Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod janko » 15 Dec 2006 12:49 pm



Všetkých akvaristov zdravím ,
strávil som tu veľa času hľadaním bližšej tematiky ku krmeniu terčovcov ako takému .Bohužiaľ si myslím , že je táto téma chránená samotnými chovateľmi týchto prekrásnych tvorov.

Niet sa čomu diviť , každý chce mať svoje tajomstvá úspechu pre seba ale ja si myslím , že by sa táto téma mohla celkom dobre rozvinúť s pridaním každého kúsku spoločných skúseností.

Za každý príspevok vopred ďakujem a pridávam svoj "recept" na krmivo:

250 g čisteho hov srdca (svalovina zbavená vnútorných a vonkajších šliach)
1/2 strúčika cesnaku 2x pretlačená cez lis
1 tableta multivitamínového doplnku CENTRUM rozdrvená na prášok
2 kocky o rozmere 1,5 x 1,5 centimetra z mrazeného špenátu.


Hovädzie srdce očistíme od šliach a nakrájame na väčšie kocky, dáme zmraziť.
Po zamrazení strúhame na veľkom struháku do hlb. taniera,potom necháme chvíľu postáť aby svalovina "neštípala"pri miešaní do rúk.
Pridáme roztlačenú 1/2 cesnaku a premiešame .
Na drev. doske rozdrvíme tabletu Centrum a pomaly prisypeme počas miešania do nastrúhanej svaloviny.Zvyšok prášku pozbierame samotnou zmesou krátkym pováľaním po doske.
Špenátové kocky necháme vopred rozmraziť do mäkka a pridáme do konečnej zmesi, zamiešame a necháme asi tri hodiny pod miskou odstáť.
potom formujeme na veľkosť porcií podľa potreby , ja zmes roztlačím do hrubšej placky na plytký tanier a nožom porozdeľujem na rovnaké kocky, dám zmraziť, poodlupujem z taniera a ukladám kocky do sáčiku v mrazáku.

cenový rozpočet:
hov srdce 1 kg -80,-Sk po zrezaní šliach asi 500gramov
1 tabl.CENTRUM -7,50Sk
2 kocky špenátu + 1/2 cesneku -cca 5,-Sk
čas a príprava spolu 1 hodina na nezaplatenie&!!

Moje terčovce sa po tom idú pozabíjať!!!!!!!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod janko » 16 Dec 2006 11:08 am

no , pravdu povediac , aj som to trochu očakával, že sa tu len klikne , prípadne odpíše recepis a príspevok do diskusie nula,
ale to nie je moj jediný recept , tak ak chcete vedieť viac , prosím o prispenie svojou maličkosťou.
Spravte svojim obľúbencom pkné vianoce!!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod skizuzka » 16 Dec 2006 17:18 pm

ja im tiez robim mix,na pomer sa ma nepytaj vsetko od oka,hovadzie srdce potom dam jeden platok klasickeho file, hodne spenatu, zo dva cesnaky,granule primiesam tak od oka,dalej rozdrvim tabletky spiriluny a to asi tak vsjo.
Raz som tam dala strasne vela cesnaku malo masa a vela tych vsetkych vedlajsich surovin,ryby to odmietli jest tak to putovalo do kosa takze hlavne maso a s ostatnymi surovinami tak s mierov.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod snake » 16 Dec 2006 22:42 pm

Nespini vam to vodu??
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod puly » 17 Dec 2006 08:53 am

môže sa ešte dať mrkva a ja dávam aj želatinu,pridával som aj mrazené patentky,výhodnejšie miesto srdca je to rybie filé,je to predsa len prirodzenejšia potrava a hlavne tá ryba to lepšie strávi,niekto kŕmi aj banánom,to som ešte neskúšal
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod marian69 » 17 Dec 2006 09:57 am

Ja chovám pomletým kuracím srdcom do ktorého primiešam granule sera pre terčovce a granule tetra pre tercovce.Osvedcilo sa mi lepsie ako hovadzie.Inak im striedam cierne komarie larvy,koretry a dospelu ziabronozku.Patentku som prestal davat chutila im velmi ale potom som musel pouzit entizol.
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod puly » 17 Dec 2006 10:41 am

s patentkou nemám žiadny problém,skúšal som aj koretry,ale plávali na hladine,nepadali dole a moje ryby z hladiny potravu moc nežerú,je to dobré krmivo , na rozdiel od čiér.komár. lariev ,ktoré žijú skoro v každej mláke
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod janko » 17 Dec 2006 10:50 am

snake napísal:Nespini vam to vodu??


snake, treba to nechať maličko povoliť a potom rozumne dávkovať pinzetou po kúsičkoch rovno pred tlamičku terčovca.Moji sa z toho pekne nakŕmia a viem kedy majú dosť, lebo už nie sú také žravé ,tým pádom vo vode nezostane zbytočne veľa navyše a nekazí vodu.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod skizuzka » 18 Dec 2006 08:50 am

co zostane to zedia SAE a prisavniky.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod maxim » 18 Dec 2006 14:39 pm

Momentalne tercovce nechovam,ale krmil som ich najcastejsie mixom :
1 kg srdce (hovädzie, kuracie,bravcove) podla toho ake sa mi podarilo zohnat
1 kg rybacie file
1 kg spenat
1-2 dcl vlocky sera
8-10 tabletiek pangaminu
20 kvapiek erevitu
Srdce a file som pomlel na mlynceku,zmiesal s ostatnym ,dal do teplej zelatiny a zmrazil. Potom staci uz len nastruhat a tesit sa ako rybam chuti.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod Richard Tokušev » 18 Dec 2006 14:43 pm

Aešte tam chýba cesnak, ktorý má protiparazitálne účinky.
Richard Tokušev
 

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod Kubo » 18 Dec 2006 14:48 pm

Koxo nikdy ma nenapadlo ze ryby zozeru cesnak a podobne veci.To akoze im mozem zamiesat do jedla aj tie pangaminy,vitaminy co ludia konzumuju aj vitamin C(celaskon) ? :) Mimochodom moje tercovce nechcu nic ine ako patentky a spenatu sa ani nedotknu tak by som chcel vidiet ci to vobec zeru tie zmesy co vy vytvarate. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod Richard Tokušev » 18 Dec 2006 14:58 pm

Pokiaľ sa urobí zmeska tak žerú všetko - osobitne nie.
(ozaj to čepadlo má 35W a je perfektné.)
Richard Tokušev
 

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod maxim » 18 Dec 2006 15:11 pm

Kubo : Ryby musis na to zvykat od mala. Tiez som mal diskusy,ktore boli naucene len na ciste srdce a patentky a o ostatne nejavili zaujem. Ale zvykli si.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod SoRex » 18 Dec 2006 15:12 pm

Kubo napísal:...To akoze im mozem zamiesat do jedla aj tie pangaminy,vitaminy co ludia konzumuju aj vitamin C(celaskon) ? :)

Jistěže můžeš. A jak píše Richard, pokud to bude ve směsi vezmou to (i když zpočátku dost váhavě - terčovci jsou nedůvěřiví k novým druhům krmiv). Ale zrovna vitamín C je pro ně úplně zbytečný. Rybí organismus pro něj nemá uplatnění.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod laci » 16 Sep 2008 06:45 am

janko napísal:no , pravdu povediac , aj som to trochu očakával, že sa tu len klikne , prípadne odpíše recepis a príspevok do diskusie nula,
ale to nie je moj jediný recept , tak ak chcete vedieť viac , prosím o prispenie svojou maličkosťou.
Spravte svojim obľúbencom pkné vianoce!!

Možno je to tým, že to je pod názvom Krmivo pre terčovce ... . Keby si nedal link tak o ňom ani neviem a pritom som hľadal takúto tému ale skôr pod názvami ako "domáce krmivo" a pod.

Osobne tiež už roky rokov vyrábam podobné krmivo:
hovädzie srdce, ryby resp. drvené rybie filé, špenát, B-komplex, vločkové krmivo.
Všetko to pomelie na mlynčeku na mäso premiešam, nechám postáť a následne to dávam do mikroténových sáčkov. Na kuchynskej doske to za pomoci tabule skla roztlačím v sáčku do všetkých strán na rovnakú hrúbku cca 0,5 cm. Po zmrazení týchto tabúľ v mrazáku, ktoré sa celkom dobre skladujú, odlamujem zo sáčkov potrebné množstvo.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod diskus.jan » 13 Jan 2009 14:32 pm

Ja som kdesi cital,ze to srdce treba pred tym nez sa melie strha este trocha povarit ale kolko to neviem a je dobre dobre davat este do zmesky aj tie morske raciky shrimp v Taiwane su pomaly len na tom chovane disky
pripajam aj link
http://www.discushatchery.com/food.html
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod tomino » 05 Dec 2009 19:14 pm

krmite hov.srdcom plus prisady denne alebo ras do tyzdna.ja im to davam 2 krat mesacne aby nedostali vn.parazity.
tomino
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 21 Okt 2008 14:21 pm
Bydlisko: liptovsky mikulas

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod arowana » 05 Dec 2009 20:58 pm

tomino napísal:krmite hov.srdcom plus prisady denne alebo ras do tyzdna.ja im to davam 2 krat mesacne aby nedostali vn.parazity.

Zo srdca a ani z iných orgánov teplokrvných zvierat, nemôžu ryby dostať žiadné parazity.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod casiomk » 05 Dec 2009 22:48 pm

ani ja som sa nestretol stym ze by od srdca mali ryby vnutorne parazity a to ho davam dost , mrazene krmivo to uz je o inom
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod jovan » 06 Dec 2009 10:10 am

Podla mna mozu,pretoze bicikovce sa vyskytuju vsade vo svalovine-teda v mase.Naviac aj zdrava ryba ich v tele ma,len nie v takom mnozstve aby jej uskodili.Pokial sa potrava stava stereotypnou tak je to dobrym startovacim impulzom na premnozenie a nasledne prepuknutie choroby....
Srdce a ani ziadna svalovina z teplokrvnych zivocichov nie je prirodzenou potravou pre ryby a preto treba pri tychto krmivach byt velmi opatrny.
jovan
 
Príspevky: 12
Založený: 29 Okt 2009 10:25 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod casiomk » 06 Dec 2009 10:41 am

mas pravdu kazda ryba ich v sebe ma a aj nevyvazenou stravou prispejes k premnozeniu bicikovcov , uz sa otom popisalo vela a ani vedci nemaju vtom celkom jasno, mi to tu nevyriesime. tercovce musia mat vyvazenu stravu, kvalitnu vodu a vyssiu teplotu pri dodrzani tychto 3 veci sa im bude darit.
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod arowana » 06 Dec 2009 12:54 pm

jovan napísal:Podla mna mozu,pretoze bicikovce sa vyskytuju vsade vo svalovine-teda v mase.

Podľa mňa tu pletieš piate cez deviate...
V svalovine teplokrvných zvierat sa jednak nenachádzajú žiadné bičíkovce, ale ich výskyt / pokial je živočích infikovaný /je najčastejšie v zažívacom a urogenitálnom trakte. Niektoré rody , napr. / Trypanosoma, Leishmania / sa vyskytujú v krvi, mieche, mozgu / Trichomonas / v pošve. Sú to však paraziti, ktorý nemajú nič spoločné s vodnými živočíchmi a ani vzájomná nákaza nie je pravdepodobná.
Mimoto bičíkovce, sú len jedným z množstva parazitov, ktoré môžu decimovať chovy akva. rýb a je to práve skupina parazitov, z ktorých mám najmenej obavy.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod jovan » 06 Dec 2009 14:11 pm

No neviem kto tu pletie piate cez deviate....Dalsi kto vsade bol,vsetko videl...
Mna tymito odbornymi citaciami vyhladanych z kniziek neohuris.Ty si najskor nastuduj rozdiely medzi patogennymi bakteriami v zazivacich ustrojoch a svalovine zvierat a potom tu polemizuj o urogenitalnych cestach.
Apropo latentne stadia bakterii ako su Aeromonas alebo Flexibacter ktorych je momentalne okolo 6000druhov klasifikovanych ako patogennych ,mozu zapricinovat tzv.sekundarne ochorenie/Hexamita,Spironucleos..../a pod.Takze neohuruj nemysli si ze ked som registrovany iba chvilu tak tomu nerozumiem.
Otazka : ani svalovec a larvy pasomnice nie su pritomne v surovom mase?/skrkavky,rozsievky,salmonelly,?Ak neveris opytaj sa ktoreho kolvek veterinara ten ta pouci a nepoucuj mna na tomto fore.
jovan
 
Príspevky: 12
Založený: 29 Okt 2009 10:25 am

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.