KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 15:14 pm

Zdravím,


Názov nádrže: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA
Biotop nádrže: skalnatý breh juhoamerickej rieky Rio Tapajos
Rozmery nádrže 185 - 55 - 65 cm
Hrúbka skla: 12mm
Objem nádrže : 661L
Dekorácia v nádrži: pozadie + boky nádrže sú z andezitu , biele kamene sú z mramoru ,živá rastlina je cryptokoreň (neukameňujte ma nie som rastlinkár ) , čevené rastliny sú umelé.
Filtrácia nádrže: vnútorný filter
Osvetlenie nádrže: 2ks trubíc značky NARVA 150cm
Ohrievanie nádrže: nepoužívam , bytová teplota 25°C .
Stojan pod nádržou: yeklový profil : 50*50*5
Kryt nádrže: laminovaná mdf doska vzor jelša.
Rastliny v nádrži: umelé , cryptokoreň
Ryby v nádrži:

Geophagus altifrons 2ks
geophagus redhed "tapajos " 4ks , 2páry

satanoperca daemon 6ks ,3páry
Satanoperca jurupari 5ks
satanoperca leucostica 2ks

Uaru amphiacantoides 4ks

pterigoplychtys gibiceps 1ks
hypostomus plecostomus 1ks

Kŕmenie rýb: 2krát denne ,patentky , ganule jbl alebo 1# truvit granulky
Výmena vody: týždenne 1/3 objemu
Poznámka k nádrži:
Tento rok na jar doplním :4ks geophagus altifrons .V nádrži je momentálne 10 ks vieja regani ,ktoré nechávam odrásť potom budú presunuté do inej nádrže.
Fotogaléria nádrže: V prílohe a tu :

BIG CICHLIDS

http://www.bigcichlids.estranky.sk/

Videogaléria nádrže:

Takto to začalo :Ryby už som mal asi 7-8 mesiacov
http://www.youtube.com/user/MEPHISTOCIC ... id5QIwBksk

pokračovalo :
http://www.youtube.com/user/MEPHISTOCIC ... id5QIwBksk

A dnes:Vieja argentea a arowana už sú dnes v iných nádržiach .
http://www.youtube.com/user/MEPHISTOCIC ... H59gzkXqhQ
660.jpg
Prílohy
660 -1.jpg
660 - 2.jpg
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Reklama

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 11 Jan 2010 16:21 pm

Myslím, že to máš hodně přerybněné :shock:
Škoda, že z nádrže toho není moc vidět - kromě ryb a ty jsou samozřejmě parádní.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 16:30 pm

prerybnené to určite nie je a pokial chceš pozri si video tam je nádrž vidieť celkom dobre .

Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 11 Jan 2010 16:58 pm

MEPHISTO napísal:prerybnené to určite nie je
Vzhledem k velikosti teritorií třeba démonů to přerybněné je. Nemyslím, že tahle kombinace ryb může dlouhodobě fungovat (> rok). Podle mě si ty ryby zaslouží prostor a vzhledem k nárokům na vodu (blackwater!) bych jim do akvária mramor rozhodně nedávala. Spíš hodně dřeva a listí... těm kryptokorynám naopak tvrdá voda vyhovuje, ale jsem zvědavá, za jak dlouho je Uaru sežerou :wink:

Za "Kingdom" pro tyhle krásné ryby považuju já osobně tohle akvárium: http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=2012

Na druhou stranu chápu, že každý máme jiný vkus a chceme v akváriu vidět něco jiného...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 17:05 pm

Ta nádrž v odkaze je fantázia.
Ohladom prerybnenia som reagoval na daný stav , ryby sú cirka rok staré a časom dostanú altifronsy a redheadi samostatnú nádrž a
daemonov si plánujem nechť 2 páry a to isté aj jurupari 2 páry + uary .Takže tam ostane 8rýb + 1gibiceps na 661 l určite nejde o prerybnenosť.
Mám moc mäkkú vodu a lietalo ph po kŕmení takže mramor ho koriguje.
A čo sa týka Uar tak na rastliny sú potvory , vieš o nejakom druhu čo im nechutí .(cha cha)
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod xoxo » 11 Jan 2010 17:51 pm

MEPHISTO napísal:
Mám moc mäkkú vodu a lietalo ph po kŕmení takže mramor ho koriguje.

Tak takúto hlúposť som už dávno nepočul......Radšej by som pouvažoval,či mám naozaj účinnú filtráciu,keď mi kolíše ph. :D
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 17:59 pm

xoxo napísal:Tak takúto hlúposť som už dávno nepočul......Radšej by som pouvažoval,či mám naozaj účinnú filtráciu,keď mi kolíše ph. :D

Ty génius :
Mramor je vápenatá hornina ,ktorá luhuje takže vodu robí tvrdšou .
Tvrdšia voda má stabilnejšie ph .
Filtrácia je v poriadku .
V mojom prípade stačilo pridať mramor a s ph mám pokoj.
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod barky » 11 Jan 2010 18:12 pm

xoxo napísal:Tak takúto hlúposť som už dávno nepočul......Radšej by som pouvažoval,či mám naozaj účinnú filtráciu,keď mi kolíše ph. :D

Ak by si vedel a poznal pomery vody v niektorych castiach Prievidze tak by si nehovoril ze je to blbost... Voda tam je sice krasne makka, co vela ludi zavidi, ale tie skoky pH su faktom...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod xoxo » 11 Jan 2010 18:18 pm

barky napísal:Ak by si vedel a poznal pomery vody v niektorych castiach Prievidze tak by si nehovoril ze je to blbost... Voda tam je sice krasne makka, co vela ludi zavidi, ale tie skoky pH su faktom...

Existujú oveľa jednoduhšie metódy stabilizácie ph aj keď je voda mäkká - travertín,vápenec,dolomit,korálová drť....Mramor ovplyvňuje ph len veľmi málo.mramor-v-akvariu-t1850.html Toto tu už bolo preberané.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 18:37 pm

Existujú oveľa jednoduhšie metódy stabilizácie ph aj keď je voda mäkká - travertín,vápenec,dolomit,korálová drť....Mramor ovplyvňuje ph len veľmi málo.mramor-v-akvariu-t1850.html Toto tu už bolo preberané.

Práve preto som mramor použil , ovplyňuje tvrdosť málo a u mňa to stačí . Bolo by zbytočné moc pridávať na tvrdosti , keďže dané druhy vyžadujú mäkkú vodu tzv blackwater , ale to tu už spomínala aj Raviolka .Proste funguje to a to je podstatné.
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod xoxo » 11 Jan 2010 19:41 pm

Blackwater čo spomínala Raviolka určite nie je pufrovaná uhličitanmi a už vôbec tento názov "čierna voda " neznamená len že je mäkká.Áno tzv.čierne vody sú zvyčajne veľmi mäkké , ale ph majú stabilizované rastlinnými výluhmi.Takže "vrazením" lámaného mramoru do akva ktoré ma prezentovať biotop Blackwater mi pripadá ako na kozu sedlo.A výrok dal som tam mramor lebo mi kolísalo ph.....Dobre si prečítaj čo tým vlastne Raviolka myslela a potom píš o géniusoch a takpod.

Pre Barky: Ti si to evidentne nepochopil ,ja som nenarážal na vodu,že je mäkká ale na mramor.Vy v Blave máte vodu tvrdú a veľkú uhličitanovú tvrdosť pochádzajúcu z vápencových podloží spod.žitného ostrova.A ako vieš že nepoznám pomery resp. skúsenosti z vodou mäkkou,keď tebe napr.s kohútiku taká nikdy v živote netiekla?Ten kto pracuje s Demi alebo Ro vodou a myslí si že to vie,tak je sakra rozdiel medz mäkkou vodou z prístroja a z vodovodu!
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 20:19 pm

Riešení ako dosiahnuť tzv. "ideálne podmienky" je viac ,Blackwater v akváriu aj tak nikdy nedosiahneš viac menej sa len priblížiš nehovoriac ,čo všetko za tým je. Osobne sa mi to ani nepáči z estetického hladiska , ale to je len môj názor 100ľudí 100 chutí.
Nikde som nepísal , že chcem prezentovať Blackwater , iba , že ryby mnou chované žijú v takých podmienkach a vodu nechcem moc stvrďovať. Podstatné je , že ryby sú pekné a zdravé a dané podmieky sú kompromisom.
Pre mňa sú podstatné ryby a osobne moc nemusím tie tzv . dokonalé biotopy , kde ryby ani nie vidieť cez rastliny a korene, kde dve hodiny číhaš než sa niekde mihne ryba .
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 11 Jan 2010 22:14 pm

Mephisto, jak dlouho máš ty démony? A ostatní ryby? Ono napsat, že blackwater se Ti nelíbí a zároveň si pořídit ryby, které nepatří zrovna mezi nenáročné a blackwater podmínky přímo vyžadují, to nevyzní zrovna ohleduplně.
Jinak vyjmenovat 6 geofágů, 13 satanoperk, 4 uaru a dva velké sumce do 66O l akvária... plus dočasně 10 viejit, ale jako by tam nebyly... plus další 4 geofágové co přijdou během roku... a tvrdit, že akvárium určitě není přerybněné, taky nezní zrovna zodpovědně. Že se osádka bude snižovat jsi dodal jakoby mimochodem. Proč tam ještě chceš přidávat geofágy, když je to přerybněné už teď a když pak půjdou stejně jinam? Vlastně tady jde o ryby a ne o akvárium, že? Mohlo mě napadnout hned, že je to nádrž někde v akvaristice (a "království" k tomu) :-)

Opakuju, že ty ryby jsou nádherné, ale když budou mít místo ideálních podmínek tzv. "ideální", tak to asi s nima půjde dolů vodou :(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 22:31 pm

Na fotke vidíš postel , nádrž je v spálni , tak ma neurážaj takýmito narážkami , nie som ani puberťák , ale blázon do rýb.
Daemoni s môjho chovu sú dokonca F0 .
Geophagovia sú zhruba 1 rok starý .
Nádrž bude fungovať takto ešte 3 mesiace , dokončujem 2000l nádrž kam umiestnim cichly a do 800l nádrže , kde mám zatial cichly , pôjdu geophagus redhead 2 páry a 2 samce čo už mám a 4 samičky altifrons + 1 pár uar + 1 ks plecostomusa .
Satanopercy ostanú samé : 2páry daemonov ,2páry jurupariek + 1 pár uar +1ks gibiceps.Leucostici pôjdu preč.
Blacwater : ako som písal snažil som sa o kompromis , ja súhlasím s Tvojím názorom , ale ryby sú zdravé a krásne a ak by som zbadal náznak ,že im to nevyhovuje tak to okamžite budem riešiť.Ja do vody pridávam výluhy , video bolo robené po odkalovaní a bez doplnenia výluhov takisto bolo silnejšie nasvietené ak býva bežne , chcel som aby to video bol zážitok.
Chem sa opýtať máš osobnú skúsenosť s daemonmi , ak áno rád by som to rozobral bližšie.
Keď som ich doviezol tak som si snimi užil , teraz je to už radosť.

V prílohe moji chalani , myslíš , že by takto vyzerali ryby umiestnené v obchode , alebo ,že by im niečo chýbalo ?
Prílohy
GEOPHAGUS RED HEAD TAPAJOS.jpg
Geophagus altifrons, Brasilien Rio Tocantins .jpg
SATANOPERCA DAEMON.jpg
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 11 Jan 2010 22:51 pm

Ryby jsem už dvakrát pochválila, potřetí by to bylo myslím zbytečné. Moje narážka se týkala toho, že nechápu, proč tu nádrž prezentuješ s tou sestavou, jaká je, aniž bys to uvedl na pravou míru. Prezentuješ přece současný stav - proč Tě uráží, že na něj reaguju?
Neptala jsem se, jak jsou ryby staré, ale jak dlouho je tam máš. V téhle sestavě.
Uaru jsou hejnové ryby. Proč je chceš chovat v páru?
S démony mám osobní zkušenost :-) ale nikdy jsem je nechovala.
Mimochodem v některých obchodech takhle dobře satanoperky a geofágové vypadají (jen jsou to už krásní vzrostlí dospělci), třeba ve Sklorexu. Mají tam víc místa, to je fakt. Nechápu ale, co Tě na tom urazilo.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 11 Jan 2010 23:09 pm

Beriem späť , pokial ma prirovnávaš k p.Šmerdovi zo sklorexu tak to je rozhodne pochvala.
Šmerda ich má v 1600l , ale spolu s fernandiziepezkami , rivulatmi ,notatmi a už si nespomínam čo tam ešte všetko mal.
Mám ich zhruba rovnako starých ako p. Šmerda ibaže on ich má z čiech a moji sú z Nemecka od Tiellmana ,F0 import z Brazílie.
Ja sa poznám osobne s p.Šmerdom a dokonca sme spolu aj obchodovali , starý pán je odborník na slovo vzatý a zo začiatku ich chovu sme to spolu hodne preberali.Teraz si myslím že už o nich niečo viem.
Tý geophagovia boli spolu od malička , všetky druhy som doviezol zruba cca. do mesiaca naraz .
Mám ich zhruba 11 mesiacov a boli to asi 2-3 mesačné ryby keď som ich získal.Altifronsov som mal 8 , ale bol som podvedený a boli to nekvalitné ryby , nechal som si iba týchto dvoch samcov a už mám u známeho v Ostrave 4 samičky podobne staré. U altifronsov je doré mať viac samičiek na samca ,krotí ich to.
S uarami rozhdne nesúhlasím , v mladosti sú hejnové , ale v dospelosti po vytvorení páru sú na seba dosť zlé a preto iba po páre na nádrž . V prípade ak by som mal na tieto ryby nádrž aspoň 1000 -1500l tak aj viac párov, inak radšej nie .
Prílohy
UARU AMPHIACANTOIDES 1.jpg
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 12 Jan 2010 00:01 am

MEPHISTO napísal:Šmerda ich má v 1600l , ale spolu s fernandiziepezkami , rivulatmi ,notatmi a už si nespomínam čo tam ešte všetko mal.
Má tam démony, fernandezyepezi, red heady a arowanu.
MEPHISTO napísal:starý pán je odborník na slovo vzatý
No on to hlavně není starý pán, to by Ti dal :lol:
MEPHISTO napísal:S uarami rozhdne nesúhlasím , v mladosti sú hejnové , ale v dospelosti po vytvorení páru sú na seba dosť zlé a preto iba po páre na nádrž . V prípade ak by som mal na tieto ryby nádrž aspoň 1000 -1500l tak aj viac párov, inak radšej nie .
To je opravdu zajímavé. Knihy a články od chovatelů píší, že je to hejnová ryba (že si zaslouží velké akvárium je samozřejmé). Z jak velkého akvária máš zkušenosti, že to s tím hejnem není pravda?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 12 Jan 2010 00:14 am

Mal som ich pôvodne 12ks , boli v tejto nádrži spolu s geophagusmi a kým boli malé , zlaté to rybky .
Vybrali sa tam dva páry a tie ostatné týrali akoby to neboli ani uary , čuduj sa svete , ale geophagovia im nevadia a ani iné druhy.
To sa ešte dalo akvárium som prehustil koreňmi a bolo po probléme , ale iba na chvílu.
Stalo sa jedného krásneho slnečného rána , jeden pár sa rozhodol , že je najvyšší čas na mladé a to čo nasledovalo mi trhalo srdce . Uary vedia byť velmi zlé a 8 ryb muselo preč .Každý pár má svoju stranu v akva a je klud.
Ako som písal , v prípade väčšej nádrže by problém nemusel byť , ale v tejto bol.
Nezabudni , že uary dorastú pomaly 25 -27cm a ú hodne vysoké. Moji samci majú teraz tak zhruba 20cm a sú spokojní.
Ešte k tým rastlinám , vieš o niečom čo uary neobhrýzajú , pretože cryptokorene im zjavne idú k duhu.
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod Raviolka » 12 Jan 2010 00:37 am

To co píšeš odpovídá tomu, co stojí v knihách... tak Tě to asi nemohlo překvapit. Včetně toho, že je to velká ryba a potřebuje velké akvárium. Nic ve zlém, ale 660 l nepovažuju za velkou nádrž pro americké cichlidy - pro spoustu jiných skupin ryb bez debat ano (a já bych takové akvárium brala hned), ale pro geofágy, satanoperky apod... viz ten odkaz na nádrž Honzy Bojka výše :wink:
O tom, jak velké dorůstají uaru, vím... Když Tě budu parafrázovat, tak nezabudni, že jsem Ti psala že to akvárium je přerybněné :wink: Podle mě je to něco jako terčovec - drží se v hejnu, ale když se jde rozmnožovat, je teritoriální. Že se uaru bijí hodně je známo, to asi o "chlup" víc než terčovci :-) A s těmi rostlinami to myslím nevyřešíš.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 12 Jan 2010 00:45 am

Myslel som si . Nie som tzv. rastlinkár , ale s geophagusmi mi proste rastlinky nejak sedia.
Časom , keď postavím , tak si chovňu , dám do neho a v nej mám 20kubíkov vody okrem iného 16 ks nádrží dlhých 2,2 metra .
Potom by som chcel držať tieto ryby druhovo , ale to je hudba budúcnosti.
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod barky » 12 Jan 2010 09:08 am

Ja si len znovu neodpustim pochvalu, ryby vyzeraju krasne, zjavne sa im u teba paci. Akurat sa cudujem, ze som zatial o tebe nepocul :-) Takze tymto ta aj vitam na fore :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 12 Jan 2010 15:11 pm

Vďaka ,za privítanie.
Akvaristike sa venujem už nejakých 25 rokov .Nikdy som necítil potrebu prezentovať sa a do tohto ma dokopali známi , pretože to s americkým cichlidárstvom ide dole vodou . Chceme takto trochu spropagovať tieto hlavne americké perly .
Osobne chovám 50 druhov amerických ,afrických riečnych a madagaskarských cichlíd.
6druhov prísavných sumcov a 4 druhy sumcov.
Momentálne mám 25 000l vody , 20 0000l chovňa a 5000l doma .
Takže sa o časť s tejto mojej záhradky aspoň týmto prostredníctvom s Vami podelím.
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod xoxo » 12 Jan 2010 17:39 pm

MEPHISTO napísal:Vďaka ,za privítanie.
Akvaristike sa venujem už nejakých 25 rokov .Nikdy som necítil potrebu prezentovať sa a do tohto ma dokopali známi , pretože to s americkým cichlidárstvom ide dole vodou . Chceme takto trochu spropagovať tieto hlavne americké perly .
Osobne chovám 50 druhov ameických ,afrických riečnych a madagaskarských cichlíd.
6druhov prísavných sumcov a 4 druhy sumcov.
Momentálne mám 25 000l vody , 20 0000l chovňa a 5000l doma .
Takže sa o časť s tejto mojej záhradky aspoň týmto prostredníctvom s Vami podelím.


No a na druhom fóre si tvrdil" Akvaristike sa venujem cca 25 rokov , prvý plánovaný odchov som mal pred 20 rokmi .
Momentálne mám iba nádrže v byte ,9 ks o objeme 5000l výlučne ako hoby.
Chovňa je momentálne takmer prázdna pre velkú časovú zanepráznenosť ."

Tých núl tam nie je nejak veľa? Ja už mám v tých litroch u teba hokej :o
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: KINGDOM OF THE GEOPHAGUS & SATANOPERCA

Odoslaťod MEPHISTO » 12 Jan 2010 18:12 pm

Hokej : Vysvetlím.
Voda v chovni je aj nejaké chovné ryby .Z časovej zaneprázdnenosti nerobím v chovni odchovy už 3 rokom .
Viac menej len výnimočne a aj to doma . Keby si čítal pozornejšie tak by sa dočítal , že budem stavať a tam začnem opäť .
Chovňu mám momentálne asi 12 km od bytu takže preto .
Pochopil a mám tušenie , kto si a aj na tom "inom" fóre si mi " velmi sympatický" a kvôli takýmto luďom ako si Ty som nechcel vstupovať na podobné fóra .
Lenže , dal som sa na boj a ja zo žiadnej bitky neutekám .
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.