Časopis Aquaristik



literatura, casopisy, VHS/CD/DVD

Moderátor: barky

Odoslaťod Libor Šprysl » 26 Jún 2009 16:31 pm

aquaman napísal:Predvčerom som kúpil 3. číslo časopisu a dnes som sa k nemu konečne dostal. Môžem pochváliť veľmi aktuálny článok o potrave cez prázdniny.
Chcel som sa opýtať, či plánujete nejaké články o bezstavovcoch? To je to posledné čo mi tam chýba.
Veľa šťastia a len tak ďalej. :)

Ano, rozhodně na podzim vyjde příloha Caridina, například...
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Reklama

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Kubo » 27 Jún 2009 09:31 am

No ja by som napriklad ocenil nejaky clanok od nejakeho rastlinneho aquadesignera a to so vsetkym aj s parametrami vody. Tak ako to je v casopise Akvarium , ktory pachaju kolegovia z BA. Proste ak by bolo v kazdom cisle aspon mensie miesto pre aquadesign bolo by to celkom fajn. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 27 Jún 2009 10:51 am

Kubo napísal:No ja by som napriklad ocenil nejaky clanok od nejakeho rastlinneho aquadesignera a to so vsetkym aj s parametrami vody. Tak ako to je v casopise Akvarium , ktory pachaju kolegovia z BA. Proste ak by bolo v kazdom cisle aspon mensie miesto pre aquadesign bolo by to celkom fajn. :)

Od čtyřky začínáme, jako když si čteme myšlenky:-)
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Kubo » 13 Aug 2009 08:00 am

Tak co sa tyka tohto casopisu sa ku mne dostali nemile informacie. Pan Šprysl spravil podraz na svojich kolegov (Roman Slaboch , Kersten Opitze ... ) prekladatelov do tohto casopisu. Vraj im nasluboval prachy za preklad clankov z kazdeho cisla a ked uz chceli svoje vyplaty , tak pan Šprysl si zacal rozne vymyslat , ze uz to vybavuje s majitelom Akvaristiku. No nakoniec ked si Roman Slaboch dojednal schodzku priamo s majitelom Akvaristiku , tak sa milo prekvapil , ze o tom nic nevie a vraj by za tie preklady aj tak nedostali nic , pretoze si na to mal zarobit casopis sam. Takze pani prekladatelia hned od toho ustupili a neviem ci nakoniec stvrte cislo casopisu nebude aj posledne , kedze sa vlastne cela redakcna rada rozpadla aj vratane Ing. Krčka , ktory vraj preistotu tiez ukoncuje spolupracu. Jediny kto v tom zatial este ide je vraj pan Dr. Zahrádka . Tolke to informacie sa dostali ku mne co sa tyka noveho casopisu. Uvidime ako sa situacia vyvinie a ci Akvaristik bude este na slovensku pokracovat. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 13 Aug 2009 08:25 am

Kubo napísal:Tak co sa tyka tohto casopisu sa ku mne dostali nemile informacie. Pan Šprysl spravil podraz na svojich kolegov (Roman Slaboch , Kersten Opitze ... ) prekladatelov do tohto casopisu. Vraj im nasluboval prachy za preklad clankov z kazdeho cisla a ked uz chceli svoje vyplaty , tak pan Šprysl si zacal rozne vymyslat , ze uz to vybavuje s majitelom Akvaristiku. No nakoniec ked si Roman Slaboch dojednal schodzku priamo s majitelom Akvaristiku , tak sa milo prekvapil , ze o tom nic nevie a vraj by za tie preklady aj tak nedostali nic , pretoze si na to mal zarobit casopis sam. Takze pani prekladatelia hned od toho ustupili a neviem ci nakoniec stvrte cislo casopisu nebude aj posledne , kedze sa vlastne cela redakcna rada rozpadla aj vratane Ing. Krčka , ktory vraj preistotu tiez ukoncuje spolupracu. Jediny kto v tom zatial este ide je vraj pan Dr. Zahrádka . Tolke to informacie sa dostali ku mne co sa tyka noveho casopisu. Uvidime ako sa situacia vyvinie a ci Akvaristik bude este na slovensku pokracovat. :)

Byl bych rád, než se vrhnete do vyvolávání nejistoty, abyste si například informace ověřil u mne. O překlady vůbec nejde a zaplacené budou zcela normálně.
To je velmi zbytečná panika vznikající informačními šumy. Ani čtyřka, ani pětka, ani šestka nebude posledním číslem - odchodem jednoho člena redakční rady - kterým byl pouze Kersten a nikoli Roman, se přece vůbec nic neděje. Ostatní zůstali a život jde dál. Pokud vím, tak se podařilo vyřešit defintivně všechny problémy s distribucí časopisu na Slovensku, což dokládá i zájem o časopis od vás. Ti kteří měli defekty s předplatným v letošním roce budou"odškodněni" v dalším ročníku. Předplatitelé budou dostávat časopis dříve než půjde do slovenské distribuce, prostě tak jak to funguje v Čechách. Ve čtyřce, která by měla být k mání po 18.srpnu, zjistíte, jsme si vědomi chyb, které se staly směrem na Slovensku a ne vždy naší vinou! Takže předplatné bude řešit slovenská firma a spolehliví lidé. Navíc distribuci posílí i ing. Karel Rataj v akvaobchodech, při zásobování rostlinami.
Tedy žádnou paniku.
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Kubo » 13 Aug 2009 08:54 am

Uvidime ako sa vyjadri napriklad Roman Slaboch (Sorex) . MNe sa dostali informacie ktore som napisal. Mozno sa to uz dalo doporiadku , to este neviem , ale doposlednej chvile to vraj bolo tak. :) Tak by ma to zaujimalo ako to presne je. Predsa tu podla mna bude viac nazorov. :)

Co sa tyka Akvaristiku , tak ho kupovat budem stale dokial budem moct.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 13 Aug 2009 09:11 am

Kubo napísal:Uvidime ako sa vyjadri napriklad Roman Slaboch (Sorex) . MNe sa dostali informacie ktore som napisal. Mozno sa to uz dalo doporiadku , to este neviem , ale doposlednej chvile to vraj bolo tak. :) Tak by ma to zaujimalo ako to presne je. Predsa tu podla mna bude viac nazorov. :)

Co sa tyka Akvaristiku , tak ho kupovat budem stale dokial budem moct.

To doufám bude ještě dlouho, navíc na příští rok přibudou dvě čísla samostatných časopisů Caridina a Zahradní jezírka
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Odoslaťod LG » 13 Aug 2009 11:16 am

Chcelo by to zahrat si hru na suskandu. Zavolaj 20 ludi, povedz jednemu nejaky pribeh a kazdy ho dalsiemu odovzda. uvidis co ti z toho vyjde. Aby to bolo vas ostre, vymyslite si nejaky rodinny pribeh. Pripadne, kto berie veci tak velmi osobne, tak mozno postaci aj tema casopisu Aquaristik, alebo nebodaj casopisu Akvarium, xixi. Som tusim pocul, ze kazdy, kto si ho precita, dostane 5 korun :P
LG
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Júl 2009 22:25 pm

Odoslaťod barky » 13 Aug 2009 11:23 am

Tak to teda klames, mne hovorli ze dostane 10 korun!
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Odoslaťod Kubo » 13 Aug 2009 12:23 pm

LG napísal:Chcelo by to zahrat si hru na suskandu. Zavolaj 20 ludi, povedz jednemu nejaky pribeh a kazdy ho dalsiemu odovzda. uvidis co ti z toho vyjde. Aby to bolo vas ostre, vymyslite si nejaky rodinny pribeh. Pripadne, kto berie veci tak velmi osobne, tak mozno postaci aj tema casopisu Aquaristik, alebo nebodaj casopisu Akvarium, xixi. Som tusim pocul, ze kazdy, kto si ho precita, dostane 5 korun :P
Tento prispevok som nepochopil.Mas 2 prispevky neviem aky je ten druhy a ani ma to nezaujima no tento je dasapovedat o nicom. Pockaj ako sa diskusia vyvinie a potom hovor nieco typu JPP.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod SoRex » 13 Aug 2009 16:25 pm

Kubo napísal:Tak co sa tyka tohto casopisu sa ku mne dostali nemile informacie...
No, není to úplně přesné - nejednalo se o překlady, ale o peníze (nemalé) za jinou práci pro časopis. To, že odcházíme z týmu, jistě nemá prvotní vliv na to, jestli bude, nebo nebude časopis vycházet. Ovšem neskromně si troufám tvrdit, že to bude mít zprostředkovaně vliv na kvalitu převzatých textů, jejichž úpravám jsem se s věnoval. Asi nikdo z vás nemá představu a hromadách nesmyslů a chyb, které obsahují již originály, natož co všechno se ještě nasbírá špatným překladem.
Zmiňované problémy jsou mezi mnou a Liborem a neměl jsem je v úmyslu takto veřejně ventilovat. Ale tam-tamy pracují spolehlivě :-) Potvrzuji Kerstenovo a moje ukončení práce na překladech textů, Kerstenův odchod z redakční rady, moje ukončení odborné spolupráce a neposkytování článků. Stejně tak nebude dávat Aquaristiku články ani Karel Krček. Vím i o dalších autorech, kteří již připravovali články, které nakonec vyjdou v AT.
Holt každé nekorektní chování má svou odezvu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Kubo » 13 Aug 2009 16:32 pm

:)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Časopis Aquaristik

Odoslaťod delis » 13 Aug 2009 18:44 pm

Dobrý večer všetkým.Keďže chcem zaujať neutrálne stanovisko tak vás chcem poprosiť nečítajte medzi riadkami lebo mne sa to stava dosť často.Čo doslova odsudzujem je šírenie problémov medzi dvoma ľuďmi i keď ako tu píšu o to nestoja.Prosím najdite si inú zaujmavejšiu činnosť.Dúfam že tie mená napíšem dobré.Pána Kerstena,Slabocha a Šprysla som stretol iba raz, to len preto aby niekto nepovedal že sa niekoho zastávam.Neviem ako to mali poriešené tu menovaný ale ja nemám podpísanú zmluvu s p.Špryslom ale s vydavateľom kde sú zakotvené ceny ktoré budem fakturovať vydavateľovy.Tým chcem povedať že mňa neplatí p.Šprysl i keď niektoré veci preberam sním a nie s vydavateľom.Tak preto teraz neviem čí menovaný mali zmluvu o vykonaní práce alebo nie.Ak áno tak si myslím že to bolo z vydavateľom a nie s p.Špryslom ktorý si myslím že je vedený ako zamestnanec a dostáva výplatu ako ostatny .Možno sa mýlim možno nie ale podľa mňa by mal vyplácať vydavateľ obrazne najvyšší.Osobne budem volať do vydavateľstva a aj p. Špryslovy aby som sa dostal do lepšieho obrazu a mal to s prvej ruky a nie ako je dobrým zvykom JEDNA BABKA POVEDALA.Prajem všetkým pekný zvyšok večera.Ozaj keby mál niekto náhodou ostrejší názor na môj príspevok nepíšte to tu ale hoďte to do mailu-delis044@gmail.com :wink:
delis
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Jún 2009 08:31 am

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 13 Aug 2009 20:13 pm

SoRex napísal:
Kubo napísal:Tak co sa tyka tohto casopisu sa ku mne dostali nemile informacie...
No, není to úplně přesné - nejednalo se o překlady, ale o peníze (nemalé) za jinou práci pro časopis. To, že odcházíme z týmu, jistě nemá prvotní vliv na to, jestli bude, nebo nebude časopis vycházet. Ovšem neskromně si troufám tvrdit, že to bude mít zprostředkovaně vliv na kvalitu převzatých textů, jejichž úpravám jsem se s věnoval. Asi nikdo z vás nemá představu a hromadách nesmyslů a chyb, které obsahují již originály, natož co všechno se ještě nasbírá špatným překladem.
Zmiňované problémy jsou mezi mnou a Liborem a neměl jsem je v úmyslu takto veřejně ventilovat. Ale tam-tamy pracují spolehlivě :-) Potvrzuji Kerstenovo a moje ukončení práce na překladech textů, Kerstenův odchod z redakční rady, moje ukončení odborné spolupráce a neposkytování článků. Stejně tak nebude dávat Aquaristiku články ani Karel Krček. Vím i o dalších autorech, kteří již připravovali články, které nakonec vyjdou v AT.
Holt každé nekorektní chování má svou odezvu.

Zase není třeba hovořit o tam-tamech, když ti lidé mají konkrétní jména. Jak říká náš přítel - v Brně si prdneš a v Praze ví, jak to smrdí dřív, než dojedeš po dálnici domů.A pravda je že Aquaristik je, a doufám že i dále bude, pro zavedené tituly nepříjemný jen samotnou existencí. Avšak oceňuji, že problémy, které vznikly mezi námi budeme řešit spolu a ne na fórech.
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Kubo » 13 Aug 2009 20:40 pm

Ja osobne si myslim , ze si ludia zasluzia vediet ako na tom stoji casopis , ktory odoberaju a za ktory zaplatili a zaujima ich aj buducnost casopisu a jeho kvalita. Preco tajit ludom veci , ktore sa okolo casopisu deju ? Mne osobne je jedno kto dostal nezaplatene alebo kto na casopise pracuje , no chcem vediet alebo aspon dufat , ze kvalita casopisu nepojde smerom dole. Tato udalost aspon podla mojho nazoru casopis poznaci min. na nejaky cas. Ja osobne uz sa k tomuto vyjadrovat nebudem , povedal som toho dost aj ked viem , ze ludia maju rozne nazory a mozno so mnou nesuhlasia. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 13 Aug 2009 20:59 pm

Kubo napísal:Ja osobne si myslim , ze si ludia zasluzia vediet ako na tom stoji casopis , ktory odoberaju a za ktory zaplatili a zaujima ich aj buducnost casopisu a jeho kvalita. Preco tajit ludom veci , ktore sa okolo casopisu deju ? Mne osobne je jedno kto dostal nezaplatene alebo kto na casopise pracuje , no chcem vediet alebo aspon dufat , ze kvalita casopisu nepojde smerom dole. Tato udalost aspon podla mojho nazoru casopis poznaci min. na nejaky cas. Ja osobne uz sa k tomuto vyjadrovat nebudem , povedal som toho dost aj ked viem , ze ludia maju rozne nazory a mozno so mnou nesuhlasia. :)

Děkuji:-) Časopis je. V příštím roce bude též. K němu přibudou po dvou číslech již výše zmíněné novinky a uděláme všechno pro to, aby kvalita dolů nešla. Howgh
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod štefan » 18 Aug 2009 10:07 am

Pan Sprysl, skutocne ste toho nazoru, ze kazdy Slovak musi byt zakonite vymetencom? Ze si nevie spocitat kolko je 1+1?
Pozrite sa, co som nasiel a neveril vlastnym ociam :shock: :
http://www.press.sk/casopisy/aquaristik/
Cize, ziadnych 20 euro, kolko ste od nas aj s postovnym a balnym vybrali cez svojho sk predajcu. Ziadnych 18 euro + postovne a balne, ako je v casopise Aquaristik uvedene, i ked o riadok ci dva nizsie sa opatovne pre slovenskeho predplatitela objavila cena 20 euro (tak teda kolko stoji predplatne!?!), ale za cenu 17 euro, pricom ako citujem podmienky predajcu "...K cene zaslaného tovaru účtujeme poštovné a balné. V prípade predplatného časopisov je poštovné a balné v cene tovaru..." to mame ovela lacnejsie, nez cez kohokolvek ineho!
Rusim svoje predplatne, kedze toto uz skutocne je vrchol nehoraznosti! :twisted:
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod štefan » 18 Aug 2009 10:23 am

Nepodarilo sa mi editovat prispevok do 10 minut, ale dodavam, ze cena predplatneho pre Slovaka nie je 20 euro, ale 21 za 6 cisiel. Resp. 18 euro..Je v tom pekny hokej, ze?
Citujem: "Vaše předplatné je pro nás závazkem, nikoli prostředkem k obohacení"...
Toto snad ani nepotrebuje komentar...

Iste sa najde niekto, kto hodi rukou nad rozdielom 3 ci 4 eur v predplatnom, ale tu ide o princip!
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 18 Aug 2009 10:43 am

štefan napísal:Nepodarilo sa mi editovat prispevok do 10 minut, ale dodavam, ze cena predplatneho pre Slovaka nie je 20 euro, ale 21 za 6 cisiel. Resp. 18 euro..Je v tom pekny hokej, ze?
Citujem: "Vaše předplatné je pro nás závazkem, nikoli prostředkem k obohacení"...
Toto snad ani nepotrebuje komentar...

Iste sa najde niekto, kto hodi rukou nad rozdielom 3 ci 4 eur v predplatnom, ale tu ide o princip!

Já tedy tomu docela přesně nerozumím, ale abychom nezatěžovali toto fórum, dávám k dispozici mail, který je v časopise. Obávám se, že jste přehlédl, že se jedná o předplatné na rok 2010
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod laci » 18 Aug 2009 10:48 am

Libor Šprysl napísal:Obávám se, že jste přehlédl, že se jedná o předplatné na rok 2010

Nie 2010 je to na rok 2009.Citujem:
Ďalšie informácie o titule:Vlastnosti Počet strán: 68
Väzba: mäkká (brožovaná)
Rozmery: 220 × 295 mm
Jazyk: český
Dátum vydania: 2009
ISSN: 1803-6961
Periodicita: dvojmesačník
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 18 Aug 2009 10:56 am

laci napísal:
Libor Šprysl napísal:Obávám se, že jste přehlédl, že se jedná o předplatné na rok 2010

Nie 2010 je to na rok 2009.Citujem:
Ďalšie informácie o titule:Vlastnosti Počet strán: 68
Väzba: mäkká (brožovaná)
Rozmery: 220 × 295 mm
Jazyk: český
Dátum vydania: 2009
ISSN: 1803-6961
Periodicita: dvojmesačník

Já fakt nevím, kde je problém v časopise je napsáno:
předplatné na rok 2009 - 21 euro
předplatné na rok 2010 - 17 euro
a nevím proč by toto nemělo být závazně napsané, o tom, že by to někdo nějak jinak upravoval nevím, ale přiznávám, že opravdu netuším, kde je problém

datum vydania: 2009 je napsáno někde jinde a nevím o co jde, časopis v roce 2009 skutečně začal vycházet
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod arowana » 18 Aug 2009 11:25 am

Vážený účastníci diskusie, naťahujete sa tu doslova o HOVNE. :twisted:

Musím byť už vulgárny, nakoľko vždy je najprv kopec rečí o tom, že je na našom trhu málo periodík s akvaristickou tématikou a keď sa nakoniec opäť niečo nové a perspektívne zaujímavé na trhu objaví, tak sa tu naťahujete o sumu ktorá v rámci ročného predplatného, znamená dve - tri pivá, ktoré večer v krčme aj tak spláchnete. :evil:

Čo sa tak zaoberať diskusiou o obsahu a zkvalitnení samotného časopisu ?

Mne je osobne úplne jedno, či dostanem časopis pred niekým iným ako prvý, alebo ako posledný a je mi jedno aj to, koľko ma v celku vyjde. Skúste podobnú tému viesť napr.v Nemecku, prípadne v USA, kde je na rozdiel od nás X titulov s touto tématikou. Redaktor vás pri najlepšom pošle do teplých krajín, keď sa ovšem vôbec s vami bude baviť.
Cenová politika je výlučne v kompetencii vlastníka periodika a ten je v pozícii ako každý podnikateľ, ktorý musí tvoriť zisk.
Teda je to ako v každom obchode, ber, alebo nechaj tak.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod štefan » 19 Aug 2009 12:50 pm

Dobrý deň,

Cena 17€ na titul Aquaristik je konečná cena predplatného /teda aj s poštovným a balným/ na 1 rok a bola stanovená aj na rok 2009 aj 2010.

Prajeme Vám príjemný deň.
S pozdravom
press.sk......
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Odoslaťod laci » 25 Aug 2009 12:26 pm

Včera mi došla "4" :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Literatúra

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.