neviem čo-asi pleseň?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: neviem čo-asi pleseň?

Odoslaťod Mariok » 22 Máj 2010 19:57 pm

http://www.sera.de/index.php?id=701&L=13

Víte jak uzdravíte své ryby - stiahni si to, tie latinské názvy tam nájdeš pravdepodobne všetky.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: neviem čo-asi pleseň?

Odoslaťod Kiki » 28 Máj 2010 16:34 pm

Takže zahynula aj piata rybička, Acriflavin nepomohol, možno už bolo neskoro.
Dnes som kúpila v Auparku (aspoňtam to mali) Sera Baktopur Direct, to som našla v tom, čo mi radil uložiť Mariok.
Ale zase Cyprinopur tam nemali, dúfam, že to až tak nevadí...

Lenže vyskytol sa takýto problém:
V akvárku sú už aj prípravky ako soľ, Acriflavin a v príbalovom letáku Sera Baktopur Direct je napísané, že sa nesmie kombinovať s inými liečivami ako tie značky Sera. Je to až také dôležité? Nemám pripravenú odstátu vodu, až zajtra bude, tak som im tam tú tabletu dala... :-( Možno si tak tí výrobcovia chceli len spraviť reklamu - to si myslím...
Takže zajtra im asi vyčistím a potom tam dám ďalšiu tabletu.

(Ale píše sa, že to sa môže až po 3 dňoch vymeniť 50 % tej vody... )
Je OK, keď nepostupujem presne podľa toho návodu? Inak to nejde, musela by som počkať do zajtra a mohlo by byť neskoro. Mám strach o 3 ďalšie choré rybičky vrátane toho mečúňa Azurita, ktorého som k nim dokúpila. Stále je schovaný pod skalou a je strašne apatický...

dokelu, čo mám robiť?
Tieto mečúne som chovala cca 8 rokov, potom sa rozmnožili a z nich pochádzajú aj tie, čo mám teraz... A teraz im hrozí vyhynutie, myslím, že fakt to doniesol ten nový mečúň. :-(( Zdá sa mi, že nič nezaberá, ale keď výrobcovia Sera uvádzajú, že tie prípravky zaberajú aj v pokročilom štádiu... no, som zvedavá... ale fakt sa mi zdá, že je to len taká reklama, ešte tam uviedli asi 7 výrobkov, čo treba kúpiť pre dokonalý efekt...
Obrázok používateľa
Kiki
 
Príspevky: 21
Založený: 21 Dec 2005 17:26 pm

Re: neviem čo-asi pleseň?

Odoslaťod Mariok » 28 Máj 2010 17:39 pm

Kombinácie rôznych liečiv v žiadnom prípade neodporúčam. Nejdeš podľa mňa správnym smerom. Plesne na rybách v akváriu sa sa vyskytujú len veľmi sporadicky, obyčajne pri úplnom zanedbaní základnej hygieny - napr. kombinácia nezabehnutého akva a neodsávanie zbytkov potravy. Netvrdím, že je toto tvoj prípad, ale bez fotiek akvárka a postihnutých rýb sa dá len hádať, a je to nanič.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.