E-shopy hodnotenie /monitoring/



Zoznam internetových obchodov a vaše skúsenosti.

E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jovan » 06 Dec 2009 10:01 am

Zdravim.
Chcel by som sa Vas opytat ci by nebolo mozne /realizovatelne /aby nasi administratori vytvorili sekciu akva-eshopov,kde by boli monitorovane ceny,kvalita...atd.
Ludia by tam hlasovali pisali recenzie a bolo by hned jasne,kde ma clovek nakupovat.V dnesnej dobe by to bola myslim si velmi dobra pomocka.
Pri spotrebnej elektronike a aj okrem inych to uz davno existuje,a je to dobra orientacna pomocka.
jovan
 
Príspevky: 12
Založený: 29 Okt 2009 10:25 am

Reklama

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod marlo » 06 Dec 2009 20:29 pm

No myslim ze tu je sekcia Akvaristické obchody kde je mozne toto robit.
Bohuzial sa vela tem zvrtne a malo ludi prispieva svojimi skusenostami.

Neviem si predstavit ako by sa robil monitoring cien,kvalita atd...
Kvalita kazdeho obchodu je v niecom inom .
Ceny sa monitorovat daju ale ak ma e-shop cez 1000 poloziek tak je to tazke robit rucne.
Ak sa najde clovek co by spravil script ktory by porovnaval ceny z .xml vystupov tak to uz by bolo ine kafe ale neviem ci je to realizovatelne .
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jovan » 06 Dec 2009 20:36 pm

diky za odpoved,avsak napr.WWW.monitorcien.sk my velmi pomohol,ked som nakupoval x veci.Bolo by to fajn stacili by hviezdicky,recenzie....a ceny?,no neviem...je to napad a vec ktora mi tu chyba,pretoze tych e-akva shopov pribuda a cele sa to stava dost neprehladne.
jovan
 
Príspevky: 12
Založený: 29 Okt 2009 10:25 am

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod marlo » 06 Dec 2009 20:43 pm

jovan : presne viem co mas na mysli ..takych monitoringov je viacej len si to momentalne neviem predstavit po technickej stranke.Teda co sa tyka monitoringu cien.
Da sa spravit tema kde bude hlasovanie a kazdy moze dat 1hlas jednemu eshopu ale to podla mna nie je objektivne.
A niekto moze byt spokojny aj s 2ma a vybera si napriklad na zaklade aktualnej dostupnosti.
A nie vzdy najlacnejsi obchod je ten najlepsi. To plati vseobecne.

I
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jovan » 06 Dec 2009 20:54 pm

Chapem,ale ja /a urcite nie som sam/som unaveny z toho neustaleho klikania,ked nieco zhanam v najlepsej cene a dodacich podmienkach......
Skor najdem pre zenu zehlicku ako napr.biofilter.
No co uz, verim ze nieco vyhutate.....
jovan
 
Príspevky: 12
Založený: 29 Okt 2009 10:25 am

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod casiomk » 06 Dec 2009 21:33 pm

monitoring cien je platena sluzba vobec neodzrkadluje skutocne ceny, kto si zaplati ten je v katalogu ,nieje to objektivne, mne to skor pripada trapne a hranici to s PODVODOM. Skuste si vyhladat ich deklarovany najlacnejsi tovar a urcite to najdete inde lacnejsie. Viem to preto lebo mi denne chodia ponuky od tychto katalogov.
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod skala » 06 Dec 2009 22:21 pm

z istotou poviem, ze na hodnotenie e-shopov je ina oblast tohoto fora, ktora existuje. je sice pravda, ze z eshopu akvaristickeho som snad este nikdy nic nekupil, napriek tomu, ze iny tovar kupujem z eshopov velmi casto a preferujem prave elektronicky obchod.

skor si myslim, ze skor ako cena by sa mala preberat kvalita sluzieb. a trochu aj tovar, ale to je vec skor vyrobcu, co zvacsa eshopy nie su. s ludmi, s ktorymi som prisiel do styku a ktorí eshopy prevadzkuju som nikdy neprisiel do vyslovene negativneho kontaktu. napada ma v tejto chvili shop.akva.sk, akvashop.eu, cichlid.sk, dajme tomu myslim akvamania.sk. A kedze som mal prsty v poriadani burz donedavna v Bratislave, mozem povedat, ze iba vynimocne som sa stretol s niecim negativnym v suvislosti s predajcami. A bolo ich odhadom tak do 50. Navstevujem casto rozne akcie, a obcas sa dozvedam, tak ako aj tu na akve, o mnozstve neoverenych informaciach, ale negativnych smerom ku zakaznikovi je pomerne malo.

mala poznamka - ja som toho nazoru, ze ak kupujuci nekupuje, tak nemam dobry tovar.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Dzuzepe » 07 Dec 2009 15:46 pm

..alebo ak kupujuci nekupuje tak mas zle ceny
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod lubosov » 07 Dec 2009 16:26 pm

jedna informatívna internetová stránka je tu:
http://www.najnakup.sk/
ale neviem či sa tam dajú objednať aj akva potreby.OPRAVA - DAJÚ!!!!!

PS: samozrejme, že tam nie sú všetky obchody, ale keď chcem niečo kúpiť pozriem sem a hneď sa viem orientovať v cene výrobku :mrgreen:
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod marlo » 08 Dec 2009 11:38 am

Porovnavacov cien je niekolko.Nie vsetci predajcovia tam exportuju svoje vystupy.
Niektore porovnavace su dokonca platene takze to moze tiez odradit predajcov.

Zoznam porovnavacov :


Kód: Vybrať všetko
http://www.najnakup.sk
http://www.pricemania.sk
www.tovar.sk
www.heureka.cz
www.heureka.sk
www.superdeal.sk
www.najdicenu.sk
tovar.topshopping.sk/index.php/chovatelske-potreby.html
http://nakup.24hod.sk
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod xoxo » 08 Dec 2009 18:27 pm

Dobre,tak porovnavajme my v recenziách,možno by stálo za to vyhlásiť anketu.....
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod skala » 08 Dec 2009 20:34 pm

Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jose » 24 Jan 2011 15:25 pm

Z e-shopov nakupujem už dlho, ale dnes sa mi stala zaujímavá vec. Nemám rád keď objednávka nepríde kompletná. Chápem že nemôžu mať všetko na sklade, ale ešte sa mi nestalo aby ma informovali pred odoslaním. Objednával som tovar z
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk
zopár drobností < 50 € . Prišla mi správa na mail že jedna položka bude skladom o dva týždne a tovar už poslali. Tak som poslal odpoveď že keby mi to dali vedieť skôr, počkal by som a teraz budem platiť kuriéra dvakrát. Odpoveď z e-shopu mi vyrazila dych. Pošlem Vám to zadarmo. :shock: :shock: :shock:
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Vlado21 » 24 Jan 2011 15:31 pm

Vdaka za skusenost! Takto si predstavujem pruzny pristup Pana obchodnika. Bodaj by ich bolo este viac! Hned sa na ten .akvaobchod.sk idem pozriet.... :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Jan 2011 15:41 pm

Chýbajúcu vec zaslanú neskôr a k nej zase počítať poštovné by asi nebolo veľmi správne. Myslím, že postup zaslania chýbajúceho tovaru bez poštovného je úplne štandartný pri všetkých e-shopoch.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jose » 24 Jan 2011 15:50 pm

Skôr som sa stretol s tým, že chýbajúca vec už neprišla nikdy. Viem že je to správny postup ale ešte som sa s tým nestretol. Na druhej strane Vy máte skúseností Viac, kdže e-shop už nejakú dobu prevádzkujete.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Vlado21 » 24 Jan 2011 17:29 pm

jose, taky tak, urcite to nie je este samozrejmost v nasich koncinach...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod tritrek » 24 Jan 2011 20:46 pm

Vlado21 napísal:jose, taky tak, urcite to nie je este samozrejmost v nasich koncinach...

Tak tak, veľká pravda! U nás bohužial ešte stále prevláda "oldschool" názor z komunizmu, že zákazník je na to, aby zaplatil a vypadol, otázky a kompenzácie... no ešte to by bolo! :lol: :evil:
Je to možno divné, ale ja skoro všetko kupujem cez eshopy, a to asi 90% zo zahraničia. Radšej zaplatím poštovné, ako trpieť s domácimi :(
Pravdou však je (chvalabohu!!!), že čoraz viac obchodov prechádza na západný štýl obchodovnia, t.j. pre zákazníka spravia všetko a cenia si ho.
To, čo som tu písal platí všeobecne, s akva e-shopmi ešte nemám skúsenosti (až na p.Tokuševa, s ktorým moja skúsenosť je "in progress" :) Zatiaľ som veľmi spokojný :pivo:
Ináč, čo sa týka akva-e-shopov, myslím si, že sme na tom ceľkom dobre, čo sa týka počtu a ponuky :wink:
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Vlado21 » 04 Mar 2011 21:53 pm

Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/
odskusany. Bezproblemova objednavka aj osobny odber u predajcu o 2 dni po zaslani objednavky.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod tritrek » 05 Mar 2011 07:10 am

Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk
odskúšaný. Tovar som objednal 1.3. a 4.3. to už bolo u mňa. Pekne zabalené, kompletná objdenávka, čiže z mojej strany spokojnosť
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Jaricok » 05 Mar 2011 10:30 am

No tak moja skusenost s tymto akvashopom bola negativna. Cenovo su na tom sice dobre,preto som tam chcel nakupit,medzi inymi reflektor v tvare W a kedze to je tvar W tak som sa chcel uistit ci je jeden reflektor na 2 trubice alebo jednu. Prisiel mi spat takyto mail:
Nie je to tam dost jasne napisane? J ja uz neviem ako to napisat aby to bolo zrozumitelne ...
Odporúčame ku všetkým trubiciam akvarijného osvetlenia doplniť tieto reflektory - lepší rast rastlín , krajšie farby rýb...
Držiaky na prichytenie sú súčasťou dodávky - cena je za 1ks REFLEKTORU
Ak je v popise napisane ze cena je za 1ks reflektoru, ako to mam napisat ze je na 1ks reflektoru? J

A dalsi mail:
Obtazuju ma otazky na ktore sa snazim dat vopred odpoved pri vytvarani popisu tovaru – takze k Vasej otazke, ano reflektor je na jednu trubicu a cena je za 1ks. Cize ak mate osvetlenie zlozene z 2 trubic, budete potrebovat 2ks reflektorov, ak mate 4 trubice budete potrebovat 4ks reflektorov, Tvar pismena W je kvoli umocneniu rozptylu svetla smerom nadol a odrazu do boku reflektora.Dufam ze moja odpoved je dostatocne vycerpavajuca J Reflektor sa nasadzuje na trubicu cez kovove drziaky , a prave preto aby bolo kazdemu jasne je tam vyobrazena fotka osvetlenia s 2 trubicami – kde su pouzite 2 reflektory...

Robil som niekedy v predajni so spotrebnou elektronikou a keby som mal takyto pristup k zakaznikom,tak by som sa tam dlho neohrial.Moja otazka bola len pre istotu aby som nekupil zbytocne navyse alebo malo kusov. Teraz tam zo zasady nenakupujem,radsewj to kupim inde aj ked o par centov drahsie.
Posledne som nakupoval v http://www..akvariumonline.sk/ a pristup k zakaznikovy "klobuk dole" akva(630L) mi doviezli este aj mi pomohol s nim do pivnice. A u mna jednoznacne rozhoduje pristup k zakaznikovy,ci sa jena o kamenak alebo e-shop.
Jaricok
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 19:06 pm
Bydlisko: Levice

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod tritrek » 05 Mar 2011 12:43 pm

Ja som síce nekomunikoval s predajcom, ale tovar mi prišiel rýchlo a to je to, čo ja potrebujem od eshopu. Na vykecávanie s predajcom sú kamenné obchody ;) Jedna z dôvodov, prečo sú eshopy lacnejšie, okrem toho, že nemusia platiť priestory, je to, že tam neni priamy kontakt so zákazníkom. Aj keď môže byť na báze dobrej vôle.
Čiže asi tak. Rešerš je na Tebe, ako a čo nájdeš na internete, na fórach, atď... a potom kde to nájdeš, v ktorom eshope... a potom či si zvolíš eshop s trošku vyššou cenou ale s možnosťou "hotline"-u a spýtaš sa predajcu, alebo si zvolíš lacnejší eshop, ale "na blind"... alebo pôjdeš na drzovku do kamenného obchodu, budeš tam vykecávať s predavačom, kým z neho vytiahneš info, čo si chcel a potom si kúpiš z internetu... možností je veľa ;)
A keď sa veci strašne poserú, stále máš 7 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu (či dokonca 14?) a to zo zákona.

PS reakcia: Odpoveď bola síce drzá, ale priama. Keďže nevidíme celý mail, ani Tvoj mail, viac sa na to nedá povedať...
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod Jaricok » 05 Mar 2011 15:13 pm

Ja som pisol len svoju skusenost s tym e-shopom nic vic nic min a moj prvy mail bol doslova a do pismena(alebo ctrl-c, ctrl-v) :
Zdravim.
Prosim vas chcel by som sa opytat ci "Odrazový reflektor pre trubice T5 - 39W PROFESIONAL" je na dve trubice alebo na jednu?
Za odpoved vopred dakujem.

A myslim,ze na sposobe komunikacie zalezi aj v e-shope,aspon teda mne.To je moj nazor. :wink:
Jaricok
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 19:06 pm
Bydlisko: Levice

Re: E-shopy hodnotenie /monitoring/

Odoslaťod jose » 05 Mar 2011 15:27 pm

este som nevidel aby bol reflektor na dve trubice, vsade je to na jednu
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Ďalšia

Naspäť na Internetové obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.