Geophagus surinamensis



Všetko okolo amerických cichlíd

Geophagus surinamensis

Odoslaťod Gogi » 11 Okt 2011 17:16 pm

Zdravim, som tu po dlsej dobe, riesim dilemu(di/ylema je s akym i/y?) a dufam ze mi pomozete.
V praci mame nove akva, necelych 400l, rad by som tam choval geofagy. Nezhanaju sa lahko a zrovna maju v BA v hornbachu surinamske geofagy. Je to pre mna velke pokusenie, podla popisu na http://rybicky.net/atlasryb/perletovka_surinamska, su kludne, je mozny ich chovat od 200 litrov = prosto parada. Ovsem je to akvarko na firme a tam to so sedymi(kym dospeju) geofagmi velmi tazko uhram, rad by som k nim este neake rybky(citaj: treba farebne rybicky aby sa sefom trosku pacilo ked za to vyvalili take prachy) - panciernikov trinidadskych? alebo aj mensich? neake vecsie tetry?

Co vy na to? nie je to malo litrov? filter je tam super spica naddimenzovany eheim, neviem cislo ale ma asi pol metra na vysku, da sa regulovat prietok tlacitkami a mal by ukazovat aj zanesenost...

Planujem kopec anubiasov na koreni a pozadi, snad aspon neaky ten echinac by mohol prezit pri geofagoch - Co2 nehrozi, PMDD tiez nie

Vopred dakujem, Gogi
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Reklama

Re: Geophagus surinamensis

Odoslaťod adrianito » 19 Jan 2012 11:15 am

Zdravym ta ,dnes som nasiel tvoj clanok a tiez ma zaujali tieto krasne rybky,az by si vedel poradit od kde ich kupit tak ti budem povdacny, TC:0905742196 som z BB.
Obrázok používateľa
adrianito
 
Príspevky: 2
Obrázky: 10
Založený: 08 Dec 2010 17:52 pm
Bydlisko: malachov,B.Bystrica

Re: Geophagus surinamensis

Odoslaťod igores » 25 Mar 2014 18:50 pm

zdravim. neviete niekto, kde sa na slovensku daju zohnat rybky geophagus sp. pindare? ak nahodou o niecom viete, poprosim ss.
za kazdu infosku budem povdacny
igores
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 06 Apr 2012 19:55 pm

Re: Geophagus surinamensis

Odoslaťod RadoA » 26 Mar 2014 06:39 am

igores napísal:zdravim. neviete niekto, kde sa na slovensku daju zohnat rybky geophagus sp. pindare? ak nahodou o niecom viete, poprosim ss.
za kazdu infosku budem povdacny
Skús sa spýtať tu http://www.stiffcichlids.com/stiff/, či náhodou ešte nemá. Rozpadol sa mu chov tohto druhu a neviem, či sa pustil do nich znova. Pred rokom som ich bral od neho ja.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: Geophagus surinamensis

Odoslaťod igores » 26 Mar 2014 10:11 am

diky moc za tip :)
igores
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 06 Apr 2012 19:55 pm


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.