čo takto Axolotl?



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

čo takto Axolotl?

Odoslaťod shooty » 26 Jún 2003 13:11 pm

Máte s ním niekto skúsenosti??? Moje polročné skúsenosti ukazujú, že je to síce zviera s dobrým image, ale inak je to sakra nuda.
http://www.caudata.org/axolotl/
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Reklama

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod shooty » 22 Jún 2004 15:07 pm

Obrázok

Axolotl obeduje.
Momentálne má rok a pol a za posledný rok narástol o desať centimetrov. Teraz má sladkých 16.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod SoRex » 22 Jún 2004 15:23 pm

Paráda, shooty, k axolotlům mám vřelý vztah již od studií, kdy jsem jich namnožil několik set, až jsem zahltil Zverimexy v celé Praze. Je to nádherné zvíře, i když jinak, dámy prominou, úplný debil. Ta fotka je krásná.
Spoj se se mnou, prosím, rád bych se s Tebou dohodl na jejím uveřejnění.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Heri » 22 Jún 2004 16:19 pm

Žial v SR je zaradeny do zoznamu CITES dokonca aj forma albin.
Co je trosku pritiahnute za vlasy, kedze sa perfektne mnozi.
Dufam ze coskoro to zrusia tak ako pred 5rokmi v CR a aj inde v EU.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod shooty » 22 Jún 2004 16:31 pm

Cize ked si ho kupim trebars v Brne, tak sa vystavujem prieseru, ak nepodstupim nejake papierovacky???
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Heri » 22 Jún 2004 16:44 pm

Zial, hej podla toho nestastneho zakona musis povybavovat mooore paierov. Je to sice haluz ale je to tak. Osobne som si ich v Brne kupil viac a preniesol som ich normalne v sacku. Keby nebol v Cites je podla mna v kazdej lepsej akvaristike.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Raviolka » 22 Jún 2004 17:49 pm

Heri mám jen malou připomínku - v ČR je axolotl na seznamu druhů nepodléhajících registrační povinnosti, ale vyřazený ze zákona není. Ani jednoduše nemůže být - požádáním o takovou výjimku stát odstupuje částečně od závazku CITES a to si každý dvakrát rozmyslí...
To že je axolotl na seznamu druhů nepodléhajících registrační povinnosti de facto znamená, že ho můžeš koupit, donést domů a nestarat se o papírování. Jako by druh ani nebyl CITES... ovšem do okamžiku, než ho budeš chtít převézt přes hranice.
Vývoz z ČR bez povolení je nelegální. Na území EU je navíc povinnost vyřídit i povolení dovozní, které normálně pro druhy přílohy II potřeba není.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Atilla » 23 Jún 2004 08:05 am

je dost skaredy :?
vecer pri pohlade do akva by som sa ho urcite zlakol :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod gabriela » 23 Jún 2004 12:03 pm

vyzera ako fakt dost blby pokemon :)

Obrázok
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Heri » 23 Jún 2004 18:28 pm

Raviolka napísal:Heri mám jen malou připomínku - v ČR je axolotl na seznamu druhů nepodléhajících registrační povinnosti, ale vyřazený ze zákona není. Ani jednoduše nemůže být - požádáním o takovou výjimku stát odstupuje částečně od závazku CITES a to si každý dvakrát rozmyslí...
To že je axolotl na seznamu druhů nepodléhajících registrační povinnosti de facto znamená, že ho můžeš koupit, donést domů a nestarat se o papírování. Jako by druh ani nebyl CITES... ovšem do okamžiku, než ho budeš chtít převézt přes hranice.
Vývoz z ČR bez povolení je nelegální. Na území EU je navíc povinnost vyřídit i povolení dovozní, které normálně pro druhy přílohy II potřeba není.


To ja všetko viem. Ale berem to tak ze jeho forma (albino a ine) vyslachtena v zajati pre 80 rokmi nema nic spolocne s nominatnym podruhom v prirode. Cize u nas plati na vstky aj dochovane v zajati. Nepoznam nikoho kto by si kupil letenku za 25 litrov a isiel do Mexika do byvaleho jazera "Xochomilko" kde sere cele Mexiko city a hladel v tej mocovke poslednych 5ks Axolotlov za 15 Sk a dal ich do cistej vody sak by skapali.

Preto tvrdim ze treba prehodnotit nasu vyhlasku (zoznam zivocichov v CITESe ktore netreba registrovat s plazov a obojzivelnikov su tam len tri druhy!!!) pripaden registrovat len tie dovozove ako to je v CR, i EU!!!
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Raviolka » 23 Jún 2004 19:23 pm

S tím zrušením registrační povinnosti s tebou souhlasím, vyřešilo by to problémy chovatelů. Albino není poddruh, a nemůže proto být vyřazen z CITESu - je totiž dost pravděpodobné, že albíni vznikají i v přírodní populaci, a není důvod je diskriminovat :wink:
Axolotl není na seznamu CITES proto, že by hrozila devastace divoké populace chovateli, ale z docela prozaičtějších důvodů - kromě jeho masívního vědeckého zkoumání je to také průmyslová surovina.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Heri » 23 Jún 2004 20:56 pm

Uz je uznany ako poddruh ale zatial ho uznavaju len v USA, tam je ako skolske laboratorne zviera.
Ja ho osobne berem ako farebnu varietu.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod shooty » 23 Jún 2004 21:08 pm

Cize ti, co su predavani u nas su odkial?
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Heri » 23 Jún 2004 21:26 pm

Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod shooty » 24 Jún 2004 00:36 am

Sympaťáci
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod štefan » 28 Aug 2006 23:45 pm

Vie mi niekto poradiť kde u nás na Slovensku dostať kúpiť Ambystoma mexicanum a v akej cene? vďaka!
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 29 Aug 2006 21:32 pm

::ja som zohnala po 200Sk o velkosti 16cm (ZA). ale videla som uz aj po 400Sk.
::mozes sa pozriet aj v inzercii na internete (ifauna a i.), treba len naozaj hladat. popr. u nejakeho chovatela.
::v Cesku predavaju mladata cca 5cm po 25Kc. pocula som,... ale neviem kde :wink:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 04 Jan 2007 15:14 pm

Trochu tu oživím tohle téma, přemýšlím totiž o pořízení axolotlů. :)

Chováte někdo úspěšně axolotly? Jak máte zařízené akva a jaké podmínky jim poskytujete? Zajímalo by mě, jak je to s teplotou vody, co jsem se dočetl na inetu, tak by měla být dost nízká (přes léto 18-22, v zimě 4-10). Nejsou dnešní generace již méně citlivé na teplotu? Čím je krmíte a podařilo se Vám odchovat nějaké jedince?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod vilo » 06 Jan 2007 17:55 pm

mam zatial jedneho (cca 13-14 cm) a momentalne zije v akvarku 60x30x30, s vnutornym filtrom. dno je hole, v jednej casti akvaria je z kamenov urobeny ukryt (vacsinou ho nevyuziva). pri hladine sa vznasa ceratophylum. vobec nie je plachy, prave naopak - o kazdy pohyb v akvarku aj mimo neho javi zaujem. krmim ho dazdovkami (nie prilis velke!) a mrazenymi patentkami, obcas muchami z "kostnych cervov", raz dostal malu zdochnutu rybku, cez leto dostaval par krat aj male koniky (zda sa mi to ale pre neho dost tvrde krmivo).
tiez som cital, ze nema rad vysoke teploty. cez leto v pohode zvladol 25-26 stupnov, teraz ma 17-18 stupnov.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod štefan » 06 Jan 2007 21:05 pm

Ja ich mám v chove 9 a zatial sa im výborne darí :wink: Viac o nich, diskusiu a aj snímky najdete na diskusii jediného vivaristického časopisu na Slovensku VIVARISTA. Dostanete sa na diskusiu cez link, ktorý je dolu v podpise.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod cmeliak » 06 Jan 2007 22:18 pm

shooty napísal:Máte s ním niekto skúsenosti??? Moje polročné skúsenosti ukazujú, že je to síce zviera s dobrým image, ale inak je to sakra nuda.
http://www.caudata.org/axolotl/
:lol:
Obrázok používateľa
cmeliak
 
Príspevky: 29
Obrázky: 31
Založený: 10 Dec 2006 20:57 pm
Bydlisko: Slovensko-Partizánske

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod nanuska » 06 Jan 2007 23:25 pm

::ja tiez chovam, zial iba jedneho, ma cca 19 cm a zije spolu s parikom pleurodeles waltl. zanasaju sa dobre. mlatia sa len ked su hladni. preto ich prikrmujem pravidelne :wink: .
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Bulvic » 07 Jan 2007 18:56 pm

Vilo, Štefan, Nanuška: Jsem rád, že jste se ozvali, díky :D
Řešíte nějak jejich zazimování? Já mám totiž obavy, protože bydlím v družstevním bytě pod střechou, že by mi doma nerozdýchali teplotu. V létě mám v akva kolem 27 stupnu. Napadlo mě, zařídit pro ně akva ve sklepě a popřípadě na léto, nebo zazimování stěhovat je do sklepa, ale to už není ono :? Jakým způsobem jim doma zajišťujete nižší teplotu?
Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: čo takto Axolotl?

Odoslaťod Tono Lackovič » 07 Jan 2007 19:04 pm

Bulvic napísal:Vilo, Štefan, Nanuška: Jsem rád, že jste se ozvali, díky :D
Řešíte nějak jejich zazimování? Já mám totiž obavy, protože bydlím v družstevním bytě pod střechou, že by mi doma nerozdýchali teplotu. V létě mám v akva kolem 27 stupnu. Napadlo mě, zařídit pro ně akva ve sklepě a popřípadě na léto, nebo zazimování stěhovat je do sklepa, ale to už není ono :? Jakým způsobem jim doma zajišťujete nižší teplotu?
:lol: :lol: mrazak :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.