male morske akva



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

male morske akva

Odoslaťod Iki » 10 Aug 2008 20:50 pm

dalo by sa dako zariadit male akvarko. ako som v tomto neskuseny a pozeral som temy ohladne toho, vsade pisali ze je to nemozne kym niesu skusenosti a je to aj dost odlisne od sladkovodneho akva a to som mal dost dlho a ked som v garazi uvidel akvarko dostal som spomienky na to a neni nejako velke a videl som na inych forach aj fotky mora aj z raz tak malych a zase nemam moznosti sa trenovat v 500 litrovom :cry: a tie akva mali celkom pekne aj zaciatocnici len to boli stare prispevky tak sa velmo nedalo na tu temu rozpravat.. ale tak podla vas skusenych ci by sa to dalo zvladnut nechcel by som tam rybky trapit ale len daky nenarocny koral a dakeho pekneho mekkysa alebo krabika s nimi mam vecsie skusenosti noo a casom potom to viac nejak zariadit akoze som pozeral vsetko okolo ovzdusnovania a co2 filtracie a tak len s tychto tem som nepochopil tomu ekosystemu ze co je na tom tazko udrzat ohladne vody ak by to nekto vedel tak jednoduchsie vysvetlit a preco sa neda male udrzat vie to ze cim je to mensie tym je to haklivejsie na moje zasahy.. ak neiekto bude mat cas diki... :wink:
Iki
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2008 18:43 pm

Reklama

Odoslaťod amy01 » 10 Aug 2008 20:52 pm

skús pozrieť www.reef.sk
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: male morske akva

Odoslaťod Iki » 10 Aug 2008 21:47 pm

no pozrel som to ale to je skoro ako tu viac som sa nedovedel az na tie mini akvarka to bolo posobive takze teda je to mozne.... ale nikde som nenasiel nic o morskych kraboch len take veci ako niektorym prisli do akvarkla zo zivimi kamenmi... ja chovam suchozemske ale to je ine ako vodni o vela uz sladkovodny chcu odlisny pristup a v tomto je to asi este komplikovanejsie.... dost rozmyslam ci sa rovno na to nehodit bobek ale te korali ked vidim su riadne nadherne 8) chcel by som to mat doma :roll: ale zase akvarko len s koralmi je podla mna dost suche
:?:
Iki
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2008 18:43 pm

Odoslaťod amy01 » 11 Aug 2008 07:49 am

hm ja sa v morskej akva nevyznám tak ti neviem poradiť, som myslela že na reef.sk niečo nájdeš
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: male morske akva

Odoslaťod kyslík » 11 Aug 2008 10:52 am

O akom malom akva sa bavime ?
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: male morske akva

Odoslaťod kyslík » 11 Aug 2008 16:39 pm

kyslík napísal:O akom malom akva sa bavime ?

Myslim rozmery alebo objem.
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: male morske akva

Odoslaťod Iki » 13 Aug 2008 10:07 am

zda sa mi ze to akva ma okolo 90 alebo okolo 100 litrov...
Iki
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2008 18:43 pm

Re: male morske akva

Odoslaťod kyslík » 13 Aug 2008 11:51 am

nuz na take male akva tak 2 male ryby a dost... koraly len makke, jeden-dva pustovniky, max.jednu krevetu dva - tri tectusy.Cely problem je ako chces riesit filtraciu to poprve, dalej v tak malom objeme sa akakolvek zmena v kvalite vody rychle prejavi na zivocichoch.Problem je v lete s teplotu,pravidelna vymena vody kazdy tyzden nevyhnutnostou,pravidelne -denne doplnanie odparu nutnost,odpenovac nutnost, RO nutnost...
Tolko asi pokial nemas skusenosti s morom.
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.