Práve je 24 Apr 2024 18:14 pm

News News of Akvarijné ryby - choroby

Site map of Akvarijné ryby - choroby » Fórum : Akvarijné ryby - choroby

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Zoolek Formisol

Aké máte skúsenosti s týmto.liekom? Ako ho dávkujete? Na krupičku nezabralo, jedna ryba je tým stále dosť postihnutá. Dávkovala.som tak ako káže stránka.kde som liečivo kúpila. Liečivo sa dávkuje až po týždni druhý krát. To mi prošlo.zvláštne , väčšinou sa dávkuje deuhý a tretí deň polivica a až po týždni sa liečba opakuje. Tak uvažujem, či pri tomto liečive nie je chyba v návode na stránke predajcu.
Read more : Zoolek Formisol | Zobrazenia : 1249 | Odpovede : 2


Problém s plávaním

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť ohľadom mojej ryby- zavojnatky. Ma problém s plávaním. Stále ju akokeby vynášalo, nemôže plávať vodorovne. Čítala som články, ale veľmi mi nepomohli. Skúšala som dávať aj kvapky multi-medikal, čo majú široké spektrum účinnosti. Taktiež som si na nej všimla, že vylučuje dlhé, hrubé biele výkaly. A neviem, či som už paranoidná, ale zdá sa mi, že začína strácať farbu. Neviem si rady, preto ...
Read more : Problém s plávaním | Zobrazenia : 1057 | Odpovede : 0


Problém s vylučovaním

Dobrý deň,

mám menší problém so svojou rybkou -zavojnatkou. Svoje výkaly nemôže poriadne vylúčiť a ich ako keby ťahá za sebou. Viete mi poradiť, čo by som mala urobiť?
Je to problém s prekrmením alebo má nejakého parazita?
Read more : Problém s vylučovaním | Zobrazenia : 2912 | Odpovede : 5


Červy v akváriu

Prosím o identifikáciu červov. V akváriu sa mi objavili červy, ktoré vyliezajú nad hladinu vody, mám pocit že obžierajú hnijúce plávajúce rastliny nalepené na stenách akvária. Veľkosť cca 1 až 2 cm. Sú nebezpečné pre ryby/človeka? Nakoľko často čistím filter alebo manipulujem v akváriu.
20230225_094542.jpg

20230225_094525.jpg
Read more : Červy v akváriu | Zobrazenia : 2771 | Odpovede : 5


Pleistoforóza - neónová choroba

Tak, ako som sľúbil, tak plním svoje hrozby a zakladám tému, ktorá tu nebola rozoberaná. Nemám konkrétny prípad na riešenie, ale chcem viac rozobrať ochorenie, ktoré sa čoraz viac objavuje v našich akváriách.
Poznáme ju pod menom Pleistoforóza.
Alebo:
NTD (Neon tetra Diseases)
Hmyzomorka rybí
Neónová choroba
Žhavá nemoc

Je to ochorenie spôsobené mikrosporídiami (Pleisthophora hyphessobryconis), ktoré sa uchytia v tele ryby. Ryba ich príjme najčastejšie spolu s potravou (zrejme menej kvalitnou). Mikrosporídie sa neprejavia ...
Read more : Pleistoforóza - neónová choroba | Zobrazenia : 2193 | Odpovede : 2


okamžitý masívny uhyn cichlid malawi

Potreboval by som poradiť. Mám taký problém že dva krát po sebe (po dvoch týždňoch od prvých) som kúpil komplet novú osádku do malawi akvaria 450 litrového a vždy po dvoch dňoch začali ryby dychčať, držať sa pri dne a neplávať až postupne uhynuli....Myslel som si že je problém vo vode ale tá bola ph 8, celková tvrdosť cca 15 až 20, uhličitanová cca 15 až 20, NO2 a NO3 - na nule nemerateľné, chlór ...
Read more : okamžitý masívny uhyn cichlid malawi | Zobrazenia : 6657 | Odpovede : 19


Výrastok?

Dobrý deň,
Vedel by mi niekto povedať, čo to naša rybka má? A či sa to dá a ako to liečiť? Mala by to byť Oranda jelly head, má cca 5 rokov, za posledné 2 mesiace, jej takýto výrastok rastie a zväčšuje sa. V akváriu nie sú žiadne iné ryby a má cca 100l.
Za rady vopred ďakujem.
Read more : Výrastok? | Zobrazenia : 3319 | Odpovede : 6


Choroba

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu ohľadom choroby na rybke razbora klinovoškvrnná, či je to liečiteľné, alebo nie, či ju hneď separovať alebo liečiť popri ostatných rybkách. Akvárium mám len 5 mesiacov a zatiaľ prvá chorá rybička. V akváriu mám ešte mečúne ADA, razbor 5 (z toho jedna viď foto) a 2 gubky. Vďaka za rady.
Read more : Choroba | Zobrazenia : 1802 | Odpovede : 2


PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC

Ahoj, akvárium mám založené asi 3-4 mesiace a dnes som si po čistení všimol že má jedna z kreviet niečo medzi očami viete čo by to mohlo byť? Myslíte že mám skúsiť pridať sol?

Objem: 25l čistý 18l +-.
Filtrácia žiadna jedine sponge filter.
Krmím granulami Tetra Mix +- 1/2 denne
V akváriu je 5 tetier ohnivých, asi 20 kreviet neocaridina, 2 otto, 1 clea helena.

ObrázokObrázokObrázok
Read more : PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC | Zobrazenia : 2343 | Odpovede : 3


Betta rekonvalescent - čo ďalej?

Ahojte,
je tu toho o bojovniciach aj o BRP veľa, ale neviem nájsť radu na našu situáciu, tak sa ospravedlňujem, ak tu zakladám niečo duplicitne.
Beťák ( máme ho 6 mesiacov ) sa rád povaľoval pri dne, či skrytý medzi rastlinami pod hladinou, takže keď sme mali hektické obdobie a nesledovala som ho deň čo deň, vôbec mi neprišlo podozrivé, že je schovaný v rastline.
Rastlín bolo veľa, niekedy ho bolo ťažko nájsť.
Začiatkom leta ...
Read more : Betta rekonvalescent - čo ďalej? | Zobrazenia : 3085 | Odpovede : 3


 

Prihlásenie  •  Registrovať


Štatistiky

Celkovo 306624 príspevkov • Celkovo 10513 tém • Celkovo 13188 používateľov