Práve je 16 Apr 2024 21:51 pm

News News of Začínam s akvaristikou

Site map of Začínam s akvaristikou » Fórum : Začínam s akvaristikou

Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Tvrdá voda a prevádzka akvária

Dobrý deň všetkým,
mám jedno malé 30l akvárium, v ktorom žije jeden bojovník, 2 slimáky, 3 krevetky a 6 razboriek.
Akvárium funguje takmer rok, pomaly prechádzam všetkými fázami amatérskeho akvaristu a potreboval by som radu/nasmerovanie ohľadne vody. Žijem v oblasti, kde je veľmi tvrdá voda, nameral som KH=+16, DH=16, PH=7,6, SiO2=3. V letnom období, kedy teplota vody atakovala 28 stupňov som začal vzduchovať (6-9.mesiac) a zdá sa, že odvtedy mám listy anubiasov pokryté vrstvou vápnika, ...
Read more : Tvrdá voda a prevádzka akvária | Zobrazenia : 6604 | Odpovede : 10


Zakladanie 18l akvária - Rady a tipy

Ahojte, zakladám daľšie akvárium aktúálne sa jedná o 18l. Čo vravíte na kombináciu krevetiek neocaridin 8ks a endlerka black fire 10ks. Rastliny anubias, nejaký mach, riasogule, ricciu fluitans, ešte jedna rastlina nepamatám si názov. V rohu akvária sa nachádza penový filter (vzduchovátko).

Zaujímal by ma Váš názor prípadne nejaký typ.
Read more : Zakladanie 18l akvária - Rady a tipy | Zobrazenia : 725 | Odpovede : 0


Založenie nového akvária

Zdravím, po rokoch som sa rozhodol, že sa "vrátim" k akvaristike. Kedysi som jedno akvárium mal, ale to bolo len také "zdedené", ryby sa tam často striedali a boli tam umelé rastliny (ja viem, hrôza, ale bol som decko a bol som rád, že mám vlastné "akvárko").
Každopádne, pred nejakým časom som sa rozhodol, že sa k tomu vrátim, ale poriadne. Chcem sa o to akvárium čo najlepšie starať, založiť ich časom viac, a akvaristike ...
Read more : Založenie nového akvária | Zobrazenia : 7388 | Odpovede : 30


Je potrebné hnojiť rastliny vo výživnom dne?

Ahojte Akvaristky/Akvaristi,
tak nejak necakane som sa stal opatrovnikom jedneho bojovnika a v snahe zlepsit mu zivot, som sa minuly rok rozhodol vybudovat mu novy domov:
Akvarium Dennerle Nano Cube 30L:
Akva zalozene 4.11.2022 (3 dni odstata voda, ale aj tak Sera aquatan + bio nitrivec).
Filter Dennerle Nano Clean Eck Filter s FilterModul (Seachem DeNitrate) + Dennerle Filterextension (Dennerle Bio FilterGranulat)
Ohrievac Dennerle Nano ThermalCompact 50W nastaveny na 25 stupnov
Svetlo Twinstar Light III ...
Read more : Je potrebné hnojiť rastliny vo výživnom dne? | Zobrazenia : 4349 | Odpovede : 6


Rescape po dvoch rokoch

Ahojte,
potreboval by som skonzultovat moj plan rescape, ci to planujem dobre. Mam Juwel 180l akva a uz 2 roky si to zije svojim zivotom a kusok ho zanedbavam (vymena vody tak raz za 2 mesiace, filtre precistujem mozno este menej casto, voda je relativne cista, rybky ziju, menej narocne rastlinky rastu, cierna rasa je sice pritomna ale nie nejak velmi, substrat je zatvrdnuty, osadenstvo su paracheidon simulans neonky, mrenky, neritiny, sikmostojky, japonicy a dospele ...
Read more : Rescape po dvoch rokoch | Zobrazenia : 1597 | Odpovede : 3


Kde kupit akvarium

Ahojte, Pred rokom som sa radila co s mini akvarkom a konecne nastal cas na vacsiu zivu telku. Mame priestor cca 100 cm a voslo by nam tam Juwel Rio 180 aj so skrinkou. Vahame ale kupit skladacku, radsej by smesamostatne si kupili akvarko, exterierovy filter atd. Kde maju dobry vyber a kde zohnat pasujucu skrinku pod akvarko, ktora aj vydrzi? Pozerala som zatial invital, schrimp a superzoo. Poradite ako na to najlepsie? Zvazili by ...
Read more : Kde kupit akvarium | Zobrazenia : 2366 | Odpovede : 7


sera aquatan vs. sera bio nitrivec - ktorý kedy použiť?

Dobrý deň,
zakladám prvýkrát cca.60l akvárium, v obchode som na odporúčanie predavačky kúpila výrobky sera aquatan a sera bio nitrivec. Ak má niekto skúsenosti s týmito dvoma výrobkami, tak by som potrebovala poradiť:
1. ktorý výrobok kedy použiť - ktorý použiť ako prvý - niekoľko týždňov pred vložením prvých rybičiek a ktorý až tesne pred vložením rybičiek? Z popisu na výrobkoch mi to nie je celkom jasné, ktorý kedy použiť? Vedeli by ste mi prosím ...
Read more : sera aquatan vs. sera bio nitrivec - ktorý kedy použiť? | Zobrazenia : 1311 | Odpovede : 2


20L Akvarium

Ahojte, založil som si prvé akvárium kde mám asi 20 neocaridin a 3 Tetry Ohnivé, 1 clea helena. Používam hnojivo Rataj BioFlor, mám Sponge Filter. Chcel by som sa spýtať čo by ste zmenili. V Akváriu nemám nič umelé ako rastliny alebo dekorácie. Obrázok Obrázok
Read more : 20L Akvarium | Zobrazenia : 3165 | Odpovede : 11


zaciatocnik

Caute zacinam s akva a potrebujem par rad na zaciatok. mam 70l akva a chcel by som rybky tertry, panciernikov skvrnitych, razbory, mix gupky samcek a samicka a danio pasikove, vsetky rybky by sa mali zniest bez problemov popripade ake by som mohol este pridat? kolko by ich mohlo byt v akva a aku teplotu by som mal udrzovat, a ake PH by bolo pre ne vhodne dakujem za kazdu radu...
Read more : zaciatocnik | Zobrazenia : 1205 | Odpovede : 0


Nove akva rohove 350l

zdravim,
po nutenom predaji 200vky kvoli stahovanou som sa po troch rokoch opat vratil k akvaristike s juwellom trigon 350l.
Akva je zatial prazdne, jedna sa mi o rady konkretnych ludi co vlastnia filter tetra ex 1000 plus ci to utiahne. pisu ze je do tristo litrov ale chcel by som realne slusenosti majitelov v com to maju a ci je ten filter dobry...dakujem
Read more : Nove akva rohove 350l | Zobrazenia : 2896 | Odpovede : 9


 

Prihlásenie  •  Registrovať


Štatistiky

Celkovo 306613 príspevkov • Celkovo 10513 tém • Celkovo 13184 používateľov