guramy bojovnice a rajovce



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod gegooslav » 10 Okt 2013 18:21 pm

tu to je riadny boj :)
Maja napísal:Keby si bol katolík, ujo farár by sa ťa pri spovedi spýtal na litráž a filter

toto pobavilo :) ja by som na to povedal ujo farar ak sa mi rybicky nebiju nemyslim si ze nejak trpia asi by to davali na javo nie :) niesu ani schulene v kute za filtrom normalne plavu no co mam na to povedat :) ja si do akvarka nedam 4 predpisane rybicky
Milan666 napísal:dobrou filtráciou myslíš regenerovaný siporax v hyroxide sodnom?????

bol pouzivany rok a pol zanesene pory potom som ho vybral a vyschol tak asize ho tam nedam taky a na druhej strane jedna krabica stoji 17,5 € cize ani nekupim novy ked viem ze ked take usadeniny idu vo vylevke luhom pojde aj toto tak , ci proste vsetko co spravim bude kritizovane dokym to nieje podla tabuliek a noriem ? Ty by si co urobil dal ho tam taky spinavy ? alebo kupil novy ? Podotykam bol v krabici na pôjde asi mesiac bol vyschnuty , hnedy plocha minimalna vo vnutri tych porov vyschnuty bordel ja uz neviem co mam na to povedat aby si mi to uznal . A este jedna perlicka v zanzi bare v poprade maju akvarko s diskusmi neviem ake je velke ale uz len pohladom je vidno ze tam tych diskusov vela a ziju .A to je diskus ryba co ja by som si nikdy netrufol chovat .
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Reklama

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod Milan666 » 10 Okt 2013 20:07 pm

Ak by si doštudoval všetko o biologickej filtrácií, tak by si vedel, že siporax sa len prepláchuje vo vode. Teda stačí to premyť pod silnejším prudom vody. Hydroxid, savo, chémia a ďaľšie prkotiny nepatria do akvária a tobôž do filtra nie.
Začni čítať, aby si zistil, že tu nejde o tabuľkové predpisy, ale o pravé prírodne zákony a zákonitosti, daj si už povedať konečne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod michal.chvostac » 10 Okt 2013 20:34 pm

gegooslav: poviem ti pravdu, tiez sa mi niektore nazory tunajsich prispievateov zdaju prehnane. tiez som porusil par nejakych tych tabuliek odkedy mam akvarium, ale v tomto ma milan666 urcite pravdu.
a k tomu mnozstvu ryb a velkosti akvaria..tie ryby ti preziju, ale vidis len to ako plavaju hore dole a nevidis nic z ich prirodzeneho spravania. tomu kto ma akvarko miesto lampy to moze byt jedno, ale ak chces mat doma kusok prirody, nemalo by ti to byt jedno..a mal by si sa snazit urobit tam tym rybam aj trochu ´pohodlia´..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod Maja » 10 Okt 2013 20:36 pm

Filtrácia:
Môžeš mať kludne aj filter z Apolla 66, ak nedáš tomu, čo máš dať- priestor, Furt to bude len kvantum sračiek, síce prefiltrovaných v super uber high mašinke. Ono je pekné, že si zabezpećil filtráciu prvého a druhého stupňa (mechanickú), ale bez toho tretieho je to len polievka z prefiltrovaných hován. Nezabezpečíš tak biologickú rovnováhu komplet objemu a ani filtra. Darí sa ti, ale ---podľa mňa--- je to balansovanie nad hranou biologickej pohromy, tesne lížuc krajné hodnoty, ktoré zachraňuješ otrockým čistením.

... doplnenie... Michal má pravdu.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod gegooslav » 11 Okt 2013 18:17 pm

tu nik necita co pisem sak ja viem ze ked siporax je vo filtri tak sa asize luhom necisti ale bolo to von a bolo to oschnute oplachnutim by to neslo dole , preto som pouzil hydroxid samozrejme po zabehnuti filtra siporax umyvam iba vo vode z akvaria .
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod Milan666 » 11 Okt 2013 20:08 pm

A ty čítaš, čo píšeme my? Siporax sa nečisti, NEČISTI, NeČiSti, ten sa len opláchne a opláchuje počas svojej životnosti a potom sa vymení za nový. To "hnedé" nevadí a nikdy sa ten siporax naozaj nečisti ani luhom, ani hydroxidom, čo je to isté a ani sa nikdy chémiou nečisti, chápeš už?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: guramy bojovnice a rajovce

Odoslaťod karin158 » 06 Dec 2013 14:03 pm

Neodporucam chovat ..
Z vlastnej skusenosti som mala preste tolko a zrali sa navzajom...
karin158
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Dec 2013 11:24 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.