ikry - akara



Všetko okolo akvarijných rýb

ikry - akara

Odoslaťod marian » 10 Dec 2003 07:55 am

Vcera som konal trosku zbrklo, robil som dlhsie a ked som dosiel domov, tak som isiel rycle nakrmit ryby. Vsimol som si, ze jedna akara ma biely vystupok v ritnom otvore, neskumal som a nastvaty som siahol po TERAP-e SH. Dal som tak doslova konsku davku v domneni, ze je to choroba, lebo raz som uz liecil ich na bicikovce. Ked som sa najedol a ukludnil, tak som isiel pozorovat ryby. V sobotu som vycistil cele akvarko. Ako tak pozorujem, tak bolo vsetko v poriadku. Potom som nasiel dotycnu rybu. Chvilu som pozoroval a az potom mi zrak padol aj na kamen nad ktorym stala. Prve co ma napadlo bolo, vsak som cistil, co to tam za bordel je. Ked som sa lepsie pozrel, tam mi hned doslo. Jedine slovo v hlave mi pulzovalo. DEBIL. Moze liecivo posobit negativne na ikry?
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Reklama

Re: ikry

Odoslaťod gabriela » 10 Dec 2003 09:43 am

A co tak ikry prelozit do cistej vody?
Inak liecivo sa pridava aj k ikram proti plesniveniu, tak by si ich mohol zachranit.
Co si s nimi potom robil? Bud by som ich prelovila inde alebo prefiltrovala cez uhlie alebo aspon nejaku cast vody vymenila za cistu bez lieciva.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ikry

Odoslaťod marian » 10 Dec 2003 13:19 pm

Niekedy proste zamestnavatela nezaujima ci chcem ist domov a tak som vcera prisiel az vecer. Ozaj prve co ma trapilo ci ryby nehladuju. Skor ako o seba som sa postaral o ne. Krmim ich rano a vecer ale vcera bola skoro noc. Nerobil som nic Gabriela, proste pokrocila hodina. Nepisal by som tu keby som ich bol prelozil, ale dnes budem musiet zostat asi taktiez dlhsie, ale uz ked ma clovek niejaky zamer, tak moze byt aj noc. Robi sa mu lepsie. Dakujem ti za radu. Asi si vsimnes ze bola jedina. Na tento ucel som uz davnejsie kupil ACRIFLAVIN. Liecivo ktore som zbrklo aplikoval je vsak na parazitov a nie proti plesni. Ako dlho su tam ikry neviem. Mozno boli uz vcera rano, ale ratam, ze sa vytrela tesne pred mojim prichodom podla stavu kladielka alebo ako sa to da nazvat. Teplotu som tam mal 22°C, zdvihol som ju po zisteni ikier na 25°C.Vyvoj by nemal byt niejako rychly pri tejto teplote. Mozno, ze ked pridem, tak tento problem bude neaktualny. :cry:
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ikry

Odoslaťod gabriela » 10 Dec 2003 13:52 pm

S ikernatymi rybami nemam skusenosti, zatial sa to u mna podarilo iba mladym panciernickom.
Moze sa stat, ze ti ikry pozeru ostatne ryby? Podla mna uvidis ci sa budu vyvyjat alebo splesniveju.
Je to prvy krat co sa ti vytreli?
Ale aj keby sa nic nepodarilo, tak je to uspech, lebo ak sa vytreli raz, vytru sa znova. :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ikry

Odoslaťod marian » 11 Dec 2003 07:10 am

Ano vytreli sa prvy krat, ale uz som take nieco cakal. Co sa tyka pozratia, tak som ostatne ryby premiestnil, lebo kamen patri do malej stavby v akvariu. Boli tam skalare a vyzerali ako by sa vratili z Iraku. Podali si ich akary. Najhorsie je, ze maju poskodene aj boky, su cele doskriabane. asi sa chceli niekam schovat a ked sa tlacili do skar, tak si poranili supiny. Su to pekne kusy a velke. Nemam obavy o ikry ale o nich.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ikry - akara

Odoslaťod kujoon » 11 Jan 2004 21:42 pm

Nabudúce keď sa ti vytrú,tak zober ikry do malej nádrže , teplotu môžeš nechať tých 25°C, pridaj Acriflavin, vzduch daj tak, aby iśiel okolo ikier - bude menej plesnivých..Ak by si mal samostatné akvárium len pre párik akár môžeš nechať ikry tam, ale keďže ich máš v spoloč. akv. tak ikry zober preč,lebo ak ti ikry nezožerú iné ryby tak ich zožerú rodičia. Zo začiatku ich budú chrániť, ale potom ich zaćnú samy žrať lebo budú rušené od ostatných rýb. A radšej ich zožerú oni ako iné ryby..
S akarami nemám moc skúsenosti, ale choval som cichlidy zebrovité / odchov je podobný /. Raz sa mi vytreli v spoloč. akv. a ako zázrakom tam rodičia mali mladé, vodili ich po akv. ale bolo vidieť, ako ich všetky ryby sledujú. Rodičia sa ich snažili ochraňovať. Ale raz mladé zmizli - ani 2 týždne neplávali. Tak preto ti píšem, že je lepšie ikry preložiť. Má to ešte jednu výhodu, keď im ikry zoberieš, do 3 týždňov sa ti vytrú, ale keď ich necháš s rodičmi tak ďalšie vytieranie bude až keď sa mladé budú vedieť o seba postarať... Prajem veľa šťastia ri ďalšom výtere - teraz to pôjde ako na bežiacom páse.
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Re: ikry - akara

Odoslaťod marian » 12 Jan 2004 07:27 am

Ospravedlnujem sa, ze som nepodal odpoved ako to dopadlo. Liecivo neovplyvnilo vyvoj ikier. Musim povedat, ze som do vody pustil ozon . Niekde som to uz spominal, ze pouzivam ozon. Nesplesnivela ani jedna, mozno aj vdaka liecivu. Malych bolo ako mravcov. Bol to krasny pohlad. Nie dlho. Ak niekto nechce odchovavat mlade, tak nech ich necha v spolocenskom akvariu. Jedine co mi po nich zostalo bola praca, lebo som musel vycistit akvarium od nespotrebovanej potravy. Nechcel som aby sa mi zacala rozkladat.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ikry - akara

Odoslaťod marian » 21 Jan 2004 07:37 am

Akary sa besneju. Musim ich prestat tak vydatne krmit. Niekde uvadzaju, ze sa vytieraju aj 13x do roka. Blbost. Mne kazdy druhy tyzden. V malom akvariu mi plava asi 300 malych. Zvysok som nechal pozrat.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Odoslaťod bamma_boy » 07 Apr 2009 15:09 pm

Ahojte, v spoločenskom akva sa mi vytrela Akara hnedá. Ku podivu nie na nejaký kameň ale na pozadie (fóliu), ikier nie je moc (možno tak 30) takže neviem či to bude ešte pokračovať alebo zvyšok požrali.
Väčšina ikier je bielych, takže asi splesniveli však?
Čo teraz?? mám ich preloviť (mám len 8L akva)? aj rodičcov?
Rodičia sa mi bijú...je to normálne? (nie moc ale majú potrhané šupiny)
Ďakujem za rady.
:pivo:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.