Malicke biele bodky ...



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Marecek » 24 Jan 2007 21:03 pm

Ahojte,

v jedno akvariu sa mi na drevach co tam mam objavili malinke biele bodky asi o priemere 2mm. Su tvrde - akoby mali na povrchu nejaku skrupinku.
Vsimol som si to aj na kamenoch a blizko susediacich rastlinkach.
Neviete poradit co by to asi mohlo byt a co s tym ?

Dakujem
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Raviolka » 25 Jan 2007 10:56 am

Nechováš neritiny? Jaké máš pH vody? Není to tam, kde je nejvíc světla? Kolik těch "teček" je, mají opravdu průměr 2 mm? Jsou placaté. nebo jsou to kuličky?

... nemáme skleněnou kouli, tak nám budeš muset trochu pomoct :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Marecek » 25 Jan 2007 14:41 pm

Ahoj Raviolka,

no neritiny tam mam - dve v 240 litrovom akvarku.
A tie biele bodky sa mi objavuju najme na drevach ... a najme na tych kde sa tie neritiny najviac pohybuju ...
a ano tie biele bodky su placate ... a tie 2 mm je moj odhad iba (takze tam je vnesena chyba Pi x oko).
Svetle / tmave miesta - tazko povedat - este je to malo zarastene akvarium takze toho svetla je tam zatial skoro vsade rovnomerne.
Ph neviem nemeral som zatial ...
a tych bodiek je dost vela
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Raviolka » 25 Jan 2007 14:56 pm

Tak to mohou být vajíčka neritin - podívej se na fotku tady:
http://perso.infonie.be/pomacea/neritin ... sis_uk.htm
Ohledně rozmnožování tohoto šneka čti pro změnu tady:
http://sweb.cz/maniakva/neritina.htm
Ta vajíčka vydrží v akváriu nékolik týdnů/měsíců bez nějaké změny, malých šnečků se nedočkáš.

Pokud to vypadá jinak než vajíčka neritiny na prvním odkaze, můžeme pátrat dál :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Marecek » 25 Jan 2007 15:13 pm

No ano - bingoo tak to je presne to.
Asi som si pozorne neprecital tvoju stranku pred tym nez som ich kupoval - moznoze pre pol rokom a moznoze to tam este nebolo ...

Dakujeeeeeeem
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod BASF » 26 Jan 2007 09:42 am

ahoj,
mám obdobný problém, ale nie sú to tie vajíčka, najmä ráno po rozsvietení je na sklách veľa malinkých bielých - predpokladám slimáčikov, majú asi cca 1 mm- žiadne iné slimáky v akva nemám, ani kotúľky. Botia ich úplne ignoruje, je neaký iný spôsob ako sa ich zbaviť? Alebo takto, aký je to druh? Taký akoby s priesvitnou ulitou. Môžu škodiť rastlinám?
BASF
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Jan 2007 09:35 am

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod martin_s » 26 Jan 2007 10:41 am

BASF napísal:ahoj,
mám obdobný problém, ale nie sú to tie vajíčka, najmä ráno po rozsvietení je na sklách veľa malinkých bielých - predpokladám slimáčikov, majú asi cca 1 mm- žiadne iné slimáky v akva nemám, ani kotúľky. Botia ich úplne ignoruje, je neaký iný spôsob ako sa ich zbaviť? Alebo takto, aký je to druh? Taký akoby s priesvitnou ulitou. Môžu škodiť rastlinám?


Botia si ich casom vsimne ked budu o nieco väcsie a pochutna si na nich. Si si ich tam mohol priniest spolu s rastlinkami, resp. vajicka ktore sa ti teraz vyliahli. Ulita sa im zafarbi behom par dni.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod badox » 14 Sep 2007 12:41 pm

toto fórum je super, človek nájde odpoveď snáď na všetko :) díky lidi :)
(spoň myslím, že toto je odpoveď na "moje" biele bodky v akvatoto
gallery/image_page.php?&image_id=15283
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod vest » 14 Sep 2007 14:05 pm

Obrázok
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod badox » 14 Sep 2007 14:42 pm

jj len u mňa nie sú v takom množstve
a ten príspevok predtým som len nestihla do 3 min zeditovať...
preto je taký "super" :(
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Odoslaťod janko!9983 » 17 Mar 2008 17:31 pm

ja mam podobny problem:rano po zasvieteni svetla mam na prednom skle take malinke biele botky je ich mozno dvadsat a pohybuju sa dost rychlo takymi ako keby skavavymi pohybmi.neviete co to moze bty?mam sa toho obavat?ako s
a toho zbavim?
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Odoslaťod Raviolka » 18 Mar 2008 00:23 am

Těžko takhle na dálku říct, co to je, zkus trochu hledat sám, třeba na Google - lasturnatky (spíš ne když jsou malinké), cyklop, nějací roztoči...? Každopádně se toho neobávej.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod NEMO 13 » 25 Mar 2008 17:26 pm

mozu to byt neretini ale niesom si ista
Obrázok používateľa
NEMO 13
 
Príspevky: 52
Obrázky: 1
Založený: 19 Feb 2008 12:03 pm

Odoslaťod jojo » 25 Mar 2008 17:52 pm

Nemo 13, no vajicka neritin vacsinou neposkakuju :wink:
Inak tipol by som to na ten cyklop
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod tomastomas4 » 12 Máj 2008 21:03 pm

caute mam problem kupil som si nove rastlinky do akvaria a zrejme z nych sa mi nakazliri rybi neznamou chorobou , maju po tele take biele bodky plsss.... ako sa toho zbavia ? moze ich to zabyt? lebo skalar to ma ajna aku a uz nezral 3 dni a je celkovo cudny
tomastomas4
 
Príspevky: 5
Obrázky: 9
Založený: 30 Jún 2007 21:26 pm

Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Stanuska » 09 Sep 2010 11:33 am

Ahojte,
v 20 litrovom akvariu s krevetkami som objavila drobnych zivocichov. Maju okolo 1 mm, mozno menej. Vidno im jeden par tykadiel. Lozia po povrchoch. Ked plavu, tak bud normalne rovno alebo ked chcu ist nizsie, tak sa sputaju ako keby po spirale. Skusala som ich dat zjest rybkam ( black molly, platy) co mam v druhom akvariu a tie ich najprv zobrali do papulky a po chvili vypluli a plavalo si to dalej. Ked som to zobrala prstom, citila som, ze to ma tvrdu schranku a akoby ma to steklilo nozickami, ked sa to snazilo hybat.
Neviete, co by to mohlo byt? Som zvedava. Ja by som to tipla na nejaku lasturnatku. Aj ked na obrazkoch, co som nasla vyzeraju vacsinou inak, tusim len jeden bol taky, ako mam ja a aj to nebolo na odbornej stranke. Dalsie fotky su v mojej galerii.
Mate niekto skusenost s tymto zivocichom?
Prílohy
potvorka3.jpg
Stanuska
 
Príspevky: 4
Obrázky: 6
Založený: 15 Máj 2010 23:21 pm

Čo je to?

Odoslaťod Adusko123 » 19 Apr 2011 11:12 am

Ma to ani nie 1mm je to biele a lozi to po skle a je toho dosť :( je to ako vošky... prosim poradte čo je to :(
Obrázok používateľa
Adusko123
 
Príspevky: 49
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2011 17:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod bLiKaC » 08 Feb 2015 17:01 pm

Podobne biele bodky mam aj ja, mam aj netriny, tak som si to nevsimal, ale dnes sa dve bodky objavili aj na neonke, vylovil som ich a pinzeto sa dali ako keby odlepit, zle som urobil, je to nejaka chproba, pre istotu som nalilal aj nejake lieky do akva, co som snima liecil krupicku ale pred 2 rokmi, stretli ste sa s tym uz niekto, dalujem :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 316
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2015 20:30 pm

podobne nemusi znamenat to iste, to, co je na tejto fotke 2 prispevky dozadu, mi pride ako lasturnatka (kedze ich mam doma :)) ale toe sa na rybach nezachytavaju (aspon nie tie, co mam ja) ale len volne plavaju v akvariu ci lozia po dne ci rastlinach
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod MikelCRS » 08 Feb 2015 20:57 pm

To na tej fotke vidim obcas behat po akvariu aj ja. Povazujem to za neskodne(myslel som si ze je to dafnia alebo cyklop a pod..). Vyzera to ako mala pootvorena škebla s tykadlami. Dlho som to uz ale nevidel. Mal som aj ine potvory napr pijavicu, hlistice ale vsetko postupne vykapalo kedze akvarium sa uz 4. mesiac zabiehava(neviem sa rozhodnut co donho a ci vobec nieco) a nic nekrmim.

Dufam, ze ak to bola naozaj lasturnatka a je nebezpecna pre krevetky(voda a podmienky su pripravovane pre ne, mozny buduci obyvatel) tak skapala.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2015 21:16 pm

lasturnatka je "nesmrtelna" .. pisal som to na druhom fore :) prezije na suchu, vo vode aj v mraze, kladie vajicka vsade ... ked ju nieje vidno, tak pravdepodobne niekde stagnuje zahrabana v dne alebo vo filtry (filtracne molitany su pre ne raj ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod hupox » 02 Okt 2016 21:05 pm

Ahoj. Mam akvarium v zabehu. Nemam tam ziadne rybky, len rastliny, koren, kamen. Dnes som spozoroval vacssie mnoztvo bielych bodiek, ktore sa pohybuju, plavaju a zdrziavaju sa na koreni, pripadne kamenoch. Je to mensie ako 1mm. Na rastlinky velmi nechodia. Urobil som kratke videjko. Prosim posudte co z menovaneho tu na fore by to mohlo byt. Dakujem

hupox
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Okt 2016 20:35 pm

Re: Malicke biele bodky ...

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Okt 2016 21:18 pm

Nebudem hľadať konkrétneho obyvateľa podľa názvu, ušlo mi to. Podstatné je, že sa toho obávať nemusíš určite. Pozitívne je, že máš tam život a zábeh ide správnym smerom. Ak tam prídu rybky, tak si s tým poradia a ešte aj si aj zmlsnú :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.