cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie



Všetko okolo amerických cichlíd

cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod MikiM » 14 Feb 2004 11:49 am

Prosim napiste mi ake su podnienky na rozmnozovanie pre cichlidy cervenohrdle lebo zatial sa mi ich odchov nedari a cichlidy zebrovite sa mi mnozia jedna radost ale samicka najnovsie mladata odstavila asi prilis skoro a ostatne ryby ich pozrali,prvy odchov sa mi podaril no ten druhy pojedli dalsie cichlidy ktore mam v akvariu.
Obrázok používateľa
MikiM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 12
Založený: 08 Feb 2004 20:44 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Podmienky na rozmnozovanie.

Odoslaťod denis » 27 Mar 2004 08:33 am

MikiM keby si napisal latinsky nazov aspon by sme boli v obraze. Mozno by aj niekto poradil, lebo podla slovenciny to asi malokto bude poznat.

inac nemyslim si, ze by mali odlisne naroky ako ine americke cichlidy. chce so zmenu stravy, mozno len spestrit ju alebo viac ukrytov v akva.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Podmienky na rozmnozovanie.

Odoslaťod Raviolka » 27 Mar 2004 14:04 pm

denis napísal:MikiM keby si napisal latinsky nazov aspon by sme boli v obraze. Mozno by aj niekto poradil, lebo podla slovenciny to asi malokto bude poznat.


Nejsem zrovna odbornik na slovenske nazvy :wink:, ale rekla bych, ze
cichlida cervenohrdla = Thorichthys (Cichlasoma) meeki
cichlida zebrovita = Archocentrus (Cichlasoma) nigrofasciatus
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Podmienky na rozmnozovanie.

Odoslaťod Peter » 27 Mar 2004 21:27 pm

V troch knihach je slovensky nazov Thorichtys meeki uvedeny ako cichlazoma cervenohrdla a v jednej ako cichlida cervenohrdla. Archocentrus n. v dvoch nie je uvedeny, v jednej ako cichlazoma priecnopruha a v stvrtej ako cichlida priecnopruha. Pozeral som len velke knihy, nie tie male.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Podmienky na rozmnozovanie.

Odoslaťod Merluzo » 02 Nov 2004 16:32 pm

Raviolka napísal:
denis napísal:MikiM keby si napisal latinsky nazov aspon by sme boli v obraze. Mozno by aj niekto poradil, lebo podla slovenciny to asi malokto bude poznat.


Nejsem zrovna odbornik na slovenske nazvy :wink:, ale rekla bych, ze
cichlida cervenohrdla = Thorichthys (Cichlasoma) meeki
cichlida zebrovita = Archocentrus (Cichlasoma) nigrofasciatus


suhlasim s nigrofasciatum. aj ja mam parik a nedavnoi sa mi akurat vytreli. takze cakam. ako dlho si cakal MikiM??? :?:
Obrázok používateľa
Merluzo
 
Príspevky: 9
Obrázky: 16
Založený: 14 Sep 2004 19:53 pm

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod radovvv » 16 Sep 2005 22:22 pm

no mne sa mnozia bez problemou ani im to nejako neulahcujem proste som k samcovi kupil samicku a ani nemal ziadny vyber hned si padli do oka a mam z toho 80ks malych len teraz neviem co snimi uz su vsetky spolu v 360l akvriu a parik sa znovu vytrel inak sa mi osvedcilo par dni pred trenim davam do vody nieco proti plesniam a inak sa o vsetko postaraju sami. Mlade krmim artemiou zivou a mrazenym cyklopom (v bratislave v biotope som nasiel aj sladkovodny plankton maly cyklop a dafnie tak skusim aj to lebo sa to da skladovat aj 5dni zive) po tyzdni uz zeru aj moinu mrazenu a neskour si uz trufnu aj na vecsie susto po mesiaci kludne uz zeru aj mrazene patentky
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod trimm » 19 Aug 2006 13:24 pm

Stačí im vytvoriť prostredie,ktoré sa podobá na to v akom žijú v prírode. Zvyčajne si samec alebo párik bráni teritórium,ktoré si obľúbi,takže ak im vytvoríš nejaké jaskyne, s možnosťou vačších plôch na uloženie ikier, nemusíš robiť nič iné a budú sa ti vytierať každý mesiac.Dostatok kvalitnej potravy ich tiež stimuluje, hlavne "blood worm" atď. Myslím, že po čase sa budeš skôr snažiť zabrániť im v množení a to už je väčší problém :)
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie. Na rozmnožovanie

Odoslaťod Rasto S » 03 Sep 2006 10:29 am

MikiM napísal:Prosim napiste mi ake su podnienky na rozmnozovanie pre cichlidy cervenohrdle lebo zatial sa mi ich odchov nedari a cichlidy zebrovite sa mi mnozia jedna radost ale samicka najnovsie mladata odstavila asi prilis skoro a ostatne ryby ich pozrali,prvy odchov sa mi podaril no ten druhy pojedli dalsie cichlidy ktore mam v akvariu.
Rasto S
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Aug 2006 08:48 am

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod kudzo » 20 Mar 2007 15:03 pm

Ved Archocentrus (Cichlasoma) nigrofasciatus sa mnozia ako na beziacom pase , neviem aby robili nejake problemy, a meeki tiez v pohode, staci zvysit teplotu o take 2 stupne, popripade zmakcit vodu trochu ,zacat krmit bud zivou,alebo nejakou mrazenou potravou a malo by to ist, to je zo skusenosti nie z kniziek,ale malo by to fungovat,ak nie daj vediet,vela uspechov v chove
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod marcoking1 » 28 Okt 2012 01:15 am

Zdravím.
Potreboval by som poradiť s riešením problému s cichlidou červenohrdlou.
,,Zdedil" som tieto rybičky po kamarátovi no mám ich veľa v malom akváriu. (12 ks v 150l akvárku) Začali sa mi vytierať, ale ani raz z toho nič nebolo nakoľko to zrejme ostatné požrali. Momentálne majú vajíčka nakladené až tri páriky. Chcel som si nechať jeden, alebo dva páry no nik tieto ryby nechce. Skúšal som predať aj darovať ale nik sa neozval.
A moja otázka je:
Môžem oddeliť do iného akvária samičku a samca keď nebudú z toho páriku ktoré si vytvorili sami ? Nedokážem odchytiť párik, keďže sa mi stále pomiešajú s ostatnými. Samozrejme oddeliť ich chcem, až keď nebudú mať vajíčka.
Dopredu dík za radu
marcoking1
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Okt 2012 11:41 am

Re: cichlidy cervenohrdle - rozmnozovanie

Odoslaťod Milan666 » 28 Okt 2012 10:58 am

Ponukni ich tu na burza.akva.sk
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.