladám foto ak si niekto nevie pridať :)

Obrázok
Typhoon
 

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod clarkii » 22 Nov 2010 10:27 am

Kultura predaja bylo moje hlavní téma rozhovorú s predajci na poslední burze v Dúbravke.Snad si moje rady vemou k srdci.
Ale tuto osvetu sem se snazil delat uz pred pár lety,bylo tu dokonce téma v souvislosti s Ruzinovem.Jediní kdo se toho troch chitli sou prodejci z Cech,ze Slovenska zmenili prístup jen Zdeno Pichlík a Peter Bencúrik.Ostatní ti hodej 10 druhú do jedné nádre a vyber si.Jo a Barki to má také moc pekne resené,ale ten chodí jen obcas.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Bratislavské Akvarijné Trhy v Dúbravke 20.11.2010

Odoslaťod astro » 22 Nov 2010 10:40 am

pri tom Vladovom nákupe som bol, obzeral som tovar a predajca opisoval rybky (tuším to boli nejaké kaprozúbky) a keď už boli v sáčku pýtal za kus 3,- EUR pričom na nádržke mal naozaj napísané 1,- EUR. inak nič viac, len číslo 1,-, ani názov ryby tam nebol. škoda. v tomto je clarkii o dosť dopredu. jo a aj p. benčúrik mal názvy rýb, to potešilo.
dosť ma mrzí clarkii tvoj skepticizmus až rezignácia, ktorú cítiť z príspevkov, v jednom si dokonca napísal, že je "lepší skončit". to by myslím nemrzelo len mňa. bohužiaľ mrzieť ma to môže ale chápem ťa, rovnako ako ostatných predajcov, ktorí v akcii nechajú pomaly viac peňazí ako zákazníci. ostáva len dúfať, že to ty ani ostatní nevzdajú a burza v dúbravke napriek všetkým starostiam bude aj nabudúce.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Chovateľské burzy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.