Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod missLady » 08 Jan 2011 10:54 am

ako zistím že bude mať neonka mladé?
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Reklama

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod jose » 08 Jan 2011 11:21 am

Neonka nieje živorodka, nebude mať mladé, kladie ikry.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 27 Jan 2011 00:53 am

mam problem s Paracheirodon axelrodi ked som vlozil neonku do vytieracky tak cca do 1 hod bola mrtva....moja voda v nadrzi je Ph 8,0 vodivost 545ms a teplota 25C vo vytieracke som mal vodu 6,0 Ph , vodivost 45 a teplota 28C je mozne ze mohla dostat sok??poprosim o radu ...nastastie to bol len samcek ...dakujem
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod lenin.sk » 27 Jan 2011 03:56 am

Z največšou pravdepodobnostou ano dostala sok.Neonky su haklive na zmenu vody,tiež sa mi ich podarilo par pochovať kym som si o nich nenaštudoval par veci odvtedy sa im darí.Snaž sa udržiavať stale parametre vody a určite sa budu mať ok.TU je nejaky članok možno pomoze nech sa darí.http://akvarko.iplace.cz/menu/rybicky/p ... odi-neonka
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Mariok » 27 Jan 2011 09:16 am

Tak toto platí nielen pre neonky, ale pre všetky rybky. Osmotický šok (tu nastalo preloženie rybky zo slabej zásady do slabej kyseliny) zabije každú rybku.
A k citovanému článku: "Vyžadujú veľmi nízky obsah hydrogenuhličitanov, vápnika a horčíka - vodu veľmi mäkkú, ale pomerne bohatú na ióny" - Tá veta je nezmysel!!! Veľmi mäkká voda je práve "vďaka" nízkemu obsahu (akýchkoľvek) solí chudobná na volné ióny. Vidno to už priamo aj z nameraných hodnôt vodivosti, ktorú možno považovať za priamy ukazovateľ obsahu rozpustených solí v elektrolyte (v tomto prípade je to akváriová voda.). Osmotickému šoku sa dá zabrániť len postupným prilievaním "novej" vody k pôvodnej s priebezným sledovaním stavu (životných prejavov) rybky.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 27 Jan 2011 11:53 am

lebo všade som sa dočítal o vývojovej vode ale nikde nebolo písane o tom že treba rybku pomali zvykat na danu vodu....ja som si urobil v práci destilku máme tam skleneny destilátor a namiešal ju z vodou z akvária.... takže ked som správne pochopil mam pomali menit vodu v mojom akva??dik. Je možne ze som mal tu namiešanu vodu nechat odstat??Ja som tam vložil neonku cca po 3hodinach....A aka veta je nezmysel?? ja som napísal len to čo sa mi stalo...
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 30 Jan 2011 19:57 pm

Takže aky rozdiel vodivosti a ph znesie neonka červena??resp. v akej vode ju mam chovat a potom ju prehodit do vytieračky a aby som jej neubližil??Dakujem.
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Mariok » 30 Jan 2011 20:13 pm

Daj si ich napr. do čistého 7dcl zaváraninového pohára v ktorom máš tak dva dcl pôvodnej vody z akvárka v ktorom dospelé boli. Potom im tam pridávaj po 5tich minútach po pol deci vody, ktorá bude vo vytieračke. Keď bude pohár plný, a rybky v poriadku, môžeš ich preložiť do vytieračky. Ak by ich začalo prevracať, alebo by začali dychčať, tak je problém v tej vývojovej vode a prelov ich hneď do pôvodnej nádrže. Doporučil by som túto "operáciu" robiť druhý deň po výmene vody v nádrži s dospelými rybkami.

...P.S.: Prever si ten destilátor v práci - ak je s medenými výhrevnými špirálami, tak ti rybku zabila otrava Cu a nie osmotický šok!!!
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 30 Jan 2011 20:24 pm

Dakujem za odpoved...preverim všetko...
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod misQa_CULLEN » 01 Feb 2011 19:30 pm

zdravim... chovam tieto neonky a dari sa su v pohodke len dnes poobede prídem zo školy a jedna neonka je to samička ma v brušku taku tmavu guľku neviete čo to môže byť??...dúfam že nie nejaká choroba
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Neonka - Paracheirodon axelrodi

Odoslaťod PatriciuS » 01 Feb 2011 19:35 pm



Najlepšie je natom ze doma filtruj vymienaj vodu .... a v prírode nepriehľadné špinavé a žijú ešte k tomu pekne vyfarbené.
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: Neonka - Paracheirodon axelrodi

Odoslaťod PatriciuS » 01 Feb 2011 19:35 pm



Najlepšie je natom ze doma filtruj vymienaj vodu .... a v prírode nepriehľadné špinavé a žijú ešte k tomu pekne vyfarbené.
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 01 Feb 2011 19:58 pm

skus urobit foto neonky...]
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod misQa_CULLEN » 01 Feb 2011 20:12 pm

ospravedlňujem sa za strašne zlú kvalitu fotky ale tie ryby sa stále hýbu a ja mám k tomu ešte slabý foťák. Tá neonka pláva tak naklonená dopredu je to tá največšia na fotke
Prílohy
IMG_0703.JPG
misQa_CULLEN
 
Príspevky: 98
Obrázky: 7
Založený: 03 Aug 2010 20:48 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod marlboro1 » 01 Feb 2011 20:18 pm

tažko povedat na tej fotke...ale určite sa ti niekdo skusenejši ozve...
marlboro1
 
Príspevky: 22
Založený: 26 Jan 2011 14:34 pm
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod skaner » 01 Feb 2011 20:27 pm

misQa_CULLEN napísal:neonka pláva tak naklonená dopredu
moje to robia keď sa nažerú. možno im to pomáha pri trávení, možno je to známka blízkej smrti. netuším
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Neonka - Paracheirodon axelrodi

Odoslaťod Gogi » 01 Feb 2011 22:45 pm

PatriciuS napísal:Najlepšie je natom ze doma filtruj vymienaj vodu .... a v prírode nepriehľadné špinavé a žijú ešte k tomu pekne vyfarbené.
tu pozor, treba rozlisovat necistotu mechanicku a chemicku, podla toho co viem o amazonke tak je velmi prosta na dusik(co je jeden z hlavnych dovodov menenia vody v nasich akvariach)
napisem to inak: krystalovo cista voda v akvariu nemusi znamenat ze je aj chemicky cista, to plati aj naopak(casto krat ziadany efekt cajovej vody(black water))
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 26 Apr 2011 13:08 pm

Ahoj,
dávnejšie som si všimol, že neonky po najedení plávajú akoby smerom nadol.
Je to vždy len po najedení. Jedlo ich akoby ťahá nadol a preto musia nasilu plávať s hlavou nahnutou dole. Tak trhane sa snažia dostať nižšie, ale stále ich ťahá na hor..
Skúšal som rôzne krmivá : klasické vločky, rastlinné vločky, granulky..

Čím to môže byť ? Niekde som čítal že sa rady prejedajú. Dávať im menej, alebo je to nejaká choroba.
Nikdy nesypem toľko aby tam krmivo ostalo a ryby len chodili okolo. Čo nasypem hneď zmizne z hladiny..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod arowana » 26 Apr 2011 13:47 pm

Nechaj pred skrmovaním krmivo mierne navlhčiť, nech nabobtná.
Spomínaný jav sa u niektorých rýb prejavuje, keď sa rýchlo nažerú suchého krmiva a obsah vzduchu z krmiva v žalúdku, ich nadnáša.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 26 Apr 2011 14:25 pm

Takže napríklad vločky hodím do štuplíka z pet flašky, zalejem troškou vody.
Počkám kým sa to krmivo začne akoby rozpadávať, proste napije sa vody a vtedy im to sypnem ?
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod luko36 » 26 Apr 2011 14:37 pm

alebo do pohara s vodou, ale podla mna toto neni najlepsie riesenie, predmacat krmivo.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod arowana » 26 Apr 2011 21:45 pm

Pelety môžeš namočiť pred skrmovaním na pár sekúnd v malom poháriku, alebo nejakej nádobke, v malom množstve vody a spolu s ňou nalej do akvárka.
Vločky sa nepredmáčajú, ale môžeš ich napr. zobrať medzi prsty, ponoriť do akvária a pustiť, nech voľne klesajú ku dnu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod PanFiluta » 10 Máj 2011 13:12 pm

Čaute, otázka od začiatočníka - koľko neóniek červených môžem dať do 45 litrového akvária ? Reálne je tam tak možno 37 - 38 litrov vody, keď odčítam spodok, vrch, drevá a kameň. Bude tam veľa rastlín. Premýšlam o počte 8 - 12 kusov. Nie je 12 už moc ? Budú jediným druhom plávajúcich rýb v akvárku.
Avšak premýšlam ešte o 1 - 2 ks niečoho, čo bude to akvárko trochu čistiť - čo je najvhodnejšie ? Prísavník, slimák ? Prípadne neviem či takto funguje trebárs rak alebo kreveta ?
PanFiluta
 
Príspevky: 67
Založený: 01 Máj 2011 19:01 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 10 Máj 2011 13:16 pm

Poviem ti tak, ja som mal doteraz 60ku, 7 neoniek v tom, a tie sa tam fakt stratili. Asi by som dal 10, ale som len začiatočník tak počkaj na vyjadrenie niekoho skúsenejšieho.
A na čistenie by som dal prísavníka, ale určite nie viac ako 1. Kamarát má v 40ke dvoch, neviem či párik, alebo 2 rovnakého pohlavia, ale vkuse sa naháňajú, "bijú" a robia mu tam bordel..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.