Juwel 125L - začiatočník



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod Hora » 23 Dec 2017 13:49 pm

beata.man napísal:Manžel ho chce dať synovi ako darček na Vianoce.

beata.man napísal:Syn sa ešte starať nemôže, má iba 2 roky :-) .

heh, ten Ježiško už nepozná medze :mrgreen:

Rybky sú z tých odolnejších a prežijú pri čiastočných výmenách,len krevetky budú na tom horšie.
S privretím obidvoch očí ste použili baktérie s iného akvária,čo trošku pomôže,no stále je to hŕŕŕ a hlavne veľa kusov naraz,ale ocko je nedočkavý :(
V každom prípade netreba u týchto rybiek nejaké zmeny vody pravdepodobne,hoci si nenapísala hodnoty z rozboru.Som ale zvedavý,čo budete robiť za pár mesiacov,keď sa namnožia,sú to predsa len rybky,ktoré oproti iným vyprodukujú viac výkalov.
S hnojením si nerobte starosti,ako bolo spomínané,bude pre rastliny živín dosť,no nepočítaj s rastom každej a zase sme u neznámych hodnôt vody.Snažte sa viac o udržanie Valisnérie než tých nízkych a aj tak by trebalo dokúpiť nejaké rýchlorastúce,lebo množstvo odpadu vs množstvo rastlín je v nepomere a nastanú problémy.Potom ocka nahovoria na rôzne prípravky a úplne ľahko je ovplyvniteľný pozerám,že budete zbytočne investovať a narušovať prírodné biologické procesy v akváriu,no príčina ostane nezmenená.Rastliny sa stopnú,rýb veľa a pôjde to z kopca....alebo z okna :?
Tak meniť vodu denne 25-30l ako prvá pomoc po dobu dvoch týždňov.Ale pri poradenstve vašej akvaristiky to bude určite somarina.
Hej,tie ryby sú vždy hladné,tak nauč manžela aspoň primerane krmiť 1x denne,ony budú stále nalepené na skle ako obézny cigán pred mäsiarstvom.
A posaď ho za počítač a nech si všetky budúce úmysly naštuduje na internete a tak ide kupovať,vyznie to arogantne z mojej strany,ale myslím to v dobrom.Sám pochopí,ako ho oje...dostal predavač na jeho neznalosť.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 23 Dec 2017 14:43 pm

Seraph napísal:Ak teda nie je moznost kam dat ryby, jedinu moznost vidim caste vymeny vody, pretoze tym by sme hodnoty NO2 mali znizovat, po kazdej vymene naliat trosku bakterii (ja pouzivam Seachem stability a napriek mnohym akvaristom, ktori tymto zazracnym vodickam neveria, si myslim, ze to moze len pomoct).
menit vodu casto - kazde 2-3 dni aspon 40 % a nemuselo by to dopadnut katastrofalne a hlavne NEPREKRMOVAT...
Konečne som zohnala JBL kvapkovy test NO2, aktuálna hodnota je 0,1 čo je zle. Dnes vymením časť vody. Mám doma Denitrol a vodu zo zabehnuteho filtra.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 23 Dec 2017 15:13 pm

Hora napísal:
beata.man napísal:Manžel ho chce dať synovi ako darček na Vianoce.

beata.man napísal:Syn sa ešte starať nemôže, má iba 2 roky :-) .

heh, ten Ježiško už nepozná medze :mrgreen:

Rybky sú z tých odolnejších a prežijú pri čiastočných výmenách,len krevetky budú na tom horšie.
S privretím obidvoch očí ste použili baktérie s iného akvária,čo trošku pomôže,no stále je to hŕŕŕ a hlavne veľa kusov naraz,ale ocko je nedočkavý :(
V každom prípade netreba u týchto rybiek nejaké zmeny vody pravdepodobne,hoci si nenapísala hodnoty z rozboru.Som ale zvedavý,čo budete robiť za pár mesiacov,keď sa namnožia,sú to predsa len rybky,ktoré oproti iným vyprodukujú viac výkalov.
S hnojením si nerobte starosti,ako bolo spomínané,bude pre rastliny živín dosť,no nepočítaj s rastom každej a zase sme u neznámych hodnôt vody.Snažte sa viac o udržanie Valisnérie než tých nízkych a aj tak by trebalo dokúpiť nejaké rýchlorastúce,lebo množstvo odpadu vs množstvo rastlín je v nepomere a nastanú problémy.Potom ocka nahovoria na rôzne prípravky a úplne ľahko je ovplyvniteľný pozerám,že budete zbytočne investovať a narušovať prírodné biologické procesy v akváriu,no príčina ostane nezmenená.Rastliny sa stopnú,rýb veľa a pôjde to z kopca....alebo z okna :?
Tak meniť vodu denne 25-30l ako prvá pomoc po dobu dvoch týždňov.Ale pri poradenstve vašej akvaristiky to bude určite somarina.
Hej,tie ryby sú vždy hladné,tak nauč manžela aspoň primerane krmiť 1x denne,ony budú stále nalepené na skle ako obézny cigán pred mäsiarstvom.
A posaď ho za počítač a nech si všetky budúce úmysly naštuduje na internete a tak ide kupovať,vyznie to arogantne z mojej strany,ale myslím to v dobrom.Sám pochopí,ako ho oje...dostal predavač na jeho neznalosť.
Dakujem za rady.
Povedala som mu, nech si nájde niekoho, komu podaruje polovicu rýb. Dnes som tam našla uz 3 malé.
Bola som kúpiť ešte rastliny aj Valerianu.
NO2 je aktuálne 0,1 , čo je zle.
Vymením časť vody, mám aj vodu zo zabehnuteho filtra.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod Hora » 23 Dec 2017 20:35 pm

beata.man napísal:Vymením časť vody, mám aj vodu zo zabehnuteho filtra.

takže to ostalo na tebe,to ste mali malému kúpiť radšej vzduchovku :angel: neviem,prečo si zaumienil práve ,,akvalium",to ich čudne smerujú v tých jasliach :mrgreen: a ešte tak plaší rodičov,že rýchlo celé na komplet musí byť do Vianoc.

:idea: :arrow: 0,1 nie je to život ohrozujúca hodnota pre tieto ryby,krevetky už horšie
teraz je ešte dôležitejšie okysličovanie vody čerením hladiny pri zvýšených dusitanoch
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 24 Dec 2017 01:16 am

Hora napísal:
beata.man napísal:Vymením časť vody, mám aj vodu zo zabehnuteho filtra.

takže to ostalo na tebe,to ste mali malému kúpiť radšej vzduchovku :angel: neviem,prečo si zaumienil práve ,,akvalium",to ich čudne smerujú v tých jasliach :mrgreen: a ešte tak plaší rodičov,že rýchlo celé na komplet musí byť do Vianoc.

:idea: :arrow: 0,1 nie je to život ohrozujúca hodnota pre tieto ryby,krevetky už horšie
teraz je ešte dôležitejšie okysličovanie vody čerením hladiny pri zvýšených dusitanoch
No veru mohol si vybrat aj dlhší čas na založenie, vzduchovka bude budúci rok :-D
Na filtri je znížený prietok vody na polovicu, mam tam pridať?
Čo si mam kupit na to čerenie?

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod Hora » 24 Dec 2017 05:03 am

Ak je hladina v pohybe ok,netreba uz nic kupovat,keby bol polovicny vytok malo,staci len pridat.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Dec 2017 11:18 am

No a všetko je "vyriešené". Takže už žiadné ryby nepridávať a už vôbec nie bojovnicu! Je to prerybnené a mám obavy, že sa to ešte samo preriedi. Žiaľ.
Manželovi odkazujem, že viac stresu do toho akvária nech už nepridáva a mám pre neho čítanie, klik tu:
predavaci-a-predavacky-v-akvaristickych-obchodoch-t14304.html
Tak teraz sledovať NO2 (musí byť na nule a nekompromisne! pri takomto počte rýb) a meniť tretinu vody. No a ku krevetkám sa radšej nevyjadrujem....
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 28 Dec 2017 01:38 am

Pred 2 dňami bola hodnota NO2 už 0,4 , podarovali sme 15 rybiek Molly. Každý deň meníme 40l vody, teraz je hodnota 0,2. Zajtra ešte podarujeme zvyšných 8 Molly + 6 ktoré sa narodili. Obhryzaju rastliny. Zatiaľ našťastie všetky rybky žijú.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod Seraph » 28 Dec 2017 11:59 am

Dobuducna porozmyslat ci nechcete mensie rybky.
Ked som zacinal s akva ja 3 roky dozadu myslel som si ze neonka je asi najmensia ryba spolu s gubkami.
Potom som zistil ze existuju krasne male rybky, ktore plavaju v hufoch ak ich je dost, nespinia tak vodu, moze ich byt v akva viac apod.
Uplny top u mna zatial: microdevario kubotai
A boraras galaxy, boraras urophtalmydes, boraras merah apod
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Dec 2017 17:34 pm

beata.man napísal:Pred 2 dňami bola hodnota NO2 už 0,4 , podarovali sme 15 rybiek Molly. Každý deň meníme 40l vody, teraz je hodnota 0,2. Zajtra ešte podarujeme zvyšných 8 Molly + 6 ktoré sa narodili. Obhryzaju rastliny. Zatiaľ našťastie všetky rybky žijú.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku

Je to síce riešenie, verím však, že ste ich darovali do "dobrých rúk"
Rybky neobžierajú rastliny, sú síce druhy, ktoré si niekedy pochutia na rastlínkách, ale tieto nie. To sa buď začala tvoriť riasa na rastlinkách, alebo začínajú odhnívať. Dokladám ti tu obrázok na hodnoty NO2 počas zábehu. NO2 musí byť na nule :(
Prílohy
graf.jpg
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 28 Dec 2017 18:26 pm

Seraph napísal:Dobuducna porozmyslat ci nechcete mensie rybky.
Ked som zacinal s akva ja 3 roky dozadu myslel som si ze neonka je asi najmensia ryba spolu s gubkami.
Potom som zistil ze existuju krasne male rybky, ktore plavaju v hufoch ak ich je dost, nespinia tak vodu, moze ich byt v akva viac apod.
Uplny top u mna zatial: microdevario kubotai
A boraras galaxy, boraras urophtalmydes, boraras merah apod
Take som aj ja chcela, nejake male, ktore plávajú v hufoch a jednu bojovnicu, len ked niekto nepočúva ...

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 28 Dec 2017 18:28 pm

I.P. Pavlov napísal:
beata.man napísal:Pred 2 dňami bola hodnota NO2 už 0,4 , podarovali sme 15 rybiek Molly. Každý deň meníme 40l vody, teraz je hodnota 0,2. Zajtra ešte podarujeme zvyšných 8 Molly + 6 ktoré sa narodili. Obhryzaju rastliny. Zatiaľ našťastie všetky rybky žijú.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku

Je to síce riešenie, verím však, že ste ich darovali do "dobrých rúk"
Rybky neobžierajú rastliny, sú síce druhy, ktoré si niekedy pochutia na rastlínkách, ale tieto nie. To sa buď začala tvoriť riasa na rastlinkách, alebo začínajú odhnívať. Dokladám ti tu obrázok na hodnoty NO2 počas zábehu. NO2 musí byť na nule :(
Ja som ich tam uz viackrat videla, ako obžieraju Valerianu, tak neviem ci z nej teda len riasy jedli, ale nezda sa mi, ze by tam bola.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Dec 2017 18:49 pm

Ty ju vidieť nemusíš. Oni áno :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 31 Dec 2017 00:37 am

Tak už ju vidím aj ja :(
Mám znížiť svietenie na 6 hodín ?
Prílohy
IMG_20171228_225519.jpg
IMG_20171228_225337.jpg
IMG_20171228_225241.jpg
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Jan 2018 19:00 pm

Áno, na 6 hodín. Meň tretinu vody, spraví sa to. Podľa môjho názoru na prvom obrázku je rastlinka accorus, klik:
https://rybicky.net/atlasrostlin/acorus ... s_pusillus
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 03 Jan 2018 01:47 am

I.P. Pavlov napísal:Áno, na 6 hodín. Meň tretinu vody, spraví sa to. Podľa môjho názoru na prvom obrázku je rastlinka accorus, klik:
https://rybicky.net/atlasrostlin/acorus ... s_pusillus


Dakujem.
Je to tato rastlina:
https://rybicky.net/atlasrostlin/ophiopogon_japonicus

Este tam su Anubias petite, hygrophila siamensis, Lilaeopsis novae-zelandiae, Vallisneria spiralis, homalomena sp sekadau a mach.

Pogostemon erectus - odhnila
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Jan 2018 14:59 pm

Ďakujem i ja za informáciu :) Ja len,že záver je rovnaký, nieje to akvarijná rastlinka a tak časom odíde
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod beata.man » 04 Jan 2018 02:52 am

I.P. Pavlov napísal:Ďakujem i ja za informáciu :) Ja len,že záver je rovnaký, nieje to akvarijná rastlinka a tak časom odíde
To som sa dozvedela, až keď som ju kupila. Buduci tyzden ju vymenim za ine rastlinky.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
beata.man
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Dec 2016 15:41 pm

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod DamaGer » 27 Dec 2018 22:13 pm

Ako dopadlo akvarium? A čo tento rok, bola vzduchovka?
Obrázok používateľa
DamaGer
 
Príspevky: 96
Obrázky: 6
Založený: 11 Sep 2006 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava Ružinov

Re: Juwel 125L - začiatočník

Odoslaťod Jirka Scobak » 28 Dec 2018 12:39 pm

Nejprve jsem začal "řešit aktuální stav" a pak si všiml, že to je rok staré :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.