CO2 pre dvojaký úžitok



Oznámenia / Novinky / Články / Informácie

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 29 Mar 2010 18:03 pm

Jsou už nějaké další zkušenosti?
Jak se mě to na začátku líbilo tak už tak nadšený nejsem. 12L akva to zásobuje cočkem hodně slabě a už to víc nepřidává.
Zkusil jsem zbytek namíchat do 3L lahve se sušenými švestkami. Dal jsem tam 2L vody cca 10 lžiček krystalů a podobně cukru. Po 48 hodinách s těsně uzavřeným uzávěrem se ta lahev ani nenatlakovala. Krystalů očividně přibilo, ale čekal jsem že to bude lepší při výrobě CO2.
Neumím si představit zásobovat s tímhle akva větší než nějakých 20L. Buď mě něco uniklo nebo nevím ....
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Reklama

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 30 Mar 2010 13:43 pm

Troj-litrová fľaša je veľa, daj litrovú a hladina nech je 2cm pod vrchnákom. Netlačia sa tie kryštáliky nakope? Daj na dno trošku cukru tretinu TIBI cukor, zase tibi a tak. Nedávaj zbytočne veľa sušeného ovocia. Chce to výdrž
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 30 Mar 2010 21:11 pm

Pro akva to mám v 0,7L PET, ta 3L tam jsem dal zbytek a zkoušel když to zadělám za jak dlouho se to natlakuje (bouchne) :)
Co to znamená velká vrstva, nikde nemám krystaly víc jak 0,5cm na sobě a leží na troše cukru .... tedy ležely, teď už je rozpuštěný.
Možná toho ovoce tam mám až dost.
Je to prostě něco jiného tak se s tím asi budu muset naučit zacházet. Navíc kdo ví jak moc byly krystaly proprány před přepravou a potřebují se trochu zregenerovat. Uvidíme, budu dál trpělivě zkoušet, protože proti kvasnicovému burčáku to výhody určitě má. Navíc nápoj jsme z 3L lahve už ochutnávali a manželka s tím byla spokojená :-)
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 31 Mar 2010 13:23 pm

Asi naozaj potrebujú zregenerovať. Sledujem tvoje príspevky a tak sa budem snažiť reagovať (pozitívne). Ten nápoj ,ktorý z toho vzniká po 48 hod., zlej do pet-fľaše uzavri vrchnákom z otvorom a napoj na hadičku do akva, ak to tlačí, tak kryštáliky začali pracovať ak nie potrebujú ešte regenerovať, aj samotný scedený nápoj tlačí
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 31 Mar 2010 21:34 pm

Tak včera večer jsem okouknul před spaním tu 3L lahev ze které jsem CO2 do akva nepouštěl, ještě že jsem to udělal, jinak mohlo být do rána veselo - byla pěkně natlakovaná. Odpustil jsem a do rána to samé. Ráno už jsem jí nezavíral a protože to byli 4 dny tak odpoledne jsme s manželkou popíjeli :pivo:
Tu co jsem z ní pouštěl CO2 do akva jsem také už vyměnil (po 5 dnech). Možná tam mám těch krystalů málo, ale zatím jsem to množství nechal. S tím syrovým jablkem bylo pití mnohem chutnější :P
Tentokrát jsem tu láhev naplnil skoro až povrch a uvidím jak to půjde tentokrát. Místo syrového jablka jsem přidal sušenou švestku.

Ta 3L lahev mě ale přesvědčila že to umí vyrobit hodně CO2, jen budu muset najít optimum pro 12L akva. Zatím toho tam mám spíš málo, ale oni narostou.

Jinak krystaly jsem neproplachoval. Z toho co jsem četl na netu, tak jim to zase tak úplně dobře nedělá. Možná, že už jenom dodání nové čisté vody bude bohatě stačit.

Snažím se reportovat co nejvíc, třeba se to někomu bude hodit a případně se vyvaruje i nějakých chyb, které mohu nasekat při svých pokusech.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 04 Apr 2010 10:01 am

Pokiaľ ti nejde o samotný nápoj, tak môžeš použiť 3dcl fľašu a daj 50:50 cukor:kryštáliky, zo 20ks sušených hrozienok, zmiešaj s vodou a naplň to tak 1cm pod vrchnák, (ak sa ti zdá, že cukru je moc, tak množstvo nechám na tvoje pokusy) a bublinkovať to začne takmer okamžite. Silu tlaku zvyšuje aj hocijaký citrusový plod, stačí dobre umyť narezať na mesiačiky, (aj s kôrou) a šúpnuť 2-3 mesiačiky do fľaše. No a keď sa ti budú dobre množiť tak sa vrátiš na pôvodnú veľkosť fľaše, čo je 2-3 litre
Já už na púšťanie CO2 do 15 l akvária používam 8-dňový samotný nápoj :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 24 Apr 2010 15:49 pm

Tak jsem udělal několik pokusů s různou vodou. Zkoušel jsem naši vodovodní převařenou - to trochu pomohlo ale žádná sláva. Pak jsem si převezl vodu ze studně a to bylo zase o něco lepší. Nyní jsem naposledy zkusil použít zase vlastní vodu z vodovodu, ale 24hodin odstátou a jde to stejně jako v té ze studni.
Takže v tuhle chvíli si přestávám myslet že jde o druh vody, ale vůbec netuším jak ty krystaly nastartovat. Za tu dobu co je mám vůbec nepozoruji sebemenší zvětšení jejich množství - je jich pořád stejně. Možná jsou ty krystaly jednotlivé jen o trochu větší, ale to je vše.
To že pouštíš CO2 jen z 8-dňového nápoje jsem zprvu vůbec nechápal. Před pár dny si ale manželka koupila lahev s nápojem z kumbuchy a ta tu láhev dokáže neustále i po odlití velmi slušně natlakovat, takže to bude možné asi i z těch krystalů, ale netuším jak toho dosáhnout.
Zatím jsem rád, že jsem dosáhl toho, že slušně dokáži z 0,5L PET lahve zásobovat 12L akva a zdruhé 0,5L PET zásobuji CO2 do 20L akva. Nechávám to zhruba týden, přičemž cca 1-2 dva dni trvá než začne CO2 do akva proudit, ale pak už jede pěkně stabilně stále stejné množství. Cukr to ušetří proti burčáku z kvasnic zhruba 75%
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 25 Apr 2010 10:08 am

Ostávam ti ďalej držať palce, no už ani ja tomu nerozumiem. Mne sa množia a množia, už som aj niejaké dávky predal. Skús jeden krát dať pomer cukru 1:1 a riadne premiešaj, veď mne novozaložený nápoj buble už za cca 10 minút. Nemáš ty náhodou kefírové kryštáliky do mlieka? Naozaj nerozumiem. Robil som pokusy s kombuchou, kefírovými kryštálikmi a s Tibi, všetky produkujú CO2-jku, ale najefektívnejšie sa ukázali TIBI
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 25 Apr 2010 10:15 am

Cukr a krystaly dávám vždy 1:1
Co to je zač ty kefírové krystaly, když to zkouším najít tak se vždy dostanu na TIBI (japonské) krystaly.
A jak bych to poznal že to jsou ty kefírové? Ty se dávají třeba do mléka a tam by se jim mělo dařit více?
Když to tak čtu tak začínám přemýšlet že si pořídím ještě z dalšího zdroje jinou várku krystalů.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 26 Apr 2010 07:19 am

http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php ... 4&form_has

http://www.tibi-kombucha.szm.com/

skús porovnať a klikni hore na mliečný kefír a ostatné podľa potreby
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 26 Apr 2010 09:03 am

Díky, ale stejně si nejsem jistý co to vlastně mám. Když se podívám na obrázky u mléčného kefíru tak bych řekl že to určitě nemám.
Ale když se podívám na fotku s černým pozadím u vodního kefíru, kde jsou po stranách zrnka mléčná a mezi nimi vodní tak bych zase trochu tvrdil, že se jedná spíš o ten mléčný.
Ale spíš se přikláním k tomu že mám ten správný. Ještě udělám fotku a dám ji sem k posouzení ....

Včera odpoledne když jsem obměnil várky u akvárií, tak cca po 2hodinách to začalo už bublat do akva - tak rychle to ještě nikdy nezačalo. Kdo ví jak byly ty krystaly skladované než ke mě byly odeslány poštou. Třeba potřebovali moc času a péče aby se probudily a budou fungovat dobře.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 26 Apr 2010 13:21 pm

Bol by som rád
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 26 Apr 2010 20:42 pm

Tak tady to je. Jsou to jen dva krystaly co jsem na zkoušku měl mimo ostatní tak nebyl takový problém je vyndat. Ale blbě se fotí jak jsou mokré. Nějak se mě nedařilo pořádně zaostřit. Možná to chtělo nějaké rozptýlené světlo a ne stolní lampičku.
Dal jsem pod ně i pravítko, takže ty čísla jsou centimetry.
Prílohy
TIBI.jpg
TIBI krystaly?
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 26 Apr 2010 21:08 pm

Ještě jedno foto z lahve, kde jsem je nahrnul na jednu stranu aby jich na focení byla vrstva.
Prílohy
TIBI2.jpg
TIBI?
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2010 07:27 am

Sú to oni, teda TIBI. Nepáči sa mi ich farba a kondícia, takže ostáva ti len čakať nech sa spamätajú. Nepoužívaj sušené slivky, skúšal som a nepáčila sa mi ich reakcia, zožeň si tie hrozienka ako jediné neobsahujú škrob. Nie žeby im škrob škodil ale musia ho rozložiť čo spomaľuje rozmnožovanie a okrem toho hrozienka obsahujú tkzv. hroznový cukor glukosan resp. glukopur, určite si tieto výrazy už počul ako aj o účinkoch tohoto hroznového cukru, držím palce
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Tatoo » 27 Apr 2010 14:27 pm

Zdravim tibi-ťania :) , tie odfotene krystaliky od budulinecka majú fakt divnú kondíciu, vdaka Milanovi666 to skusam aj ja pustat do akva. Zatial spokojnost, moje (milanove ) tibi presli kus cesty sl. poštou a majú po pár dnoch dobrú kondíciu :wink:
Prílohy
34.jpg
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 27 Apr 2010 15:32 pm

Na tmavém podkladě by byly vidět lépe, ale i tak vypadají od pohledu o hodně lépe než ty moje. No budu dělat dál pokusy a zase se ozvu. Ono kdyby to šlo snadno tak by mě to snad ani nebavilo :) nebylo by co zkoumat a vymýšlet.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod džara » 29 Apr 2010 12:04 pm

ak by mal niekto zaujem, možem v nedelu priniest do trnavy.
džara
 
Príspevky: 140
Obrázky: 27
Založený: 20 Aug 2009 22:59 pm
Bydlisko: Senica

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 18 Máj 2010 22:19 pm

Tak namnožit ty krystaly je pro mě nemožné. Po cca 1,5 měsíci jich mám pořád stejně. Poslední dobou vypadají možná trochu lépe. Objem cca 1dcl dokáže uzásobovat CO2 cca 20L akvárium.
Ale počítal jsem s tím že se mě namnoží i pro 54L akva, které budu zakládat a to tedy zatím vůbec nehrozí.
Jako sušené ovoce jsem přestal používat švestky a používám rozinky a meruňky, ale výsledek je neměnný nebo jen velmi zanedbatelně pozitivní.
Když už je "směs" pár dní rozjetá tak není problém CO2 z akva odstavit a cca do půl hodiny se znovu rozjede.
Teď jsem také zkusil nechat jedno namíchání déle než týden a dnes 9 den už pozoruji znatelný úbytek množství CO2 proudícího do akva.
Pokud nově namíchám cukr pro krystaly s ovocem večer tak CO2 do akva začne proudit během následující dne. Samotný nápoj když se slije tak druhý den je již bez bublinek.
Netuším co s tím udělat, aby to bublalo tak jak tu popisujete.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2010 07:07 am

Tie ktoré máš nasyp do závaraninovej fľaše, zasyp ich kryštálovym cukrom v rovnakom pomere a zalej ich letnou vodou, ale len tak, aby boli vodou zakryté nie utopené. Polož ich na teplé miesto najlepšie na kuchynskú linku a nechaj 10 dní. Sem tam ich ´´osoľ´´ cukrom. No a doporučujem ti , aby si si zohnal nové, pretože o týchto pochybujem, že sa dajú dokopy. Podľa mňa boli chémiou ( u bývalého majiteľa) trvalo poškodené. Myslím tým rôzné konzervanty ktorými sa uchováva sušené ovocie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2010 07:50 am

http://img688.imageshack.us/img688/6008/p1050180e.jpg

Týchto pár kúskov mi zásobuje 20l akva
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2010 08:03 am

Niejak mi nevyšlo foto, pokúsim sa to opraviť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod budulinecek » 19 Máj 2010 08:46 am

V pohodě, když na fotku kliknu pravým tlačítkem myši a dám zobrazit obrázek tak se ukáže celý :)

No zhruba stejné množství mám v 0,5L PET a jede mě CO2 také do 20L akva, akorát to nestartuje na začátku tak rychle jako tobě a nemnoží se skoro vůbec. Nezatracuju je a fungují, jen prostě nejdou tak rychle jak jsem nejenom tady četl.

Ještě mě napadlo jestli jim nevadí kolísání teploty. V bytě totiž topím krbovými kamny a pokud jsem v práci tak tam teplota klesá k 17-18°C (v největších mrazech přitápím přímotopy) a když přijdu domů tak zatopím v těch krbových kamnech a teplota jde k 22-25°C. Ale odhadem tak 60% plus mínus 10% dne je teplota v bytě pod 20°C Nemohlo by jim vadit toto?
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: CO2 pre dvojaký úžitok

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2010 12:35 pm

http://img571.imageshack.us/img571/5963/p1050181.jpg

Tu je komplet, ktorý zásobuje 37l akva, to v strede je sklenená fľaša od kávy, používam to ako množiareň. V skle sa množia lepšie.Pokiaľ sú kryštáliky vo forme, tak pri nižších teplotách bublanie spomalia, ale mierne. Tvoje by asi potrebovali zotavenie pri vyššej teplote cca 22°C
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Oznámenia / Články

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.