Nové akva pre 220x60spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nové akva pre 220x60

Odoslaťod basi » 11 Nov 2016 22:59 pm

Ahojte,
Po dlhej dobe sa plánujem vrátiť k akvaristike "vo velkom". Na jar-leto budem mať k dispozícii priestor 220x60 (výšku ešte neviem).
Budem rád za vaše rady/návrhy. Plánujem sladkovodné, rastlinné akva. Priestor/podlkad je pevný betón s ocelovou armatúrou, takže nosnosť je dostatočná, oporné "stojky" 3 budú taktieť s DTčiek vystužené roxormi, zvrchu na dĺžku budú dva/tri oceľové L profily a na ne plánujem 3cm hrubú kuchynskú pracovnú dosku (prípadne dve na seba) neviem či je postačujúca jedna. Budem mať k dispozícii odtok aj prístup k vodovodu hned vedla akva, cez jar-jeseň aj studňovú-nechlórovanú vodu, takže by som výmenu vody chcel automatizovať výpusť/plnenie cez elektromagnetické ventily a čerpadlá. Bude priestor aj na externý filter, ešte neviem či prefabrikovaný, alebo vlastnej výroby z "menšieho" akva napr. nejaké 100L (pod toto velké akva). Osvetlenie by som chcel realizovať cez kombináciu LED chip, zatial nemám predstavu kolko a aké silné, záleží od hlbky akva, aby to dokázalo presvietiť až na dno.
Postupne chcem napojiť aj automatické dávkovanie hnojiva (PMDD) + CO2 flaša el.mag ventil s časovačom + pre istotu aj UV lampu, tiež ešte nieje určené či prefabrikovanú, alebo vlastnej výroby.
Osadenstvo či už rastliny alebo ryby budú riešené následne, vzhladom na to že to celé nebude lacný špás, asi by som privítal aspoň rastliny od darcov, ktorí budú pretrhávať svoje akva, možno aj ryby, uvidím čo sa podarí.
Je to dlhodobí plán, takže už teraz si zbieram pevné nervy, relaxujem celú zimu :-)
Pekný deň !
Zdar akvaristom.
basi
 
Príspevky: 134
Obrázky: 51
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostí.