Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov

Odoslaťod eminence » 15 Jún 2010 12:15 pm

Krevetkárium je založené len pre CRS krevetky.

Akva je rozmerov 65*30*30 . Použitý je filtrík Aquael mini FAN, s väčším molitanom, ktorý jemne vzduchuje - aspoň zatiaľ, kým tam nebude viac rastlín. Ako dno je použité - aquaclay od Rataja, len malé balenie, potom klasický akva štrk a navrchu jemnejší čierny substrát. Kamene som nazbieral v prírode.
Ako osvetlenie je taký DIY kryt, v ňom je LED T8 trubica s SMD diódami, má 9W a akva presvieti perfektne. Vďaka tomu že má rozptyl svetla 120 stupňov, tak svetlo neuniká zbytočne inam, ako má. Možno tam dám na čas aj nejaké obyčajné svetlo, lebo potrebujem aj nejaké riasy, a pod touto LEDkou sa im vôbec nedarí.

Akva bolo založené asi pred dvoma týždňami a ešte neni dokončené. Hlavne čaká na rastliny. Je ňom zasadené HC a je tam jávsky mach, ale chcelo by to možno ešte nejaký koreň a zopár menších druhov rastlín. To ešte čas ukáže.

Voda je používana z RO, a je doupravovaná prípravkom - želvík. V budúcnosti bude použitá v pomere s vodovodnou vodou.

Momentálne po dvoch týždňoch od založenia je v ňom cca. 9 CRS krevetiek. Chcem trošku otestovať tú teóriu že sa osadenstvo nemôže dať hneď po založení do akva. Keď som zakladal 240 litrové akva, tak hneď na druhý deň som tam dal pár neocaridín a boli v úplnej pohode. Po čase do neho budú premiestnené ďalšie CRS z veľkého akva.

Kedže sa mi moc nedarí fotografovať, tak zatiaľ len takéto fotky. Postupne keď bude nálada budem dopĺňať a informovať o zmenách.

Obrázky trošku oseklo, tak v mojej galérii ich nájdete.

Obrázok

Tehuľka :

Obrázok
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Reklama

Re: Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov

Odoslaťod Amadeus » 15 Jún 2010 14:35 pm

po celom akva HC by mohlo ist aby nezanikly kamene a podporila sa ich farebnost kontrastom zelena a sedá iné rastinky by som nedával podla mna
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov

Odoslaťod eminence » 15 Jún 2010 15:07 pm

no jo jo. HC som mal vo velkom akva, ale tam mi neslo, lebo nebol dostatok svetla, vzhladom k tomu ze ostatne rastliny to prerastali. do mensieho krevetarka som dal zbytky co ostali, tam sa uz zaclo chytat. dal som teraz trochu aj pod svetlo emerzne nech sa rozrastie a cakam kym sa bude dat sadit. inak tam chcem len machy a nejake nizko rastuce rastliny ako HC .
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov

Odoslaťod crypto231 » 15 Jún 2010 15:27 pm

Ja by som tam pouzil este eleocharis , pomedzi kamene v zadu po bokoch.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Krevetkárium - moje väčšie - 58 litrov

Odoslaťod crypto231 » 15 Jún 2010 15:50 pm

crypto231 napísal:Ja by som tam pouzil este eleocharis , pomedzi kamene v zadu a po bokoch.

Sory , zas mi to tu skocilo 2×
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.