nenáročná rastlina



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 06 Máj 2007 00:18 am

samozrejme, že môžete poradiť pán vyslúžil každá rada dobrá :) chystám sa mať jedno také okrasné kde budem svietiť aj tých 12-18 hodín len chcem sa začať venovať chovu aj odchovu viacerých druhov a tam pokladám za zbytočné svietiť tak intenzívne a preto aj zisťujem aká rastlinka je vhodná do týchto chovných-odchovným akvárií.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Reklama

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod lunimus » 06 Máj 2007 01:04 am

Z mojho pohladu je najmenej narocna sagittaria subulata http://rybicky.net/atlasrostlin/sag_sub nakolko rastie aj u mna bez problemov ... a to uz je co povedat :D
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod vysluzil2 » 06 Máj 2007 09:18 am

Ja so si to poriadne precital az teraz. Cize odchovne, a chovne aq. A este si zaciatocnik. Takze by som odporucil cinsku ruzu, diveho jana a pod. Ked som zacinal,/ pre 9 rokmi/ , tak som to tak robil. Odvtedy som to videl u viacerych akvaristov. Jednoducho, korene nechas aby rastlina zapustila v aq, listy nechas nad hladinou. Je to take neakvaristicke, ale ...... Inac, nepisal som o intenzivnom svieteni, ale o dlzke svietenia. Ja nad rastlinami svietim len jednou trubicou/ napr. 300 l aq , vysoke 55 cm, jedna 40 W/. To aby som nemusel vlastnit Arowanom spominanu centralu. Pouzivam vacsinou darovane a uz pouzite trubice. Ale , musim dodat, ze ak by bolo mozne, tak by som samozrejme prazil nad rastlinami co najintenzivnejsie a co najdlhsie. Momentalne, ak chces robit pokusy, tak v prirode rastie lysimacia numularia, slov . cerkac peniaztekovity , tusim ze niekde sa pouziva aj nazov vrbina/ neviem si spomenut aka/,velmi vynikajuco rastuca aj v aq . Predava sa aj v aq obchodoch. Machu je vonku tiez vela, v obchodoch mas momentalne rastlin habadej, nakolko slniecko nam svieti na skleniky, aj na termalne pramene. Teraz je rastlinny raj.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod lunimus » 06 Máj 2007 11:49 am

Inac mna este tak napadlo, nieje do odchovneho akva PH 7.6 trochu moc? to uz tusim tazsie znasaju aj dospele rybky :)
Taketo vysoke, resp. nizke hodnoty PH su vhodne tusim len pre cichlidy a tie sa zas pokial viem sa akosi nemusia s rastlinami :)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod peter-trnava » 06 Máj 2007 13:54 pm

arowana napísal:
peter-trnava napísal:...a kde je hranica nenarocnosti? Kolko lux/den? :shock:


Peťo, čo tak miera - jedna čajová sviečka na týždeň ? :roll: :D :D
Móže byt :lol: ale potom to bude velmi velke cislo a ja najradsej pocitam max so 100tisickami, najma ak sa jedna o peniaze :lol: :lol: :lol: Este stastie, ze onedlho budeme mat Euro :wink: :roll: V chovni Ivana V. som bol prekvapeny ake ma perfektne rastliny pri osvetleni, ktore opisoval vo svojom prispevku :shock: Asi prehodnotim pocet trubic na mojich akva :idea: Mozno je to v tom, ze nocny prud svieti lepsie? :o :lol:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 06 Máj 2007 15:14 pm

luminus samozrejme, že je to moc to budem upravovať podľa potreby ako arowana písal aspoň na tie dva prvé týždne a potom každý týždeň budem vymieňať časť vody už za túto 7,6 a ony si postupne zvyknú. A v súčastnosti sú rybky neni až také náročné na PH lebo už sa dlhé generácie chovajú v tunajších podmienkach a pomaly si zvykajú.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod lunimus » 06 Máj 2007 16:05 pm

To mas pravdu, ze si rybky pomaly zvykaju aj na nasu vodu :) ... ale pri takto zasaditej vode zalezi dost od toho, co v tom chces chovat ... napr. tetry v tom neodchovas ziadne ... tie maju radi jemne kyslejsiu a mäkku vodu.
Ked si pozries http://rybicky.net/atlasryb/hledat/ nechaj si vyhladat podla kluca PH 7.5 - 10 najde ti okrem blackmoly len cichlidy ... takze zalezi naozaj len od toho, co chces chovat ... a ak sa rozhodnes pre chichlidy, tak k tym su rastlinky zbytocne ...

Inac ak mas tvrdost v normale, tak takuto zasaditu vodu mozes "okyslit" napr. raselinovym vyluhom a pocet druhov ryb, ktore mozes chovat a aj odchovat :)
Takato uprava je rel. nenarocna aj casovo, aj financne a vyrazne pomoze :)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 06 Máj 2007 21:07 pm

luminus presne si trafil moje plány :D
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod peter-trnava » 06 Máj 2007 21:10 pm

robo714 napísal:...vodu cca PH 7,6 + výkyvy teploty by jej tiež nemali škodiť. Chcel by som ju nasadiť do odchovných akvárií nech tam je niečo zelené. Ďakujem :)
ake je CT a UT "tvojej" vody :?:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 06 Máj 2007 21:19 pm

v blízkej budúcnosti budem robiť test tak potom budem mudrejší ale kedysi som sem písal hodnoty vody, ktorá bola práve napustená z vodovodu.

viewtopic.php?t=5008 tu je to popísané
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 16 Máj 2007 23:43 pm

chytila sa mi tráva v akva :lol: som jej tam nacpal dosť veľa, hnila tak som ju vytrhal a zabudol som na jednu paličku takú maličkú a tá vyzerá, že rastie je pekná zelená. Je to možné?? alebo padne aj tá?
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Fonzo » 17 Máj 2007 09:12 am

Ja ked som zacinal a nemal som vzdy dost na rastlinky, jednoducho som do akva nasipal proso, co som daval andulkam a to vyrastlo asi desat cm. Dalej neviem, lebo potom som uz neake rastlinky zohnal a proso vytrhal. Jedina nevyhoda co som spozoroval, bola, ze potom bol cely strk plny prazdnych tvrdych skrupiniek od semienok.
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod martin_s » 17 Máj 2007 09:23 am

Mal si tam nasypat ryzu. Tej by sa vo vode pacilo asi viac kedže sa pestuje na zavodnovanych poliach :lol:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo714 » 17 Máj 2007 11:34 am

martin s: good idea skúsim to :lol: aj nejaké to proso tam poletí
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Fonzo » 18 Máj 2007 21:52 pm

Nieeee! Pokazis si strk. Vies kolko som s nadrel kym som ho s toho mojho dostal? A to mal vcelku velky kaliber... Proso je dobre skor do odchovnych nadrzi gupiek, lebo vyrastie aj takmer bez svetla a je nenarocne ;)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod maahjo » 12 Júl 2012 14:06 pm

ahojte, potreboval by som poradit nejake nenarocne rastliny do mojho akvarka. 60l, rozmery 60d40v25s. akvarko je zabehnute, su v nom len 2 prisavniky a kopec mladych :-) + par rastlin. strk je tam cadic, asi 0,5 cm + zmiesany s asi 0,2 mm pieskom. chcel by som donho dat nejake ryby a rastliny. je mi v podstate jedno ake, hlavne aby boli nenarocne a nie drahe. a hlavne take, co sa daju lahko zohnat. co by ste mi poradili? dakujem velmi pekne

prikladam foto http://images.megaupload.cz/akva.JPG
maahjo
 
Príspevky: 30
Založený: 12 Júl 2012 12:21 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2012 15:12 pm

Budeš musieť vymeniť substrát a keď nie tak si vygoogli anubias a microssorium, tie sú nenáročné a stačí ich priviazať na drevo, kameň
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod maahjo » 12 Júl 2012 18:54 pm

ten substrat je az taky zly? moc hruby? lebo na spodu je ten jemnejsi piesok
maahjo
 
Príspevky: 30
Založený: 12 Júl 2012 12:21 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod milaura11 » 12 Júl 2012 20:12 pm

Ahojte môžem sa opýtať? Vidím, že riešite rastlinky. Zaujímalo by ma či niekto viete ako sa pestujú a z čoho začať. Chceli by sme to vyskúšať ale neviem okolo toho vôbec nič čo sa týka vodných rastliniek do akva, Vie niekto poradiť? Ďakujem
milaura11
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Júl 2012 19:43 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2012 21:19 pm

maahjo napísal:ten substrat je az taky zly? moc hruby? lebo na spodu je ten jemnejsi piesok

Hrubý, hrubý, veru. Pokiaľ plánuješ aj iné, tak musíš uvažovať aj o lepšom osvetlení
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2012 21:21 pm

milaura11 napísal:Ahojte môžem sa opýtať? Vidím, že riešite rastlinky. Zaujímalo by ma či niekto viete ako sa pestujú a z čoho začať. Chceli by sme to vyskúšať ale neviem okolo toho vôbec nič čo sa týka vodných rastliniek do akva, Vie niekto poradiť? Ďakujem

Čítať a čítať a hľadať..., (čo potrebuješ)
akvarijne-rastliny.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod milaura11 » 12 Júl 2012 21:32 pm

áno viem.čítať,čítať,,,,ale aspoň by pomohlo čím mám začať.nakukla som tu, poprezerala ale je toho veľa, neviem čo skôr
milaura11
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Júl 2012 19:43 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2012 21:53 pm

Jednoduché, začínam, tak začnem s nenaročnými rastlinami, čiže kliknem na "nenáročné rastliny"
Začne sa mi dariť, tak si nájdem druhy rastlín a podľa svojho vkusu hľadám "názov rastliny"
Zabudol som, pardón, a to sme sa v škole učili, fotosyntéza a to máš o osvetlení, rast rastlín a to je o živinách, čiže "hnojenie rastlín"
No a konečne, rastliny potrebujú v niečom rásť, hovorí sa tomu všeobecne substrát, a tak si pohľadám "substrát"
Keď toto naštuduješ, tak máš za sebou pekný začiatok a potom už budeš oveľa zručnejšia vo vyhľadávaní toho, čo budeš v danej chvíli potrebovať vedieť.
Držím palce!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod maahjo » 12 Júl 2012 23:27 pm

Milan666 napísal:
maahjo napísal:ten substrat je az taky zly? moc hruby? lebo na spodu je ten jemnejsi piesok

Hrubý, hrubý, veru. Pokiaľ plánuješ aj iné, tak musíš uvažovať aj o lepšom osvetlení


az tak hruby, ze sa donho nic nehodi? osvetlenie zabezpecim. staci jedna neonka? z tych, co bezne predavaju v potrebach. dik
maahjo
 
Príspevky: 30
Založený: 12 Júl 2012 12:21 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.