neónka čierna



Akvarijné ryby - choroby, liečba

neónka čierna

Odoslaťod zsigi » 06 Jan 2010 22:55 pm

Chcel by som Vás poprosiť o radu. O neonkách čiernych som našiel dosť, ale všade to bolo plávanie hlavou šikmo dole. V mojom prípade neonka pláva trhane, hlavou hore. Táto je už druhá rybka, jednu som asi pred mesiacom utratil, pretože som sa nemohol pozerať ako sa trápi. A teraz podobné problémy má ďalšia. Inak žiadne iné zmeny som si na nej nevšimol, ani na šupinách, ani brucho nemá nafuknuté, aj plutvy sú v poriadku. Dokáže plávať aj normálne, ale akonáhle zastane na jednom mieste tak naberie ten šikmý smer (cca 45 stupňov), a polohu udržiava trhanými pohybmi. (Ostatné, aj keď zastanú na jednom mieste, tak sú rovno, a ladne sa pohybujú).
Prosím skúste mi poradiť, či je to choroba, alebo z akého dôvodu vzniká tento stav?
(krmivo Sera Vipan-vločkové)
zsigi
 
Príspevky: 5
Založený: 06 Jan 2010 22:51 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: neónka čierna

Odoslaťod PatriciuS » 14 Mar 2010 13:18 pm

V mojom prípade to bolo niečo podobné poradili mi aby som viacej vzduchoval.A naozaj pomohlo to,asi sa dusí.
PatriciuS
 
Príspevky: 77
Založený: 12 Feb 2010 18:28 pm

Re: neónka čierna

Odoslaťod jiri sajar » 14 Mar 2010 13:41 pm

v akej teplote udržiavaš vodu v akva ???
mala by sa pohybovať pri cca 25 °C +- 1 °C výkyv (napr. cez noc) - takto sa často správajú prechladnuté rybky, kedy stratia schopnosť regulovať vztlak vzduchovým mechúrom (tým že prechladne) a potom takto "skáče" hlavou hore - má problém aj s dýchaním....
prechladnúť môže aj tak, že pri výmene vody naleješ príliš chladnú vodu , ide o náhlu prudkú zmenu teploty po niekoľko malo minút, než sa teplota vody opät vráti do normálu a rybky so slabšou fyzickou kondíciou prechladnú....
s takou rybou sa nedá nič robiť... alebo sa z toho zotaví, alebo uhynie
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: neónka čierna

Odoslaťod Viktor » 26 Mar 2010 18:07 pm

Ahojte.
Mam taky problem s neonkou cervenou. Asi 4 dni dozadu mi jedna neonka zacala plavat pri hladine a chvost mala smerom dolu. Bola a aj je trosku vyblednuta. Pridal som vykon na fyltry nakolko som si myslel, ze mam malo okyslicenu vodu. Uz pri hladine neplava, no zostala uplne vychudnuta a je taka ohnuta do obluku. Nie som si isty, no neviem ci to nezacina uz aj u dalsej neonky. Vie mi niekto poradit? Bojim sa aby mi nezostali aj ostatne chore. Ostatne rybky su uplne v pohode.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: neónka čierna

Odoslaťod loksik.lubos » 31 Jan 2012 10:07 am

Zdravom aj ja mam problem tiez s tetrou zelenou od kupi z obchodu ako keby poskakovala pri plavani keby nevedela plavat ale ostane to nemau len tato jedna ale plava stale bez problemov
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.