plesen - co s nou?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

plesen - co s nou?

Odoslaťod Fifo » 20 Okt 2003 22:46 pm

mam black molly a pri ustach sa jej zacla tvorit plesen ako to liecit? mam prevenin a acriflavin. dik za radu
Fifo
 
Príspevky: 5
Založený: 09 Apr 2003 00:30 am

Reklama

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod marian » 21 Okt 2003 07:08 am

Tak to pouzi. A pozri si navod. Myslim tym rastliny. Su citlive. Teplotu mas spravnu? Nekolise?

Pozri http://www.topweb.szm.sk/ryby1502.html
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod gabriela » 21 Okt 2003 09:06 am

Nie davno som riesila tuto plesen zivorodiek.
Mas v nadrzi aj ine ryby? napr sumceky, ktore su vzdy viac haklive na lieciva?
Ak ano, pouzi TERAP AB, ak nie vraj je dobry specialne pre zivorodky TERAP ER ?myslim?
Je vzdy lepsie opytat sa presne v predajni.
Ak mas moznost, preloz choru rybku zvlast a liec ju zvlast.
Samozrejme trosku zdvihnut teplotu a vzduchovat je samozrejmostou.
Preventin mozes pouzit v spolocnej nadrzi ale nie hned maximalnu davku. Tak isto zivorodkam urobi dobre mierne prisolit vodu.
Zelam vela stastia.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Atilla » 21 Okt 2003 09:10 am

fifo : ak je to taka biela ako keby chumaciky tak ryby mozes rovno splachnut :( mne sa nikdy ich nikdy nepodarilo vyliecit ba raz ano ale co jej to zmizlo do tyzdna aj tak posla :(

nehovoriac ze sera mycopur stoji 200Sk a za to mas 6-7 nove mecunov/molly - to plati ak k nim nemas citovy vztah :(

alebo urob to co ti radi gabi a napis ako si dopadol
ak si to podchytil v rannom stadiu tak mas sancu to preliecit

all: neviete preco tato pliesen vznika ?
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Astrid » 21 Okt 2003 11:08 am

gabi: Nie je Terap AB proti bakteriam? Ja nie som odbornik, len sa pytam, zaujalo ma to.

Atilla: No veru Atilla ty mas dost zlu skusenost a vrodeny pesimizmus?

Ja mam doma kupeny Sera Bactopur aj Mycopur (okrem ineho). S Bactopurom nemam az take dobre vysledky, ale pamatam si, ze raz v lete dostali vsetky moje molly plesen, aj asi tri skapali, potom som zacala liesit prave Mycopurom a to skutocne zabralo - potom uz ziadne mrtve, vsetky sa vyliecili.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod gabriela » 21 Okt 2003 11:35 am

astrid, http://www.aquar.cz/priznaky%20nemoci%20ryb.html
diagnoza c.30 je sposobena bakteriami,
Samozrejme pokial su to plesne, tak to treba liecit tym co vravis, a hlavne ak mas dobre skusenosti.
Hlavne ryba, ktora je napadnuta bakteriami ma na povrchu svojho tela vhodne prostredie na vyvoj roznych plesni.
Naposledy upravil gabriela dňa 21 Okt 2003 11:37 am, celkovo upravené 1 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod astras » 21 Mar 2008 13:50 pm

Ahojte, potrebovala by som poradit. Prisla som domov po dvoch tyzdnoch a nasla som skalara, ktory ma na brusnych plutvach 2 biele chumaciky, tak to vyzera na plesen- aspon si myslim, este som to nemala. a ako to mozem odlisit od bakterie Columnaris, ktoru tu spominal v daktorom prispevku Skala? Vraj to tiez sposobuje biele chumaciky. A mam skalara odlovit do karantennej nadrze? aku velku vobec potrebuje karantennu nadrz jeden dospely skalar? skusim kupit ten Sera mycopur,hadam zaberie. dakujem za pomoc.
astras
 
Príspevky: 26
Založený: 14 Jún 2007 09:37 am
Bydlisko: Torna?a, Bratislava

Odoslaťod hramat » 21 Mar 2008 14:22 pm

ahoj astras,

skus popozerat na stranky www.akvastranky.com alebo akva

vo vseobecnosti som pocul zle ohlasy na Sera produkty, plus mam aj ja osobne s nimi dost zlu skusenost. Aj o tom sa viacej docitas na www.akvastranky.com popripade mozes Dominike napisat.

K tomu lieceniu, mozno by som zacal solou, je to tu niekde popisane. Velkost karantennej nadrze zalezi na velkosti rybky, moze byt urcite aj 10 litrova.
Obrázok používateľa
hramat
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 29 Júl 2007 23:07 pm

Odoslaťod Simi » 21 Mar 2008 20:53 pm

10 :shock: nemyslis vazne to je malo skalar nieje gubka. bez urazky

to astras :skus min :!: okolo 30L hlavne nech je dost na vysku tj minimalne dva krat jeho vyska ale to len na karantenku aby sa tam moc nevystresoval....si predstav normalneho cloveka alebo seba v com by si vydrzala v karantene ty v pomere miestnost a clovek :wink:
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod astras » 21 Mar 2008 21:13 pm

Dakujem za rady. :) Takze som si zohnala 35l nadrz - to by mohlo zatial stacit a Sera mycopur a tam pisu, ze vacsinou su miesta napadnute plesnou prvotne napadnute bakteriami, tak neviem ci zaberie. Tak k tomu este v navode odpurucaju pridat aj bactopur, ten ale nemam, tak zatial skusim stastie s tymto. inak do tej karantennej nadrze nemam dat ziadne zariadenie okrem ohrievaca a vzduchovania? dajaky ukryt? dakujem.
astras
 
Príspevky: 26
Založený: 14 Jún 2007 09:37 am
Bydlisko: Torna?a, Bratislava

Odoslaťod Simi » 21 Mar 2008 22:06 pm

astras napísal:Dakujem za rady. :) Takze som si zohnala 35l nadrz - to by mohlo zatial stacit a Sera mycopur a tam pisu, ze vacsinou su miesta napadnute plesnou prvotne napadnute bakteriami, tak neviem ci zaberie. Tak k tomu este v navode odpurucaju pridat aj bactopur, ten ale nemam, tak zatial skusim stastie s tymto. inak do tej karantennej nadrze nemam dat ziadne zariadenie okrem ohrievaca a vzduchovania? dajaky ukryt? dakujem.


no maju pravdu ale chcu aj zarobit trosku ja by som skusil najprv sol pridat do vody 2,5 lyzky kavovej rozmiesaj to v neajakej mensej nadobke a lej ku vzduchovaču to bude mat ten isty efekt ako baktopur v tomto pripade...To by malo stacit nic ine mu tam netreba mozno neaka plavajuca rastlinka ale to netreba mohla by vykapat :)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod astras » 22 Mar 2008 16:06 pm

Este sa chcem spytat, ze ci sa ryba vobec nekrmi pocas liecby? podla navodu ma trvat liecba 3 dni. Inak v spolocenskej nadrzi zere normalne- teda pazravo :D Dakujem.
astras
 
Príspevky: 26
Založený: 14 Jún 2007 09:37 am
Bydlisko: Torna?a, Bratislava

Odoslaťod Simi » 22 Mar 2008 18:44 pm

astras napísal:Este sa chcem spytat, ze ci sa ryba vobec nekrmi pocas liecby? podla navodu ma trvat liecba 3 dni. Inak v spolocenskej nadrzi zere normalne- teda pazravo :D Dakujem.


no pazravce to su :) krmit mozes ale opatrne tak aby neostala ziadna spina, zostatok pripadne to odsat potom :) a aby to nezaclo kvasit...čao
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Martin Urban » 21 Apr 2008 20:32 pm

ahojte
chovam africke cichlidy mam akva kde su cisto mlade rybky asi 50ks stale sa mi zakaluje voda a spozoroval som ze zopar rybiek ma nejaku plesen vymenim 1/3 vody ale stale sa kali uz som aj premiestnit rybky do dalsieho akva ale o par dni aj tam voda kalna uz mi zdochlo asi 10 rybiek maju tak asi 3 cm neviete mi nikto poradit co by to mohla byt za choroba,alebo v com je problem??? este som sa s takym niecim nestretol
od zaciatku bolo vsetko OK ked som premiestnil rybky z 2 akvarii do jedneho velkeho tak vtedy sa to zacalo,ale vsetky rybky boli zdrave a strasne sa mi zakaluje voda tomu akosi nerozumiem.
Za rady dakujem
Obrázok používateľa
Martin Urban
 
Príspevky: 56
Obrázky: 13
Založený: 13 Feb 2005 09:42 am
Bydlisko: Sp.Nova Ves

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Martin Urban » 22 Apr 2008 18:37 pm

tak ako nikto mi nvie poradit?????
Obrázok používateľa
Martin Urban
 
Príspevky: 56
Obrázky: 13
Založený: 13 Feb 2005 09:42 am
Bydlisko: Sp.Nova Ves

Odoslaťod StanleyPWL » 22 Apr 2008 18:57 pm

ty si nejaky nedockavy ;)

ja sa sice do toho prd vyznam, ale podla mna prekrmujes spatnym krmivom ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Martin Urban » 22 Apr 2008 20:20 pm

Krmivom to isto nebude a prekrmovanie to tiez nie je mam 5 akva a v ostatnych vsetko OK len tato osadka akosi sa jej nedari. Docital som sa este no mohla byt aj bakteria columnaris,velmi sa mi to na tuto chorobu podoba.
Neviete z coho by to mohlo byt??? Ale stale ma trapi preco je stale mutna voda. Doteraz som nejaku vaznu chrobu nemal,raz som mal krupicku ale tu som poriesil do tyzdna.
Obrázok používateľa
Martin Urban
 
Príspevky: 56
Obrázky: 13
Založený: 13 Feb 2005 09:42 am
Bydlisko: Sp.Nova Ves

Odoslaťod VLADY » 22 Apr 2008 21:10 pm

Alebo to je čerstvo založené akva??? napíš ako dlho je založené a čo si všetko robil... dal si nový štrk? ako filter? podla mňa filter a zlé krmivo sú príčina....Ale môžem sa mýliť 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: plesen - co s nou?

Odoslaťod Martin Urban » 22 Apr 2008 22:04 pm

Je to chovne akva su tam len male rybky inac nie je tam nic len filter a okyslicovac,krmim vlockami tetra min,tetra prokolor, patentky. Filter mam na celej bocnej stene molitan.
Da sa to vyliecit??? Docital som sa ze baktopur by mal pomoct. Skusal to niekto??
Obrázok používateľa
Martin Urban
 
Príspevky: 56
Obrázky: 13
Založený: 13 Feb 2005 09:42 am
Bydlisko: Sp.Nova Ves

Skalar - vratila sa

Odoslaťod -TrO- » 28 Apr 2008 10:48 am

Ahoj,

moj cierny skalar uz vyse roka bojuje s dakou plesenou. Je bielej farby, a tvori sa prevazne na chvostovej plutve. Vytvori sa gulicka do priemeru asi max 2,5 mm a tato potom praskne. Po jej puknuti relativne rychlo mizne biely povlak z oblasti. V minulosti sa gulicka tusim netvorila skvor to boli troska mensie biele zhluky, niekedy akoby povlak, kt. skalar za sebouv aj tahal (len velmi maly, akoby slina). Teraz je to uz len lokalne, predtym to bolo aj na 2 miestacha a po zmiznuti to zanechalo dierky v plutvach, jazvy (na tele sa to tusim netvorilo). Skalar je inac v poriadku, zerie, utiahnuty nie je. Liecil som ho uz okrem ineho sokovou terapiou a nasledne 2dni karantena, teraz v novej nadrzi je to skor o tych gulickach, v starej to bolo take rozsiahlejsie. Krmim patentkami, co lieta alebo lozi po byte, granule, popr zive. Neviem ci to nebude granulami, toto si este odsledujem. Vodu davam z vodovodu a dolievam prinesenu z potoka. Obom skalarom pri prineseni (asi 1,5 roka dozadu) odpadli postupne brusne plutvy, proste sa ulomili. Tieto im dorastli ale uz sa vetvia (osobne mi to neprekaza :) , to som vodu z potoka este nedolieval tak tou to nebolo). V akvariu som mal inac koren, na ktorom sa robili plesne, aj bielej farby (hlavne v zahyboch - skulinach). Neraz som ho vydrhol, na zaciatku prevaral. Plesne sa na nom tvorili stale, proste hnilo... Dal som ho teda prec.

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=20740

Prosim poradte mi co s tym... Vopred Dakujem
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Odoslaťod StanleyPWL » 28 Apr 2008 11:11 am

ostatne ryby v akvarku ti netrpia nicim podobnym?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Skalar - vratila sa

Odoslaťod -TrO- » 28 Apr 2008 11:17 am

Na druhom skalarovi (mramor) nebadam nic podobne. Ostatne ryby vratane skalara su podla mna v poriadku.
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Odoslaťod jiskra » 28 Apr 2008 11:21 am

Tohle se mi stavalo u Vrubozubcu,kdyz jsem casteji krmil masem,zizalama a podobnymi zivymi krmivy a trochu jsem zanedbaval udrzbu :? po castejsi vymene vody a preventivni davce Preventinu to bylo zase ready...Drzim palce.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

2jiskra

Odoslaťod -TrO- » 28 Apr 2008 12:15 pm

Aha, no skusim teda menit castejsie vodu. :idea:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.