Kdo poznáte? -kaprozubky-



Všetko okolo akvarijných rýb

Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod Raviolka » 12 Júl 2004 18:53 pm

Asi před 2 měsíci jsem koupila párek "štiček"...celkem se u mě zabydlely, teď s nimi v akváriu plavou dvě překrásná asi centimetrová mláďata - bohužel jediná, která přežila mojí dlouhou absenci. Dělají mi samou radost, ale háček je v tom, že nevím co jsou zač :x
Prohledala jsem internet, ale nenašla jsem žádné ryby, které by vypadaly jako ty moje :( Aplocheilus lineatus jsem zavrhla, vypadá to spíš na nějaký Epiplatys :?: Sameček má prostřední paprsky ocasní ploutve trošku protažené... velikost cca 7 cm. Má někdo nějaký tip?

Obrázok

Další fotky jsou v mém fotoalbu. Díky barkymu, který je udělal :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod skala » 12 Júl 2004 18:59 pm

Epiplatys sexfasciatus podla mna.

No, ale podla FishBase-u to velmi nesedi. Mozno E. chaperi
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod Igypop » 26 Júl 2004 15:48 pm

Podobnú rybu, ale nie rovnakú mám doma. Kupoval som ich (už je iba jedna) ako A. Lineatus, ale nie som si istý či je to naozaj ono.
Každopádne vyrástla na 10 cm a keď je hladná tak "papá" 5 cm gupky, čím mi nespôsobuje zrovna radosť, takže momentálne je na samotke (ostatných si dala k obedu) a neviem čo s ňou.

Povodne som sa tiež tešil na pekný párik, ale akosi to vypálilo inak. :?
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod Raviolka » 26 Júl 2004 16:09 pm

Ta moje je asi opravdu Epiplatys sexfasciatus. Jí jedině vločkové krmivo, patentky a podobné pochoutky k mojí lítosti ignoruje, ale při jídle vypadá jako skutečný dravec, a to platí dokonce i pro mláďata. Zajímavé je, že rodiče si mláďat vůbec nevšímají, přitom by to pro ně byla jednohubka. Mláďata jsou 4 a začínají se mezi sebou škorpit, asi je budu muset přestěhovat... Kdyby měl někdo zájem, až povyrostou můžu párek věnovat :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod Phantom » 26 Júl 2004 18:26 pm

Bude to asi fakt EPIPLATIS SEXFASCIATUS SEXFASCIATUS hladal som 1000stranovom atlase ryb a kresba co ma na bruchu sa zhoduje jedine(lineatus ju nema) s nou.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kdo poznáte? -kaprozubky-

Odoslaťod Raviolka » 27 Júl 2004 18:58 pm

Díky za potvrzení, knize věřím trochu víc než internetu. (A díky skalovi za první tip!) Tak už je záhada nadobro vyřešená :D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.