Dno pre cichlidy?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Hugo112 » 31 Aug 2013 02:16 am

Čo sa týka výmeny dna, vodu z akva stiahni, ale tak, aby si aspoň časť z nej mohol opäť použiť, napr. do vane, daj tam rybky a zapni filter. Výmena dna nie je niekoľkodňová záležitosť, takže bez problémov. Na žltej vode nie je pre afriku dobré nič, lebo parametre vody nevyhovujú rybám, ale pozor, to, že je voda čistá, vôbec neznamená, že rybám vyhovuje! Preto sa mení časť vody.
Ak budeš akva skladať nanovo, vyhni sa umelým rastlinám a skús kombinovať kamene jednej farby, alebo aspoň farebne podobné.
A dobré je pod kamene položiť tenký polystyrén a až tak ich zasypať pieskom, aby neprasklo sklo.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 31 Aug 2013 11:05 am

dakujem .....
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Milan666 » 01 Sep 2013 08:51 am

slof2 napísal:no stačilo mi ze niesi cichlidar , hnedu riasu som mal len pri zalozeni akvaria asi 3 mesiace potom zmizla .... umele rastliny ?? neviem čo je na nich fuuuj, a čo je dobre na zltej vode ? len ma zaujmalo či ked vyprazdnim cele akvarko a vymenim dno či zas bude ta riasa ako na začiatku ...vodu menim asi raz mesačne asi polovicu ale je to zbytočne , stači pri odkalovani asi 20l vody , dolejem 20l novej, ale diki za ochotu .... a ze či som to tu nehladal ?? ten vyhladavač na tomto fore je na hovno !!!

No nie som cihlidár preto, lebo mne sa páči čisto prírodné akvárium, teda hlavne rastlinné, môj zlatý. Neznamená to, že tomu nerozumiem, môj zlatý.
Na umelých rastlinách je fúúúj to, že sú z ropy a časom uvoľňujú do vody rôzné látky, ktoré rybkám určite neosožia, ale teba by to zrejme nenapadlo. Žltá voda by sa časom určite vyčistila, ide o to, že ten koreň podlieha prírodnému procesu či už rozkladu, alebo konzervácie, to je pre teba určite španielská dedina, že?
Mám kolegov cihlidárov a úspešne pestujú v akváriách anubiasy a niektoré druhy cryptocorín, no tebe je na "hovno" niečo študovať, že?
Vodu mením raz mesačne, spomínaš a dokonca hovoríš, že je to zbytočné, dovolím si tvrdiť, že pokiaľ sedí počet rýb na dané akvárium, tak snáď by som aj súhlasil.
Neuvažuješ o zmene koníčka?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 05 Sep 2013 20:09 pm

moj zlaty ? :D ty si riadny pacient ..... :D moj zlaty :D
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Milan666 » 05 Sep 2013 20:12 pm

Ja by som ti doporučoval chov ropákov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 06 Sep 2013 22:22 pm

kamarat ma asi 10 rokov akva , s afrikou , a vodu meni raz ročne a to aj tak preto lebo sa nudiii ..........
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Milan666 » 08 Sep 2013 10:00 am

No tým by som sa a ani nikoho nechválil. O rok budeš určite múdrejší a tak trochu sa budeš sám sebe čudovať , čo si tu teraz popísal.
Prajem ti veľa úspechov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Stanob » 12 Sep 2013 18:37 pm

slof2 napísal:to mi tu nik neodpiše ani nič neporadi ????? je to tu uboheeee

no neviem je to tvoj názor ale ked chcem niečo vedieť tak čítam aj články do zadu teda tie staršie nie len nové a ked niečo nenájdem nieje hamba sa opýtať aspom u mna,a úbohé je na tom to že si to napísal
Stanob
 
Príspevky: 63
Obrázky: 0
Založený: 03 Sep 2013 19:08 pm
Bydlisko: Šoporňa

Odoslaťod polygraf » 01 Máj 2014 00:57 am

Ja to robim stym korenom aby nepustal ze dam ho vyvarit kym pusta spinu a farbu.

Tapatalk on Samsung tab 2.0/ 7"
Obrázok používateľa
polygraf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 4
Založený: 30 Mar 2013 14:35 pm
Bydlisko: Šamorín

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.