Práve je 25 Apr 2024 00:03 am

News News of Akvarium akva.sk

Site map of Akvarium akva.sk » Fórum : Akvarium akva.sk

Slovenský portál o akvaristike

Pseudomugil luminatus

Ahojte, chvel by som sa informovať o chove Pseudomugil luminatus.
Mám set Diversa 50 LED (37,5 litra) s 10 W osvetlením Aquael Sunny, ohrievač - 50 W (teplotu mám na 25), filter Sunsun HW-603B do ktorého som použil Saechem Matrix s nitrifikačnými baktériami Biofilter tabs od Dajana.
Použil som 6 l substrátu Invital Japanese Soil. Ako dekoráciu som použil koreň Red Moor Wood a kamene Dragon stones.
Do substrátu som vysadil:
Sagittaria teres -zadná časť ...
Read more : Pseudomugil luminatus | Zobrazenia : 5622 | Odpovede : 9 | Fórum : Akvarijné ryby


Rozbir vody v profiplants vs jbl testy

Zdravim daval si niekto robit rozbor vody v profiplants ake vysledky ste dosiahli s rozborom vs kvapkovymi testami napr od JBL
Read more : Rozbir vody v profiplants vs jbl testy | Zobrazenia : 1312 | Odpovede : 0 | Fórum : Akváriové rastliny


vysoke sio2 problem s riasou

Zdravim ako znizit SIO2. Zakupil som Rowa phost a po 3tyzdnoch mi kleslo podla jbl testu 3 na 2. Akva mam 300l a vodu menim 50% tyzdenne

V mojom akva sa vyskitla sinica skusal som rozne metody nieco pomohlo ale vzdy sa vratila. Do akva miesam vodu s RO v pomere 1:1 s priadavanim mineralov. Denne som hnojil s pmdd KNO3-15ml, PO4-5ml, MG-12ml, mikro-15ml na profiplants mi odporucali zvisit kno3 na 20ml a vynechat PO4 ...
Read more : vysoke sio2 problem s riasou | Zobrazenia : 1079 | Odpovede : 0 | Fórum : Akváriové rastliny


Falldown

Zdravim akvaristi,
kedze moj Alderaan uz nesplnal to, co som od akva pozadoval, tak asi pred mesiacom som ho rozobral.
Dalsim dovodom jeho rozobratia bol aj fakt, ze od zalozenia som mal jemne prehnutu hornu dosku na skrinke SBX LIDO 120 (60x40 cm) - tuto skrinku velmi neodporucam kupovat....ale tak svokor navrhol, ze na to polozime kuchynsku dosku rovnakych rozmerov, dal som si ju odrezat a uz je teda tam......tak snad neprehne dosku hrubu 4 ...
Read more : Falldown | Zobrazenia : 46700 | Odpovede : 67 | Fórum : Vaše akváriá


10 l krevetárko

Zdravím
Pred piatimi týždňami som založil toto malé 10 litrové krevetárko.
Ako substrát som použil INVITAL Japanese Soil Powder.
Svetlo Chihiros LED C séria C251 10 W so stmievačom ktorým svietim hodín so 4 hodinovou prestávkou na intenzite 1213 luxov na dne.
Rastliny:
Krevetárko sa celkom drží ale trochu bojujem s zelenou vláknitou riasou ...
Read more : 10 l krevetárko | Zobrazenia : 2627 | Odpovede : 2 | Fórum : Vaše akváriá


Strideways 60P

Ahoj, moje posledne akvarium bol total lowtech 20 rokov dozadu (rozumej gupky a strk z miestneho potoka + 1 rastlinka a bublinky) a tak som si povedal, ze to vezmem z opacneho konca.

Technikalie:

Akvarium Strideways Optiwhite 60P - 65L
Svetlo Twinstar 60B 24W
Vonkajsi filter Eheim Ecco Pro 2032 + eheim napln plus matrix kolko sa vmestilo
substrat je invitalacky Japanese Powder 8L
CO2 s nocnym vypinanim cez atomizer
rastlinstvo: zaklad je rotala, Alternanthera ...
Read more : Strideways 60P | Zobrazenia : 56328 | Odpovede : 93 | Fórum : Vaše akváriá


Neonka

viete mi prosím poradiť
asi 1-2 pozorujem na jednej neonke ze ma na sebe 1 bielu bodku a ako keby šupiny
neviete co to môže byť (žeby krupička)
správanie ma uplne normálne, ostatné neonky nemaju žiadne bodky, správanie normálne ako stále , žeru pravidelne , nebadať žiadny problem .
Dakujem za rady
Read more : Neonka | Zobrazenia : 1874 | Odpovede : 2 | Fórum : Voľná diskusia


FAUNIA BRATISLAVA

Zamiluj sa do akvaristiky a teraristiky.
Obrázok


Svojich miláčikov si môžete priamo kúpiť od chovateľov špecializujúcich sa na konkrétnu tematiku, takže sa o ich chove dozviete z prvej ruky. Na Faunii stretnete vybraných chovateľov so širokého okolia a čakajú vás priateľské ceny vrátane bezplatného poradenstva. Návštevníci sa budú môcť stretnúť s akvaristami, teraristami, vymeniť si s nimi svoje skúsenosti, prípadne sa poradiť. Ďalej si budú môcť vybrať zo širokej ponuky teráriových živočíchov, teraristických produktov, akváriových ...
Read more : FAUNIA BRATISLAVA | Zobrazenia : 2309 | Odpovede : 0 | Fórum : Chovateľské burzy


Svetlo na male akva?

Zdravim potreboval by som radu - male akva 10litrov pre par krevetiek dcerke par anubiasov, Lobelia cardinalis mini , pripadne este nieco male nenarocne ako s osvetlenim mohlo by tam byt aj nejaky klasicky mini led panel ako byva na podsvietenie nabytku alebo musi byt nieco origos pre akva ?
Read more : Svetlo na male akva? | Zobrazenia : 1470 | Odpovede : 1 | Fórum : Voľná diskusia


 

Prihlásenie  •  Registrovať


Štatistiky

Celkovo 306624 príspevkov • Celkovo 10513 tém • Celkovo 13188 používateľov