plastove dosky na kryt osvetlenia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod celloo » 08 Feb 2006 10:58 am

Ahojte, po precitani viacerych navodov na internete som sa rozhodol urobit si vlastny kryt na akva. Ako hlavny material som sa rozhodol pouzit nejaku plastovu, lahko obrobitelnu plastovu dosku...No a tu narazam na problem...nech surfujem ako surfujem, neviem nast firmu v Blave, ktora taketo dosky predava. Ja sa v tych nazvoch nevyznam, takze by bolo dobre, keby mali nejaky sklad, kde sa to da pozriet a potom aj pripadne aspon na polovicku prerezat. Viete mi niekto poradit?
dakujem
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Reklama

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod Norman » 08 Feb 2006 11:06 am

No, v zavislosti od rozmerov akva by som na vacsie ako 20*30 cm plast ako kutil nepouzil. Plastove kryty "original" su vascinou rebrovane a tvarovane a z mojej skusenosti sa plasty lubia casom dost ohybat ( mam zopar plexisklovych krycich skiel doma). Chod sa pozret do Biotopu ako dopadlo "krysie sklo" z plastu na tom akva so zralokom. Takze aj keby si dal dost rebier, tak sa narobis viac ako s drevom a nevyde to lacnejsie.

Ako napad vsak nie je zle pouzitie novodurovych rur (resp. vysekov) ako kryt, nevypada to zle a sluzi to aj ako osvetlovacia rampa. Chce to vsak tiez udrzat v "rozumnych" rozmeroch aby sa to posobenim tepla zo ziariviek neprehlo.

Este si to premysli :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod celloo » 08 Feb 2006 12:15 pm

no a to drevo pod vplyvom vlhkosti nepracuje?.....neplesnivie?....hmmmm...no ale vazne nikto netusite, kde by tiez plastove dosky mohli predavat?
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod XP » 08 Feb 2006 12:35 pm

Skus sa poobzerat po firmach co robia reklamy , vonkajsie tabule olepene, tam zvycajne mavaju dobre opracovatelne plastove tabule roznej hrubky , pripadne ti to aj narezu, len nezabudni na priecne vystuhy, aby sa to naozaj neprehybalo, a dalej daj pozor na teplo, plast by sa mohol od osvetlenia deformovat.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod Norman » 08 Feb 2006 13:00 pm

Drevo samozrejme tiez nie je idealne, ale da sa istym jeho nedostatkom predist (odvetranie krytu, lakovanie).
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod celloo » 08 Feb 2006 15:13 pm

aaaa...ano....lodny lak..:)...mas pravdu...:))))).....hmmm...tak teraz je to drevo uz argument..:)))
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod Norman » 08 Feb 2006 16:10 pm

No, nemusi to byt zrovna lodny lak :) Ja ked som dal na skusku surovy dreveny kryt na akva tak mi za noc pekne previsol a skrutil sa, ale ked som ho potom vysusil, dokoncil a nalakoval, potom sa uz nedeformoval (samozrejme nieco ano, ale skor sposobene vlastnou tiazou ako vodou). Co sa tyka plesni, tak "zaplesnie" obcas aj krycie sklo. Ak je kryt dobre osetreny lakom staci plesen utret a pripadne pretret handrickou a savom. Ak je niekde drevo hole, potom je to s plesnou horsie.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod Joshua » 08 Feb 2006 20:32 pm

Pozri s tym drevom by som si nelamal hlavu. Podla mna je vhodnejsie. Plastu nezabranis, aby sa vplyvom tepla krutil a prehybal. Drevenny kryt jednoducho osetris nejakym univerzalnym naterom, samozrejme nanesies viac vrstiev a je to v poho. Ja pouzivam aj krycie sklo a mam vyriesene aj odvetravanie. Odvetravanie si myslim, ze je dost dolezite, ked uz nie kvoli teplote vody, tak aspon na odvod vlhkosti.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod roox » 08 Feb 2006 22:42 pm

Cao.. ja si kryt slepil z desek VEKAPLAN SF, tloušťka 3 mm.. pouziva se to na jiz zmineny reklamy... kde jej dostat ale nevim.. mam jej od znameho z firmy Ferona Thyssen Plastics.

jinak se do dalo krajet rezakem a perfektne lepit lepidlem.. bylo to neco jako velky letadylko co sem lepil jako malej ;)

vic na http://aquarko.webpark.cz/index.htm
Projekty >>> 003_ Kryt s osvětlením 2 x 15W :wink:
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod Peterka » 08 Feb 2006 22:54 pm

V Rempexe na Starej Vajnorskej- oddelenie Plastov- maju plastove dosky tzv. HPSku, hrubky tusim 1-4mm ale iba cele platne 2x1m, cenu si nepamatam, orientacne 700Sk za platnu, ale ci su dobre na vyrobu krytu neviem. Videl som tam aj nejake PVC dosky, a tie boli mensich rozmerov.
Peterka
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 04 Dec 2005 20:50 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: plastove dosky na kryt osvetlenia

Odoslaťod celloo » 09 Feb 2006 12:33 pm

to Peterka : dakujem za tip..:))
to Roox: no sak prave tvoj clanok o plastovom osvetleni ma motivoval ku zhananiu plastovych dosiek..:)))))hehehe...ked to chces zohnat oficialne, nieje to az take lahke..:))))
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.