Mrenka žraločia



Všetko okolo akvarijných rýb

Mrenka žraločia

Odoslaťod corado » 02 Máj 2003 00:31 am

Čaute.....máte niekto skúsenosti s Mrenkou žraločiou???vóbec neviem o nich nič zohnať.ani neviem ako rozoznať samičku od samčeka......HELP MEEEE,,,,,dik. :?: :lol:
Obrázok používateľa
corado
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Apr 2003 01:13 am
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Reklama

Re: Mrenka žraločia.

Odoslaťod salik » 02 Máj 2003 01:42 am

Balantiocheilus melanopterus
Obrázok
[url]akvaristika.szm.sk/Htm/06.htm[/url]
http://www.petfish.net/bala.htm
http://www.users.bigpond.com/rjeb/bala.html
a dalsich 850 odkazov.. http://www.google.com/search?hl=sk&lr=& ... a=N&tab=iw
hadam tam nieco rozumne najdes
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Mrenka žraločia.

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 13:53 pm

No priatelu, s nimi mam teda bohate skusenosti... :) Ked sme zakladali druhe 60 litrove akvarko, brat ma presvedcil, ze by sa tam hodili tieto peknucke 4cm rybky. Pekne sa im darilo, rastli, papali, dobre nazivali s molineziami, mecunami, panciernickami. Ked jedli vlocky z hladiny, dali sa do kolmej polohy papulkou hore a "cmukali" potravu z hladiny. Vydavali pri tom zaujimave zvuky. Ked trosku podrastli, zacali sa mezdi sebou nahanat a jedna o druhu obtierat, hlavne po rannom krmeni. Avsak ako bezal cas, rybky rastli a rastli a .... rastli :D Az mali asi tak 15 cm... Dost mi znecistovali vodu a ked som tam dala gupky, tie terorizovali. Nesmeli zist nizsie ako 3 cm od hladiny. Inak medzitym mi asi dvakrat vyskocili z akvaria (vzdy som ich vcas zachranila). Jedna vyskocila cez otvor tvaru trojuholnika s dlzkou stany asi 2,5 cm! No ale ked mi takto terorizovali vsetky ryby (teda hlavne tie gupky) a ani rastliny mi pri nich dobre nerastli (bohvie, ci to bolo nimi), rozhodla som sa ich dat prec. Odlovila som ich do sacku a predala za 100,- Sk kus do Polusu. Bolo to samozrejme pod cenu, nuz ale co uz... Hadam sa im dari dobre.
Nedavno som v Aqua Symbioze videla jednu velku asi 20 cm. Inak podla literatury by mali dorast tak do 30 cm. Niekde na nete som citala, ze mlade sa hodia aj do malych akvarii, ale dospele a hlavne na rozmnozovanie- je treba velku nadrz- dlhu aspon dva metre! Rozdiely medzi samcov a samicou nepoznam.
Inak je to skutocne velmi pekna rybka, rychlo plavajuca, stale cula s peknymi supinami. Ale rozhodne sa nehodi do "maleho" akvaria. Urcite je chyba, ze ju v dnesnej dobe dostanes v kazdej akvaristike a predaju Ti ju aj do 20 litroveho akvaria!
A este spomeniem, ze ked uz boli mrenky prec, zacali sa mi molinezie mnozit ako dive... Takze uz viem, preco tak dobre a rychlo rastli!- mali kvalitne zive krmivo!
Cau
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Mrenka žraločia.

Odoslaťod corado » 19 Máj 2003 00:25 am

Takze dakujem Salikovy aj Astridke.nieco som si nasiel a zatial mi to postacuje.Astrid:dik za tie rady boly opodstatnene uz aj mne vyskocila jedna von ale stihol som ju vratit takze som ich radsej premiestnil do kryteho akva.ale gupkam sa pri nich dary velmi dobre.mozno si ty mala nejakych kanibalov.xi xi.nechcem ich dat prec strasne sa mi lubia.este neviem ako sa budu znasat s cichlidamy ale dufam ze ok.este raz vdaka.Cafte...
Obrázok používateľa
corado
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Apr 2003 01:13 am
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Mrenka žraločia.

Odoslaťod Astrid » 19 Máj 2003 14:31 pm

No co sa tyka tych gupiek: podla mna velmi zalezi na tom, ake su tie mrenky velke. Lebo ak ich mas len malicke, tak sa znasaju v pohode. A este k tomu, ak mas velke akvarium. U mna bol jednoznacne problem v tom, ze tam boli vo velmi stiesnenych pomeroch a ked som tam dala tie male gupky k tym obrom... Tie mrenky im vobec neublizili, ani raz do gupiek nedobli, len ich nahanali, ak presli do strednej casti akvaria. No ale ako som uz povedala, bolo to sposobene nedostatkom miesta.
Ak mas teda dostatocne velke akvarium, nevidim dovod, preco ich nechovat. Su to skutocne nadherne rybky.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.