Celé zle

Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Celé zle

Odoslaťod Maross » 29 Sep 2018 23:20 pm

Zdravím a hneď sa aj ospravedlňujem za hrubé porušenie všetkých zásad ale ak sa dá poraďte. Malé akva25l set 4xgupka 2xgurama. Po troch týždňoch bezproblémovo a predvčerom som pridal ohrievač teplota za noc z 21 na 26 a všetky rybky plávajúce pri hladine akýsi povlak na hladine. Rýchla výmena cca7l vody ale poobede 1 gupka uhynula. Stále všetky pri hladine gupky dosť dezorientovane guramy na mieste. Výmena opäť cca10l vody. Ráno žiadna zmena k lepšiemu skôr naopak, opäť výmena vody, zameranie kvality sera prúžky : NO3 25,NO2 0,GH>16,KH20,PH8,4,CL 0, ale presne také isté hodnoty som nameral aj vodu z vodovodu cca po 2h odstatia. Je večer a vyzerá to že do rána bude koniec pretože sa ani po ďalšej výmene nič nemení. Je mi ľúto a mrzí ma môj diletantizmus ale čo potom začať úplne od znova s komplet vyčistením alebo..
Maross

Založený: 29 Sep 2018 21:26 pm

Reklama

Re: Celé zle

Odoslaťod matus.galan » 30 Sep 2018 15:08 pm

No joo cele zle...ako dlho bezi tvoje akva? Aka je tam filtracia? Preco si to hodil hned na 26C? A nie postupne? Nemas stelovaci ohrievac? Nehovoriwc o tom,ze akva je pre ryby totalne nevhodne...to je ako keby ste sa 3clenna rodina chceli nasackovat do wc o rozmeroch 2x1m

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod Maross » 30 Sep 2018 15:47 pm

Je to set s filtrom claro 300 l/h. Tie rybky a aj množstvo mi bolo poradené v obchode aj keď tam mi tvrdili teda jedna dáma ze ich môže byť aj viac. Ja som niekde čítal že cca 1cm na liter. Bolo to akva pre synov a o to viac ma to štve že mojou nepripravenostou musia aj oni zažívať postupný úhyn. Ak by som ostal pri tejto veľkosti tak poprosím o radu čo prípadne potom pri tých hodnotách vody ta pH sa mi zdá vysoká aj no3 50 je asi veľa. Dík za prípadné rady aj výčitky.
Maross

Založený: 29 Sep 2018 21:26 pm

Odoslaťod snajprik » 30 Sep 2018 17:25 pm

Zdvihnutie teploty to nie je len tak, v teplejšej vode je oveľa menej kyslíka a ani nitrifikačným baktériám sa nedarí, humus na dne sa oveľa rýchlejšie rozkladá a uvoľňuje latky do vody. Veľa druhov rastlín nemá rado teplu vodu a odumiera. Ja som dva mesiace prispôsoboval akvarko aby som mohol vodu s 26°C dať na 28°C. Ešte ber do úvahy kvalitu teplomera, tie lacné ukazujú +- aj 5°C možno si nemal 21°C ale 26 a zdvihol si tu na 32°C
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 38
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod matus.galan » 30 Sep 2018 23:35 pm

Este raz sa spytam kedze si neodpovedal na vsetko.

Ako dlho je akvarium zabehnute bez ryb?
Su tam ryby od zaciatku?
Bezi filter non stop?

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.