je nás ako šafránu?



Všetko okolo amerických cichlíd

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod michal.chvostac » 06 Jan 2012 13:53 pm

paloi napísal:ferko, tu nehľadaj kompetentné odpovede, myslím, že väčšina z tých, čo sa Ti vysmievajú, ocelaty nikdy nechovala. Jeden by do 120-ky ocelaty nikdy nepichol. Prečo nikdy? Do určitej veľkosti ich tam môže byť aj 50. Neskôr je treba redukovať. Pokiaľ niekto myslí, že dospelé ryby nemôžu byť v 120 litroch, tak to tam mal napísať. Ale slovo nikdy znamená naozaj NIKDY. Ďalší odborník Ti napíše Kančík Salvinov, Kančík šikmopruhý... no fasa, len sa bavím na odborníkoch. Slovo kančík je český názov, kto naozaj chová americké cichlidy, používa latinské názvy, nie kadejaké spotvoreniny. Okrem toho - ocelata do 300-ky nie, ale salvini áno.... no to už je ale kravina. Salvini je síce menšia ako ocellatus, ale je to pomerne agresívna ryba, s ktorou aj ocellatus môže mať problém. Toto sú len teoretické vedomosti, vyčítané z internetu, kašli na to a skonči s touto témou na tejto stránke.


z fotky akvaria bolo zrejme ze tam niesu 5cm rybicky. videl si tu fotku? myslim ze by si reagoval podobne..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod ferko2 » 06 Jan 2012 20:12 pm

maxxo tu vôbec nešlo o teba.tvoja rada je dobrá.tušil ale skutočne som iba tušil že že pre tých ocellatov to bude malé.proste je mi veľmi ľúto sa ich zbaviť.dá sa povedať že patria do rodiny.keby som mal kde dať ešte aspoň 400-stovku vôbec neváham.mám proste smolu.
ferko2
 
Príspevky: 13
Obrázky: 0
Založený: 08 Sep 2011 21:48 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod michal.chvostac » 06 Jan 2012 20:16 pm

ale skus vazne pouvazovat ci nebude lepsie sa ich zbavit. 120 a 300L su dost velke akvaria do ktorych by sa dali dat pekne a pomerne velke ryby. ale cichlidy pavie radsej nie..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod MaximusSk » 06 Jan 2012 22:22 pm

paloi napísal:ferko, tu nehľadaj kompetentné odpovede, myslím, že väčšina z tých, čo sa Ti vysmievajú, ocelaty nikdy nechovala. Jeden by do 120-ky ocelaty nikdy nepichol. Prečo nikdy? Do určitej veľkosti ich tam môže byť aj 50. Neskôr je treba redukovať. Pokiaľ niekto myslí, že dospelé ryby nemôžu byť v 120 litroch, tak to tam mal napísať. Ale slovo nikdy znamená naozaj NIKDY. Ďalší odborník Ti napíše Kančík Salvinov, Kančík šikmopruhý... no fasa, len sa bavím na odborníkoch. Slovo kančík je český názov, kto naozaj chová americké cichlidy, používa latinské názvy, nie kadejaké spotvoreniny. Okrem toho - ocelata do 300-ky nie, ale salvini áno.... no to už je ale kravina. Salvini je síce menšia ako ocellatus, ale je to pomerne agresívna ryba, s ktorou aj ocellatus môže mať problém. Toto sú len teoretické vedomosti, vyčítané z internetu, kašli na to a skonči s touto témou na tejto stránke.


paloi ty si tusim pan dokonaly a navyse mudry jak radio...kto povedal ze som odbornik na americke cichlidy vobec sa za neho nepovazujem a v odbore akvaristiky sa mam este co ucit aj ked sa jej venujem uz 6 rokov a je mi aj zamestnanim, nepis tu blbiny. Ferkovi som sa snazil poradit nieco kedze som par americkych cichlid choval aj ked nie dlho. A choval som aj kančikov salvinove aj akary potocne spolu a nemal som s nimi ziadny problem..stuchanice samozreme boli ale to je medzi vsetkymi rybami. A k tomu nazvosloviu ryb sa nevyjadrujem..to akvaristi ktori su tu a nepouzivaju odborne latinske nazvy su podla teba amateri ci ako si to myslel???
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod maxxx01 » 06 Jan 2012 22:36 pm

ferko2 napísal:maxxo tu vôbec nešlo o teba.tvoja rada je dobrá.tušil ale skutočne som iba tušil že že pre tých ocellatov to bude malé.proste je mi veľmi ľúto sa ich zbaviť.dá sa povedať že patria do rodiny.keby som mal kde dať ešte aspoň 400-stovku vôbec neváham.mám proste smolu.

Ferko, ja Tvoju fascináciu veľkými cichlidovitými rybami, v tomto prípade konkrétne ocelatusmi, veľmi dobre chápem. V tomto smere ti veľmi dobre rozumiem. Ale fakt treba zvážiť, či má cenu dlhodobo tieto majestátne, veľké, mohutné ryby trápiť v 120 litroch.
Inou možnosťou je presvedčiť rodinu, aby pouvažovala nad nejakým priestorovým preusporiadaním bytu, aby sa na väčšie akva uvoľnilo miesto, ale tak neviem, nakoľko je to u vás reálne.
Ja by som sa napríklad rád ešte niekedy ku ocelatom vrátil, ale najväčšia nádrž, akú by som im momentálne vedel poskytnúť, by bola 330 l, a to už nie je to, čo by som si ja smerom k ocelatusom predstavoval. Takže si to ešte nejaký čas počká.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod MaximusSk » 06 Jan 2012 23:12 pm

MaximusSk napísal:

paloi napísal:ferko, tu nehľadaj kompetentné odpovede, myslím, že väčšina z tých, čo sa Ti vysmievajú, ocelaty nikdy nechovala. Jeden by do 120-ky ocelaty nikdy nepichol. Prečo nikdy? Do určitej veľkosti ich tam môže byť aj 50. Neskôr je treba redukovať. Pokiaľ niekto myslí, že dospelé ryby nemôžu byť v 120 litroch, tak to tam mal napísať. Ale slovo nikdy znamená naozaj NIKDY. Ďalší odborník Ti napíše Kančík Salvinov, Kančík šikmopruhý... no fasa, len sa bavím na odborníkoch. Slovo kančík je český názov, kto naozaj chová americké cichlidy, používa latinské názvy, nie kadejaké spotvoreniny. Okrem toho - ocelata do 300-ky nie, ale salvini áno.... no to už je ale kravina. Salvini je síce menšia ako ocellatus, ale je to pomerne agresívna ryba, s ktorou aj ocellatus môže mať problém. Toto sú len teoretické vedomosti, vyčítané z internetu, kašli na to a skonči s touto témou na tejto stránke.
MaximusSk
paloi ty si tusim pan dokonaly a navyse mudry jak radio...kto povedal ze som odbornik na americke cichlidy vobec sa za neho nepovazujem a v odbore akvaristiky sa mam este co ucit aj ked sa jej venujem uz 6 rokov a je mi aj zamestnanim, nepis tu blbiny. Ferkovi som sa snazil poradit nieco kedze som par americkych cichlid choval aj ked nie dlho. A choval som aj kančikov salvinove aj akary potocne spolu a nemal som s nimi ziadny problem..stuchanice samozreme boli ale to je medzi vsetkymi rybami. A k tomu nazvosloviu ryb sa nevyjadrujem..to akvaristi ktori su tu a nepouzivaju odborne latinske nazvy su podla teba amateri ci ako si to myslel???

paloi
Čo z toho, čo som napísal, je blbina?
Myslel som to tak, že Ty si amatér, čo sa týka amerických cichlíd. Nič viac, nič menej.

MaximusSk
paloi preco si mi to nenapisal sem na verejne miesto ale do SS. Ano som amater ameriku som choval necely rok zato nemusis hned kazdeho zhadzovat. Ty si bol tiez amater ked si zacinal a ked si nieco napisal tiez sa ti isto posmievali..ale hlupak je ten kto sa nepyta lebo zomrie sprosty koli tomu ze sa nespytal.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod paloi » 06 Jan 2012 23:29 pm

už bez komentára, nikam to nepovedie
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod MaximusSk » 06 Jan 2012 23:46 pm

tuším som trafil klinček po hlavičke pravda sa tažko znáša. maš pravdu paloi nikam to nevedie takych mudrlantov ako ty je tu dost ..radšej pouražat ako poradiť že??..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 12 Jan 2012 13:08 pm

Mám roblem samček apistograma cacadu sa po mesiaci rozhodol že bude odhanať samičku a je dosť tvrdý. Deje sa to od posledného čistenia Aqua kde som musel povvberať dekoraciu lebo niekto to prehnal s krmením a bola hneda voda a ja som bol preč. Pred tým sa aj vytreli ale nebolo s toho nič. Aqua mám 54 teplota 26 st. Pomohlo by ak by som inak dal rastliny a korene ?
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Milan666 » 12 Jan 2012 15:49 pm

Mentol121 napísal:Mám roblem samček apistograma cacadu sa po mesiaci rozhodol že bude odhanať samičku a je dosť tvrdý. Deje sa to od posledného čistenia Aqua kde som musel povvberať dekoraciu lebo niekto to prehnal s krmením a bola hneda voda a ja som bol preč. Pred tým sa aj vytreli ale nebolo s toho nič. Aqua mám 54 teplota 26 st. Pomohlo by ak by som inak dal rastliny a korene ?

a šafrán? :mrgreen:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 12 Jan 2012 22:39 pm

No šafran nepomáha a ani dalšia úprava korenov a rastlín a samec ju naháňať po celom aqua a snaží sa ju dobnuť čo mám robyť aby sa zmierili ?
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod michal.chvostac » 12 Jan 2012 23:01 pm

a akym sposobom si pouzil ten safran?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 12 Jan 2012 23:43 pm

Nijako :D ale zázraky sa dejú :D no proste keď som zhasol svetlo v Aqua zrazu samec začal tancovať ako šialený pred samicou a plaval snou pod koreň ktovie či mu nevadilo svetlo, v akvaristike mi ujo povedal ze samec je rozrušený so zmeny a aby som stred aqua niečím predelil rastlinou a tak no tak som dal do stredu koreň a okolo rastliny a asi je to teraz ok uvidím zajtra keď zopnem svetlo no a asi majú radšej hnedastu vodu tak možno pôjdem po rašelinu nech sa luhuje... Tak som zvedaví na zajtra
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Jan 2012 00:40 am

hod nejaku foto toho akva ak mozes
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Milan666 » 13 Jan 2012 08:48 am

Mentol121 napísal:No šafran nepomáha a ani dalšia úprava korenov a rastlín a samec ju naháňať po celom aqua a snaží sa ju dobnuť čo mám robyť aby sa zmierili ?

Ja nič proti tvojmu záujmu a snahe, naopak cením si to, ale prosím ťa prečítaj si názov témy. Tvoj problém patrí do inej témy a ver aj rady sa dočkáš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 13 Jan 2012 11:50 am

Foto neviem zatiaľ dať. Začal som tu písať preto že som nevedel nájsť fórum kde sa riešia problémy.
Tak sa ospravdlnujem a problém sa nevyriešil samec opäť odhana samicu a už neviem čo mám robyť možno časom sa niečo zmení . Tak ešte raz sory
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Milan666 » 13 Jan 2012 21:10 pm

Šak hľadaj cihlidy, alebo tu:

http://www.cichlidportal.sk/portal/index.php
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 13 Jan 2012 21:42 pm

No písal som aj na tému agresivita cichlid no nik sa neozýva tak som hľadal fórum kde sú ľudia aktívny
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod michal.chvostac » 13 Jan 2012 22:37 pm

daj aspon nejaku foto, nech vidime ako to akvarium vyzera. ptoom by sa dalo viac poradit. mas ho poriadne zarastene a je tam dost vela skrys, alebo tam su dve rastlinky, drevo a kamen? sfot to aspon mobilom
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 13 Jan 2012 23:11 pm

No mám foto na mobile ale neviem ho dať zajtra to skúsim cez Pc v knižnici a vďaka za snahu...
Ale na meil cez mobil to viem poslať ...
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 13 Jan 2012 23:19 pm

IMG_4295.JPG
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 13 Jan 2012 23:22 pm

IMG_4295.JPG
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Milan666 » 14 Jan 2012 17:00 pm

Veď klikni na "odpovedať" a dole máš "pripojiť prílohu"
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: je nás ako šafránu?

Odoslaťod Mentol121 » 14 Jan 2012 17:10 pm

Nejde mi to lebo nemám inernet na pc a z mobilu sa mi to nedá a knižnica je zavreta a
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.