Easy Carbo



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Easy Carbo

Odoslaťod peter-trnava » 28 Feb 2012 17:08 pm

Zatial mam malo skusenosti, pracoval som s tym ako je v navode tzn pouzil som vsetky ochranne prostriedky.
Prestudoval som ovela viac ako je na wiki, uvedomujem si s cim pracujem najma ak je roztok koncetrovany. Som veterinarny lekar takze s chemikaliami viem narabat aj ked to nieje kazdodenna rutina ako napr u martin_s :wink:
Ucinnost a bezpecnost este nedokazem posudit. Mozem sa iba odvolat na skusenosti ludi z inych krajin s ktorymi som hovoril.
Do mesiaca budem mat dostatok vlastnych skusenosti nakolko mam dost akvarii, ryb a kreviet na testovanie.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 28 Feb 2012 17:29 pm

Tu v CR to jeden typek vo "velkom" vyraba a predava cez aukro...par ludi to od neho kupilo, par sa este najde co to ide skusit, co ja mam vedomost tak to nemalo ten isty ucinok ako EC resp. to nemalo ziaden ucinok...ale budem sa tesit na vysledok/tvoju skusenost...typek to predava aj s PMDD v bombastickych inzeratoch v style, objavil som ameriku a s tymito vodickami bude akva zarucene super...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Giftzahn » 28 Feb 2012 17:47 pm

peter-trnava napísal:Zatial mam malo skusenosti, pracoval som s tym ako je v navode tzn pouzil som vsetky ochranne prostriedky.
Prestudoval som ovela viac ako je na wiki, uvedomujem si s cim pracujem najma ak je roztok koncetrovany. Som veterinarny lekar takze s chemikaliami viem narabat aj ked to nieje kazdodenna rutina ako napr u martin_s :wink:


jj, sak viem ze si veterinar ... cize viem si predstavit ze vies ako spravne s takouto vecikou zaobchadzat ... cize co si mozes dovolit ty si ja nemozem ... :wink: ... ale s tymto sa radsej zahravat nebudem ... :oops: ... a ostanem radsej pri EC a SFE :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod peter-trnava » 28 Feb 2012 21:21 pm

Po prvej davke (rano cca o 7,00) je vsetko ok, ziadne znamky toxicity na rybach ani na neritinach.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod peter-trnava » 28 Feb 2012 22:56 pm

trinitysk napísal:Tu v CR to jeden typek vo "velkom" vyraba a predava cez aukro...par ludi to od neho kupilo, par sa este najde co to ide skusit, co ja mam vedomost tak to nemalo ten isty ucinok ako EC resp. to nemalo ziaden ucinok...ale budem sa tesit na vysledok/tvoju skusenost...typek to predava aj s PMDD v bombastickych inzeratoch v style, objavil som ameriku a s tymito vodickami bude akva zarucene super...


Ucinnost zavisi od viacerych faktorov ako je davka ucinnej latky (tzn davka v ml x koncentracia roztoku), roztok ma svoju zivotnost aj ked je v abiotickom stave dost dlha.
Dalsie faktory su dlzka pouzivania, pravidelnost (stabilna hladina rovnako ako plynne CO2) + zakladne hnojenie makro + mikro ale to vsetko vies ovela lepsie ty sam. :wink:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 29 Feb 2012 10:16 am

Ja som sa bal to skusat na mojom akva, ludia co to v mojom okoli skusali nie su zelenaci, vedia ako na to, napriek tomu tvrdia ze to nema ziadne ucinky po cca 3M pravidelneho pouzivania (ci je to koncentraciou alebo niecim inym netusim..)...aj preto som zvedavy ako to dopadne u teba. Tomu home made co sa tu predava v CR ja teda neverim...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod peter-trnava » 29 Feb 2012 14:49 pm

Namiesat a predavat mozu cokolvek, nikto to nema sancu skontrolovat. Je aj faktom ze malokto vie aka je koncentracia v originalnom produkte :wink:

Dnes som aplikovat dalsiu davku a bezpecnost je zatial v pohode. Davam to zatial do 3 akvarii z toho iba v jednom su zivocichy. V ostatnych kde testujem efekt zvysujem davku prudsie.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 29 Feb 2012 16:21 pm

Přátelé, jsem rád, že tu diskutujete na téma home made Flourish Excel aka PMFE.

Za PMFE je hodně času, který jsem strávil zjišťováním potřebných informací a vlastními pokusy, při kterých jsem zkoumal jeho účinky a srovnával s Easy Carbo a Flourish Excel.
Chápu, že hodně lidí má paniku ze slova glutaraldehyd a s koncetrovaným roztokem si nedoporučuji zahrávat bez dodržování příslušných bezpečnostních doporučení. Je potřeba si ale uvědomit, že v naředěné podobě se nejedná o toxickou látku. Klasifikace toho co najdete v lahvičce PMFE je "Xn - Dráždivý". Kdejaký WC čistič je více nebezpečný než PMFE. Tohoto ředěného roztoku navíc do akvária dáváte jen několik mililitrů na 100 L vody. Tím dojde k dalšímu naředění.
Jen bych rád upozornil, že s nevyzkoušeného experimentu se postupem času stal celkem ověřený produkt, který má své stálé zákazníky. Spolupracuji s několika lidmi, kterým pravidelně PMFE dodávám a bavím se s nimi o tom jaké jsou výsledky. Již od několika lidí mám potvrzeno, že výsledky jsou stejné jako při použití zmíněných dvou zahraničních přípravků.
Mým zájmem není bouchat PMFE jak na běžícím páse a nezajímat se o to jaké s ním mají lidi zkušenosti. Naopak mě reálné zkušenosti zajímají a budu rád, pokud se přidají další lidé, kteří mi poskytnou zpětnou vazbu...
Za poslední půl rok eviduji jen jednu negativní zkušenost (ze stovek mých zákazníků), kdy došlo k úhynu ryb. Jsem si však jistý, že to nebylo vlivem PMFE, protože něco podobného by se jistě opakovalo u dalších lidí.
Jsem velmi rád, že PMFE lidé důvěřují a opakovaně ho kupují - oceňují ho především majitelé větších akvárií, pro které je Flourish Excel a EasyCarbo cenově zcela mimo hru...

Co se týče hnojiv PMDD Profesional, vše je vyrobeno z kvalitních surovin (Plantex CSM+B) a řádně stabilizováno / konzervováno. Prakticky se jedná o ekvivalent konkurenčních hnojiv za mnohem lepší cenu.

Věřím, že moje činnost ve výrobě hnojiv bude pro všechny akvaristy přínosem - o to mi jde především.

Zdraví,
Tomáš Vosáhlo
Naposledy upravil martin_s dňa 01 Mar 2012 09:43 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstraneny komercny obsah! Pravidla diskusie: 15. Nerobiť reklamu komerčným subjektom bez dohody s administrátorom. 16. Ak si firma, reprezentuješ firmu, výrobok alebo službu, nepoužívaj skrytú, ani inak "nenápadnú" reklamu.
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Giftzahn » 29 Feb 2012 16:40 pm

@tomas: njn, ked si pozrem ... R-vety R23/25 R34 R42/43 R50, S-vety (S1/2) S26 S36/37/39 S45 S61 k Gluataraldehydu .. plus "Je však toxický a způsobuje vážné podráždění očí, nosu, krku a plic, bolesti hlavy, ospalost a závratě" ... hmm, nie som presvedceny ze to bude WC cistic ... ale pozrem dnes co je na WC cistici uvedene .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 29 Feb 2012 17:10 pm

Tomas Vosahlo napísal:Jen bych rád upozornil, že s nevyzkoušeného experimentu se postupem času stal celkem ověřený produkt, který má své stálé zákazníky. Spolupracuji s několika lidmi, kterým pravidelně PMFE dodávám a bavím se s nimi o tom jaké jsou výsledky. Již od několika lidí mám potvrzeno, že výsledky jsou stejné jako při použití zmíněných dvou zahraničních přípravků.
Mým zájmem není bouchat PMFE jak na běžícím páse a nezajímat se o to jaké s ním mají lidi zkušenosti. Naopak mě reálné zkušenosti zajímají a budu rád, pokud se přidají další lidé, kteří mi poskytnou zpětnou vazbu...


1. Mozete mi rozumne vysvetlit preco by som mal vyskusat vas vyrobok ked na neho nemate ani atest? Alebo ho mate? Poprosim neporovnavajte sa/ Vas vyrobok s renomovanymi vyrobcami kde uz nejaka dovera v znacku medzi ludmi existuje. A este mam za riziko, ze sa mi nieco stane s akva platit ja Vam? Vy si mate zabezpecit testy (najma pokial ide o taku latku s akou vyrobok naraba) a deklarovat doveryhodnou cestou, ze tento vyrobok je bezpecny a ucinny...
2. Ani FE ani EC nie su porovnatelne z hladiska kvality (Fe je o cosi ucinnejsie) tak nechapem k comu prirovnavate Vas vyrobok ked ani predmetne dva nie su uplne totozne...
3. Ako velka je Vasa vzorka spokojnych zakaznikov? Tam nejako konkretne nic nevidim. Ako dlho trvali Vase testy a v akych akvariach? Pri akom osadenstve? S akymi zivocichmi, rastlinkami..?
4. Nemate obavu na Vasich strankach u Vaseho vyrobku pouzivat nazov Flourish Excel (aj ked len v zatvorke)? Ved ani sam neviete ake ma presne tento originalny vyrobok zlozenie ale hrdo si to tam k tomu Vasemu napisete? Ochranna znamka Vam asi nic nehovori, ze?

A to este abstrahujem od toho, ze obsahom ma Vas prispevok charakter reklamy (nakolko nijako neposunul diskusiu vpred, len upozornil na Vase vyrobky, zverejnil Vasu adresu na predaj vyrobkov a urobil im sice zly a neprofesionalny, ale predsa len nejaky marketing) Bolo by fer, keby ste obdobne prispevky komunikovali na spravcu stranky a dohodli si platenu reklamu uz ked vam tak ide o akvaristov...aspon pomozete dobrej veci a podporite aj tento portal.
Naposledy upravil trinitysk dňa 29 Feb 2012 17:20 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Giftzahn » 29 Feb 2012 17:15 pm

Ani FE ani EC nie su porovnatelne z hladiska kvality (Fe je o cosi ucinnejsie) tak nechapem k comu prirovnavate Vas vyrobok ked ani predmetne dva nie su uoplne totozne...


jj, tak tak a ani SFE a ani EC nie je rozhodne "cisty" alebo len "riedeny" ... Glutaraldehyd ... teda pokial som nieco neprehliadol ... ani jedna s firem t.j. Seachem, Easy Life zatial nezverejnila chemicky vzorec toho co v jej produkte vlastne presne je ... len akurat to s coho vychadzali ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Giftzahn » 29 Feb 2012 17:36 pm

vrelo odporucam si precitat http://www.nicnas.gov.au/publications/c ... rt_pdf.pdf ... reportik ku Glutaraldehydu ... sice v EN ale poskytuje zaujimave informacie ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 29 Feb 2012 18:10 pm

to Giftzahn:

dost lidí nebere vůbec v úvahu koncentraci dané látky. Pokud si přečtete bezpečnostní list ke koncentrovaném 25 procentnímu roztoku, pak tam najdete něco zcela jiného než u bezpečnostního listu roztoku dvouprocentního. Nikotin je ve vysoké koncentraci prudce jedovatý. Totéž platí o obyčejné soli....
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 29 Feb 2012 18:30 pm

trinitysk:

1, atest není u akvaristických výrobků ze zákona povinný, takže nevím, proč bych ho měl mít. Ale budu o tom přemýšlet - jistě tím zvýším důvěru ve svůj výrobek. Díky za tip.
2, Problém je, že účinky se mohou lišit podle prostředí, ve kterém používáte.
3, Psal jsem o stovkách zákazníků. Zkoušel jsem na svých akváriích půl roku a dodnes PMFE používám. Mám vyzkoušené 5ti násobné dávkování (oproti maximu, které je doporučené v návodu) po dobu 30ti dnů. V akváriu byly krevety Red Cherry, ryby, šneci. Vše proběhlo bez problémů. Zatím si nikdo ze zákazníků (až na jednu výjimku) nestěžoval a já upřímně nevěřím, že by se v případě problému lidi neozvali...
4, Ano, máte pravdu, toto označení používám. Je to riziko, které vědomě podstupuji.

Co se týče charakteru reklamy u mého příspěvku, tak s vámi nesouhlasím. Za reklamu si platím. Diskuzní fóra jsou od toho aby se v nich diskutovalo a to, že diskutuje výrobce a uvede odkaz na své stránky není nic špatného. V ceníkách portálů jsem nikdy nenašel položku placené reklamy ve fóru... Chápu ale, že to někomu může vadit. Vždyť jsem "ten hajzl" co na tom vydělá, tak proč bych to měl mít zadarmo. Zkuste si někdy rozjet podnikání bez investice od píky a dáte mi zapravdu že to není snadné. Aktuálně již půl roku všechny vydělané peníze padly na další rozvoj a zlepšování mojí výroby. Tak to bude i nadále. K tomu si připočtěte praktickou ztrátu veškerého volného času... Živím se něčím zcela jiným a výroba hnojiv je moje večerní záliba do které investuji veškerý volný čas...
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 29 Feb 2012 18:33 pm

Znovu sa pytam ci mate nejake atesty nezavadnosti ako aj proklamovanej ucinnosti, vid. moj predchadzajuci prispevok...nejde predsa o raselinovy extrakt, ak mi rozumiete.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Milan666 » 29 Feb 2012 19:40 pm

Debata vyzerá ako debata medzi konkurenciou, či?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 29 Feb 2012 20:00 pm

??? si pocul/videl/cital ze by tu niekto este ponukal ga v nejakom home made vydani okrem Tomasa? Aka konkurencia? Momentalne je na trhu odskusane a komercne ponukane ako aj siroko vyuzivane len EC a FE od renomovanych svetovych vyrobcov v oblasti akva potrieb.
Kto chce, nech si objedna u Tomasa na stranke ktoru uviedol, nic viac nic menej... :) Pre mna osobne PMFE rozhodne nie je konkurenciou ani jednej z tychto znaciek a ako pisem, kto chce nech vyskusa a si objedna, je to na kazdeho zvazeni co si leje do akva... :)
P.S. Nevlastnim ziaden obchod s akva potrebami, ani nijako inak nepodnikam v tejto oblasti (a ani nemienim..)... :wink:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 29 Feb 2012 20:11 pm

trinitysk napísal:Znovu sa pytam ci mate nejake atesty nezavadnosti ako aj proklamovanej ucinnosti, vid. moj predchadzajuci prispevok...nejde predsa o raselinovy extrakt, ak mi rozumiete.


Ne, nemám. K prodeji přípravků pro akvaristiku nejsou žádné atesty potřeba, toto jsem si zjišťoval u http://www.ukzuz.cz/ a mám to potvrzeno. Atesty na nezávadnost jsou povinné např. u potravin, nikoliv u přípravků pro akvaristiku. Co se týče účinnosti, tak její dokazování je složité. Seachem ani EasyLife, pokud se nepletu, nemají žádné důkazy o účinnosti svých výrobků. Pokud je výrobek šmejd, tak se na trhu neprosadí. Kdybych prodával něco co nefunguje, anebo je nebezpečné, těžko by stejní lidé objednávali znova.

V našich krajích s podobnými přípravky není tolik zkušeností jako třeba v USA a teprve si získávají důvěru. Renomované značky jsou samozřejmě ve výhodě oproti méně známým výrobcům, proto zcela chápu nedůvěru některých z vás. Věřím, že čas vše vyjasní a s dostatkem referencí si získám více důvěry.

Pokud se podíváte na zahraniční fóra, najdete spoustu pozitivních zkušeností s použitím glutaraldehydu v akvaristice. Zjistíte, také, že jsem neobjevil nic nového a že se jedná o věc, která je již dobře vyzkoušena.

Je mi jasné, že zde bude vždy někdo, kdo se bude stavět zásadně proti a bude argumentovat vším možným aby mi dokázal, že nemám pravdu. Sedět a kecat dokáže každý a na internetu je to obzvláště jednoduché. Ovšem zjistit si z různých zdrojů informace o dané problematice a následně se bavit konstruktivně dokáže jen málokdo...
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 29 Feb 2012 20:28 pm

Mne vadi hlavne to, ze to porovnavate svoj vyrobok k FE ci EC a sam neviete, tak ako vsetci ostatni okrem vyrobcu, ake maju tieto vyrobky zlozenie. O porusovani ochrannej znamky ani nehovorim.
Ci dany vyrobcovi na ktorych sa odvolavate pouzivaju iba neriedeny ga taktiez nic neviete, nakolko ako pisem vyssie, ani to vediet nemozete.
Vasu debatu na rybicky.net kde vystupujete pod nickom CichaveTom sledujem, rovnako ako rozporuplne a nejednoznacne obsahy prispevkov pokial sa jedna o ucinnost Vaseho vyrobku. Rovnako podobne poznam ludi, ktori u Vas vyrobok kupili (a nie je ich zrovna malo..) a s jeho ucinkom spokojni neboli, hlavne ked predtym pouzivali uz obe spomenute komercne znacky.
Taktiez sa mi nepaci, ze na Vasich strankach prezentujete nezavadnost ci ine vyroky o superschopnostiach vyrobku (vid. popis vyrobku) pricom o ich nezavadnosti, ci o pravdivosti danych vyrokoch nemate ziadne dokazy...ani atesty...ktore sice pravdepodobne nepotrebujete ale Vase tvrdenia nie su nicim podlozene. Pravdepodobne len tym (ak vobec..), ze vam to niekto napise bez toho abyste vedeli presne za akych okolnosti, v akych podmienkach a nadrzi danu vec od Vas pouzival.
Vyroky, ktore uvadzate pri Vasom vyrobku si nedovoli publikovat ani vyrobca Vami spominaneho FE (na ktoreho uroven sa pasujete...) na svojich strankach kde vyrobok predstavuje, doporucujem navstivit si ich stranky.

Pokial ide o internet, ano mate pravdu, znesie toho vela, Vase stranky a informacie ktore uvadzate su toho nazornym prikladom... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 29 Feb 2012 20:40 pm

trinitysk napísal: Pre mna osobne PMFE rozhodne nie je konkurenciou ani jednej z tychto znaciek...


Tak teď jsi mě urazil :o) --- Ne dělám si legraci. Doufám, že jednou budu i těmto velkým firmám konkurovat... Je to však dlouhá a těžká cesta. Ani tyto renomované firmy nezačaly snadno. Nový hráč na trhu si důvěru vždycky musí těžce vybojovat a to je důvod proč jsem se zapojil do této diskuze. Věřte mi, že pro mě není jednoduché "nechat si házet klacky pod nohy", ale jiná možnost není. Těžko se argumentuje, když člověk nemá žádné konkrétní hmatatelné důkazy. Naopak ty klacky se hážou snadno - to mi musíte dát za pravdu. Přesto jsem rád, když se na to co dělám někteří dívají pozitivně. Nepatřím mezi lidi, kteří chtějí rychle vydělat a nezajímá je co prodávají a jak jsou s tím lidi spokojeni nebo nespokojeni. To bych upřímě do tohohle vůbec nešel :-D

Kdo si zkusí hledat PMFE na internetu, tak již nějaké pozitivní reference najde a v budoucnu jich věřím bude přibývat. Mým primárním cílem je nabídnout alternativní produkt, se kterým budou lidé spokojeni a bude za přijatelnější cenu, než u konkurence. Mohu Vás ujistit, že pokud by se mi ozvalo větší množství lidí se špatnou zkušeností, tak to okamžitě zaříznu. Nemám potřebu způsobovat někomu škodu pro vlastní obohacení. Než něco začnu nabízet, tak se sakra ujistím, že to co nabízím je nezávadné. PMFE nevyrábím na základě jedné diskuze, kterou jsem si někde přečetl, ale ležel jsem v tom několik měsíců, než jsem se vůbec odhodlal to vyzkoušet sám na sobě...

Kdo mi nevěří, toho asi nepřesvědčím o tom, že si to co píšu nevymýšlím, ale je to prostě tak. Všude uvádím kontakt na sebe a s lidmi se bavím. Pokud chcete, klidně mi kdokoliv zavolejte na moje číslo 606665007 a můžeme dát řeč. Nemám s tím problém :o)
Já se rád bavím i se svými zákazníky a nekončí to pro mě tím, že jim něco prodám....
Za svoje výrobky ručím a nikomu je nenutím.

Zde je moje akvárium, kde PMFE používám již delší dobu. Je to stejné akvárium, jehož obrázek používám i v aukcích na aukru...
http://rybicky.net/nadrze/11421
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Vlado21 » 29 Feb 2012 22:50 pm

Co sa tyka Excelu, uz zacinam rozumiet mojej skusenosti s nim: easy-carbo-t13613-72.html#p209790
+
Buyer BeAware: SeaChem Excel
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Giftzahn » 01 Mar 2012 06:42 am

Milan666 napísal:Debata vyzerá ako debata medzi konkurenciou, či?


eee, ale kdeze ... to je cisto debata o bezpecnosti PMFE .... plus este zopar malickosti ... nicim nepodlozene vysledky pouzivania, ziadne testovanie, EC, SFE urcite nie je PMFE ... a ine drobnosti ... :wink:

a presne ako u trinityho: plati aj pre mna: Nevlastnim ziaden obchod s akva potrebami, ani nijako inak nepodnikam v tejto oblasti (a ani nemienim..)... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Easy Carbo

Odoslaťod trinitysk » 01 Mar 2012 08:20 am

Tomasi, tato diskusia sa uz nijako neposuva dalej a neprinasa ziadne nove informacie ktorymi by obohacovala tento portal. Vy mate svoju pravdu, ja mam svoju, su to tvrdenia proti tvrdeniu/Vasim argumentom.
Myslim, ze je dobre, ze tu zazneli konkretne argumenty/vyhrady proti Vasemu vyrobku aby nebolo vsetko vnimane len jednou optikou tak ako bolo naznacene vo Vasom prvom marketingovom prispevku.
Kazdy rozumny clovek si urobi vlastny nazor na toto cele a je na kazdeho rozhodnuti ako bude dalej postupovat resp. co a ako bude pouzivat a ci pojde do rizika pouzivat nieco neoverene.
Do buducna by bolo vhodne aby ste napr. na Vasich strankach konkretne uviedli ludi s foto ich akvarii aby to nebolo tak ako teraz (a'la JPP, rozoberane a hodnotene anonymne iba na par strankach rybicky.net). Iste nebudete mat s tym problem, ked su ich stovky a ked ste si nasli financie a cas na nakup flasticiek, zriadenie webu, vyrobu etikiet atd..
Bolo by taktiez vhodne aby ste si najprv nasli plnu podporu vyrobku na Vasom domacom trhu (ktoru stale nemate..), tak ako to robi drviva vacsina vyrobcov, a az potom expandovali za hranice. Vas pristup totiz v tomto momentne naozaj zavana tym, comu sa tak velmi branite i.e. rychlo zarobit...:-)
Taktiez by som porozmyslal nad tym porovnanim k FE ci EC, neprijde mi to naozaj seriozne a Vasej doveryhodnosti to urcite nepridava, skor naopak.
Z mojej strany je toto posledny prispevok k Vasemu vyrobku PMFE, ako pisem vyssie nech si kazdy robi vlastny nazor...
Naposledy upravil trinitysk dňa 01 Mar 2012 08:28 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Easy Carbo

Odoslaťod Tomas Vosahlo » 01 Mar 2012 08:27 am

Pojďme se chvíli bavit o tom, co to je "Polycycloglutaracetal". Každá existující chemická látka se dá bezproblémů dohledat včetně detailních informací o ní. Kromě Polycycloglutaracetalu. Ať se snažím jak se snažím, nemohu o něm nic najít. Jen diskuze ve spojitosti s FE. Nepřijde vám to zvláštní?

Není to trošku jako s "bifidus actiregularis" od Dannone?

Pište prosím jen ti, kdo jste Polycycloglutaracetal někdy měli v ruce. Taky jsem o něm četl...
Tomas Vosahlo
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Feb 2012 16:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.