Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 13 Máj 2014 18:19 pm

Ahojte . Mám 15l akvárko a v ňom 5 neoniek . Včera som menila vodu v nádrží a kedže som zabudla kúpiť sieťku na ryby tak som ich povyberala sitkom :( Trvalo mi to dosť dlho hlavne preto lebo som bola opatrná aby som im neublížila . Vodu som nechala odstáť 3 dni a dala som do nej nejaké prípravky :) vodu som postupne pridavala aj do misky v ktorej neonky dočasne boli v 30 min. intervaloch až potom som ich dala do vymenenej vody . Moja bojovnica to znášala úplne v poriadku hned si žačala plávať , ale neonky sa schovali za rastlinu a skalku a od včera odtial nevyliezli a nepapali od včerajška . Bojím sa o ne , môže to byť tým chytaním so sitkom ? :(
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Reklama

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod cezar.milan » 13 Máj 2014 19:00 pm

Všetko zle! Žiadná rybka nemôže ísť do 15L akvárka. Nikdy sa akvárium nečistí celé!
Choď do obchodu všetky rybky vrátiť a vráť sa tu a najprv si naštuduj všetko čo potrebuješ. Nebude trvať dlho a budú dochnúť.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 13 Máj 2014 19:14 pm

To vymieňanie beriem , ale prečo by som do 15l akvárka nemohla dať žiadnu rybu ? :D
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod cezar.milan » 13 Máj 2014 21:14 pm

15L akvárko iba ak pre krevetky. S prižmúrením oka 1 samček bojovnice. Prečo? Tak malý objem vody nedokáže odburávať odpadné látky, ktorými sú, hnijúce časti rastlín, zbytky krmiva, odpad z rýb, prach z miestnosti a prípadný úhyn slimáka a rybky. To už by bola hotová katastrófa.
Obzvlášť neónky sú plavci a majú radi pohyb a sú to húfové rybky.
Rybky môže obrať o časť vody napr. kameň, koreň, filter. V pohybe im bránia zase zdravé živé! rastliny, bez ktorých je akvárium radšej ani nemať.
Ešte niečo?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod martin_s » 14 Máj 2014 00:32 am

S tym ze neonky nie su vhodne do takehoto objemu bez vyhrady suhlasim, ale s tym ze takyto objem sa nedokaze vysporiadat s odpadnymi latkami nesuhlasim (logicky by tam nemohli potom ist ani tie krevetky - su na toxicke latky citlivejsie nez ryby). Ak rybku, tak spominanu bojovnicu, pripadne s prizmurenim oka Poecilia wingei - bud 2-3 samcekov, alebo 1 par s tym ze razantne budes redukovat potomstvo. To sa ale dostavame uz mimo temy. Najprv, ako uz bolo spominane, je potrebne si co to nastudovat o zakladoch, potom uvazovat nad rybami a inymi zivocichmi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 14 Máj 2014 12:15 pm

Už sú v poriadku , :) Ale každopádne dakujem za odpovede
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod cezar.milan » 14 Máj 2014 16:40 pm

sydney napísal:Už sú v poriadku , :) Ale každopádne dakujem za odpovede

martin_s vidíš už sú v poriadku, ktovie v akom? Krevetky si vedia viac upratať, čo endlérky asi ťažko, naviac krevetky krmíme naozaj veľmi, veľmi striedmo a endlérky? 10 neoniek? Hmmm, toto žiadného zo začínajúcich ani očkom nezaujíma :wink:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 14 Máj 2014 17:00 pm

Mám 5 neoniek :D Podla mňa teda majú dostatok miesta , v akvárku mám 1 živú rastlinu a malý koreň dreva a minimum kamienkov . Na forume o bojovniach som sa dočítala že jej je vhodná i naozaj malá nádrž a 15 jej bohato stačí . Podla mňa 50% akvaristov začínalo možno ešte s menšími akvárkami , ba dokonca možno mali prvú rybu v zaváraninovej flaše , prečítala som si na forume pár vecí , ale som toho názoru že nejaké veci beriete príliš vážne . Môj známy napríklad chová rybyčky už 10 rokov a ani raz nemal živé rastliny , iba umelé , alebo iba skalky a rybyčkám bolo i tak fajn , teda súdim podla toho že niektoré cichlídy majú už ako okolo 8 rokov a to on mi napríklad povedal , že môžem kludne vymeniť všetko vody , ale ked vy tvrdíte že by sa to nemalo , tak to robiť nebudem .
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 14 Máj 2014 17:06 pm

martin_s napísal:S tym ze neonky nie su vhodne do takehoto objemu bez vyhrady suhlasim, ale s tym ze takyto objem sa nedokaze vysporiadat s odpadnymi latkami nesuhlasim (logicky by tam nemohli potom ist ani tie krevetky - su na toxicke latky citlivejsie nez ryby). Ak rybku, tak spominanu bojovnicu, pripadne s prizmurenim oka Poecilia wingei - bud 2-3 samcekov, alebo 1 par s tym ze razantne budes redukovat potomstvo. To sa ale dostavame uz mimo temy. Najprv, ako uz bolo spominane, je potrebne si co to nastudovat o zakladoch, potom uvazovat nad rybami a inymi zivocichmi...



2 samčekovia by do jednej nádrže vôbec namali ísť pokial to nie je vyslovene velká nádrž , nie to ešte troch . A tak isto je samček agresívny na samičku niekedy a neodporúča sa kupovať k samčekovi samičku , pokial ich nechcem rozmnožovať , a to teda nechcem
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod cezar.milan » 14 Máj 2014 17:25 pm

Ak si nepostrehla, tak už žijeme v dvadsiatom prvom storočí. Takže tu sa už chápe, že neónky sú húfové rybky, to znamená, že sa cítia dobre v hojnom množstve min. 15 kusov. Ináč sú stresované a zlyháva im imunitný systém. Okrem toho sú to rybky, kotré milujú pohyb a veľký priestor.
Tvoj známy svojím prístupom sa zaradzuje medzi spiatočníkov a preto by bolo lepšie ho nespomínať Píšeš, že rybkám bolo fajn. Zaujímalo by ma ako dlho? No a či to vraveli, alebo ako si na to prišla. Neónka je dlhoveká rybka a ak sa vždy po polroku dokupujú nové, tak to v poriadku určite nieje.
Ja sa tu s tebou nechcem prieť, ale nepíš svoje dojmy a pocity keď neovládaš ani základy.Predstav si umelé lesy, umelú zeleninu. Predstav si žeby si neochutnala zdravú zelenimu, či ovocie a dávali by ti len vločky, ktoré obsahujú všetko. Predstav si, že umelé stromy, tak ako i rastliny neprodukujú žiaden kyslík. Tak takto to majú tvoje rybky. O to ti ide?
Prečítaj si aspoň toto, prosím, naozaj
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://rybicky.net/clanky/1196-nitrifikace
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod martin_s » 15 Máj 2014 08:54 am

sydney napísal:2 samčekovia by do jednej nádrže vôbec namali ísť pokial to nie je vyslovene velká nádrž , nie to ešte troch . A tak isto je samček agresívny na samičku niekedy a neodporúča sa kupovať k samčekovi samičku , pokial ich nechcem rozmnožovať , a to teda nechcem

A toto mas odkial? Alebo si len nepostrehla ze bojovnica a Poecilia wingei nie je to iste (o 2-3 samcekoch, prip. pare som pisal prave o P. wingei, nie o B. splendens) ?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 16 Máj 2014 11:08 am

cezar.milan napísal:Tvoj známy svojím prístupom sa zaradzuje medzi spiatočníkov a preto by bolo lepšie ho nespomínať Píšeš, že rybkám bolo fajn. Zaujímalo by ma ako dlho? No a či to vraveli, alebo ako si na to prišla.


Tak ked ryba sa v akváriu v ktorom su iba umelé rastliny dožíva 8 rokov , tak sa zle asi nemá , tvoje rybky ti tiež povedali že sa cítia dobre iba v akváriu so živými rastlinami ?
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod sydney » 16 Máj 2014 11:09 am

martin_s napísal:
sydney napísal:2 samčekovia by do jednej nádrže vôbec namali ísť pokial to nie je vyslovene velká nádrž , nie to ešte troch . A tak isto je samček agresívny na samičku niekedy a neodporúča sa kupovať k samčekovi samičku , pokial ich nechcem rozmnožovať , a to teda nechcem

A toto mas odkial? Alebo si len nepostrehla ze bojovnica a Poecilia wingei nie je to iste (o 2-3 samcekoch, prip. pare som pisal prave o P. wingei, nie o B. splendens) ?


Nepostrehla , ospravedlňujem sa :(
sydney
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Máj 2014 16:03 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod radorado » 16 Máj 2014 12:04 pm

sydney napísal:
cezar.milan napísal:Tvoj známy svojím prístupom sa zaradzuje medzi spiatočníkov a preto by bolo lepšie ho nespomínať Píšeš, že rybkám bolo fajn. Zaujímalo by ma ako dlho? No a či to vraveli, alebo ako si na to prišla.


Tak ked ryba sa v akváriu v ktorom su iba umelé rastliny dožíva 8 rokov , tak sa zle asi nemá , tvoje rybky ti tiež povedali že sa cítia dobre iba v akváriu so živými rastlinami ?

Ahoj. Ale to este neznamena ze tie rybky netrpia. Aj 20rocny odsudeny na dozivotie v malej cele sa dozije staroby,ale ze by bol spokojny no neviem. Aj ty by si mohla zit cely zivot zatvorena v garsonke a dotiahla to do vysokeho veku. Ale lepsia by bola garsonka so zahradou :)

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod cezar.milan » 17 Máj 2014 12:29 pm

sydney napísal:
cezar.milan napísal:Tvoj známy svojím prístupom sa zaradzuje medzi spiatočníkov a preto by bolo lepšie ho nespomínať Píšeš, že rybkám bolo fajn. Zaujímalo by ma ako dlho? No a či to vraveli, alebo ako si na to prišla.


Tak ked ryba sa v akváriu v ktorom su iba umelé rastliny dožíva 8 rokov , tak sa zle asi nemá , tvoje rybky ti tiež povedali že sa cítia dobre iba v akváriu so živými rastlinami ?

Reaguješ podráždene, to znamená, že súhlasíš somnou, ale nie a nie s k tomu priznať. Skús namiesto oponovania viac počúvať, skús viac času venovať prerábke akvária a takto presúvať svoju energiu. Alebo fakt chceš mať doma pokusné akvárium na testovanie výdrže rýb?
To čo hovorím o živých rastlinkách je desaťročiami preverená prax a preto sa rybiek pýtať nemusím. To tvoje keby vedeli hovoriť.......jááájjááááááj
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod martin_s » 17 Máj 2014 23:04 pm

cezar.milan napísal:Reaguješ podráždene, to znamená, že súhlasíš somnou, ale nie a nie s k tomu priznať.
Ze tento vyrok prichadza prave od teba...

Ale veci: sydney, v skratke a zrozumitelne, Milan sa ti myslim snazi povedat ze je podstatny rozdiel medzi zitim a prezivanim... Kym sa snazime o to prve, ty preferujes len to druhe...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.