Dlžka zivota neonky



Všetko okolo akvarijných rýb

Dlžka zivota neonky

Odoslaťod divak10 » 17 Apr 2015 13:15 pm

Dnes, po siedmich rokoch mi uhynula posledna neonka. Mal som ich viac ale po piatich rokoch zacali hynut. Tato jedina vydrzala najviac. Zdegenerovanu chrbticu sice mala uz asi rok, ale az dnes uhynula.
Na to ze sa o akvarium staram akurat tak, ze rybkam davam jest 2x tyzdenne stipku potravy a dolievam vodu 2x rocne , pricom v akvariu nemam ani topne teleso ani filter, som z dlzky zivota tejto rybky celkom prekvapeny. Taktiez moje cistenie akvaria spociva v tom, ze 2 x rocne ocistim sklo od rias a vysajem kal na dne. Este tam mam prisavnika a nejaku rybu co obziera riasy a vyzera ako zebra. Nechapem , ze v takom " necistom" akvariu sa mojim rybkam tak dobre a dlho zije.
divak10
 
Príspevky: 2
Založený: 17 Apr 2015 12:59 pm

Reklama

Re: Dlžka zivota neonky

Odoslaťod robo79 » 17 Apr 2015 13:31 pm

Ahoj, zili dlho, ale otazka znie, ci sa im zilo dobre. :-) Ake velke mas akvarium?
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: Dlžka zivota neonky

Odoslaťod skala » 17 Apr 2015 13:53 pm

4-5 rokov ziju neonky, takze je vsetko asi presne tak, ako ma byt :-)

inak, vyssia teplota v zasade znizuje dlzku veku ryb. len pravda netreba ist velmi nizko
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dlžka zivota neonky

Odoslaťod larix » 17 Apr 2015 13:58 pm

U mňa neónky tiež začali odchádzať cca po piatich rokoch a posledná to natiahla na deväť...
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Dlžka zivota neonky

Odoslaťod divak10 » 17 Apr 2015 14:16 pm

Ahoj robo79 , Akvarium ma 60l zakladal som ho na jar 2007 , ten biotop, ktory sa tam vytvoril, im asi vyhovuje, a taktiez striedma strava prispieva k pohode. Mal som tam aj tri krevetky, ale jedna mi pred dvoma rokmi niekade vysla z akvaria a nasiel som ju vyschnutu asi 4 m od akvaria na koberci pred balkonovymi dverami- nechapem , ako mohla , ak uz chcela ujst zistit kde su dvere z bytu von. A dve mi zahynuli pred rokom, ked som dolieval vodu - asi šok- boli pod listom rastliny na ktory som lial vodu a zabudol som ich odplasit. Predtym som sa stale pozeral, aby neboli na tom mieste kde lejem vodu.
divak10
 
Príspevky: 2
Založený: 17 Apr 2015 12:59 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.