meď co2 z kvasníc?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod dadat » 19 Mar 2006 02:46 am

Zdravím všetkých a prosím o radu.Akvárium mám asi tak 1/2roka(425L)
Pred 3 mesiacmi som spravil externý filter podľa návodu na akva a k tomu hladinový spínač na čerpadlo.Ako spínaciu elektródu som použil tenký pásik z medi (plošáku,viem že to by tam nemalo byť.)Všetko bolo ok až...Pred 2týždňami som začal experimentovať s výrobou CO2 z kvasníc(predtým som tam dával CO2 zo sifónových bombičiek).Asi po 2dňoch(od spustenia kvasníc) sa zakalila voda do biela.Myslel som,že sú to nálevníci, menil som vodu(asi 1/3 objemu akva)). Zhruba po ďaľších 2dňoch voda bola zelenožltá a sotva bolo vidieť na 10cm.Meral som parametre vody PH-8,5; CT-6; UT-7,5; NO3<10mg/l; NO2-0mg/l; P-0,5mg/l; Fe-0mg/l
Je možné,že to zapríčinila tá meď??
Nemohol sa do vody dostať cukor, alebo kvasnice, ikeď je to malá pravdepodobnosť, lebo mám spravenú prečisťovaciu nádobu.
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
Obrázok používateľa
dadat
 
Príspevky: 2
Obrázky: 1
Založený: 11 Apr 2004 15:23 pm

Reklama

Re: meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod atik » 19 Mar 2006 08:28 am

Tvoja dedukcia je správna, asi sa tam dostal ten cukor, alebo kvasnice....
atik
 
Príspevky: 19
Založený: 07 Feb 2004 18:35 pm

Re: meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod jozino » 19 Mar 2006 08:47 am

dadat napísal:Nemohol sa do vody dostať cukor, alebo kvasnice, ikeď je to malá pravdepodobnosť, lebo mám spravenú prečisťovaciu nádobu.
.


Voda v "precistovacej" nadobe je cista? bordel by si mohol dostat do akva podla mojho nazoru,len ak by si priamo nacerpal burcak cez hadicku az do akvaria :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod jocai » 19 Mar 2006 12:14 pm

Ja som prežil inváziu nálevníka a to vtedy, keď som prečistil filter, dal nové náplne a dal urobil som výmenu vody. Tiež som mal zakalené akva, ale vodu som nemenil. Iba som vypol osvetlenie, pustil naplno prevzdušňovanie a voda sa prečistila asi tak za 3 dni, sama. Oni tí nálevníci spotrebujú všetky živiny a sami vykapú. Neviem či je toto aj tvoj problém, ale meniť vodu pri nálevníkoch, to ich len podporuješ, teda aspoň podľa mňa.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod dadat » 19 Mar 2006 14:21 pm

Díky za odpovede.Dnes som už nevydržal a vymenil som 3/4 vody v akva.(nedalo sa na to pozerať, a bál som sa kvôli rybám a rastlinám).
Ináč teraz si spomínam, tá flaša išla asi 1deň bez tej prečisťovacej nádoby, teda napriamo cez hadičku a filter s cigarety do akva,ale keď som čítal fórum na akva tak nik s tým nemal problém.Ach jaj, človek sa učí celý život :? Ešte raz dík všetkým.
Obrázok používateľa
dadat
 
Príspevky: 2
Obrázky: 1
Založený: 11 Apr 2004 15:23 pm

Re: meď co2 z kvasníc?

Odoslaťod pierro » 19 Mar 2006 14:22 pm

raz sa mi strepala fľaša s burčiakom na zem a cez hadičku sa mi dostal burčiak rovno do akva. Nasledovala výmena cca 50 % vody v rekordnom čase a akvárium to rozchodilo bez akéjkoľvek ujmy.
Na nálevnákov je najlepšia UV lampa.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.