Platy



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Jan 2018 22:55 pm

Čo považuješ za naj príčinu, ktorá je najbližšie?
Ospravedlňujem sa ti za môjho predrečníka, že ti špiní tému, časom sa to vyselektuje a budú sa tu nachádzať len odpovede k danej veci, tie egokydy zmlknú.
Tak píš ako sa to vyvíja ďalej, držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 15:01 pm

.
Naposledy upravil Srdo dňa 26 Jan 2018 15:03 pm, celkovo upravené 1 krát.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 15:01 pm

Myslím, že to bude tá príbuzenská plemenidba keďže to žiadne ryby okrem plát nemajú ale preistotu pridávam ešte foto.
Prílohy
IMG_20180126_135007.jpg
Ani táto asi už dlho žiť nebude :(
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 15:10 pm

Dala by sa táto téma premenovať na ,,Srdove 112l akvárium" ? Lebo v podstate je celá len o mojom akva.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod newsted » 26 Jan 2018 16:35 pm

Vyzera to na poranenie od inej ryby. Sprav si kavu a pozoruj akva.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 17:00 pm

Nemyslí, jedine že by sa skoro rovnako zranilo za posledný mesiac 6 plát. A kávu nepijem :D
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod newsted » 26 Jan 2018 18:02 pm

Dravec (ak nejakeho mas) sa nauci utocit na isty typ ryby a bude to robit opakovane. Tym netvrdim, ze je to tvoj pripad. Moze to byt aj sames.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 18:14 pm

Mám iba tieto druhy: black molly, gupky mix, platy mix, ancitrus sp., Otocinclus affinis. Myslím, že ani jeden z týchto druhov nieje dravec.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 26 Jan 2018 21:01 pm

Stručne, aby ma nejaký Mudrlant zase neobvinil, že som sa tu vyšpinil :
1. Ako som predpokladal, príbuzenské párenie celkom určite nie je tvoj problém
2. Z týchto jednoduchých informácií ti tu nikto správne nepodarí, unikajú súvislosti, ktoré vieš získať len ty pozorovaním, zavedie ťa to do slepej uličky a vo svojom probléme sa nikam neposunieš
3. Platy ti proste nejdú, najlacnejšie pre teba bude,ak na ne zabudneš a skúsiš iné ryby. Ak sa vieš dostať do okolia Nitry, nejaké ti darujem zadarmo!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 26 Jan 2018 21:15 pm

Apropo, Pán Profesionál, ospravedlňuj sa láskavo len sám za seba. Pretože okrem toho, že si odborne nekorektný, si už aj riadne trápny.

Rozhodne viem posúdiť sám, kedy je čas na ospravedlnenie!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 21:16 pm

Aké informácie by som mal ešte dodať aby ste mi vedeli pomôcť?
Ďakujem za ponuku, ale myslím, že mám v akváriu dosť ak nie až moc rýb. Ale do budúcna by si mi mohol napísať sem alebo do ss aké máš v ponuke.
Ďakujem!
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 26 Jan 2018 21:30 pm

Tak toto je jedna z nich, až moc rýb...
Možno banalita, možno príčina väčšiny problémov! Doteraz si to nepriznal a vedie sa tu bezpredmetná diskusia s množstvom chýb.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 26 Jan 2018 21:50 pm

Pridal si soľ, nevieme koľko.
Zvýšil si teplotu, nevieme na koľko.
Nič o kvalite vody.
Nič o odhaľovaní.
Žiadne parametre menenej vody.
Len jedna očividne chorá ryba v prázdnom priestore.
Hubové ochorenie, plesňové, možno bakteriálne.
Žiadne rastliny....
Nič o filtrácii.
Presné počty rýb! Nie moc, málo, veľa, možno...
Nevieme prakticky nič ale niekto fabuluje na zložité témy, ktorým nerozumie a tebe pletie hlavu.

Ak by mal byť problém inbreeding depresia, musel by si tých rýb mať stovky, možno tisíce. Ty máš 112 l akva pre radosť, daj si tam živočíchy, s ktorými nebudú problémy a teš sa z nich! Držím palce.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 26 Jan 2018 22:32 pm

Soli som pridal 3 polievkové lyžice, teplotu zvýšil na 29 °C. Parametre menenej vody ph 7,4 tvrdosť okolo 20. V akváriu sa trocha zníži ph lebo pridávam co2. Prepáč, ale presné počty rýb neviem (pri živorodkách sa to aspoň mne ťažko určuje). Rstlín je tiež málo lebo po boji s riasov dosť vela ubudlo. Plánujem dokúpiť. Filter aj všetka technika je zo setu juwel rio 125. Bol by som rád, keby si mi poradil živočíchy s ktorými nebudú problémy. Doteraz som si myslel, ža najjedonuchšie na chov sú živorodky.
Ďakujem.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 27 Jan 2018 09:30 am

Zase nové, doteraz netušené súvislosti.
Čo presne je boj s riasou? Prečo mal zlý dopad na rastliny? A keď to odniesli rastliny, neodniesli to náhodou aj ryby?
Kde je teraz pán vedátor Pavlov?

Vyjadri sa k novým skutočnostiam, poraď chlapcovi!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 27 Jan 2018 09:40 am

Mal som čiernu riasu ,,jelení peroh" (neviem ako sa volá odborne) začal som pridávať co2-nepomohlo, kúpil som otíkov - nepomohlo, každý deň som ju manuálne odstraňoval-nepomohlo, na dva dni som zatemnil akvarium-nepomohlo (pri tomto rastliny ubudli najviac), pomohol až co2 vital rataj (do 2 dní riasa zhnedla a do týždňa zmyzla úplne).
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod miso1987 » 27 Jan 2018 10:44 am

phasian napísal:Zase nové, doteraz netušené súvislosti.
Čo presne je boj s riasou? Prečo mal zlý dopad na rastliny? A keď to odniesli rastliny, neodniesli to náhodou aj ryby?
Kde je teraz pán vedátor Pavlov?

Vyjadri sa k novým skutočnostiam, poraď chlapcovi!


Čitam na stranke tieto diskusie,rady a namety už milion rokov,ale taky primitiv ako ty phasian sem este neprispieval.chytas tu ludi za slovo,kazdemu jednemu prispevku oponujes,robis tu machra,pritom si obycajny chudak,ktory ma velke reci,ked je schovany za prezivkou na nete.by som sa pozrel,ako by si sa bavil s tymito ludmi osobne,ci by si pouzil rovnako odvazny slovnik.
miso1987
 
Príspevky: 106
Obrázky: 3
Založený: 06 Mar 2010 21:40 pm

Re: Platy

Odoslaťod newsted » 27 Jan 2018 13:08 pm

Phasian
Myslim, ze vacsina bude mat problem s formou. Ak si odborne vzdelany a mas rad akvaristiku, mohol by si byt prinosom pre toto forum, len bez toho utocenia.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 27 Jan 2018 15:11 pm

Ďakujem srdečne všetkým za označenie, že sa od vás odlišujem.
Slovíčok sa chytá aj ten, ktorý si tu dá radiť a je uvedený do omylu ako Srďo.
Oponentúra je súčasť každej serioznej práce, to len vy dokonalí ste na ňu alergickí a nik z vás nedokáže ani len pripustiť, že v tomto prípade, bez ohľadu na formu, mám proste pravdu. Každý sme proste nejaký. Ja napríklad som otvorený a priateľský človek, kľudne sa o tom ktokoľvek môže presvedčiť osobne.
Irituje ma len keď má niekto viac sebavedomia ako rozumu.
Ešte raz ďakujem a prajem všetkým krásny deň!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Seraph » 27 Jan 2018 15:53 pm

phasian napísal:Ďakujem srdečne všetkým za označenie, že sa od vás odlišujem.
Slovíčok sa chytá aj ten, ktorý si tu dá radiť a je uvedený do omylu ako Srďo.
Oponentúra je súčasť každej serioznej práce, to len vy dokonalí ste na ňu alergickí a nik z vás nedokáže ani len pripustiť, že v tomto prípade, bez ohľadu na formu, mám proste pravdu. Každý sme proste nejaký. Ja napríklad som otvorený a priateľský človek, kľudne sa o tom ktokoľvek môže presvedčiť osobne.
Irituje ma len keď má niekto viac sebavedomia ako rozumu.
Ešte raz ďakujem a prajem všetkým krásny deň!

Ak by su take skutocne bol, nezacal by is skakat hned voci mne (navyse sa nepozname) ked som sa a stale si myslim ze rozumne spytal kolko litrov predstavuje jeho vymena 40%.....a to uz ani nevravim ako si riesil kto mame ake povolanie....ano to priatelsky ludia robia...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 27 Jan 2018 16:08 pm

Vôbec by som sa do tejto diskusie nezapojil, ja si s vami páni pipíka porovnávať nepotrebujem.
Ale bolo mi ľúto chalana, keď :
1. Najskôr bolo naňho zaútočené, že kŕmi živými rybami
2. Keď priznal problémy, tak ten, koho tu považujete za najväčšiu autoritu, sa mu škodoradostne vysmial s odvolaním sa na božie mlyny
3. Potom všetkom ho strašil svojimi neotrasiteľne vyzerajúcimi speudoteóriami

Takže ma kameňujte a ľutujte sa ďalej.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod miso1987 » 27 Jan 2018 18:18 pm

Ked si si hovoril doteraz svoje ty,tak ti teraz moze povedat opozicia,naco sa tu teraz opeknujes a tvaris sa,ze si vlastne nic nepovedal.vytiahnes tu nejaku veticku s pipikmy,pritom stranu dozadu si vyhukoval ,jaky si ty vzdelanec,co mozu ostatni vediet....ta reakcia na to krmenie rybamy bola a to som presvedceny,len akoze eticka poznamka.
miso1987
 
Príspevky: 106
Obrázky: 3
Založený: 06 Mar 2010 21:40 pm

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Jan 2018 22:38 pm

phasian napísal:
Kde je teraz pán vedátor Pavlov?

Tak venujem sa aj iným činnostiam, snažím sa namiesto úražania, spamovania nebyť ohrdnutý a radšej byť užitočný aj v iných oblastiach. Nakoniec nieje povinnosťou tu byť nonstop. Možno aj ty by si si tu mal dať pauzu, lebo to zle vplýva na tvoje správanie.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Jan 2018 22:49 pm

Srdo napísal:Myslím, že to bude tá príbuzenská plemenidba keďže to žiadne ryby okrem plát nemajú ale preistotu pridávam ešte foto.

Tak toto nemá s príbuznosťou spoločné nič. Nie, toto je spôsobené zlou hygienou akvária. Ak by ti vadilo písať tu, tak mi kľudne napíš do ss.
Toto už má na svedomí baktéria, resp. baktérie. Bolo by dobre čo najskôr vymeniť 50% vody a ak máš možnosť zohnať si toto:
https://abc-zoo.sk/2026-esha-2000-20-ml.html
zoznámiť sa s týmto prípravkom môžeš tu:
esha-2000-t13762.html
rozpad-plutviciek-plesen-t9131-24.html#p285445
Mojim predpokladom je okrem iného aj stres, ktorý oslabuje imunitný systém, takže skús odpovedať na otázky, ktoré sú v téme (tretí link), môžeš tu, ale i do ss
Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.